Ολα σκατα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    καλλιθέα αττικής
    Posts
    4

    Ολα σκατα

    Πως ειναι δυνατον ξαφνικα εδω και 1 συνεχομενο χρονο να μου πανε ολα σκατα? οικογενειακα οικονομικα και απο τυχη 0? δεν αντεχω αλλο ειμαι 28 χρονων και ασπρισα απο το ανχος μου δεν μπορω να κοιμηθω δεν μπορω να συγκεντρωθω χανομαι στον κοσμο μου κλαιω με το παραμικρο. ο λογος που δεν εχω φουνταρει ακομα ειναι οτι εχω 2 μικρα παιδακια. δεν αντεχω αλλο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γεια σου και καλωσήρθες

    Θες να γίνεις πιο συγκεκριμένη/ος για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    καλλιθέα αττικής
    Posts
    4
    Ποσο πιο συγκεκριμενος? ειχα μια ωραια ζωη γεματη ευτυχια εφορου ζωης μεχρι περσι. και ξαφνικα ολα πανε σκατα. δεν εχω ορεξη για τιποτα εχω απομακρινθει απο ολους τους φιλους μου. εχω χασει 4 συγγενεις απο θανατο εχω χασει την δουλεια μου εχω παθει τροχαιο δεν εχω να ταισω την οικογενεια μου και αυτο φερνει τσακωμους δεν υπαρχει τιποτα πια που να με κανει να χαμογελασω σε αυτο το καταραμενο 2016

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    καλλιθέα αττικής
    Posts
    4
    και αυτο το ανχος με εχει φαει ασπρισα μεσα σε 3 μηνες το δερμα μου εγινε σαν να ειμαι 15 χρονια πιο μεγαλος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ο θάνατος είναι σίγουρα κάτι το ανεπανόρθωτο. Με τη δουλειά όμως κάτι γίνεται.
    Έχεις ψάξει να βρεις τίποτα καινούριο;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    καλλιθέα αττικής
    Posts
    4
    φυσικα ολη μερα ψαχνω δεν ειμαι ανθρωπος που θα σταυρωσω τα χερια και οτι εχω κανει στην ζωη μου το εχω χτισει μονος μου. τωρα στην δυσκολη κατασταση βοηθανε και οι γονεις αλλα ντρεπομαι και δεν ζηταω. ακομα ψαχνω για δουλεια για καλυτερη δουλεια γιατι δουλεια βρηκα. τι δουλεια? να πλενω αυτοκινητα σε βενζιναδικο για 400 τον μηνα εκει καταντησα. και τι να πληρωσω με αυτα? ενοικιο? λογαριασμους? τροφη για την οικογενεια? σχολικα των παιδιων και οτι αλλο μου ζητησουν? να μου λενε μπαμπα παρε μου πατατακια ή μπαμπα παμε στο λουνα παρκ και να μην ξερω τι να απαντησω σε ενα 6χρονο και 4χρονο?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Παλληκάρι, δεν είσαι μόνος, όλοι κάπως έτσι είμαστε και 'γω παίρνω μόνο 626Ε το δίμηνο επίδομα αναπηρίας, με αυτά περνάω.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Μονοι μας φτιαχνουμε την τυχη μας...ο Θεος μας εδωσε την ελευθερη βουληση για να κανουμε οτι θελουμε και οπως κρινουμε εμεις στην ζωη μας!
    Οι καιρο που περναμε ειναι πολυ δυσκολοι για ολους μας , οχι μονο για σενα
    Πρασπαθησε να σταθεις ξανα στα ποδια σου διοτι εχεις υποχρεωσεις που σε περιμενουν...συνεχισε την ανευρεση εργασιας ολο και κατι θα βρεις, νεος εισαι ακομη...εχεις πολλα ακομη να κανεις...
    Και καποτε καποτε κανε πραγματα για τον εαυτο σου, μην κλεινεσαι μεσα στο σπιτι

    Με αγαπη...Αλεξανδρα
    [I]Love...[/I]

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Καταρχήν δεν είναι κατάντια οποιαδήποτε δουλειά και μπράβο σου που αντί να κωλοβαράς στο σπίτι κάνεις και αυτή την δουλειά καθώς είναι πολλοί αυτοί που ούτε αυτό θα έκαναν.Απο εκεί και πέρα,κάνε κουράγιο και προσπάθησε να βρεις κάτι καλύτερο για να μπορείς να συντηρείς την οικογένεια σου.
    Η σύζυγος δεν εργάζεται?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Καταρχήν δεν είναι κατάντια οποιαδήποτε δουλειά και μπράβο σου που αντί να κωλοβαράς στο σπίτι κάνεις και αυτή την δουλειά καθώς είναι πολλοί αυτοί που ούτε αυτό θα έκαναν.Απο εκεί και πέρα,κάνε κουράγιο και προσπάθησε να βρεις κάτι καλύτερο για να μπορείς να συντηρείς την οικογένεια σου.
    Η σύζυγος δεν εργάζεται?


    Συμφωνώ. Υπομονή, απλά σκεφτείτε τα παιδιά σου.............Ελπίζω ότι θα μπορέσουμε να ξεπεράσουμε αυτή την κρίση σύντομα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    100
    Χαίρεται...

    Όπως το είπες, καταραμένο για όλους. Σε συγχαίρω για την υπομονή και την τόση προσπάθεια. Αν δεν βρίσκεις λόγους για σένα για να αντέχεις, έχεις ήδη τα πιο σημαντικά κίνητρα για να μην τα παρατήσεις, τα 2 σου παιδιά που μπορεί τώρα να ζητάνε υλικά αγαθά που δεν μπορείς να τους τα δώσεις -ενώ το θέλεις- αλλά αυτό που χρειάζονται περισσότερο είναι η αγάπη και το να σας βλέπουν ενωμένους παρά τα προβλήματα. Τώρα ή θα διαλυθείτε τελείως ή θα ενωθείτε μια για πάντα. Πάντα οι αθώες ψυχούλες είναι αυτές που μας επαναφέρουν στην πραγματικότητα και μας κάνουν να θέλουμε όσο τίποτα να τους βλέπουμε να συνεχίζουν να χαμογελάνε και να μας φωτίζουν... Κάθε φορά που νιώθεις τις δυνάμεις σου να σε εγκαταλείπουν, πήγαινε πάρτους μια αγκαλιά και κάτσε μαζί τους να μιλήσετε, να τους χαμογελάσεις και να δεις την λάμψη στα μάτια τους...

    Εφόσον δεν βρίσκεις άλλη δούλεια και δεν βγαίνεις οικονομικά, υπάρχει χρόνος για 2η δουλειά παρτ τάιμ για να ποσώνονται τα χρήματα;

    Σου εύχομαι να βρεις κάτι καλύτερο πολύ πολύ σύντομα και να χαμογελάσεις ξανά αληθινά.

Similar Threads

  1. Ολη μου η ζωή είναι σκατά
    By thevillager in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 26-02-2015, 16:57
  2. Η ζωή είναι σκατά και μετά ...........
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 121
    Last Post: 11-04-2010, 17:23
  3. Μια ζωή τα κάνω σκατά
    By aimilia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 44
    Last Post: 07-12-2008, 22:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •