Την γνώρισα σε νοσοκομείο και την θέλω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 83
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    18

    Την γνώρισα σε νοσοκομείο και την θέλω

    Γεια σας, είμαι 40ρης, ζω σε ένα μικρό νησί στα βόρεια, ουσιαστική σχέση ακόμη δεν έχω κάνει. Στο παρελθόν προσπάθησα να προσεγγίσω 5-6 κοπέλες, αλλά απέτυχα. Είμαι ντροπαλός, κάπως συνεσταλμένος, χοντρούλης αλλά αρκετά κοινωνικός σε γνωστά και οικεία περιβάλλοντα.
    Θέλω να κάνω σχέση, μου αρέσει η οικογένεια, αλλά...
    Πρόσφατα νοσηλεύτηκα σε νοσοκομείο μεγάλης πόλης για μια θεραπεία 5 ημερών. Τις τελευταίες 2 μέρες μια κοπέλα από επαρχιακή πόλη (αρκετά μακριά από το νησιού μου) έφερε τον πατέρα της με πολλά προβλήματα υγείας για μια εγχείρηση, η οποία αναβλήθηκε γιατί παρουσίασε επιπλοκή που δεν επέτρεπε το χειρουργείο. Ήρθαμε κοντά, την συμπάθησα, όταν έφυγα κατάλαβα πως δεν ήταν απλή συμπάθεια. Μπορώ να πω πως νιώθω όπως ένιωθα με την πρώτη κοπέλα που ήθελα στο Λύκειο. Επικοινώνησα μαζί της με γραπτό μήνυμα, δήθεν να μάθω για τον πατέρα της (όχι πως δεν με ενδιαφέρει και αυτό) κυρίως ήθελα να κρατήσω επαφή. Σήμερα θα μάθαινε αν τελικά θα χειρουργηθεί αύριο. Οπότε σήμερα η αύριο θα της τηλεφωνήσω.
    Όταν τελειώσει η περιπέτεια της πως μου προτείνετε να κινηθώ για να μην χάσω και αυτήν και μάλιστα νιώθω πολλά για αυτήν, περισσότερα από ότι για άλλες. Ξέρω οτι είναι ελεύθερη και άνεργη τώρα.
    Πιστεύω στην βοηθεια σας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Καλημερα σου!!!
    Φυσικα και να την παρεις την κοπελα τλφ να εχετε κατ'αρχας μια επικοινωνια και μετεπειτα αν νιωθει και εκεινη το ιδιο θα στο δειξει , θα το καταλαβεις απο μονος σου..
    Να της τηλεφωνας και για αλλα θεματα (οχι μονο για τον πατερα) αλλα και για το εργασιακο της θεμα, να εχετε συχνη επαφη και ολα θα σου πανε καλα...Αλεξανδρα
    [I]Love...[/I]

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    18
    Η απλή συμπάθεια είναι αμοιβαία, δεν ξέρω αν κι εκείνη νιώθει κάτι παραπάνω. Αλλά όταν μου λέει μιλώντας αγόρι μου, ή στο μήνυμα σ΄ευχαριστώ παληκάρι μου, νομίζω ότι κάτι παραπάνω νιώθει κι εκείνη και μια δεύτερη σκέψη μου λέει, πως αν υπήρχε κάποια σχέση δεν θα με αποκαλούσε έτσι.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Να της τηλεφωνας και για αλλα θεματα (οχι μονο για τον πατερα) αλλα και για το εργασιακο της θεμα, να εχετε συχνη επαφη και ολα θα σου πανε καλα...Αλεξανδρα
    Εννοείτε πως όταν περάσει αυτή της η περιπέτεια θα συνεχίσω να της τηλεφωνώ. Τώρα όσο για τα εργασιακά με συμφέρει από μία άποψη να είναι άνεργη, γιατί δεν θα δεσμεύεται εργασιακά...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by papresa View Post
    Εννοείτε πως όταν περάσει αυτή της η περιπέτεια θα συνεχίσω να της τηλεφωνώ. Τώρα όσο για τα εργασιακά με συμφέρει από μία άποψη να είναι άνεργη, γιατί δεν θα δεσμεύεται εργασιακά...
    Φυσικα και να της τηλεφωνεις οταν περασει αυτη της η περιπετεια, φιλοι ειστε, εχεις το δικαιωμα να την παιρνεις τλφ.
    και σιγα σιγα θα σου ανοιχτει αφου ειπες οτι η απλη συμπαθεια ειναι αμοιβαια, θα ερθει καποια στιγμη που θα τις κανεις νυξη για σχεση, να της πεις οτι ενδιαφερεσαι για εκεινη και οτι θα ηθελες να ειστε μαζι...Πιστευω οτι σε συμπαθει και θα συμφωνησει...
    [I]Love...[/I]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω παντως που ειμαι και μεγαλυτερος σου , μου αρεσει μια βοηθος φαρμακοποιου , και της ειπα ευθεως οτι μου αρεσει , οτι την βρισκω πολυ γοητευτικη , και την ρωτησα ευθεως παλι , αν εχει σχεση , και μου ειπε οτι εχει , να μην σπαταλαμε και τον χρονο μας τσαμπα , και της ειπα κανοντας χιουμορ , βασικο το χιουμορ , οταν μουπε οτι εχει σχεση , ' αρα μια προταση γαμου ειναι out of question ' ε , ναι μου λεει , χαμογελωντας , με ευχαριστησε μαλιστα , ευγενικα , και οποτε πηγαινω στο φαρμακειο , παντα της λεω κατι τις , ασχετο , οχι τα ιδια και τα ιδια , αφου εχει σχεση .................... αστο τωρα να δουλευει , οι σχεσεις χαλανε , ποτε δεν ξερεις ............παντως επιμενω οτι το χιουμορ ειναι σημαντικο ...................τωρα ανεση , αμα δεν εχεις , δεν ειναι και πολυ σημαντικο , καλο ηταν ναχεις, αλλα αφου δεν εχεις .......................δειξε αποφασιστικοτητα και οχι πολυ εντονο ενδιαφερον , στο κουλ ..............

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    18
    Ξέχασα να πω το κυριότερο, είναι μικρούλα (για εμένα) την κάνω 20 με 25 το πολύ.

    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εγω παντως που ειμαι και μεγαλυτερος σου , μου αρεσει μια βοηθος φαρμακοποιου , και της ειπα ευθεως οτι μου αρεσει , οτι την βρισκω πολυ γοητευτικη , και την ρωτησα ευθεως παλι , αν εχει σχεση , και μου ειπε οτι εχει , να μην σπαταλαμε και τον χρονο μας τσαμπα , και της ειπα κανοντας χιουμορ , βασικο το χιουμορ , οταν μουπε οτι εχει σχεση , ' αρα μια προταση γαμου ειναι out of question ' ε , ναι μου λεει , χαμογελωντας , με ευχαριστησε μαλιστα , ευγενικα , και οποτε πηγαινω στο φαρμακειο , παντα της λεω κατι τις , ασχετο , οχι τα ιδια και τα ιδια , αφου εχει σχεση .................... αστο τωρα να δουλευει , οι σχεσεις χαλανε , ποτε δεν ξερεις ............παντως επιμενω οτι το χιουμορ ειναι σημαντικο ...................τωρα ανεση , αμα δεν εχεις , δεν ειναι και πολυ σημαντικο , καλο ηταν ναχεις, αλλα αφου δεν εχεις .......................δειξε αποφασιστικοτητα και οχι πολυ εντονο ενδιαφερον , στο κουλ ..............
    Ωραίο σε βρισκω.
    Κοίταξε την άνεση από κοντά δεν την έχω, εξ αποστάσεως είμαι κουουλ... Αν πεις γραπτώς, δεν με νοιάζει τίποτα... Αυτά τα θέματα όμως δεν τα χειρίζεσαι γραπτώς, άσχετα αν κάποιοι χωρίζουν με sms.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    70
    Να μην της τηλεφωνεις πιστεύω πως είναι καλύτερο!Αν είσαι 40 και είναι 20 μακριά και αγαπημένοι! Ειδες τι έγινε με το έγκλημα με την 26χρονη που έσφαξε την πρώην και μετά πήγε να την σκοτώσει ο άντρας και πήγε φυλακή! Μακριά!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Antonis76 View Post
    Να μην της τηλεφωνεις πιστεύω πως είναι καλύτερο!Αν είσαι 40 και είναι 20 μακριά και αγαπημένοι! Ειδες τι έγινε με το έγκλημα με την 26χρονη που έσφαξε την πρώην και μετά πήγε να την σκοτώσει ο άντρας και πήγε φυλακή! Μακριά!
    Πω, πω, πω, πω, πω τι καλοσυνάτος άνθρωπος που είσαι !!!
    Φτου, φτου, φτου φτύνω τον κόρφο μου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    καπου ειπες οτι ξερεις οτι ειναι ελευθερη, καπου αλλου ειχες αμφιβολια.
    ειναι η δεν ειναι τελικα?
    τα "αγορι μου , παλικαρι μου" ειναι πολυ ενθαρρυντικα, αρκει να μην τα λεει σε ολους, οποτε δεν σημαινουν τπτ..
    η διαφορα ηλικιας ειναι ενα θεμα, μονο αν το θεωρει εκεινη θεμα. δεν κανατε καθολου προσωπικες συζητησεις?
    οπως και να χει κρατα επαφη και προτεινε της να βρεθειτε.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    70
    Quote Originally Posted by papresa View Post
    Πω, πω, πω, πω, πω τι καλοσυνάτος άνθρωπος που είσαι !!!
    Φτου, φτου, φτου φτύνω τον κόρφο μου...
    Δεν πιστεύω πως πρέπει να γίνονται σχέσεις με μεγάλη διαφορά ηλικίας! Ας βρει καμία κοντά στα 40!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    70
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καπου ειπες οτι ξερεις οτι ειναι ελευθερη, καπου αλλου ειχες αμφιβολια.
    ειναι η δεν ειναι τελικα?
    τα "αγορι μου , παλικαρι μου" ειναι πολυ ενθαρρυντικα, αρκει να μην τα λεει σε ολους, οποτε δεν σημαινουν τπτ..
    η διαφορα ηλικιας ειναι ενα θεμα, μονο αν το θεωρει εκεινη θεμα. δεν κανατε καθολου προσωπικες συζητησεις?
    οπως και να χει κρατα επαφη και προτεινε της να βρεθειτε.
    Αν είναι δεσμευμένη μην μπλέκεις!!!Που πας να μπεις ανάμεσα σε ένα ζευγάρι;;!!! Αλλά και να μην έχει δεσμό μάλλον την παρεξηγήσες!Σίγουρα σχεδόν θα προτιμά κάποιον στην ηλικία της κοντά!Και εσύ μην εκμεταλλεύεσαι την κατάσταση ντου πατέρα της!Ο άνθρωπος είχε πρόβλημα σοβαρό για όνομα του Θεού!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    papresa ντού και ότι γίνει. Να είσαι έτοιμος όμως για την απόρριψη. Η ηλικία είναι ένα πολύ μεγάλο θέμα αλλά άμα θέλει η νύφη και ο γαμπρός..
    real eyes realise real lies

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by papresa View Post
    Πω, πω, πω, πω, πω τι καλοσυνάτος άνθρωπος που είσαι !!!
    Φτου, φτου, φτου φτύνω τον κόρφο μου...
    Προχωρα εσυ , και μην ακους κανεναν περι διαφορας ηλικιας , αμα της αρεσεις , και εχετε επικοινωνια , καλο σημαδι , εγω που ειμαι 54 , εχω επικοινωνια κανα χρονο + , φιλικη βεβαια , με μια 19χρονη , μειλς ομως , η κανα τηλεφωνο , οχι για σχεση βεβαια , , αλλα βλεπω οτι επικοινωνουμε .....................

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by white View Post
    papresa ντού και ότι γίνει. Να είσαι έτοιμος όμως για την απόρριψη. Η ηλικία είναι ένα πολύ μεγάλο θέμα αλλά άμα θέλει η νύφη και ο γαμπρός..
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Προχωρα εσυ , και μην ακους κανεναν περι διαφορας ηλικιας , αμα της αρεσεις , και εχετε επικοινωνια , καλο σημαδι , εγω που ειμαι 54 , εχω επικοινωνια κανα χρονο + , φιλικη βεβαια , με μια 19χρονη , μειλς ομως , η κανα τηλεφωνο , οχι για σχεση βεβαια , , αλλα βλεπω οτι επικοινωνουμε .....................
    συμφωνω με τους απο πανου, εκτος απο το θεμα της φιλιας ρε μαγκ.
    φιλια μπορεις να εχεις με ατομο οποιασδηποτε ηλικιας ακομα κι αν δεν θα εκανες ποτε ερωτικη σχεση με μεγαλυτερο/μικροτερο.
    αλλο η φιλια αλλο η ερωτικη σχεση.
    παντως για τον φιλο προτεινω να το παλεψει μεχρι να δει τι θελει κι η κοπελα.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αιγινήτειο νοσοκομείο
    By χωρίς ελπίδα in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 16-12-2019, 21:29
  2. Μαλλον γνωρισα αλλον ανθρωπο...
    By andriana76 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 31-12-2015, 12:34
  3. Γνώρισα ένα παιδί που μου αρέσει!
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 104
    Last Post: 23-08-2015, 10:17
  4. στο νοσοκομειο..
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 20-03-2010, 17:01
  5. ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ
    By MOONFLOWER in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 136
    Last Post: 20-01-2010, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •