Άγχος για την υγεία και σωματικά συμπτώματα!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    14
    Σας ευχαριστώ πραγματικά όλους πολύ για τις απαντήσεις σας και οπωσδήποτε θα δοκιμάσω όλες τις συμβουλές σας!! Ευελπιστώ ότι αύριο οι γιατροί θα μου εξηγήσουν όλα αυτά που με απασχολούν και θα ηρεμήσω. Το θέμα μου είναι οτι αν αγχωθω για κάτι (πχ φοβάμαι πως έχω κάτι στα κόκκαλα..) το μονο που με ηρεμεί, είναι να διαψεύσει κάποιος τους φόβους μου, συγγενής, φίλος και κυρίως γιατρός!! :p Αλλά είναι πολύ ενθαρρυντικό που μου λέτε οτι μπορεί να αντιμετωπιστεί όπως και να έχει!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Ti na pw kai ego pou apo 13 xronon arxisa na exo paniko

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by koritsi83 View Post
    Ti na pw kai ego pou apo 13 xronon arxisa na exo paniko
    Ο Χριστος κι η Παναγία... όλα αυτά μεχρι πριν 4 μήνες μου φαίνονταν τόσο υπερβολικά, τόσο ανοικεια και πιστευα ότι είμαι πολυ καλά ψυχικα για να παθω κατι τετοιο .. Κατάφερες να το ελεγξεις;

  4. #19
    Quote Originally Posted by Keep_calm View Post
    Σας ευχαριστώ πραγματικά όλους πολύ για τις απαντήσεις σας και οπωσδήποτε θα δοκιμάσω όλες τις συμβουλές σας!! Ευελπιστώ ότι αύριο οι γιατροί θα μου εξηγήσουν όλα αυτά που με απασχολούν και θα ηρεμήσω. Το θέμα μου είναι οτι αν αγχωθω για κάτι (πχ φοβάμαι πως έχω κάτι στα κόκκαλα..) το μονο που με ηρεμεί, είναι να διαψεύσει κάποιος τους φόβους μου, συγγενής, φίλος και κυρίως γιατρός!! :p Αλλά είναι πολύ ενθαρρυντικό που μου λέτε οτι μπορεί να αντιμετωπιστεί όπως και να έχει!!
    Keep Calm -keep it calm.-τι μπορεί να εχεις στα κόκκαλα δηλαδή?και πως το στοιχειοθετείς αυτο-που το στηρίζεις δηλαδη?για να σου δείξω -αν μπορω έτσι-οτι δεν εχεις κάτι.
    Τις πιο πολλές απαντήσεις τις δίνεις μονη σου σε πολλά θέματα.ειναι κρίμα απο μια άσχημη εμπειρία ιατρικη σε νησι -που ξέρω πως ειναι να φοβήθηκες τοσο.
    Τωρα τι νομίζεις οτι εχεις?-επίσης δεν έχει νόημα να πας σε καρδιολόγο και ωρλ -ασχετες ειδικότητες -θα σου πουν δεν εχεις τιποτα ...

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Keep Calm -keep it calm.-τι μπορεί να εχεις στα κόκκαλα δηλαδή?και πως το στοιχειοθετείς αυτο-που το στηρίζεις δηλαδη?για να σου δείξω -αν μπορω έτσι-οτι δεν εχεις κάτι.
    Τις πιο πολλές απαντήσεις τις δίνεις μονη σου σε πολλά θέματα.ειναι κρίμα απο μια άσχημη εμπειρία ιατρικη σε νησι -που ξέρω πως ειναι να φοβήθηκες τοσο.
    Τωρα τι νομίζεις οτι εχεις?-επίσης δεν έχει νόημα να πας σε καρδιολόγο και ωρλ -ασχετες ειδικότητες -θα σου πουν δεν εχεις τιποτα ...

    Δυστυχώς πάλι με έπιασε με το που βραδιασε, προσπαθησα να απασχολήσω το μυαλο μου με κατι αλλο, και ισως να μου περασε ο πανικος αλλα ακομη φοβαμαι. Ποναει το σαγονι μου κυριως απο την δεξια πλευρα και εχω κατατρομαξει, βαζω στο μυαλο μου τα χειροτερα!! Πριν 4 μηνες επιανα κατι σαν γρομπαλακι στοδεξι κοκκαλο του θωρακα, κατω απο τον λαιμο. ισως να ηταν και λιγο πιο κατω απο το κοκκαλο. Εκανα λοιπον κατι πανεξυπνο και εψαξα στο ιντερνετ..για διογκωση λεει...εε αυτο προκαλεσε πολλες κρισεις πανικου..πλεον το γρομπαλακι αυτο δεν υπαρχει και τωρα με αγχωνει το σαγονι μου...Μπορει το πρωι που θα το ξανασκεφτομαι να γελαω..αλλα τωρα με επιασε..
    Επισης ειχα βγαλει ενα γρομπαλακι κατω απο το αφτι, το ειδε χειρουργος και μου ειπε να μην ανησυχω και οτι αν δεν περασει να παω χωρις αγχος σε ωρλ.

  6. #21
    Quote Originally Posted by Keep_calm View Post
    Δυστυχώς πάλι με έπιασε με το που βραδιασε, προσπαθησα να απασχολήσω το μυαλο μου με κατι αλλο, και ισως να μου περασε ο πανικος αλλα ακομη φοβαμαι. Ποναει το σαγονι μου κυριως απο την δεξια πλευρα και εχω κατατρομαξει, βαζω στο μυαλο μου τα χειροτερα!! Πριν 4 μηνες επιανα κατι σαν γρομπαλακι στοδεξι κοκκαλο του θωρακα, κατω απο τον λαιμο. ισως να ηταν και λιγο πιο κατω απο το κοκκαλο. Εκανα λοιπον κατι πανεξυπνο και εψαξα στο ιντερνετ..για διογκωση λεει...εε αυτο προκαλεσε πολλες κρισεις πανικου..πλεον το γρομπαλακι αυτο δεν υπαρχει και τωρα με αγχωνει το σαγονι μου...Μπορει το πρωι που θα το ξανασκεφτομαι να γελαω..αλλα τωρα με επιασε..
    Επισης ειχα βγαλει ενα γρομπαλακι κατω απο το αφτι, το ειδε χειρουργος και μου ειπε να μην ανησυχω και οτι αν δεν περασει να παω χωρις αγχος σε ωρλ.
    Τα γύρο παλάτια λοιπόν πέρασαν αν κατάλαβα καλα.-οπότε μην σε αγχωνουν-(το εχω ακουσει-δει πολλές φορες πάνω σε αγχωμένο ασθενή)
    Το σαγόνι το κακόμοιρο τι ακριβώς έχει?ποναει κάπου συγκεκριμένα -μουδιαζει-πιάνει αφήνει ο πονος?
    ξερεις σε τέτοιες φάσεις πρεπει να μιλάς καπου ειδικο η όχι -για να σε ξεαγχωνει να το πω έτσι.

  7. #22
    Τα γρομπαλακια ήθελα να πω -οχι τα γυρο παλάτια.αχ tablet...

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Τα γύρο παλάτια λοιπόν πέρασαν αν κατάλαβα καλα.-οπότε μην σε αγχωνουν-(το εχω ακουσει-δει πολλές φορες πάνω σε αγχωμένο ασθενή)
    Το σαγόνι το κακόμοιρο τι ακριβώς έχει?ποναει κάπου συγκεκριμένα -μουδιαζει-πιάνει αφήνει ο πονος?
    ξερεις σε τέτοιες φάσεις πρεπει να μιλάς καπου ειδικο η όχι -για να σε ξεαγχωνει να το πω έτσι.

    Πραγματικά όταν με διαψεύδει καποιος,ηρεμω αρκετα. Ήδη νιωθω καλυτερα. Οσον αφορα το σαγονι, λιγο απο ολα. Ποτε μουδιάζει, ποτε ποναει απο την δεξια πλευρα εκει κατω απο το αφτι, ποτε ποναει μεχρι το πηγουνι. Δεν ειναι συνεχομενος ο πονος όμως τελευταια με πιανει πιο συχνα!! Εχει βγει και ο φρονιμητης στην δεξια πλευρα ο οποιος ομως δεν ενοχλεει περα απο κατι τσιμπηματακια. :confused: :( :(
    Τι εχεις δει σε αγχωμενο ασθενη;;

  9. #24
    Πάνω σε αγχωμένο ασθενή εχω δει τα παντα:). Πριν εννοούσα οτι εχω δει-ακούσει να παραπονιούνται για γρομπαλακια στο στερνό ,θώρακα κ.τ.λ...-αγχωμένοι ασθενείς.
    Για τον πόνο στο πηγούνι ειναι καλό το οτι δεν ειναι σταθερός σε ενα σημείο-πάλι άγχος δείχνει !!!!τι πρωτότυπο ε :)
    Έιδες -είπες ηρεμεις τωρα που στα λέω...άρα διάλογο χρειάζεσε αρχικά ...μην σε πάρει απο κατω -κατάλαβα οτι τωρα άρχισαν οι κρισεις ...είσαι νέος στον χώρο των panic attack...

  10. #25
    Και μην αρχίσεις με την σειρά τους γιατρους οπως κάνουν όλοι αρχικά
    Γιατι θα σου λένε δεν εχεις τιποτα απο εμάς-άγχος ειναι....!!δηλαδη τζάμπα πας σε παθολογικες ειδικοτητες

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Πάνω σε αγχωμένο ασθενή εχω δει τα παντα:). Πριν εννοούσα οτι εχω δει-ακούσει να παραπονιούνται για γρομπαλακια στο στερνό ,θώρακα κ.τ.λ...-αγχωμένοι ασθενείς.
    Για τον πόνο στο πηγούνι ειναι καλό το οτι δεν ειναι σταθερός σε ενα σημείο-πάλι άγχος δείχνει !!!!τι πρωτότυπο ε :)
    Έιδες -είπες ηρεμεις τωρα που στα λέω...άρα διάλογο χρειάζεσε αρχικά ...μην σε πάρει απο κατω -κατάλαβα οτι τωρα άρχισαν οι κρισεις ...είσαι νέος στον χώρο των panic attack...

    ναι, νεα* 4 μηνες και κατι!! Και σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου!! Πως γινεται ΚΑΙ αυτο αγχος;; :confused: Για να δικαιλογηθω λιγο, περυσι που χειρουργηθηκα, ειχα ενα τεραστιο εξογκωμα στην βουβωνικη χωρα που τελικα ηταν φλεγμονη του αδενα..αλλα απο τοτε με την παραμικρη ενοχληση αρχιζω και ψιλαφιζω για γρομπαλακια,καρουμπαλα,εξο γκωματα.. μου δημιουργησε ψυχολογικο. Έχω κλεισει ήδη ραντεβου στον ορθοδοντικο για τον φρονιμητη, αμα με καθησυχασει, τελος, σαν να μην εγινε ποτε

  12. #27
    Κατάλαβα,ελπίζω να πήγε καλα το χειρουργείο ,ειναι και 'χαζό" σημείο αυτο.
    Τι εννοείς -Πως γινετε και αυτο άγχος.?-
    Εχεις κάποιο θέμα -πέρα απο αυτο -που να σε στρεςαρει αυτο το διαστημα? η στεναχωριες ιδιαίτερες ?αν θες να τις πεις στο φορουμ βέβαια..

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Κατάλαβα,ελπίζω να πήγε καλα το χειρουργείο ,ειναι και 'χαζό" σημείο αυτο.
    Τι εννοείς -Πως γινετε και αυτο άγχος.?-
    Εχεις κάποιο θέμα -πέρα απο αυτο -που να σε στρεςαρει αυτο το διαστημα? η στεναχωριες ιδιαίτερες ?αν θες να τις πεις στο φορουμ βέβαια..
    Nαι πολυ καλα πηγε!! Δεν ειχα ξαναβρεθει σε τετοια θεση και φοβηθηκα αρκετα απο τη στιγμη του χειρουργειου και μετα!! Πριν αν και νοσηλευομουν μεσα στην καλη χαρα ημουν, ειχαν να το λενε ολοι..και που κατεληξα χαχα!!
    και οχι, ο,τι αγχος και στρες περναω ειναι αποκλειστικα για θέματα υγειας!! Πιστευω ομως οτι σημαντικο ρολο επαιξε το οτι η μητερα μου επαθε εγκεφαλικο τον περασμενο χειμωνα οποτε περασαμε δυσκολα, σε συνδυασμο με το οτι ξαναπηγα στο συγκεκριμενο νησι και απο τοτε εχω παρει την κατηφορα!! :(

  14. #29
    Και τωρα που διάβασα τα προηγούμενα posts -ναι είσαι μικρή -θέλει προσοχή -πολλές φορές υποτροπιαζουν οι κρισεις πανικου-και ιδιαιτερα απο τέτοια ηλικία.:(
    Οπότε θέλει αρκετό ψαξιμο...υπομονή για αρχή...

  15. #30
    Μάλιστα..οπότε ακομα ενα έντονο άγχος...με την μητέρα.-ελπίζω να ειναι καλα τωρα.
    Καλα στο νησι δεν χρειάζετε να ξαναπάς:)
    Και ελπίζω να μην εχεις αϋπνίες λόγο φόβου:)(

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ...
    By lupus30 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 308
    Last Post: 19-07-2016, 11:06
  2. Πολλά Σωματικά συμπτώματα
    By smoochie in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 53
    Last Post: 27-05-2014, 02:24
  3. Φοβίες - Αγχος - Σωματικά συμπτώματα......Βοήθεια!!!!!!!
    By maria-s in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 04-03-2013, 14:33
  4. Σωματικά Συμπτώματα Αγχους ???
    By doublep in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 28-07-2012, 14:54
  5. σωματικά συμπτώματα άγχους
    By Eva1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 02-01-2012, 19:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •