Μετανάστευση στην Αγγλία.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 157
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,772

    Μετανάστευση στην Αγγλία.

    Σκέφτομαι ότι μιας και δεν βρίσκω εδώ δουλειά σαν νοσηλεύτρια να πάω στην Αγγλία να δουλέψω ως νοσηλεύτρια μιας και εκεί έχουνε το καλύτερο σύστημα υγείας και στα αγγλικά έχω το proficiency. Δεν ξέρω όμως πως θα είναι να ζεις στην Αγγλία σε μια ξένη χώρα και θα είναι κάτι πρωτόγνωρο για μένα και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω στην δουλειά μου γιατί εδώ δεν είχα και μεγάλη επιτυχία σε αυτήν την δουλειά και με διώχνανε όπου και αν πήγαινα. Ελπίζω εκεί που το σύστημα είναι καλύτερο να τα καταφέρω. Εσάς ποια είναι η γνώμη σας;;; Αν έχετε εμπειρία με μετανάστευση στο εξωτερικό να μου την πείτε επίσης!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    ρε δελφινι να σαι παντα καλα αλλα αμα πας αγγλια καθε μερα θα ποσταρεις οτι ολες εκει ειναι ξανθες και ψηλες ενω εσυ κοντη και μελαχρινη κλασσικη ελληνιδα δηλαδη.... . βασικα θα μας τσακισεις ειλικρινα στο γραφω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ρε δελφινι να σαι παντα καλα αλλα αμα πας αγγλια καθε μερα θα ποσταρεις οτι ολες εκει ειναι ξανθες και ψηλες ενω εσυ κοντη και μελαχρινη κλασσικη ελληνιδα δηλαδη.... . βασικα θα μας τσακισεις ειλικρινα στο γραφω
    Ναι ειναι μοντελα οι Αγγλιδες . Δεν το συζηταμε!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,772
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ρε δελφινι να σαι παντα καλα αλλα αμα πας αγγλια καθε μερα θα ποσταρεις οτι ολες εκει ειναι ξανθες και ψηλες ενω εσυ κοντη και μελαχρινη κλασσικη ελληνιδα δηλαδη.... . βασικα θα μας τσακισεις ειλικρινα στο γραφω
    Ναι σιγά να μην ασχολούμαι με αυτά εκεί.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,772
    Quote Originally Posted by mnimonio is back View Post
    Ναι ειναι μοντελα οι Αγγλιδες . Δεν το συζηταμε!
    Πες τα ρε Μνιμόνιο!!!! Σιγά τις Αγγλίδες!!! :P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Ενταξει το ξανθες.. το ψηλες με χτυπησε στο δοξα πατρι!

    Αμα εχεις την οικονομικη δυνατοτητα για να κανεις την αρχη σου πηγαινε , γιατι χωρις λεφτα ουτε μεχρι την Ηγουμενιτσα δεν ρισκαρεις να πας. Υπαρχει φορουμ ξενιτεμενων εκει θα σε καθοδηγησουν καλυτερα. Παντως μην φανταζεσαι οτι θα πας εξω και θα βρεχει λεφτα , εχει αλλο κοστος ζωης . Ζυγισε τα ολα

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    70
    Εμένα πάντως η κοπέλα μου είναι ψηλή μελαχρινή αδύνατη και ΚΟΥΚΛΑΡΑ και δε δίνω δεκάρα για τις Αγγλιδες!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,772
    Quote Originally Posted by mnimonio is back View Post
    Ενταξει το ξανθες.. το ψηλες με χτυπησε στο δοξα πατρι!

    Αμα εχεις την οικονομικη δυνατοτητα για να κανεις την αρχη σου πηγαινε , γιατι χωρις λεφτα ουτε μεχρι την Ηγουμενιτσα δεν ρισκαρεις να πας. Υπαρχει φορουμ ξενιτεμενων εκει θα σε καθοδηγησουν καλυτερα. Παντως μην φανταζεσαι οτι θα πας εξω και θα βρεχει λεφτα , εχει αλλο κοστος ζωης . Ζυγισε τα ολα
    Κοίτα θα πάω με τον μπαμπά μου τον πρώτο μήνα και υπάρχουνε πολύ καλές προσφορές από νοσοκομεία που λένε ότι σου δίνουνε το εισιτήριο για Αγγλία και για το πρώτο ενοίκιο κλπ. Έψαξα και βρήκα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Έχω πολλούς φίλους στο χώρο της ιατρικής που πήγανε στην Αγγλία, καλά τα λεφτά σε σχέση με την Ελλάδα αλλά να ξέρεις ότι α) για να πληρωθείς καλά δουλεύεις πολύ και β) όπως σου είπε και το mnimonio πιο πάνω, το κόστος ζωής είναι υψηλό.

    Δοκίμασέ το, δεν έχεις να χάσεις τπτ, αφού εδώ δεν έχεις κάτι να σε κρατάει, γιατί όχι?

  10. #10
    Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    48
    [QUOTE=nikos2;637557]ρε δελφινι να σαι παντα καλα αλλα αμα πας αγγλια καθε μερα θα ποσταρεις οτι ολες εκει ειναι ξανθες και ψηλες ενω εσυ κοντη και μελαχρινη κλασσικη ελληνιδα δηλαδη.... .

    1.Οι Αγγλιδες ειναι ξενερωτες κ χαλια... 2. Οι Ελληνιδες πλεον δεν ειναι ολες κοντες κ μελαχροινες. Κυκλοφορεις καθολου εξω ή ζεις σε αλλη χωρα? Βλεπω στο δρομο κοπελες κ τις χαζευω ( κουκλακια ). Για τους Ελληνες παλι, δεν μπορω να πω το ιδιο, σπανια θα δω ωραιο ανδρα ... κ συνηθως αυτοι που ειναι μαυρο χαλι εχουν απαιτησεις να βρουν γυναικα - μοντελο.... κ τους ενοχλει που η ομορφη θα επιλεξει τον φραγκατο...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    [QUOTE=Sagittarius;637602]
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ρε δελφινι να σαι παντα καλα αλλα αμα πας αγγλια καθε μερα θα ποσταρεις οτι ολες εκει ειναι ξανθες και ψηλες ενω εσυ κοντη και μελαχρινη κλασσικη ελληνιδα δηλαδη.... .

    1.Οι Αγγλιδες ειναι ξενερωτες κ χαλια... 2. Οι Ελληνιδες πλεον δεν ειναι ολες κοντες κ μελαχροινες. Κυκλοφορεις καθολου εξω ή ζεις σε αλλη χωρα? Βλεπω στο δρομο κοπελες κ τις χαζευω ( κουκλακια ). Για τους Ελληνες παλι, δεν μπορω να πω το ιδιο, σπανια θα δω ωραιο ανδρα ... κ συνηθως αυτοι που ειναι μαυρο χαλι εχουν απαιτησεις να βρουν γυναικα - μοντελο.... κ τους ενοχλει που η ομορφη θα επιλεξει τον φραγκατο...
    Ποτέ οι Ελληνίδες ΟΛΕΣ δεν ήταν κοντές και μελαχρινές , ούτε ΟΛΕΣ οι Αγγλίδες είναι χάλια..............ούτε το μελαχρινό σημαίνει 'μη κουκλάκι'...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,772
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Έχω πολλούς φίλους στο χώρο της ιατρικής που πήγανε στην Αγγλία, καλά τα λεφτά σε σχέση με την Ελλάδα αλλά να ξέρεις ότι α) για να πληρωθείς καλά δουλεύεις πολύ και β) όπως σου είπε και το mnimonio πιο πάνω, το κόστος ζωής είναι υψηλό.

    Δοκίμασέ το, δεν έχεις να χάσεις τπτ, αφού εδώ δεν έχεις κάτι να σε κρατάει, γιατί όχι?
    Ναι μακάρι να μου αρέσει εκεί στην Αγγλία και να σταδιοδρομήσω στο επάγγελμά μου, γιατί εδώ στην Ελλάδα δεν τα κατάφερα από παντού με διώξανε....

  13. #13
    Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    48
    [QUOTE=cube;637624]
    Quote Originally Posted by Sagittarius View Post

    Ποτέ οι Ελληνίδες ΟΛΕΣ δεν ήταν κοντές και μελαχρινές , ούτε ΟΛΕΣ οι Αγγλίδες είναι χάλια..............ούτε το μελαχρινό σημαίνει 'μη κουκλάκι'...
    Μην τα λες σε μενα κοριτσι μου, στους ανδρες που θεωρουν οτι η Ελληνιδα ειναι χαμηλοκωλα, με περιφερεια μεγεθους αεροδρομιου, οταν λενε μελαχροινη προφανως εννοουν κατι με αρκετη τριχοφυια παντου κλπ κλπ το ταγαρι μονο δεν αναφερε ο φιλος πιο πανω χαχαχα. Αν συγκρινω Ελληνιδες με Αγγλιδες υπερτερουν για τα δικα μου γουστα οι Ελληνιδες, κ τα κουκλακια που βλεπω δεν ειπα οτι ειναικατα αναγκη ξανθα ( αν εισαι ομορφος δεν εχει σημασια τι χρωματα εχεις). Για μενα η Μπελουτσι ειναι μακραν η ομορφοτερη γυναικα .... απο ολες τις ξανθες μαζι!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    [QUOTE=Sagittarius;637648]
    Quote Originally Posted by cube View Post

    Μην τα λες σε μενα κοριτσι μου, στους ανδρες που θεωρουν οτι η Ελληνιδα ειναι χαμηλοκωλα, με περιφερεια μεγεθους αεροδρομιου, οταν λενε μελαχροινη προφανως εννοουν κατι με αρκετη τριχοφυια παντου κλπ κλπ το ταγαρι μονο δεν αναφερε ο φιλος πιο πανω χαχαχα. Αν συγκρινω Ελληνιδες με Αγγλιδες υπερτερουν για τα δικα μου γουστα οι Ελληνιδες, κ τα κουκλακια που βλεπω δεν ειπα οτι ειναικατα αναγκη ξανθα ( αν εισαι ομορφος δεν εχει σημασια τι χρωματα εχεις). Για μενα η Μπελουτσι ειναι μακραν η ομορφοτερη γυναικα .... απο ολες τις ξανθες μαζι!
    Ποια τριχοφυΐα ρε συ? εντάξει 21 αιώνα έχουμε, ξυραφακια πουλάνε και στο μπακάλικο του μπάρμπα σου.........
    Όσο για τα άλλα, μιλάμε πάντα με μέσους όρους......
    Όλες οι ελληνίδες είναι χάλια , όλες οι αγγλίδες είναι ξενέρωτες...
    Ε μην το χέζουμε!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,772
    Ρε παιδιά συγνώμη αλλά το θέμα δεν είναι σχετικό με τις Αγγλίδες vs Ελληνίδες, το θέμα έχει να κάνει με την μετανάστευση στην Αγγλία. Μην βγαίνετε εκτός θέματος!!!!

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ
    By lavie in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20
    Last Post: 08-06-2015, 09:53
  2. Εργασία στην Αγγλία.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 28-11-2014, 15:20
  3. μεταπτυχιακο ψυχολογιας στην αγγλια
    By γιωτα in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 1
    Last Post: 20-06-2007, 00:49
  4. Μεταπτυχιακά ψυχολογίας στην Αγγλία
    By troop in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 04-09-2005, 21:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •