xanax
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70

Thread: xanax

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176

    xanax

    Υπάρχει κάποιος που ξέρει πόσο κρατάει η επίδραση του xanax? Το seroxat , όχι μόνο δε με βοηθούσε με τις κρίσεις πανικού , αλλά μου δημιουργούσε και κατάθλιψη! Να είναι καλά το ένα ladose που παίρνω την μέρα και αποδείχτηκε σωτήριο. Μακάρι να μπορούσα να πάρω κι άλλο , αλλά ο γιατρός μου λέει ότι με πιάνει υπομανία! Πότε δρούν τα xanax? Κρατάνε ώρες?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Ψυχίατρο πρέπει να ρωτήσεις!
    Αν το κρίνει απαραίτητο για σένα να σου χορηγήσει μια αγωγή με ζάναξ. Με δοσολογία και χρονοδιάγραμμα!

    Τα χάπια δεν είναι σοκολάτα που την τρώω για να νιώσω καλύτερα...ούτε καφές που πίνω για να ξυπνήσω.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τα γνωριζω πολυ καλα τα ζαναξ , ατυχως ...... κραταει γυρω στις 4-6 ωρες η επιδραση του , η γερη , και αλλες οσες η πιο ηπια , ενδυκνειται για κρισεις πανικου , αλλα ειναι ακρως εθιστικο , προσοχη ............ αμα ε πανει υπομανια με τολαντοζ , πα να πειοτι τοχεις τερματισει , σαν δοση .........................το seroxat , ειναι για κρισεις πανικου , αλλα ειναι και τι σου παει σαν φαρμακο , εμενα με ηρεμει, και κοιμαμαι αρκετα , αλλα εχω κτθλψη , οχι κρισεις ........

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by pokemongo View Post
    Υπάρχει κάποιος που ξέρει πόσο κρατάει η επίδραση του xanax? Το seroxat , όχι μόνο δε με βοηθούσε με τις κρίσεις πανικού , αλλά μου δημιουργούσε και κατάθλιψη! Να είναι καλά το ένα ladose που παίρνω την μέρα και αποδείχτηκε σωτήριο. Μακάρι να μπορούσα να πάρω κι άλλο , αλλά ο γιατρός μου λέει ότι με πιάνει υπομανία! Πότε δρούν τα xanax? Κρατάνε ώρες?
    το xanax ειναι οτι καλυτερο για τις κρισεις πανικου...το ποσο κραταει και αν σε πιανει εξαρταται απο την δοση , το αν το εχει συνηθισει ο οργανισμος σου, τα κιλα σου κλπ...Μονο ο γιατρος ειναι ο πλεον αρμοδιος να σου απαντησει... Επισης να ξερεις δρα πολυ αποτελεσματικα και αμεσα αν το παρεις ως υπογλωσσιο σε περιπτωση αμεσης αναγκης δηλαδη αν επαθες κριση πανικου και πρεπει να συνελθεις το συντομοτερο... (πχ, οδηγουσα στη αττικη οδο, με επιασε πανικος , σταματησα λιγο στην Λ.Ε.Α , πηρα υπογλωσσιο μισο xanax και μπορεσα να συνεχισω να οδηγω μεχρι να βγω απο την αττικη οδο τουλαχιστον γιατι δεν ειναι οτι καλυτερο ουτε να οδηγεις με πανικο αλλα ουτε να σταματας και στην Λ.Ε.Α.)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Mara .Z πάω σε ψυχίατρο , αυτο τον καιρό μου έχει χορηγήσει 1μιση xanax , 1 ladose , και 1 zyprexa των 2,5 το βραδυ . Μου αφαίρεσε το 1 stedon. Αν και ως τώρα με τα xanax δε βλέπω την τρελή διαφορά. Ίσως θέλουν τον χρόνο τους! Το ladose μου εχει ανεβάσει αρκετά την διάθεση αλλά με τις καθημερινές κρίσεις πανικού δεν κάνει κάτι!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Ελπίδα και εγώ έχω πρόβλημα με δρόμους , και αποφεύγω να περνάω απο εθνικές , αττική οδό και τέτοια! Βοηθάει όντως?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by pokemongo View Post
    Mara .Z πάω σε ψυχίατρο , αυτο τον καιρό μου έχει χορηγήσει 1μιση xanax , 1 ladose , και 1 zyprexa των 2,5 το βραδυ . Μου αφαίρεσε το 1 stedon. Αν και ως τώρα με τα xanax δε βλέπω την τρελή διαφορά. Ίσως θέλουν τον χρόνο τους! Το ladose μου εχει ανεβάσει αρκετά την διάθεση αλλά με τις καθημερινές κρίσεις πανικού δεν κάνει κάτι!
    ενα μιση xanax την ημερα, σε 3 δοσεις να υποθεσω??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by pokemongo View Post
    Ελπίδα και εγώ έχω πρόβλημα με δρόμους , και αποφεύγω να περνάω απο εθνικές , αττική οδό και τέτοια! Βοηθάει όντως?
    μα το υπογλωσσιο zanax με εχει σωσει πολλες φορες στην αττικη οδο και μου το εχε πει γιατρος, αλλιως ουτε θα τολμουσα να στο προτεινω και μαλιστα δημοσια...εγω κανω και κατι αλλο : παιρνω μισο υπογλωσσιο για να συνελθω καπως και το αλλο μισο κανονικα με νερο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Ναι , μισο το πρωι , μισο το μεσημερι , και μισο το βραδυ , και μου εβγαλε το 1 stedon το βραδινο!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Ελπιδα , μονο στην οδηγηση , σε πιανει κριση πανικου η και αλλου?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by pokemongo View Post
    Ναι , μισο το πρωι , μισο το μεσημερι , και μισο το βραδυ , και μου εβγαλε το 1 stedon το βραδινο!
    ναι, ετσι τα δινουν για να σε κρατησουν ολη την μερα..αλλα δεν ειναι για μακροχρονη θεραπεια τα zanax. Ειναι ακρως εθιστικα (εξου και η κοκκινη συνταγη ) και μετα θα παιδευτεις να τα κοψεις... δεν ειναι θεραπεια, θεραπευουν το συμπτωμα και οχι την αιτια. Ψαξε βρες τη αιτια των πανικων σου, μονο ετσι θα απαλλαγεις απο αυτους.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    οταν ημουν full στους πανικους με επιαναν παντου... τωρα ομως εχω συνελθει και εχουν μειωθει παρα πολυ.. και ξερω και τους ελεγχω χωρις φαρμακα .. (με ψυχολογο το καταφερα, οχι με φαρμακα, αν και επαιρνα και αντικαταθλιπτικα και zanax για πολυ καιρο συστηματικα) Τωρα παιρνω ουτε μισο ζαναχ το εξαμηνο πυροσβεστικα αν ζοριστω υπερβολικα για κατι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Παιδευτηκα , με το stedon , σε καποια φαση δεν επαιρνα καθολου και αισθανομουν σαν ναρκομανης , ωσπου μου το ξαναδωσε . Δεν ειναι η συγκεκριμενη φαση για πειραματισμους! Η ρίζα των πανικών μου ήταν ο φόβος του δαιμονισμού , μην πέσω κάτω ας πούμε και πάθω επιληψία όπως στις ταινίες! Και για το αμάξι με έπιασε επειδή μου έχει μείνει 15 φορές , και είχα κα;ι ένα τρακάρισμα. Νόμιζα ότι μου κάνουν μάγια και τέτοια!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    To stedon δεν το ξερω και οντως δεν εισαι σε φαση για πειραματισμους...ακολουθησ� � τον γιατρο σου η αν δεν σε καλυπτει αλλαξε γιατρο...
    Last edited by ΕΛΠΙΔΑΨ; 20-09-2016 at 13:27.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Σου ευχομαι να μην το μαθεις , ειναι πιο ισχυρο απο το xanax , και η απεξαρτηση του ειναι πιο δυσκολη! Εμενα με επιανε , αλλα ηταν ωραιο για τον υπνο!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. xanax
    By ferro in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 29-06-2016, 15:59
  2. xanax
    By Maraki007 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 13-09-2012, 13:24
  3. 16 xanax per day!!!
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 01-09-2011, 15:29
  4. xanax
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-06-2010, 14:17
  5. xanax
    By positivecreep21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-10-2009, 15:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •