Οξύ Ψυχωσικό Επεισόδιο και απόπειρα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 64
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187

    Οξύ Ψυχωσικό Επεισόδιο και απόπειρα!

    Καλησπέρα σε όλους!

    Διάβασα με πολύ προσοχή όλα τα σχετικά posts και θα ήθελα να μοιραστώ κι εγώ την ιστορία μου μαζί σας..
    Όλα έγιναν πολύ γρήγορα, μέσα σε μια εβδομάδα. Πίεση, άγχος, στρές, λίγες ώρες ύπνου και καταχρήσεις. Και ξαφνικά μπούμ! :(
    Ξεκίνησε με μανία, νόμιζα ότι είχα βρει τη λύση για όλα τα προβλήματα του κόσμου και αυτό δεν ήταν άλλο από την αγάπη για τον συνάνθρωπό μας!
    Συζητούσα με τις ώρες με γονείς και φίλους, κανείς όμως δεν είχε υποψιαστεί κάτι. Το μυαλό μου έτρεχε με χίλια, ακόμα και η απόδοσή μου στη δουλειά ήταν(?) ανεβασμένη.
    Ασχετώς αν είχα αρχίσει να πηγαίνω 12 στη δουλειά γιατι προσπαθούσα να διορθώσω τη σχέση μου με τον πατέρα μου αλλά μάταια..
    Κάθε μέρα η κατάσταση χειροτέρευε, παραισθήσεις, φωνές, παράλογες ιδέες. Νόμιζα ότι ήμουν υπεράνθρωπος, ότι είχα ειδικές δυνάμεις, για την ακρίβεια να κάνω καλά τους άλλους (healing).
    Τη μια μέρα αυτό, την άλλη ήμουν φάντασμα?? Να κοιμηθώ δεν μπορούσα σχεδόν καθόλου..
    Νόμιζα ότι μιλούσα με την πρώην κοπέλα μου μέσα από την φύση, συγκεκριμένα τα πουλιά.
    Ώσπου έφτασε η μέρα που αποφάσισα να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου και να πηδήξω με το κεφάλι από τον 2ο στο γρασιδι ευτυχώς για να ενωθώ δήθεν με την τότε μου κοπέλα (αυτή ήταν η γή-γονιμότητα μέσα στο μυαλό μου).
    Για καλή μου τύχη τη γλίτωσα σχετικά φθηνά, αλλά το επόμενο διάστημα ήταν εφιαλτικό. Νόμιζα ότι ακόμα και οι φίλοι μου ήταν αντίπαλοι, ότι ήθελαν το κακό μου. Το ίδιο και οι γιατροί, νόμιζα ότι ήθελαν να μου κάνουν κακό και παράλληλα τους άκουγα να μιλάνε για μένα χωρίς οι δικοί μου άνθρωποι να μπορούν να τους ακούσουν..
    Paranoia στο μαξιμουμ!
    Στην αρχή δυσκολευόμουν ακόμα και στο περπάτημα, το νευρικό μου σύστημα είχε κλωνιστεί σφόδρα. Ο χρόνος δεν περνούσε με τίποτα, δεν μπορούσα να μείνω μόνος μου πάνω από 1-2 λεπτά..
    Ξεκίνησα να βλέπω τον ψυχίατρό μου, ο οποίος με έβαλε κατευθείαν σε 20mg Zyprexa. Η κατάσταση βελτιώθηκε, έκανα τα μπάνια μου, γενικότερα ζωάρα όσο μπορούσα για 3 μήνες, έλα όμως που μετά έπρεπε να επιστρέψω στη δουλειά.. Και ενώ στην αρχή ήθελα πολύ, γιατί μου είχε λείψει, όταν το έκανα ζορίστηκα πολύ. Και ένα χρόνο μετά ακόμα δυσκολεύομαι.
    Νιώθω να έχω χάσει ένα κομμάτι μου, την ανεμελιά μου γενικότερα, δεν έχω όρεξη για δουλειά, όλα μου φαίνονται βουνό!
    Τώρα βλέπω καθε 1-2 βδομάδες τον ψυχίατρο και έχω κατέβει εδώ και 6 μήνες σταδιακά στα 10mg Zyprexa. Η ζωή μου κυρίως εκτός δουλειάς έχει βελτιωθεί, βγαίνω, βλέπω φίλους, σίγουρα όμως δεν είμαι ο αληθινός μου εαυτός.. Χαβαλές, πρώτος στην παρέα. Τώρα δυσκολεύομαι να συμμετέχω σε μια συζήτηση, όλα θέλουν προσπάθεια.. πριν μιλούσα σε βαθμό να ξεχνάω να δίνω το λόγο σε κάποιον άλλον.. :p
    Τελευταία φορά που πήγα, ο γιατρός μου είπε ότι θα μείνω προληπτικά μέχρι τον άλλον Δεκέμβρη στα 10mg.. Το οποίο με διέλυσε, αφού είχα ελπίδες για πολύ νωρίτερα. Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ο ύπνος, δεν μπορώ να ξυπνήσω με τίποτα το πρωί, τα ΣΚ κοιμάμαι μέχρι το απόγευμα και χάνω όλη τη μέρα..
    Σίγουρα και τα κιλά (+8) δεν βοηθάνε στο self esteem, αλλά προσπαθώ να προσέχω όσο μπορώ το φαγητό.
    Ο γιατρός είναι πολυ confident ότι θα ξεπεράσω πλήρως την όλη φάση, εγώ όμως ώρες ώρες απελπίζομαι και πέφτω ψυχολογικά.. Κατά διαστήματα έπερνα και αντικαταθλιπτικα.
    Αλήθεια, έχει ξαναβρει κανείς σας την ανεμελιά του μετά από παρόμοιο επεισόδιο?

    Καλή δύναμη και κουράγιο σε όλους! :o

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    αμα σε ενοχλει το ενα φαρμακο παρε το αλλο. ολα εχουν παρενεργειες αλλα μερικα ειναι καλυτερα απο τα αλλα.

    αλλα μη τα κοψεις γιατι αργα ή γρηγορα θα ξαναπαθεις παρανοια που εχει πολλες επιπλοκες και στην εργασια και σε προσωπικη ζωη.

    το καλυτερα που θα κανεις ειναι να παιρνεις τα φαρμακα. αμα τα συνηθισεις εισαι μετα οκ.

    η καλυτερη συμβουλη ειναι να κανεις γυμναστικη και να ασχοληθεις με το fitness για να εξισταθμησεις τις παρενεργειες των φαρμακων αλλα και να βελτιωθει η διανοητικη σου κατασταση.

    αποφευγε τις μονικες δραστηριοτητες, μη σκεφτεσαι με ενταση και μην εχεις εμμονες.

    επισης οι ανθρωποι διαφερουν μεταξυ τους. σκεφτονται τελειως διαφορετικα ο ενας απο τον αλλον.

    τωρα αυτο που λες αγαπη κλπ. ακομα και ο Χριστος ελεγε οτι αυτος ο κοσμος ειναι καταδικασμενος και οτι θα παρουμε νεα σωματα. αρα μεχρι να γινει αυτο μεινε ρεαλιστικος και μην προσπαθεις να αλλαξεις και να διδαξεις τους αλλους αλλα κανε εσυ τη δικη σου δουλεια.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Η διάγνωση σου ποια είναι;; Έχεις μήπως κάποιας μορφής διπολική διαταραχή;; Μου φαίνεται πολύ σύντομο το χρονικό διάστημα βελτίωσης για να είναι σχιζοφρένεια. Αυτά βέβαια παίζουν με την περίπτωση και το άτομο ειδικά αν είναι το πρώτο επεισόδιο συνήθως βελτιώνεται ο ασθενής πιο γρήγορα.

    Εγώ αυτές τις καταστάσεις τις βλέπω σαν να είμαστε πουλιά που πάνε να πετάξουν και τους κόβουν τα φτερά. Είσαι πληγωμένος μετά από κάτι τέτοιο. Μειώνεται η αυτοπεποίθηση και οι αρνητικές σκέψεις μέχρι να βρεις ελπίδα σε τυρρανούν.
    Να ξέρεις ότι θα βελτιώνεσαι συνεχώς.Μπορεί να έχεις και πισωγυρίσματα. Θέλει προσοχή με τα φάρμακα. Να μη τα κόψεις ποτέ μόνος σου.

    Η ανεμελιά ίσως έρθει όταν θα ξεφύγεις από την δύναμη βαρύτητας της πάθησης. Ίσως ακόμα να την έχεις στο μυαλό σου την εμπειρία που είναι τραυματική. Αλλάζει όλη σου η ζωή μετα από αυτό. Δεν ξέρω αν η ανεμελιά είναι το ζητούμενο. Σ'αυτές τις εποχές άντε να βρεις ανέμελους ανθρώπους. Σίγουρα όμως μετά από αυτό ζητούμενο είναι να βελτιώσουμε την ποιότητα ζωής μας με ότι αυτό σημαίνει για τον καθένα.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    δεν ειμαστε γιατροι, ειμαστε αναπηροι ασθενεις για αυτο να μη προσπαθουμε να βγαλουμε ασφαλη ιατρικα συμπερασματα απο εμας.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Η διάγνωση σου ποια είναι;; Έχεις μήπως κάποιας μορφής διπολική διαταραχή;; Μου φαίνεται πολύ σύντομο το χρονικό διάστημα βελτίωσης για να είναι σχιζοφρένεια. Αυτά βέβαια παίζουν με την περίπτωση και το άτομο ειδικά αν είναι το πρώτο επεισόδιο συνήθως βελτιώνεται ο ασθενής πιο γρήγορα.
    Η διάγνωση είναι οξύ ψυχωσικό επεισόδιο. Τι να πω, εκτός και αν ο γιατρός δεν θέλει να με φρικάρει και δεν μου λέει λεπτομέρειες..
    Η σχιζοφρένεια με φοβίζει, αλλά νομίζω ότι τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά σε τέτοια περίπτωση.

    Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι η έλλειψη κινήτρου και οι διάφορες φοβίες. Δεν έχω χόμπι, δεν κάνω πράγματα που έκανα πριν. Όλα μου φαίνονται βουνό. Βλέπω τους φίλους μου να κάνουν οικογένεια, παιδιά, κι εμένα αυτό μου φαίνεται αδύνατο. Δυσκολεύομαι πολύ να κάνω σχέδια για το μέλλον, με φοβίζουν τα ταξίδια παρότι έχω σφίξει τα δόντια και έχω κάνει τελικά κάποια.
    Δεν βρίσκω ενδιαφέρον σε κάτι, ούτε καν στο κινητό μου ή στον υπολογιστή που είναι και ο τομέας μου και παλιότερα περνούσα ατελείωτες ώρες online..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    Quote Originally Posted by Jaded Future View Post
    Η διάγνωση είναι οξύ ψυχωσικό επεισόδιο. Τι να πω, εκτός και αν ο γιατρός δεν θέλει να με φρικάρει και δεν μου λέει λεπτομέρειες..
    Η σχιζοφρένεια με φοβίζει, αλλά νομίζω ότι τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά σε τέτοια περίπτωση.

    Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι η έλλειψη κινήτρου και οι διάφορες φοβίες. Δεν έχω χόμπι, δεν κάνω πράγματα που έκανα πριν. Όλα μου φαίνονται βουνό. Βλέπω τους φίλους μου να κάνουν οικογένεια, παιδιά, κι εμένα αυτό μου φαίνεται αδύνατο. Δυσκολεύομαι πολύ να κάνω σχέδια για το μέλλον, με φοβίζουν τα ταξίδια παρότι έχω σφίξει τα δόντια και έχω κάνει τελικά κάποια.
    Δεν βρίσκω ενδιαφέρον σε κάτι, ούτε καν στο κινητό μου ή στον υπολογιστή που είναι και ο τομέας μου και παλιότερα περνούσα ατελείωτες ώρες online..

    μη πελαγωνεις κ μη τρομοκρατεισαι με σχιζοφρενεια...υπαρχουν τοσες ψυχωσικες ασθενειες με τοσα πολλα κοινα χαρακτηριστικα...ο φιλος μου ειχε διεγνωστει με οριακη/μεταιχνιακη καταθλιψη...κ ψυχωσικο σοκ με χρηση ουσιων κ αλκοολ...να φτανταστω πως εσυ δεν κανεις χρηση?χασισι η πολυ αλκοολ...μην αγχνωναεσαι, καλα κανεις κ πας στο γιατρο.το οτι σε εριξε στο 10 τοσο συντομα ειναι καλο σημαδι.ευχομαι κ 5αρι.αλλα φροντισε να μη τα αμελεις κ να τα περνεις σωστα.το ζυπρεξα εχει τη ταση να σε νυσταζει πολυ ειναι αληθεια κ να σε κανει υποτονικο.μπορεις να δοκιμασεις κ καποιο αλλο..ολα αυτα που λες οτι σε ενοχλουν ειναι σκεψεις απολυτα λογικες, ακομα κ εγω που δε πασχω παρα απο καταθλιψη νιωθω τα ιδια ακριβως με σενα κ εχω κλειστει σε ενα σπιτι.το μονο που κανω ειναι να δουλευω κ να κοιμαμαι, επειδη παιρνω κ εγω αγωγη...κ ενω στην αρχη δουλευα σα τρελλη με απιστευτες υπερωριες, τωρα μολις παει 6 διακτινιζομαι, δε το αντεχω...ασε το γιατρο κ τα χαπια να σε βοηθησουν.καταλαβαινω απολυτα τις φοβιες, αλλα προσπαθησε να βρισκεσαι τουλαχιστον με ανθρωπους που σε ξερουν καλα κ νιωθεις εσυ ανετα...κ ας μην εχεις ορεξη να κανεις τιποτα αλλο προς το παρον...αλλα να βγαινεις.οσο για τι σχιζοφρενεια, που δε νομιζω πως εχει καμια σχεση, να ξερεις πως εχει πολλα παρακλαδια κ υπαρχει κοσμος που με αγωγη μπορει κ λειτουργει απολυτα φυσιολογικα...οπως ξερω κ δυο διπολικους που λειτουργουν το ιδιο.με αγωνα κ προσπαθεια προσωπικη, ψυχιατρικη κ φαρμακευτικη αγωγη...απλα ακου το γιατρο σου.ξερω πως ειναι να ζει καποιος με φοβιες, αλλα εσυ ομως εχεις την λογικη να τις αναγνωριζεις.εμενα ο φιλος μου ακομα κ σε υφεση παλι πιστευε σε διαφορα, απλα ενιωθε πιο δυνατος...ολες οι περιπτωσεις μοιαζουν , εχουν κοινα αλλα ειναι κ τοσο διαφορετικες...οπως κ εμεις οι ανθρωποι μεταξυ μας..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Αυτά είναι αρνητικά συμπτώματα φίλε μου. Θα ξαναβρείς πιστεύω τις ασχολίες σου και τα χόμπυ σιγά σιγά κ όσο θα νιώθεις πιο δυνατός.
    Μην είσαι ανυπόμονος. Πρέπει να καταλάβεις πως είναι ανάγκη να εξοπλιστείς με υπομονή. Φαντάσου μια ίωση έχουμε κ κάνει μια βδομάδα να περάσει. Όχι ύστερα καρκίνο της ψυχής όπως αυτό.
    Γενικά μη βιάζεσαι αλλά συνέχισε τις προσπάθειες μέρα με την μέρα. Όπως σου είπα το ότι δουλεύεις είναι πολύ θετικό και ανέκαμψες τόσο γρήγορα. Ο γιατρός σου νομίζω έχει δίκιο που λέει ότι θα το ξεπεράσεις. Μερικές φορές αυτό δεν σημαίνει ότι θα το ξεπεράσεις διακόπτοντας τα φάρμακα. Νομίζω η τακτική του θα είναι να σε πάει σε 2 χρόνια αγωγή και κανα χρόνο σταδιακή ελάττωση. Σου εφιστώ την προσοχή όμως, ποτέ δεν θα τα ελαττώσεις μόνος σου ή θα τα διακόψεις. Ακόμα και να στα σταματήσει θα πρέπει να μάθεις για σημάδια υποτροπών. Δεν σημαίνει πως αν στα σταματήσει πως δεν θα έχεις κίνδυνο υποτροπής. Καλό θα ήταν σε αυτή την περίπτωση να πήγαινες ανα 3μηνο ή εξάμηνο σε έναν ψυχίατρο για τυχόν επαναφοράς συμπτωμάτων για όλη σου την ζωή.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Αν στα σταματήσει να ξέρεις πως θα πρέπει να σταματήσεις τσιγαριλίκι και μεθύσια αν θες το κεφάλι σου ήσυχο.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Δε θέλω να σ χαλασω τη μαγεία που έχεις μέσα στο κεφάλι σου αλλά αν είναι από ουσίες θα γίνεις γρήγορα καλά απλά δε θα μπορείς να κάνεις ουσίες απλά αυτό κατά τα άλλα θα είσαι μία χαρά άμα συνεχίσεις τις ουσίες πρέπει να παίρνεις τα φάρμακα δηλαδή κλαιν μαιν ψύχωση απλά θα σε εκμεταλλευτεί και θα παίρνεις μία ζωή φάρμακα γραψε μου αν σ άρεσε ή προσγείωση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187
    Πιστεύεις ότι παίζει τέτοια περίπτωση εκμετάλλευσης από τον γιατρό μου? Δεν το πιστεύω.
    Αν ήταν από τις ουσίες δεν θα μου είχε περάσει 1 χρόνο που έκανα αποχή ακόμα και από το τσιγάρο και τα ποτά?
    Γνωρίζω περίπτωση από ουσίες που μέσα σε ένα 3μηνο ήταν κομπλέ..
    Όσον αφορά την προσγείωση χεχε, σίγουρα δεν ήταν ευχάριστη! :)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Τα φάρμακα είναι φτιαγμένα για την ψύχωση από ουσίες στο κανονικό πρόβλημα δεν κάνουν τίποτα το φοβερό αυτό στο λέω εγγυημένα καλή συνέχεια.
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Το θέτεις λίγο λάθος elis.
    Αυτό που θες να πεις νομίζω είναι ότι η ψύχωση από ουσίες ίσως έχει καλύτερη πρόγνωση από ότι άλλες μορφές ψύχωσης.
    Κάθε περίπτωση όμως είναι διαφορετική και δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος κανόνας. Απλά υπάρχουν κάποια στοιχεία όπως η ηλικία,το φύλο,το αν έχεις κάποια συναισθηματική διαταραχή,αν υπάρχει κάποιος στην οικογένεια με ιστορικό σχιζοφρένειας,αν ήσουν πλήρως λειτουργικός πριν την πάθηση που ανάλογα μπορεί να βγει μια υποθετική πρόβλεψη για την πρόγνωση πορεία του ασθενή.
    Ο φίλος μας αν προσέξει θα έχει μια καλή πορεία κ ίσως το ξεπεράσει κ τελειως απλά θέλει πάντα προσοχή και παρακολούθηση με ή χωρίς φάρμακα και αποφυγή των ναρκωτικών ουσιών.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    γεια σου jaded future, σχετικα με το αν μπορεσεις ποτε να βρεις το παλιο καλο σου εαυτο μετα απο ψυχωση, το βλεπω χλωμο αν κρινω απο μενα και απο παραδειγματα αλλων, για μενα καθε ψυχωσικο επισοδειο ειναι σαν εναν ψυχικος θανατος χωρις ομως αμεση ανασταση αλλα δημιουργια της καταρρακωμενης μας ψυχης ξανα απο το μηδεν, μην βαζιεσαι να επιστρεψεις στον κοσμο των "φυσιολογικων" γιατι ειναι κατι που ισως δε θα γινει κ ποτε, να θυμασαι οχι διακοπη χαπιων απλα γτ νιωθεις καλυτερα, οχι πειραματα με ουσιες. και οσο γινεται μια φυσιολογικη ρουτινα στη καθημερινοτητα βοηθαει, με συγχωρεις αν φαινομαι απαισιοδοξος, αλλα μιας και νααυγησες και συ στο νησι της ψυχωσης καλο ειναι να μη ζεις με ψευδαισθησεις(τροπος του λεγειν)
    περαστικα σου ευχομαι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Η αλήθεια είναι ότι είναι δύσκολο να επανέλθεις στον παλιό σου εαυτό αλλά ας μη ξεχνάμε πως ως άνθρωποι συνεχώς αλλάζουμε. Αλλιώς είμαστε φοιτητές,αλλιώς στα 30 κτλ.
    Η απαισιόδοξη πλευρά λέει ότι με κάθε επεισόδιο χάνεις κάτι από τον εαυτό σου.
    Η αισιόδοξη και υπάρχουν αρκετές ιστορίες τέτοιων ανθρώπων ότι μπορείς να είσαι ακόμα καλύτερα σε σχέση με το παρελθόν. Ίσως σ'αυτή την περίπτωση να είναι άτομα που είχαν κάποιες ψυχολογικές διαταραχές μικρής κλίμακας πρωτού ξεσπάσει η ψύχωση και βελτιώθηκαν πάρα πολύ έπειτα.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187
    ..θα κρατήσω τη δική σου εκδοχή serios :)
    Διαφορετικά δεν ξέρω που θα βρω το κουράγιο για να συνεχίζω να προσπαθώ να ζω σαν κανονικός, ενώ δεν είμαι..
    Ήδη χθες που με είδε καλύτερα ο γιατρός μου είπε ότι μετά τις γιορτές θα κατεβούμε στα 10 από 15 Abilify και αυτό θα μου δώσει ένα ακόμα θετικό boost.
    Σημασία έχει να υπάρχει μια διαρκής βελτίωση της κατάστασης, κάτι που συμβαίνει απλά τώρα πια με πιο αργά βήματα σε σχέση με την αρχή.
    Προσωπικά πιστεύω ότι είχα διάφορα άλυτα θέματα πριν και τώρα έχω βελτιωθεί πολύ. Απλά το στίγμα του ψυχωσικού μαζί με τις παρενέργειες των φαρμάκων δεν μας αφήνουν να ανοίξουμε τα φτερά μας..

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Καλύτερη πορεία μετά απο οξύ ψυχωσικό επεισόδιο
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 27-04-2017, 17:39
  2. οξυ ψυχωσικο επεισοδιο!
    By slayer in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 76
    Last Post: 08-04-2016, 18:14
  3. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 16:01
  4. Φοβαμαι οτι το ψυχωσικο μου επεισοδιο μου αφησε καταλοιπα
    By mikri_arktos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-09-2013, 17:04
  5. ψυχωσικο επεισοδιο
    By killing_joke in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 09:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •