Μετανάστευση στην Αγγλία. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 157
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Δεκτή η συγγνώμη σου :P
    Όσο για την αγγλία εγώ το μόνο που ξέρω είναι ότι είναι πανάκριβη, για σπουδές δηλαδή δεν το συζητάμε....τώρα εσύ που πας για δουλειά, αναλόγως τον μισθό φαντάζομαι......

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ρε παιδιά συγνώμη αλλά το θέμα δεν είναι σχετικό με τις Αγγλίδες vs Ελληνίδες, το θέμα έχει να κάνει με την μετανάστευση στην Αγγλία. Μην βγαίνετε εκτός θέματος!!!!
    σωστα, ειμαι ο μονος που δεν βγηκα εκτος θεματος γιατι εγω ειπα τι θα μας γραφεις εσυ οχι ποιες ειναι πιο ωραιες κτλ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Η Αγγλια ειναι οτι πρεπει για δουλεια , αλλα αυτην την φορα να πας , μην μεινεις στα λογια .........

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Η Αγγλια ειναι οτι πρεπει για δουλεια , αλλα αυτην την φορα να πας , μην μεινεις στα λογια .........

    Ναι Μαγκάιβερ θέλω πολύ να πάω!!! Σήμερα είχαμε μια συζήτηση με την μαμά μου για την δουλειά στην Αγγλία και την άκουσε ο αδελφός μου και έγινε πυρ και μανία. Ο αδελφός μου είναι κλειστόμυαλος και αμαθείς και φοβάται πολύ. Έλεγε ότι θα τους ξοδέψω τα χρήματα και δεν θα κάνω τίποτα και τέτοια. Κρίνει εξ ιδίων τα αλλότρια που αυτός πήγε στην Κρήτη να σπουδάσει τάχα και δώσαμε 5.000 ευρώ για σπίτι και τα λοιπά και γύρισε πάλι σπίτι. Τελοσπάντων εγώ πρέπει να περάσω κάτι συνεντεύξεις πρώτα στα αγγλικά. Ελπίζω να τα καταφέρω.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Μακάρι να σου πάνε ολα καλά.
    Βιασου όμως γιατί αυτοί ψήφισαν να βγουν από την ΕΕ και από ότι είδα εδώ

    https://www.healthcareers.nhs.uk/i-a...verseas-nurses

    τα κριτήρια για να αποκτήσεις την άδεια ασκησεως επαγγέλματος εκεί είναι διαφορετικα για πολίτες της ΕΕ και διαφορετικά για τους υπόλοιπους, φαντάζομαι μετά θα ειναι πιο δυσκολο.

    Επίσης έχει και κάτι εξετάσεις που πρέπει να δώσεις και πάνω στο αντικείμενο αλλά και να αποδείξεις τη γνώση αγγλικών. Το proficiency δεν έχει σχέση πρέπει να δώσεις την ακαδημαϊκή εκδοχή του ielts και να γράψεις πάνω από 7.0...
    Θα σου πρότεινα να κάνεις μία σύντομη προετοιμασία για αυτή την εξέταση με καποιο ιδιαίτερο αν έχεις τη δυνατότητα, μιας και έχεις το proficiency δεν θα είναι δύσκολο.

    Καλη τυχη!

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    σωστα, ειμαι ο μονος που δεν βγηκα εκτος θεματος γιατι εγω ειπα τι θα μας γραφεις εσυ οχι ποιες ειναι πιο ωραιες κτλ

    Θες και κάνα παράσημο μήπως ? Τόσο βοηθητικό ποστ κρίμα να πάει χαμένο.............

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Θες και κάνα παράσημο μήπως ? Τόσο βοηθητικό ποστ κρίμα να πάει χαμένο.............
    ε, ναι, το περιμενω ακομα απο την θεματοθετρια!!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    70
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ναι μακάρι να μου αρέσει εκεί στην Αγγλία και να σταδιοδρομήσω στο επάγγελμά μου, γιατί εδώ στην Ελλάδα δεν τα κατάφερα από παντού με διώξανε....
    Καλή τύχη!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Μακάρι να σου πάνε ολα καλά.
    Βιασου όμως γιατί αυτοί ψήφισαν να βγουν από την ΕΕ και από ότι είδα εδώ

    https://www.healthcareers.nhs.uk/i-a...verseas-nurses

    τα κριτήρια για να αποκτήσεις την άδεια ασκησεως επαγγέλματος εκεί είναι διαφορετικα για πολίτες της ΕΕ και διαφορετικά για τους υπόλοιπους, φαντάζομαι μετά θα ειναι πιο δυσκολο.

    Επίσης έχει και κάτι εξετάσεις που πρέπει να δώσεις και πάνω στο αντικείμενο αλλά και να αποδείξεις τη γνώση αγγλικών. Το proficiency δεν έχει σχέση πρέπει να δώσεις την ακαδημαϊκή εκδοχή του ielts και να γράψεις πάνω από 7.0...
    Θα σου πρότεινα να κάνεις μία σύντομη προετοιμασία για αυτή την εξέταση με καποιο ιδιαίτερο αν έχεις τη δυνατότητα, μιας και έχεις το proficiency δεν θα είναι δύσκολο.

    Καλη τυχη!
    Εγώ είμαι ήδη γραμμένη στην ένωση νοσηλευτών της Αγγλίας οπότε μπορεί να μην χρειαστεί να δώσω εξετάσεις δεν ξέρω θα πάρω τηλέφωνο.

    Ευχαριστώ παιδιά.....μακάρι να καταφέρω να πάω επιτέλους γιατί έχω εμπόδια από τον αδελφό μου και πολλά χρήματα μαζεμένα δεν έχω για να πάω ....ελπίζω όλα να πάνε καλά. Ο πνευματικός μου πάντως μου έδωσε την ευχή του!

  10. #25
    Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    48
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ρε παιδιά συγνώμη αλλά το θέμα δεν είναι σχετικό με τις Αγγλίδες vs Ελληνίδες, το θέμα έχει να κάνει με την μετανάστευση στην Αγγλία. Μην βγαίνετε εκτός θέματος!!!!
    Εχεις δικιο δελφινι, βγηκα λιγο εκτος θεματος σορρυ! Ελπιζω να αποφασισεις να κανεις το καλυτερο για σενα... Δεν ειναι κακη ιδεα η Αγγλια παντως.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    48
    Quote Originally Posted by cube View Post

    Ποια τριχοφυΐα ρε συ? εντάξει 21 αιώνα έχουμε, ξυραφακια πουλάνε και στο μπακάλικο του μπάρμπα σου.........
    Όσο για τα άλλα, μιλάμε πάντα με μέσους όρους......
    Όλες οι ελληνίδες είναι χάλια , όλες οι αγγλίδες είναι ξενέρωτες...
    Ε μην το χέζουμε!!
    Δεν εγραψα πουθενα οτι ολες οι ελληνιδες ειναι χαλια...Επισης ειναι αποψη μου, οτι οι αγγλιδες ειναι ξενερωτες, δεν λεω βεβαια να υιοθετησει καποιος αυτα που γραφω.....Το υφακι σου ειναι λιγο επιθετικο, αν κ δεν ασκησα καμια κριτικη επι προσωπικου σε κανεναν. Ισα ισα που υποστηριξα την αποψη οτι οι ελληνιδες για μενα ειναι ωραιοτατες!! Δυστυχως δεν εχω μπαρμπα με μπακαλικο γιατι ισως θα ειχε πλουτισει με τοσες πωλησεις σε ξυραφακια ( χαχαχα)

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Sagittarius View Post
    Δεν εγραψα πουθενα οτι ολες οι ελληνιδες ειναι χαλια...Επισης ειναι αποψη μου, οτι οι αγγλιδες ειναι ξενερωτες, δεν λεω βεβαια να υιοθετησει καποιος αυτα που γραφω.....Το υφακι σου ειναι λιγο επιθετικο, αν κ δεν ασκησα καμια κριτικη επι προσωπικου σε κανεναν. Ισα ισα που υποστηριξα την αποψη οτι οι ελληνιδες για μενα ειναι ωραιοτατες!! Δυστυχως δεν εχω μπαρμπα με μπακαλικο γιατι ισως θα ειχε πλουτισει με τοσες πωλησεις σε ξυραφακια ( χαχαχα)
    Σου φάνηκε.......ενίοτε φαίνομαι θυμωμένη στο γραπτό λόγο! ........άλλη όρεξη δεν είχα να θυμώνω για τις αγγλίδες.......και τόση ώρα λέμε μ@λακίες......................
    αγάπη μόνο , ε μην σκοτωθούμε τώρα οι ελληνίδες για τις παλιοαγγλίδες χαχα

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ναι Μαγκάιβερ θέλω πολύ να πάω!!! Σήμερα είχαμε μια συζήτηση με την μαμά μου για την δουλειά στην Αγγλία και την άκουσε ο αδελφός μου και έγινε πυρ και μανία. Ο αδελφός μου είναι κλειστόμυαλος και αμαθείς και φοβάται πολύ. Έλεγε ότι θα τους ξοδέψω τα χρήματα και δεν θα κάνω τίποτα και τέτοια. Κρίνει εξ ιδίων τα αλλότρια που αυτός πήγε στην Κρήτη να σπουδάσει τάχα και δώσαμε 5.000 ευρώ για σπίτι και τα λοιπά και γύρισε πάλι σπίτι. Τελοσπάντων εγώ πρέπει να περάσω κάτι συνεντεύξεις πρώτα στα αγγλικά. Ελπίζω να τα καταφέρω.
    Αμα αρχιζεις και και κανεις γκαλλοπ ποιος θελει να πας στην Αγγλια, και ποιος οχι , δεν θα πας ποτέ ..........δωσε εσυ τις εξετασεις , και αντε , να πας ., εδω δεν θα δεις χαιρι .........α , καλη επιτυχια στις εξεετασεις Αγγλικων .......

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αμα αρχιζεις και και κανεις γκαλλοπ ποιος θελει να πας στην Αγγλια, και ποιος οχι , δεν θα πας ποτέ ..........δωσε εσυ τις εξετασεις , και αντε , να πας ., εδω δεν θα δεις χαιρι .........α , καλη επιτυχια στις εξεετασεις Αγγλικων .......
    Όχι δεν κατάλαβες ο αδελφός μου είναι τζαναμπέτης και φοβάμαι μην μου κάνει καμιά χαλάστρα.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Σκέφτομαι ότι μιας και δεν βρίσκω εδώ δουλειά σαν νοσηλεύτρια να πάω στην Αγγλία να δουλέψω ως νοσηλεύτρια μιας και εκεί έχουνε το καλύτερο σύστημα υγείας και στα αγγλικά έχω το proficiency. Δεν ξέρω όμως πως θα είναι να ζεις στην Αγγλία σε μια ξένη χώρα και θα είναι κάτι πρωτόγνωρο για μένα και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω στην δουλειά μου γιατί εδώ δεν είχα και μεγάλη επιτυχία σε αυτήν την δουλειά και με διώχνανε όπου και αν πήγαινα. Ελπίζω εκεί που το σύστημα είναι καλύτερο να τα καταφέρω. Εσάς ποια είναι η γνώμη σας;;; Αν έχετε εμπειρία με μετανάστευση στο εξωτερικό να μου την πείτε επίσης!
    Den exo emperia me thn agglia giati den tha mou arese na paw ekei pote pandos exo zhsei sto eksoteriko....kai stin arxi tha einai duskola, min se niazi th skeftonte h alli ... kai mi fobase...tha einai duskola sthn arxi ..alla opos eipes den yparxoune doulies edo, kai ti tha kaneis? Euxomai oti kalutero.....

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ
    By lavie in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20
    Last Post: 08-06-2015, 09:53
  2. Εργασία στην Αγγλία.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 28-11-2014, 15:20
  3. μεταπτυχιακο ψυχολογιας στην αγγλια
    By γιωτα in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 1
    Last Post: 20-06-2007, 00:49
  4. Μεταπτυχιακά ψυχολογίας στην Αγγλία
    By troop in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 04-09-2005, 21:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •