ΝΕΥΡΑ! - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 95 of 95

Thread: ΝΕΥΡΑ!

  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ξερεις τι ειναι το τζαρτζαρισμα στο μπασκετ και στο ποδοσφαιρο?
    σπρωχνεις εσυ, σπρωχνει ο αλλος, πεφτει ξυλο στα μουλωχτα και οποιος επικρατησει παιρνει την μπαλα.
    αυτο σκεψου το να γινεται ΣΥΝΕΧΕΙΑ.
    αυτο κανεις στον ιδιωτικο τομεα. ειναι ζουγκλα και επικρατει ο ισχυρος.
    αν η κοντρα ειναι με το αφεντικο, ειναι παντα ο ισχυρος και συνεχεια πρεπει να κανεις επιλογες σε διλληματα:
    το δικιο η την δουλεια?
    εργασιακα δικαιωματα η την δουλεια?
    την αξιοπρεπεια μου η την δουλεια?
    στενο μαρκαρισμα... ναι! αλλα ποσο να αντεξεις....??????
    και σκεψου τοτε ειχα αρρυθμιστο αδιαγνωστο αυτοανοσο, ξενυχτουσα για να διαβασω για σχολη και ειχα και μπες-βγες στα νοσοκομεια με γονεις...

    Σαφως το αφεντικο ειναι ο ισχυρος, σαφως πρεπει να κερδισεις την εμπιστοσυνη του αλλα αυτο το πραγμα, να σου λεει, πεταει ο γαιδαρος! και εσυ να πρεπει να του πεις ναι κυριε ταδε, οντως πεταει, μολις τον ειδα...... εεεεεε αυτο δεν μπορω να το κανω με την καμια.........

    Καλα στο δημοσιο ειναι για πολυ ξυλο οι παλαιοι...με συνταξη απο τα 40 και τα 45. Και στα 45 σημερα αλλαζεις καριερα... τελος παντων, αλλες εποχες...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  2. #92
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    στενο μαρκαρισμα... ναι! αλλα ποσο να αντεξεις....??????
    και σκεψου τοτε ειχα αρρυθμιστο αδιαγνωστο αυτοανοσο, ξενυχτουσα για να διαβασω για σχολη και ειχα και μπες-βγες στα νοσοκομεια με γονεις...

    Σαφως το αφεντικο ειναι ο ισχυρος, σαφως πρεπει να κερδισεις την εμπιστοσυνη του αλλα αυτο το πραγμα, να σου λεει, πεταει ο γαιδαρος! και εσυ να πρεπει να του πεις ναι κυριε ταδε, οντως πεταει, μολις τον ειδα...... εεεεεε αυτο δεν μπορω να το κανω με την καμια.........

    Καλα στο δημοσιο ειναι για πολυ ξυλο οι παλαιοι...με συνταξη απο τα 40 και τα 45. Και στα 45 σημερα αλλαζεις καριερα... τελος παντων, αλλες εποχες...
    Τώρα που έγραψες για το δημόσιο,θυμήθηκα μια αστεία εικόνα με το πρόγραμμα τους.
    Αλλά πολύ αληθινή.

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    στενο μαρκαρισμα... ναι! αλλα ποσο να αντεξεις....??????
    και σκεψου τοτε ειχα αρρυθμιστο αδιαγνωστο αυτοανοσο, ξενυχτουσα για να διαβασω για σχολη και ειχα και μπες-βγες στα νοσοκομεια με γονεις...

    Σαφως το αφεντικο ειναι ο ισχυρος, σαφως πρεπει να κερδισεις την εμπιστοσυνη του αλλα αυτο το πραγμα, να σου λεει, πεταει ο γαιδαρος! και εσυ να πρεπει να του πεις ναι κυριε ταδε, οντως πεταει, μολις τον ειδα...... εεεεεε αυτο δεν μπορω να το κανω με την καμια.........

    Καλα στο δημοσιο ειναι για πολυ ξυλο οι παλαιοι...με συνταξη απο τα 40 και τα 45. Και στα 45 σημερα αλλαζεις καριερα... τελος παντων, αλλες εποχες...
    Στο αφεντικό σήμερα , όχι μόνο πρέπει να του λες ότι ο γάιδαρος πετάει, αλλά και ότι έχει φτερά αγγέλου και φωτοστέφανο! :rolleyes:
    Το χειρότερο πράγμα που πρέπει διαχρονικά να αντιμετωπίσεις (και στις μέρες μας με το παραπάνω) είναι μερικοί "συνάδελφοι", που θα σε ρουφιανέψουν, θα σου στήσουν παγίδες, θα σου κάνουν ενδεχομένως bullying με τη βοήθεια άλλων. Και ας μη μιλήσουμε για πελάτες που είναι στο στυλ: ο,τι του φανεί, του Λωλοστεφανή...

  4. #94
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ξερω ξερω για τι μιλας...εχεις κ τα δικια σου! βουνο το δικιο σου βασικα..
    αραξε κ αστο να φυγει..θελει υπομονη παντως κ εγκρατεια να σφιγγεις τα δοντια για να μη μιλησεις...
    εγω οπως ειδατε δυσκολα το καταφερνω.
    Και μόνο που κρατήθηκα,ένιωσα έκπληκτος με εμένα,καθώς ώρες ώρες είμαι ευέξαπτος.
    Απλά σκέφτηκα πως νιώθω για την άλλη,για χ,ψ λόγους και δεν ασχολήθηκα.

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Εγω εχω φοβερη ικανοτητα να συγκρατω τα νευρα μου χωρις να πιεζομαι μεσα μου, δε με ενοχλει δηλαδη. Συνηθως το αντιμετωπιζω με χιουμορ και εχω παρατηρησει πως αν καποιος ξεφυγει και φωναξει η κανει κατι που λογικα θα τον αρπαζε καποιος αλλος στη θεση μου, τον κανω να τα χασει και να ηρεμησει, πολλες φορες ζητανε και συγνωμη και αποφευγουν να μου φερθουν το ιδιο, συνηθως με βλεπουν μετα και χαιρονται, τι να πω.
    Τωρα καταλαβα γιατι οι οριακες με καραγουσταρουν και κολλανε πολυ μαζι μου αλλα καπου και αυτες ξεπερνανε ακομη και τα δικα μου ορια, δε παίζονται λεμε! Μη μπερδευτειτε δεν ειμαι υποτακτικος, απλα μπορω ευκολα να μετατρεψω τον θυμο του αλλου σε ηρεμια και χαμογελο. Μιλαμε ειμαι η αγαπη των οριακων

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. νευρα
    By giouli in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 01-06-2012, 19:09
  2. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 19:18
  3. Νεύρα...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 04-07-2010, 16:00
  4. Νεύρα,νεύρα και αλκοόλ
    By mpirakia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 02-02-2010, 17:14
  5. ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑΑΑ...
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 11-10-2006, 17:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •