ΝΕΥΡΑ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 95

Thread: ΝΕΥΡΑ!

  1. #16
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Συμφωνω μαζι σου οσον αφορα την τροφη..προσεχω τι τρωω..ειμαι κ χορτοφαγος..οποτε καταλαβαινεις τη ψαχνω λιγο με τη τροφη.δεν πινω ποτε καφεδες..δεν εχω πιει ποτε στυη ζωη μου..ξυπναω με 2 ποτηρια νερο..
    ειμαι χορευτρια κ διδασκω χορο κ χτυπιεμαι 3 φορες την εβδομαδα..βαλε κ τα λαιβ.παιζω κ κρουστα σε μια μπαντα κ τα δινω ολα..ιδρωνω μεχρι το κοκκαλο!
    πιθανον φταιει οτι δεν κανω προβες λογω καλοκαιριου εδω κ κανα 2μηνο κ ξεκιναβ συστηματικα την Κυριακη..
    Παρασκευη εχω λαιβ..k γενικα..κανω πολλα πραματα..
    δεν ξερω τι φταιει..μπορει κ να ειναι το οτι μεγαλωνω κ παραξενευω.αυτο το χουμε σκεφτει?
    ειμαι 37. ναι δεν μου φαινεται λενε..ομως ο οργανισμος το ξερει.....
    παρατηρω οτι οσοι μεγαλωνουν γενικα αποκτουν μια παραξενια..
    Ίσως λόγω των βιωμάτων τους,αποκτούν παραξενιά.
    Καλησπέρες.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Συμφωνω μαζι σου οσον αφορα την τροφη..προσεχω τι τρωω..ειμαι κ χορτοφαγος..οποτε καταλαβαινεις τη ψαχνω λιγο με τη τροφη.δεν πινω ποτε καφεδες..δεν εχω πιει ποτε στυη ζωη μου..ξυπναω με 2 ποτηρια νερο..
    ειμαι χορευτρια κ διδασκω χορο κ χτυπιεμαι 3 φορες την εβδομαδα..βαλε κ τα λαιβ.παιζω κ κρουστα σε μια μπαντα κ τα δινω ολα..ιδρωνω μεχρι το κοκκαλο!
    πιθανον φταιει οτι δεν κανω προβες λογω καλοκαιριου εδω κ κανα 2μηνο κ ξεκιναβ συστηματικα την Κυριακη..
    Παρασκευη εχω λαιβ..k γενικα..κανω πολλα πραματα..
    δεν ξερω τι φταιει..μπορει κ να ειναι το οτι μεγαλωνω κ παραξενευω.αυτο το χουμε σκεφτει?
    ειμαι 37. ναι δεν μου φαινεται λενε..ομως ο οργανισμος το ξερει.....
    παρατηρω οτι οσοι μεγαλωνουν γενικα αποκτουν μια παραξενια..
    Και εγώ καφέ ποτέ!
    Και αν πιω, θα είναι όταν βρεθώ με παρέα και αν! Καταντά εθιστικός και σε βάζει σε έναν φαύλο κύκλο!
    Όλα όσα κάνεις μου ακούγονται πολύ δημιουργικά!
    Όμως σίγουρα ο παράγοντας ηλικία κάνει τα δικά του και η σωματική και ψυχική κόπωση, δεν μπορούν να εξουδετερωθούν από το σώμα σου με μιας, όπως σε έναν νέο. Και να ξέρεις πως όσο το σκέφτεσαι τόσο θα σε χειροτερέψει!
    Είναι αυτό που λένε "αυτοεκπληρούμενη προφητεία"!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    δεν ξερω τι φταιει..μπορει κ να ειναι το οτι μεγαλωνω κ παραξενευω.αυτο το χουμε σκεφτει?
    ειμαι 37. ναι δεν μου φαινεται λενε..ομως ο οργανισμος το ξερει.....
    παρατηρω οτι οσοι μεγαλωνουν γενικα αποκτουν μια παραξενια..
    παραξενιά??? όχι καλέ, έλεος!!!!
    απλά ξέρουμε ΤΙ θέλουμε και ΤΙ δεν θέλουμε.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  4. #19
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    παραξενιά??? όχι καλέ, έλεος!!!!
    απλά ξέρουμε ΤΙ θέλουμε και ΤΙ δεν θέλουμε.
    Ωριμότητα και αυτογνωσία δηλαδή.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Ωριμότητα και αυτογνωσία δηλαδή.
    ως ένα βαθμό ναι...όχι ότι πιάνουμε και το 10' στην αυτογνωσία αλλά ναι, ξέρουμε περίπου σε ποιο πλαίσιο να κινηθούμε...χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι δεν τρώμε τα χαστουκάκια μας :)
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ξερω τι θελω!! να ειχα φραγκα κ να μην χρειαζονταν να ειμαι στην κωλοδουλεια μου την πρωινη!
    γι αυτο εχω νευρα!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ξερω τι θελω!! να ειχα φραγκα κ να μην χρειαζονταν να ειμαι στην κωλοδουλεια μου την πρωινη!
    γι αυτο εχω νευρα!!
    Σήμερα που είναι Τετάρτη, σπάσε τη ρουτίνα και πήγαινε να ρίξεις ένα Λόττο... :cool:

    Υ.Γ. Ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμιση και ότι σε βάζω σε κίνδυνο εθισμού. Παίξε υπεύθυνα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Εγώ πάλι νομίζω οτι δεν είναι παθολογικό το θέμα αλλά έχει να κάνει με το πως μεγάλωσες. Ειχες αδέρφια; Μήπως σε κακομάθανε; Μια φίλη μου πίστευε για χρόνια οτι πάσχει. Ασφαλώς δεν μπορούσα να την γνωρίσω πουθενά γιατί καταλήγαμε σε παρεξηγήσεις. Τους την έλεγε,νευρίαζε με τα πάντα,σπαζόταν με πράγματα που δεν την αφορούσαν καν. Η θεραπεία ήρθε μετά το πρώτο χαστούκι που έφαγε από κάποιον γνωστό που αρπάχτηκε. Ακολούθησε μετα 2 μήνες και μια φασαρία που έκανε στον δρόμο με ταξιτζή -ο οποιος την έκανε μαύρη- και από τότε προσγειώθηκε. Μάλλον νόμιζε οτι μπορεί να λέει οτι θέλει. Σου λέει τι θα με κάνουν; Γυναίκα είμαι.
    real eyes realise real lies

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by white View Post
    Εγώ πάλι νομίζω οτι δεν είναι παθολογικό το θέμα αλλά έχει να κάνει με το πως μεγάλωσες. Ειχες αδέρφια; Μήπως σε κακομάθανε; Μια φίλη μου πίστευε για χρόνια οτι πάσχει. Ασφαλώς δεν μπορούσα να την γνωρίσω πουθενά γιατί καταλήγαμε σε παρεξηγήσεις. Τους την έλεγε,νευρίαζε με τα πάντα,σπαζόταν με πράγματα που δεν την αφορούσαν καν. Η θεραπεία ήρθε μετά το πρώτο χαστούκι που έφαγε από κάποιον γνωστό που αρπάχτηκε. Ακολούθησε μετα 2 μήνες και μια φασαρία που έκανε στον δρόμο με ταξιτζή -ο οποιος την έκανε μαύρη- και από τότε προσγειώθηκε. Μάλλον νόμιζε οτι μπορεί να λέει οτι θέλει. Σου λέει τι θα με κάνουν; Γυναίκα είμαι.
    εχω αλλα 3 μεγαλυτερα αδερφια..ειμαι η μικροτερη..η πιο αντιδραστικη..η πιο διαφορετικη..η πιο μη συμβατικη.
    με τα αδεφια εξαιρετικες σχεσεις αλλα δυσκολα παιδικα χρονια με βια κ στερησεις.
    οχι δεν με κακομαθαν...ειχα ολη την προσοχη πανω μου σιγουρα..αλλα μεγαλωσα μεσα σε τοση βια που πιστεψε με μονο καλοπεραση δεν ειχα.
    απλα μεγαλωσα στον δρομο με την μανα μου κ με εμαθε να ειμαι καπατσα, να μη μασαω, μου εδειξε απο νωρις την απανθρωπια κ με εκανε να μη φοβαμαι γενικα να πω αυτο που νιωθω κ πιστευω.
    αλητευαμε μαζι μεχρι τα ξημερωματα στους δρομους της αθηνας.
    δεν ειχα ησυχη ζωη..ειμαι παιδι του δρομου.
    οποτε νομιζω κ γι αυτο μου βγαινει αυτη η "αλητεια".
    πολυ καλοβολη ειμαι..δεν εχω απαιτησεις, δεν μεγαλωσα σε πουπουλα..κοιμομουν στο σαλονι..παιδι διαλυμενης οικογενειας..
    δεν ειχα καν παιχνιδια πολλα , ουτε καν δωματιο ..μηδεν ησυχια σπιτι κ μεγαλες φασαριες..
    η φιλη σου προφανως δεν εχει καμια σχεση με εμενα..εννοω δεν μεγαλωσε οπως εγω.
    αν ταξιτζης εμενα με κανει μαυρη..θα τον βρω κ την επομενη μερα θα του καψω το ταξι με μολοτοφ..
    το πιο πιθανο για μενα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    εχω αλλα 3 μεγαλυτερα αδερφια..ειμαι η μικροτερη..η πιο αντιδραστικη..η πιο διαφορετικη..η πιο μη συμβατικη.
    με τα αδεφια εξαιρετικες σχεσεις αλλα δυσκολα παιδικα χρονια με βια κ στερησεις.
    οχι δεν με κακομαθαν...ειχα ολη την προσοχη πανω μου σιγουρα..αλλα μεγαλωσα μεσα σε τοση βια που πιστεψε με μονο καλοπεραση δεν ειχα.
    απλα μεγαλωσα στον δρομο με την μανα μου κ με εμαθε να ειμαι καπατσα, να μη μασαω, μου εδειξε απο νωρις την απανθρωπια κ με εκανε να μη φοβαμαι γενικα να πω αυτο που νιωθω κ πιστευω.
    αλητευαμε μαζι μεχρι τα ξημερωματα στους δρομους της αθηνας.
    δεν ειχα ησυχη ζωη..ειμαι παιδι του δρομου.
    οποτε νομιζω κ γι αυτο μου βγαινει αυτη η "αλητεια".
    πολυ καλοβολη ειμαι..δεν εχω απαιτησεις, δεν μεγαλωσα σε πουπουλα..κοιμομουν στο σαλονι..παιδι διαλυμενης οικογενειας..
    δεν ειχα καν παιχνιδια πολλα , ουτε καν δωματιο ..μηδεν ησυχια σπιτι κ μεγαλες φασαριες..
    η φιλη σου προφανως δεν εχει καμια σχεση με εμενα..εννοω δεν μεγαλωσε οπως εγω.
    αν ταξιτζης εμενα με κανει μαυρη..θα τον βρω κ την επομενη μερα θα του καψω το ταξι με μολοτοφ..
    το πιο πιθανο για μενα.
    Είσαι αξιοθαύμαστη!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    να σημειωσω οτι στις ηλικιες 21-27 περιπου ειχα αρκετα παραβατικη συμπεριφορα, με αλκοολισμο κ λιγα ναρκωτικα.
    αλλα μετα κατα τα 27 χρονια μου μπηκε το μυαλο στο κεφαλι κ μετανοιωσα για πολλα πραγματα κ αλλαξα τρομερα..γενικα εχω κανει πολλες μαλακιες που πληρωσα εννοειται..
    κ παντα ημουν μεσα σε ολα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    να σημειωσω οτι στις ηλικιες 21-27 περιπου ειχα αρκετα παραβατικη συμπεριφορα, με αλκοολισμο κ λιγα ναρκωτικα.
    αλλα μετα κατα τα 27 χρονια μου μπηκε το μυαλο στο κεφαλι κ μετανοιωσα για πολλα πραγματα κ αλλαξα τρομερα..γενικα εχω κανει πολλες μαλακιες που πληρωσα εννοειται..
    κ παντα ημουν μεσα σε ολα.
    Σου είπα πιο πριν ότι είσαι αξιοθαύμαστη, γιατί πραγματικά έχεις μεγάλη δύναμη μέσα σου!
    Εγώ σαν ψαράκι του γλυκού νερού, φοβάμαι ότι θα χανόμουν κάπου στον ωκεανό της πραγματικότητας!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Είσαι αξιοθαύμαστη!
    δεν ξερω αν ειμαι..τι να πω..νομιζω οτι ετσι με εκαναν οι καταστασεις της ζωης..
    για να επιβιωσεις πρωτα σε τοση βια απο την παιδικη σου ηλικια, δλδ μεσα στην οικογενεια σου, πρεπει αναγκαστικα να γινεις σκληρος ...ενω ειμαι ευαισθητος ανθρωπος, αν δω ζωακι να υποφερει ή ανθρωπο θα του δωσω οσα εχω για να ειναι καλα..ομως αν εχεις βιωσει τοση βια απο την τρυφερη σου ηλικια ..γινεσαι πως να το πω...λιγο πιο δημιουργικος, πιο εφευρετικος..γιατι πρεπει να μαθεις να φτιαχνεις την ζωη σου ωστε να επιβιωσεις..
    κινδυνευα να χτυπησω εκει μεσα πολλες φορες..οποτε επρεπε να αναπτυξω αμυνες..
    ισως κ γι αυτο ειμαι κ τοσο νευρικη..επειδη μεγαλωσα μεσα σε πολεμο, οποτε ποσο να αντεξουν κ τα καιμενα τα νευρακια..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Σου είπα πιο πριν ότι είσαι αξιοθαύμαστη, γιατί πραγματικά έχεις μεγάλη δύναμη μέσα σου!
    Εγώ σαν ψαράκι του γλυκού νερού, φοβάμαι ότι θα χανόμουν κάπου στον ωκεανό της πραγματικότητας!
    θα θελα πολυ να ειχα μεγαλωσει σαν εσενα...ηρεμα κ γλυκα..σαν ενα ψαρακι του γλυκου νερου.....να ακουω μονο νανουρισματα κ γλυκιες φωνες να μου χαιδευουν τ αυτι...πολυ ποιητικο ε? :cool:

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    δεν ξερω αν ειμαι..τι να πω..νομιζω οτι ετσι με εκαναν οι καταστασεις της ζωης..
    για να επιβιωσεις πρωτα σε τοση βια απο την παιδικη σου ηλικια, δλδ μεσα στην οικογενεια σου, πρεπει αναγκαστικα να γινεις σκληρος ...ενω ειμαι ευαισθητος ανθρωπος, αν δω ζωακι να υποφερει ή ανθρωπο θα του δωσω οσα εχω για να ειναι καλα..ομως αν εχεις βιωσει τοση βια απο την τρυφερη σου ηλικια ..γινεσαι πως να το πω...λιγο πιο δημιουργικος, πιο εφευρετικος..γιατι πρεπει να μαθεις να φτιαχνεις την ζωη σου ωστε να επιβιωσεις..
    κινδυνευα να χτυπησω εκει μεσα πολλες φορες..οποτε επρεπε να αναπτυξω αμυνες..
    ισως κ γι αυτο ειμαι κ τοσο νευρικη..επειδη μεγαλωσα μεσα σε πολεμο, οποτε ποσο να αντεξουν κ τα καιμενα τα νευρακια..
    Έχεις την δύναμη να παραδεχθείς, να διορθωθείς, να αλλάξεις!
    Αυτό τα λέει όλα.

    Εγώ προσωπικά, με τόσα που βλέπω και ακούω, μάλλον πρέπει να αισθάνομαι πολύ τυχερός για κάποια πράγματα που είχα και έχω, ενώ μιζεριάζω καθημερινά για ανοησίες! Κάποιες ανέσεις που είχα και έχω και που τις θεωρούσα και τις θεωρώ δεδομένες, κάποιοι τις στερήθηκαν ή τις στερούνται!

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. νευρα
    By giouli in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 01-06-2012, 19:09
  2. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 19:18
  3. Νεύρα...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 04-07-2010, 16:00
  4. Νεύρα,νεύρα και αλκοόλ
    By mpirakia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 02-02-2010, 17:14
  5. ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑΑΑ...
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 11-10-2006, 17:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •