σχιζοφρενεια - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 97 of 97
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by boo View Post
    δεν παιζει καποιοι απο εμας να μπορουμε να νιωθουμε, να ακουμε, να βλεπουμε και να καταλαβαινουμε πραγματα που ο περισσοτερος κοσμος δε μπορει?
    καθομαι και το σκεφτομαι εδω και καμια ωρα και δε βγαζω ακρη να σας πω την αληθεια.
    απο τη μια λεω..ειναι συμπτωματα αυτα μιας παθησης και δεν ισχυουν.
    απο την αλλη ομως λεω μηπως απλα εχουμε αναπτυγμενες καποιες ικανοτητες που ο περισσοτερος κοσμος δεν εχει ανακαλυψει ακομα..
    πιθανόν,δεν ξέρω...δεν έχω τέτοιες εμπειρίες.Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι όλοι οι άνθρωποι μπορεί να έχουν ακούσει το όνομα τους από τη φωνή κάποιου αγαπημένου προσωπου και να γυρνάνε προσπαθώντας να το βρουν αλλά δεν έχουν ποτέ διαγνωστεί ως ψυχικά "πάσχοντες"....

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δε ξερω πραγματικα τι να πιστεψω.ειναι ολα τοσο αληθινα οταν συμβαινουν και εντονα που δυσκολα μπορω να ακυρωσω ολα αυτα τα βιωματα κατω απο τη λεξη σχιζοφρενεια
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    η ντοπαμινη κανει θαυματα, χημεια ειναι.

    απλως πιες πολυ καφε και θα εχεις τα ιδια συμπτωματα ή παρε κοκα και θα εχεις παλι συμπτωματα...

    Quote Originally Posted by boo View Post
    δε ξερω πραγματικα τι να πιστεψω.ειναι ολα τοσο αληθινα οταν συμβαινουν και εντονα που δυσκολα μπορω να ακυρωσω ολα αυτα τα βιωματα κατω απο τη λεξη σχιζοφρενεια
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    κι εγω το χω σκεφτει οτι ισως δεν ειναι προβληματικη κατασταση αλλα παραπανω ικανοντητες απο τον μεσο ορο.παντως οταν υποτιθεται οτι ειχα ψυχωτικο φοβομουν πολυ τον πρωην μου οτι θα κανει κακο στη μανα μου γιατι νομιζε τον χωρισα επειδη αυτη μου ειπε.ε,λοιπον η μανα μου με καθησυχαζε οτι τιποτα δε θα συμβει.λιγες μερες αφοτου βγηκα απο το ψυχιατρειο αυτος σκαρφαλωσε σπιτι μου και λιγους μηνες μετα ειχε ερθει κ κοπαναγε τη πορτα και εβριζε τη μανα μου.μετα απο αρκετο καιρο τον ειχα πετυχει στη γειτονια και μου λεει η μανα μου ξερω γω <<για μενα δε φοβασαι οταν πας και του μιλας?και αντε για σενα δε σε νοιαζει αλλα θες να κανει κακο σε μενα?>> και αντε τωρα να πιστεψω οτι ειχα ψυχωτικο

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    μπορει να ειδε κατι το ασυνειδητο σου το οποιο δεν ειχε παει στο συνειδητο μερος σου.

    επισης μονο με το που δεις καποιον μπορεις να καταλαβεις, ετσι συμβαινει και στη ζουγκλα με τα αγρια ζωα μεταξυ τους κλπ.

    επισης εχουμε περιφερειακη οραση, δηλαδη οραση που δεν ειναι αμεσα αντιληπτη αλλα το καταλαβαινουμε οταν π.χ. αποφευγουμε μια προσκρουση και λεμε πως το ηξερα κλπ.


    Quote Originally Posted by loca View Post
    κι εγω το χω σκεφτει οτι ισως δεν ειναι προβληματικη κατασταση αλλα παραπανω ικανοντητες απο τον μεσο ορο.παντως οταν υποτιθεται οτι ειχα ψυχωτικο φοβομουν πολυ τον πρωην μου οτι θα κανει κακο στη μανα μου γιατι νομιζε τον χωρισα επειδη αυτη μου ειπε.ε,λοιπον η μανα μου με καθησυχαζε οτι τιποτα δε θα συμβει.λιγες μερες αφοτου βγηκα απο το ψυχιατρειο αυτος σκαρφαλωσε σπιτι μου και λιγους μηνες μετα ειχε ερθει κ κοπαναγε τη πορτα και εβριζε τη μανα μου.μετα απο αρκετο καιρο τον ειχα πετυχει στη γειτονια και μου λεει η μανα μου ξερω γω <<για μενα δε φοβασαι οταν πας και του μιλας?και αντε για σενα δε σε νοιαζει αλλα θες να κανει κακο σε μενα?>> και αντε τωρα να πιστεψω οτι ειχα ψυχωτικο
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Βασικά από όσα περιέγραψες ότι κάνεις στην καθημερινότητα σου, εγώ δεν κάνω ούτε τα μισά... και έχω ήπια κατάθλιψη σε αυτή τη φάση.... η anxious έχει δίκιο!

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    τι να ειναι αυτο που ραγισε το γυαλι κι εκει που σκεφτομασταν σαν τους περισσοτερους εμεις ραγισαμε και αρχισαμε τα ψυχωτικα?τι εφταιξε και στροφαρε το μυαλο μας σε αλλες συχνοτητες?
    εχουμε παθηση ή παραπανω ικανοτητες απο τους υπολοιπους?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Σχιζοφρένεια και leponex
    By krama30 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-2013, 15:39
  2. σχιζοφρενεια
    By sball in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 08-09-2012, 13:47
  3. κατάθλιψη ή σχιζοφρένεια;
    By evath in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-2009, 12:18
  4. σχιζοφρενεια ή ιδεοληψια
    By AWE in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-12-2008, 11:59
  5. Σχιζοφρένεια & Κάπνισμα
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 23-09-2008, 00:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •