ΝΕΥΡΑ! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 95

Thread: ΝΕΥΡΑ!

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    θα θελα πολυ να ειχα μεγαλωσει σαν εσενα...ηρεμα κ γλυκα..σαν ενα ψαρακι του γλυκου νερου.....να ακουω μονο νανουρισματα κ γλυκιες φωνες να μου χαιδευουν τ αυτι...πολυ ποιητικο ε? :cool:
    Εκφράσου ελεύθερα! Η ποίηση είναι τέχνη!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ναι οντως καλε μου δεν πρεπει να γκρινιαζεις..γαιτι οντως αλλοι δεν εχουν ουτε τα μισα απο οσα ειχες..φυσικα ομως εχεις κ εσυ τα προβληματα σου..
    δεν σημαινει οτι ειναι ολα ροδινα..οκ..απλα οταν στερηθεις ,μετα εισαι ευγνωμων για οσα εχεις..ακομα κ κατι το οποιο αλλοι θεωρουν δεδομενο.
    εγω πλεον που εχω ενα σπιτι..μια δουλεια , μετρια δουλεια, κ ξυπναω καθε πρωι κ δεν ακουω φασαρια κ δεν βιωνω βια, νιωθω πολυ τυχερη κ εκπληκτη μερικες φορες..
    μου φαινεται σαν ονειρο το οτι κοιμαμαι το σκ κ δεν με ξυπνανε ιπταμενα μαχαιρια!
    που δεν σκανε οι μπατσοι σπιτι ..κλπ κλπ
    κ λεω απο μεσα μου οποτε απογοητευομαι με κατι, "κ εδω που εφτασες..λιγο δεν ειναι"..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ναι οντως καλε μου δεν πρεπει να γκρινιαζεις..γαιτι οντως αλλοι δεν εχουν ουτε τα μισα απο οσα ειχες..φυσικα ομως εχεις κ εσυ τα προβληματα σου..
    δεν σημαινει οτι ειναι ολα ροδινα..οκ..απλα οταν στερηθεις ,μετα εισαι ευγνωμων για οσα εχεις..ακομα κ κατι το οποιο αλλοι θεωρουν δεδομενο.
    εγω πλεον που εχω ενα σπιτι..μια δουλεια , μετρια δουλεια, κ ξυπναω καθε πρωι κ δεν ακουω φασαρια κ δεν βιωνω βια, νιωθω πολυ τυχερη κ εκπληκτη μερικες φορες..
    μου φαινεται σαν ονειρο το οτι κοιμαμαι το σκ κ δεν με ξυπνανε ιπταμενα μαχαιρια!
    που δεν σκανε οι μπατσοι σπιτι ..κλπ κλπ
    κ λεω απο μεσα μου οποτε απογοητευομαι με κατι, "κ εδω που εφτασες..λιγο δεν ειναι"..
    Μπράβο σου! Πραγματικά όταν ακούω τέτοιες ιστορίες, γεμίζουν οι μπαταρίες μου!
    Θέλω να πω ότι, όταν σκέφτεσαι τις δυσκολίες και τις αντιξοότητες που έχουν περάσει άλλα άτομα, θωρακίζεσαι και εσύ ψυχικά!
    Δυστυχώς, το πρόβλημα των περισσότερων συνομηλίκων μου που συναναστρέφομαι είναι: αχ να είχα μια Porsche να έριχνα το γκομενάκι απέναντι!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    κ λεω απο μεσα μου οποτε απογοητευομαι με κατι, "κ εδω που εφτασες..λιγο δεν ειναι"..
    αυτό και εγώ το λέω για μένα...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Και εσύ Mara.Z και η anxious έχετε περάσει πολύ δύσκολες καταστάσεις και σας συγχαίρω για τη δύναμη που έχετε!
    Και τελικά, είναι όμορφο να ζεις. Ακόμη ομορφότερο: να επιζείς!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    όντως...
    εγώ βέβαια δεν ήμουν ποτέ αλάνι, ήμουν πολύυυυ συνεσταλμένη και μαζεμένη, στο άλλο άκρο.
    Η δουλειά με έβγαλε έξω, αλλιώς δεν ξέρω πώς θα είχα καταληξει...

    positive πόσων χρονών είσαι και τί σπουδάζεις?
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    όντως...
    εγώ βέβαια δεν ήμουν ποτέ αλάνι, ήμουν πολύυυυ συνεσταλμένη και μαζεμένη, στο άλλο άκρο.
    Η δουλειά με έβγαλε έξω, αλλιώς δεν ξέρω πώς θα είχα καταληξει...

    positive πόσων χρονών είσαι και τί σπουδάζεις?
    Mara.Z, με εκπλήσσεις! Δεν θυμάσαι πόσο είμαι;
    Και δεν μπορώ να σου πω δημοσίως τι σπουδάζω, γιατί θα καρφωθώ τόσο εγώ όσο και η καθηγήτριά μου (βλέπε νήμα που είχα ανοίξει).

  8. #38
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    εχω παρατηρησει οτι οσο μεγαλωνω μεγαλωνουν κ τα νευρα μου..
    γενικα..εχω νευρα...μερικες μερες ξυπναω κ μονο τη λεω στους αλλους..
    με νευριαζουν τα παντα! ακομα κ οι τριχες των μαλλιων μου..
    νιωθω οτι θελω να την πω..
    εχω γινει τρομερα κυνικη..κ εχω ανησυχησει μηπως παθαινω κατι.
    να σημειωσω οτι εχω νοσο graves που δημιουργει περιεργο mood γενικα..
    ομως το εχω ρυθμισμενο με χαπια τα οποια παιρνω καθημερινα οπως μου εχει πει ο γιατρος.
    τι στο καλο φταει..
    παντα τα λεγα χυμα κ παντα μιλουσα ευθεως χωρις να φοβαμαι..
    ομως αυτο που νιωθω τωρα εχει παραγινει..
    νιωθω να μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι με αφελεις ανθρωπους, με αφελεις συμπεριφορες..οι οποιες δεν εχουν να κανουν απαραιτητα με μενα..αλλα με τη δικη τους ζωη.
    πχ νευριαζω με μια φιλη που εχει τιγκα σαπια δοντια κ χαλαει 300 ευρω να κανει μποτοξ,
    μου το λεει κ ειμαι στο τσακ να της πω "τι το θες το μποτοξ μωρη? τα δοντια σου που ειναι μες στη σαπιλα δεν τα βλεπεις?"..
    κ κρατιεμαι..σφιγγομαι να μη μιλησω..

    ρε παιδια το χετε κ σεις αυτο? ειναι καποια ψυχιατρικη παθηση αυτο το πραμα?
    με εχει λιγο τρομαξει.
    Με τον ίδιο τρόπο,μου ήρθε να φερθώ σε συγκεκριμένο άτομο,για συγκεκριμένο λόγο,αλλά είπα να μην ασχοληθώ.
    Ξέρεις για τι μιλάω.....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    νομίζω γύρω στα 21???
    πες μου το με pm καλέ...

    έχεις πολύ συγκροτημένη σκέψη πάντως, και πραγματικά είμαι περίεργη...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Και εγώ καφέ ποτέ!
    Και αν πιω, θα είναι όταν βρεθώ με παρέα και αν! Καταντά εθιστικός και σε βάζει σε έναν φαύλο κύκλο!
    ο εθισμος στον καφε ειναι σχετικα πολυ μικρος...!! Μπορεις πανευκολα να τον σταματησεις, εγω το εχω κανει απειρες φορες...με επιτυχια!! Αλλα ποιος ειναι ο φαυλος κυκλος που αναφερεσαι? Αυτο το πας αναφορικα σε κατι που αφορα τον καφε ή κατι αλλο? γιατι δεν το καταλαβα...εγω με τον καφε βρισκω την χαμενη μου ενεργεια (εξαιτιας της καταθλιψης) αλλα εκτος αυτου οταν δεν κοιμασαι καλα ειναι πολυ καλο γιατρικο....απορω οτι υπαρχει κοσμος που να μην πινει καφε!!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    ο εθισμος στον καφε ειναι σχετικα πολυ μικρος...!! Μπορεις πανευκολα να τον σταματησεις, εγω το εχω κανει απειρες φορες...με επιτυχια!! Αλλα ποιος ειναι ο φαυλος κυκλος που αναφερεσαι? Αυτο το πας αναφορικα σε κατι που αφορα τον καφε ή κατι αλλο? γιατι δεν το καταλαβα...εγω με τον καφε βρισκω την χαμενη μου ενεργεια (εξαιτιας της καταθλιψης) αλλα εκτος αυτου οταν δεν κοιμασαι καλα ειναι πολυ καλο γιατρικο....απορω οτι υπαρχει κοσμος που να μην πινει καφε!!
    Είναι στον άνθρωπο.
    Προσωπικά, αν πιω έναν φραπέ το πρωί, θα θέλω και δεύτερο στο καπάκι!
    Το ίδιο μου συμβαίνει με το Red Bull (και εν γένει με τα ενεργειακά ποτά που έχουν ως βάση τη καφεΐνη).
    Μια φορά είχε σε προσφορά πολυσυσκευασία των τεσσάρων. Μάντεψε πότε τα ήπια και τα τέσσερα: την ίδια μέρα!

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Δυστυχώς, το πρόβλημα των περισσότερων συνομηλίκων μου που συναναστρέφομαι είναι: αχ να είχα μια Porsche να έριχνα το γκομενάκι απέναντι!
    χαχαχα.Ναι ας είχες και εσύ porshe,πολύ χρήμα κτλ και θα σου έλεγα εγώ για πότε η καθηγητριούλα θα έπεφτε στα πόδια σου...

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    ο εθισμος στον καφε ειναι σχετικα πολυ μικρος...!! Μπορεις πανευκολα να τον σταματησεις, εγω το εχω κανει απειρες φορες...με επιτυχια!! Αλλα ποιος ειναι ο φαυλος κυκλος που αναφερεσαι? Αυτο το πας αναφορικα σε κατι που αφορα τον καφε ή κατι αλλο? γιατι δεν το καταλαβα...εγω με τον καφε βρισκω την χαμενη μου ενεργεια (εξαιτιας της καταθλιψης) αλλα εκτος αυτου οταν δεν κοιμασαι καλα ειναι πολυ καλο γιατρικο....απορω οτι υπαρχει κοσμος που να μην πινει καφε!!
    Εσύ απότομα τον κόβεις? Πίνεις πολλούς καφέδες την μέρα?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    χαχαχα.Ναι ας είχες και εσύ porshe,πολύ χρήμα κτλ και θα σου έλεγα εγώ για πότε η καθηγητριούλα θα έπεφτε στα πόδια σου...
    Off-topic...
    Περίμενα να το ακούσω αυτό!

    Καλά αν έχεις πολύ χρήμα, μια=καμία!
    Άραβας με χαρέμι πρέπει να είσαι!

    Όπως λέει και το άσμα:
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Μα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    και δε θα ξέρεις που χρωστάς!
    Last edited by PositiveWave; 15-09-2016 at 08:30.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εχετε πολυ πλακα!
    σας διαβασα κ γελασα..καλα κανετε κ μιλατε κ λετε αερολογιες στο θεμα μου..μαρεσουν οι αερολογιες..
    εδω εγω σπαμαρω παντα στα δικα μου θεματα..
    αληθεια ρε ποσιτιβ..υπαρχουν ακομα ανθρωποι που σκεφτονται οτι αν ειχαν πορσε θα εριχναν γυναικα?
    τελικα δεν φταινε αυτοι..αλλα οι συγκεκριμενες γυναικες..
    μια φορα μου την ειχε πεσει ενας παππους απο κοντα με πορσε κ με επρηζε να του κατσω..
    ουτε καν το σκεφτηκα..εβαλα τα γελια.
    αηδια..ιιιου..
    απορω πως ανοιγουν τα ποδια σε αντρες επειδη εχουν φραγκα..
    κατα καιρους μου εχει δοθει η ευκαιρια να εκμεταλλευτω εναν τετοιον..δεν το εκανα ποτε...δεν θα μπορουσα να το κανω ποτε.
    ειμαι κ αναρχικια βλεπεις.....θα την εκαιγα εγω την πορσε.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. νευρα
    By giouli in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 01-06-2012, 19:09
  2. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 19:18
  3. Νεύρα...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 04-07-2010, 16:00
  4. Νεύρα,νεύρα και αλκοόλ
    By mpirakia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 02-02-2010, 17:14
  5. ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑΑΑ...
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 11-10-2006, 17:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •