Φοβάμαι το μέλλον με το αντίθετο φύλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523

    Φοβάμαι το μέλλον με το αντίθετο φύλο

    Πάει καιρός από την τελευταία φορά που μοιράστηκα σκέψεις μου μαζί σας, αλλά τώρα ένιωσα την ανάγκη να το κάνω, μετά από μια κακιά εμπειρία που είχα την είχα παραθέσει και σαν θέμα στο φόρουμ είμαι πολύ φοβισμένη γενικά με το αντίθετο φύλο.Δηλαδή για να καταλάβετε φοβάμαι ότι θα με εξαπατήσουν ότι δεν θα βρεθεί καποιος να νιώσει κάτι για μενα και εκτός όλων αυτών, εδώ μπορεί να γνωρίσω καποιον νεαρό και αν μου δείξει κάποιον ενδιαφέρον πχ όταν μου μιλήσει πάει να μου πιάσει το χέρι πετάγομαι σαν ελατήριο.. Επίσης φοβάμαι ότι δεν θα ξανα νιώσω τίποτα για κενέναν απο φόβο και άμυνα..
    Νομίζω τα έχω πολύ μπερδεμένα στο μυαλό μου..κατά καιρούς με πιάνουν αυτές οι σκέψεις ήμουν αρκετά καλά για καιρό..αλλά κάπου το χάνω
    Ευχαριστώ !!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    γεια σου μαρία ελένη :)
    Aυτό με το ελατήριο σου χει συμβεί?
    Σε ψυχολόγο πας ακόμα ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    καλημερα cube
    ναι με ενα πολυ νορμαλ παιδι που βγηκα καποιες φορες κ πηγα να μου πιασει το χερι κ πεταχτηκα αποτομα, επεμενε για καιρο μαζι μου αλλα εγω δεν μπορουσα πλεον του φιλικου να κανω τιποτα.. σταματησα απο την ψυχολογο καπου ενιωσα δυνατη καλα και σταματησα αφοσιωθηκα στο διαβασμα μου για τις παννεληνιες αν θυμασαι που σου ειχα πει..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    αυτα κανουν οι ακαμπτοι και καταπιεστικοι γονεις.
    εξοντωνουν τα παιδια τους.
    νομιζεις οτι η λαθος-πρωτη σου φορα εχει καταστρεψει την ζωη σου, επειδη σου ειχε πει η μαμα σου οτι πρεπει να παντρευτεις τον ανδρα που εκανες για πρωτη φορα σεξ μαζι του.

    οπως πολυ σωστα σου ειπε καπου αλλου καποιο μελος, στην πορεια θα διαπιστωσεις οτι θα θυμασαι την πρωτη ομορφη φορα κι οχι τον πρωτο @@ρα που συναντησες.

    μην σκεφτεσαι αυτη τη στιγμη ΟΛΟ το μελλον, μιας και εχεις ξεκινησει προσπαθεια με ψυχοθεραπεια.
    δωσε στον εαυτο σου κι αλλο ΧΡΟΝΟ, χωρις να σκεφτεσαι καθολου το μελλον. χαλαρωσε, συνεργασου με την ψυχολογο σου και μεταθεσε ολες αυτες τις σκεψεις για αργοτερα.
    που ξερεις? μπορει να εχει αλλαξει πολυ η οπτικη σου και η διαθεση σου, τοτε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτα κανουν οι ακαμπτοι και καταπιεστικοι γονεις.
    εξοντωνουν τα παιδια τους.
    νομιζεις οτι η λαθος-πρωτη σου φορα εχει καταστρεψει την ζωη σου, επειδη σου ειχε πει η μαμα σου οτι πρεπει να παντρευτεις τον ανδρα που εκανες για πρωτη φορα σεξ μαζι του.

    οπως πολυ σωστα σου ειπε καπου αλλου καποιο μελος, στην πορεια θα διαπιστωσεις οτι θα θυμασαι την πρωτη ομορφη φορα κι οχι τον πρωτο @@ρα που συναντησες.

    μην σκεφτεσαι αυτη τη στιγμη ΟΛΟ το μελλον, μιας και εχεις ξεκινησει προσπαθεια με ψυχοθεραπεια.
    δωσε στον εαυτο σου κι αλλο ΧΡΟΝΟ, χωρις να σκεφτεσαι καθολου το μελλον. χαλαρωσε, συνεργασου με την ψυχολογο σου και μεταθεσε ολες αυτες τις σκεψεις για αργοτερα.
    που ξερεις? μπορει να εχει αλλαξει πολυ η οπτικη σου και η διαθεση σου, τοτε.
    Αγαπητή remedy δεν πιστεύω στον γάμο απο την αρχή της εφηβείας μου ακομα, δεν πιστευω στο για παντα, επειδη ηθελα μια νορλαμ πρωτη φορα με καποιον που θα ειμαι ερωτευμενη δεν νομιζω οτι ειναι παραξενο.
    Έχεις πολυ δικιο οτι πρεπει να σκεφτομαι το παρον και με βοηθησε αυτο που ειπες, με την ψυχολογο σταματησα γιατι βαρεθηκα κ το πηγαινε πολυ λαου λάου, το ξερω οτι μπορει να εκανα λαθος αλλα ετσι ειναι..καλη σου μερα και ευχαριστω για την απαντηση

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Το ''πρόβλημα'' δεν είναι το μέλλον με το αντίθετο φύλλο αλλά ότι φοβάσαι ...........
    Κάποτε είχα πει ότι δεν είσαι και καμιά παιδούλα , και μπορείς πιο εύκολα να το διαχειριστείς.......
    Δεν ξέρω, μπορεί τελικά αν αυτό συνέβαινε σε μικρότερη ηλικία να το αντιμετώπιζες ως '' ε εντάξει μου σκασε ένας μ@λακας , πάω παρακάτω τώρα''.......
    Εγώ λέω να μην πιέζεσαι.... βλέπεις ένα καλό παιδί , άντε να τον ερωτευτείς σώνει και ντε........
    Ίσως λόγω και απειρίας το χεις διογκώσει στην καρδιά σου, αλλά το κεφάλι σου τι λέει?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    Αγαπητή remedy δεν πιστεύω στον γάμο απο την αρχή της εφηβείας μου ακομα, δεν πιστευω στο για παντα, επειδη ηθελα μια νορλαμ πρωτη φορα με καποιον που θα ειμαι ερωτευμενη δεν νομιζω οτι ειναι παραξενο.
    Έχεις πολυ δικιο οτι πρεπει να σκεφτομαι το παρον και με βοηθησε αυτο που ειπες, με την ψυχολογο σταματησα γιατι βαρεθηκα κ το πηγαινε πολυ λαου λάου, το ξερω οτι μπορει να εκανα λαθος αλλα ετσι ειναι..καλη σου μερα και ευχαριστω για την απαντηση
    δεν ειναι μονο το θεμα του γαμου.
    και το να αισθανεται μια κοπελα κατεστραμενη επειδη εκανε χαζο σεξ χωρις καλη σχεση, την ιδια αιτιολογια εχει , αγαπητη μου.

    για την ψυχολογο ΔΕΝ εκανες λαθος. εφοσον αισθανοσουν οτι δεν σε βοηθουσε, δεν σε βοηθουσε. δεν ειναι πικρο φαρμακο ο ψυχολογος, πρεπει να να αισθανεσαι οτι υπαρχει επικοινωνια και βελτιωση.
    μπορει ομως να σου κανει καλο να βρεις αλλον ψυχολογο. δεν ειναι μονο η επαρκεια του, πρεπει και να σου ταιριαξει.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    remedy δεν είπε η κοπέλα για σχέση και χαζό σεξ, αλλά ότι την πλήγωσε ο τύπος και της έλεγε είσαι αγγούρι.........ε εντάξει πληγώνεσαι προφανώς.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by cube View Post
    remedy δεν είπε η κοπέλα για σχέση και χαζό σεξ, αλλά ότι την πλήγωσε ο τύπος και της έλεγε είσαι αγγούρι.........ε εντάξει πληγώνεσαι προφανώς.....
    από την όλη συμπεριφορά πληγώθηκα και κλείστηκα στον εαυτό μου αλλά όχι τόσο γι αυτά που είπε δηλαδή δεν μου έριξε το ηθικό το ότι με θεωρεί ας πούμε αγγούρι όσο ότι πάτησε τα αισθήματα μου θα το ξεπεράσω απλά θέλω χρόνο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειναι μονο το θεμα του γαμου.
    και το να αισθανεται μια κοπελα κατεστραμενη επειδη εκανε χαζο σεξ χωρις καλη σχεση, την ιδια αιτιολογια εχει , αγαπητη μου.

    για την ψυχολογο ΔΕΝ εκανες λαθος. εφοσον αισθανοσουν οτι δεν σε βοηθουσε, δεν σε βοηθουσε. δεν ειναι πικρο φαρμακο ο ψυχολογος, πρεπει να να αισθανεσαι οτι υπαρχει επικοινωνια και βελτιωση.
    μπορει ομως να σου κανει καλο να βρεις αλλον ψυχολογο. δεν ειναι μονο η επαρκεια του, πρεπει και να σου ταιριαξει.
    Πληγωμένη άπειρα αισθάνομαι όχι κατεστραμμένη υπάρχουν και χειρότερα...Όπως είπα και στην cube o τρόπος που ποδοπάτησε τα αισθήματα μου με έχει ρίξει τόσο..δεν μου αρέσει να κλαίγομαι ας πρόσεχα απλα έχω κουραστεί τόσο καιρό

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Το ''πρόβλημα'' δεν είναι το μέλλον με το αντίθετο φύλλο αλλά ότι φοβάσαι ...........
    Κάποτε είχα πει ότι δεν είσαι και καμιά παιδούλα , και μπορείς πιο εύκολα να το διαχειριστείς.......
    Δεν ξέρω, μπορεί τελικά αν αυτό συνέβαινε σε μικρότερη ηλικία να το αντιμετώπιζες ως '' ε εντάξει μου σκασε ένας μ@λακας , πάω παρακάτω τώρα''.......
    Εγώ λέω να μην πιέζεσαι.... βλέπεις ένα καλό παιδί , άντε να τον ερωτευτείς σώνει και ντε........
    Ίσως λόγω και απειρίας το χεις διογκώσει στην καρδιά σου, αλλά το κεφάλι σου τι λέει?
    το κεφάλι μου προσπαθεί να τα ισορροπήσει αλλά όπως ξανά ειπα εχω κουραστεί

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    Αγαπητή remedy δεν πιστεύω στον γάμο απο την αρχή της εφηβείας μου ακομα, δεν πιστευω στο για παντα, επειδη ηθελα μια νορλαμ πρωτη φορα με καποιον που θα ειμαι ερωτευμενη δεν νομιζω οτι ειναι παραξενο.
    Έχεις πολυ δικιο οτι πρεπει να σκεφτομαι το παρον και με βοηθησε αυτο που ειπες, με την ψυχολογο σταματησα γιατι βαρεθηκα κ το πηγαινε πολυ λαου λάου, το ξερω οτι μπορει να εκανα λαθος αλλα ετσι ειναι..καλη σου μερα και ευχαριστω για την απαντηση
    Quote Originally Posted by cube View Post
    remedy δεν είπε η κοπέλα για σχέση και χαζό σεξ, αλλά ότι την πλήγωσε ο τύπος και της έλεγε είσαι αγγούρι.........ε εντάξει πληγώνεσαι προφανώς.....
    κιουμπ, η κοπελα εχει αναφερει πολλες φορες στο θεμα της οτι εξ αρχης που τον ηθελε τον τυπο, δεν προχωρουσε σεξουαλικα γιατι ηθελε να νοιωσει οτι το κανει στα πλαισια μιας σχεσης κι οχι σκετο σεξ οπως εδειχνε να θελει ο τυπος.
    μετα οταν εγινε οτι εγινε ενοιωσε εξαπατημενη γιατι προχωρησε εν τελει αλλα αυτος ηταν οτι ναναι.
    σε αυτο απαντησα εγω και να εισαι βεβαιη οτι το ζορι που εχει τωρα η μαρια εχει ΠΟΛΥ να κανει με το οτι τελικα εκανε σεξ μαυτον.
    δεν ειναι το "αγγουρι" το θεμα της..

    αν δεν ειχε κανει, δεν θα ενοιωθε τοσο ασχημα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    Πληγωμένη άπειρα αισθάνομαι όχι κατεστραμμένη υπάρχουν και χειρότερα...Όπως είπα και στην cube o τρόπος που ποδοπάτησε τα αισθήματα μου με έχει ρίξει τόσο..δεν μου αρέσει να κλαίγομαι ας πρόσεχα απλα έχω κουραστεί τόσο καιρό
    δεν κλαιγεσαι.
    νοιωθεις ασχημα και το συζητας. καλα κανεις, να εκφραζεσαι.

    δεν ειναι "ας προσεχες". αν καποιος φερθει σαν μαλακας δεν φταις μονο εσυ που δεν προσεξες. δεν μπορουμε να τα προβλεπουμε ολα.ειδικα οταν ειμαστε πιο απειροι.
    πρωτος απ ολους φταιει αυτος που φερθηκε οπως φερθηκε. απλα εσυ το λουζεσαι. αυτος δεν επαθε τπτ..

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εγώ το διάβασα το κείμενο, δεν είδα πουθενά να λέει για σχέση....το ότι θα κάνουμε σεξ και δεν θα μας θέλουν μετά οκ, δεν είναι υποχρεωμένος κανείς να μας γουστάρει, αλλά να μας λέει αγγούρι κλπ, ε όχι........ενας μ@λακας ήταν.........

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κιουμπ, η κοπελα εχει αναφερει πολλες φορες στο θεμα της οτι εξ αρχης που τον ηθελε τον τυπο, δεν προχωρουσε σεξουαλικα γιατι ηθελε να νοιωσει οτι το κανει στα πλαισια μιας σχεσης κι οχι σκετο σεξ οπως εδειχνε να θελει ο τυπος.
    μετα οταν εγινε οτι εγινε ενοιωσε εξαπατημενη γιατι προχωρησε εν τελει αλλα αυτος ηταν οτι ναναι.
    σε αυτο απαντησα εγω και να εισαι βεβαιη οτι το ζορι που εχει τωρα η μαρια εχει ΠΟΛΥ να κανει με το οτι τελικα εκανε σεξ μαυτον.
    δεν ειναι το "αγγουρι" το θεμα της..

    αν δεν ειχε κανει, δεν θα ενοιωθε τοσο ασχημα
    έπιασες εντελώς το νόημα... έτσι είναι..πως είναι καμιά φορά τα πράγματα πχ στην ψυχολόγο τα εξήγησα 100 φορές και μου έλεγε άλλα άλλων..

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 42
    Last Post: 15-09-2020, 13:11
  2. ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΛΛΟΝ!!!!!!!
    By δελφίνι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 25-02-2015, 21:10
  3. Προβλημα με το αντιθετο φυλο
    By tsak88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 15-03-2014, 04:03
  4. ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΛΛΟΝ!!!!!!!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 12-12-2012, 16:11
  5. ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ
    By χαμογελακη in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-04-2012, 20:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •