Γιατί άλλαξε? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    άκυρο................

    Δίκιο έχεις ναταλία, μετά είδα που λες ότι μπορεί και να του το έβγαζε αυτό από την αρχή , ότι είναι δικό της το σπίτι....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    100
    Συμφωνώ μ' αυτά που γράφτηκαν. Ή ζείτε ξεχωριστά ή κάπου ουδέτερα. Επειδή ζούσες μόνη σε εκείνο το σπίτι δεν σημαίνει πως τώρα είναι αποκλειστικά δικό σου απ' την στιγμή που πληρώνει και ο ίδιος. Επιπλέον κακά τα ψέματα καμία συγκατοίκηση δεν είναι εύκολη και η δυσκολία/δοκιμασία των σχέσεων εκεί φαίνεται. Συμβιβασμοί, σεβασμός και ΔΙΑΛΟΓΟΣ.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Μα αυτό με το δικό της σπίτι το είπε στο καβγά αφού είχαν προηγηθεί οι κόντρες κλπ....εκτός αν του έδειχνε μια τέτοια διάθεση από τον αρχή....οπότε......
    Μα οι καυγάδες και η κακη του διάθεση από ότι μας λέει ξεκίνησαν μετά την πρώτη φορά που του είπε να την ρωτάει πριν φέρει φίλο...δεν ειπε κάτι αλλα προφανώς εκεί κατάλαβε ο άλλος ότι αυτό που ειχαν συμφωνήσει να είναι και δικό του σπίτι δεν είναι σπίτι του τελικά...δεν του το είπε αλλα το εννοησε...έτσι το καταλαβαίνω εγώ τουλάχιστον...
    Και μάλλον για αυτό πήρε τα πράγματα του και εφυγε...Όσο να ναι...δεν θα θιγοταν ή αξιοπρέπεια σου σε αντίστοιχη περίπτωση;
    Επρεπε να τα είχαν συζητήσει απο την αρχή όλα και να είχε βάλει και η θεματοθετρια λίγο νερό στο κρασί της...οκ είναι νέες περίεργες καταστάσεις αυτές...αλλά δεν τον αδικω...ή μόνη αρχική μαλακια του είναι ότι έπρεπε από τη πρώτη φορά που έφερε φίλο και του ζήτησε ή κοπέλα του να την ενημερώνει πρώτα ,έπρεπε να της πει πως νιώθει και τι θέλει από αυτή τη συγκατοίκηση.
    Βέβαια οι άντρες είναι χαζοι δε μπορούν πάντα να συνειδητοποιήσουν τι νιώθουν ή να το εκφράσουν σε λόγια μπορεί απλά να μη του πέρασε από το μυαλό σα συγκροτημένη ξεκάθαρη σκέψη τι τον ενόχλησε καν :P

  4. #19
    kerasi δεν ειμασταν παντα μονο οι δυο μας βγαιναμε πολυ τα βραδια με φιλους μας ..οπως και πριν απο την συγκατοικηση . και οταν βγαιναμε με διαφορετικες παρεες τις περρισοτερες φορες με επαιρνε τηλεφωνο για να μαθει που ειμαι και μετα απο λιγο ερχοτανε απο εκει και φευγαμε μαζι. Δηλαδη δεν μου ειχε δωσει ουτε μια αφορμη οτι με βαριεται..Του απαντησα στο μηνυμα και μου ειπε απλα ενα οκ

  5. #20
    melissa του το ειπα με ηρεμο τροπο την πρωτη φορα ...εγω πληρωνω τους λογιαριασμους γιατι δεν εχει οικονομικη ανεση αλλα με τις δουλειες με βοηθαει.Ψαχνει για δουλεια και μου ειπε πως μολις βρει κατι θα με βοηθαει με τους λογαριασμους.Δεν εχω προβλημα με το να φερνει καποιον φιλο του αρκει να με ενημερωσει.

  6. #21
    natalia_sups ειπα και πανω για τους λογαριασμους..Δεν φερνω κοσμο χωρις να τον ρωτησω..Και η συζητηση ειχε να κανει με το οτι νιωθω πως εχει αλλαξει και οτι δεν με υπολογιζει πλεον οσο θα πρεπε και εχει πολλα νευρα.Αλλα και αυτος δεν μπορει να πει οτι εχει καποιο θεμα πρεπει εγω να το μαντεψω (Κλαιω με το your bitch χαχαχα)

  7. #22
    deep σεβασμος αυτο λεω και εγω γιατι δεν με σεβεται οταν του λεω οτι κατι με ενοχλει και το κανει ξανα..δηλαδη αν τον ενοχλησε αυτο που ειχε γινει την πρωτη φορα ας το ελεγε και ας το λυναμε και οχι να το κραταει και να τα κανει ολα αυτα.....................πφ

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τον φιλο σου τον ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣΕΣ η συγκατοικουσατε?
    υπαρχει μεγαλη διαφορα. και ειναι και απλη
    τα εξοδα τοσο των λογαριασμων , οσο και την διαβιωσης, προμηθειες, καθαριστικα, κλπ τα πληρωνες εσυ η μαζι???
    αν τον φιλοξενουσες, φυσικα και πρεπει να κανει σε συνεννοηση μαζι σου οποιαδηποτε προσκληση, αν ομως τον καλεσες να συγκατοικησετε πρεπει να υπαρχει συνεννοηση και συμφωνια στους ορους της συγκατοικησης σας.
    αν δεν μπροειτε να τα βρειτε στο ποιους καλειτε και ποιους οχι κι αν θα πρεπε να συζητατε, ειναι προβλημα της σχεσης κι οχι της συγκατοικησης.

    το σπιτι σου ειναι ιδιοκτητο η το νοικιαζεις?
    αν ειναι ιδιοκτητο προφανως και εχεις την αισθηση οτι ειναι δικο σου θεμα το ποιος μπαινει μεσα, αλλα αν πραγματι συγκατοικειτεκαι δεν φιλοξενεις, ειναι κοινο θεμα.
    για να τα ξεμπερδεψεις, αν τα ξαναβρειτε, αφηστε το σπιτι αυτο και νοικιαστε μαζι ενα καινουριο για να καταλαβεις τι σημαινει συγκατοικηση...

  9. #24
    Το σπίτι δεν το νοικιαζω είναι δικό μου. Είπα πάνω για τους λογαριασμούς..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    ...
    Βέβαια οι άντρες είναι χαζοι δε μπορούν πάντα να συνειδητοποιήσουν τι νιώθουν ή να το εκφράσουν σε λόγια μπορεί απλά να μη του πέρασε από το μυαλό σα συγκροτημένη ξεκάθαρη σκέψη τι τον ενόχλησε καν :P
    πολυ σημαντικο αυτο.
    πολλοι ανδρες δεν το χουν με την εκφραση . μαζευουν η δυσαρεστουνται χωρις να μιλανε και κανουν μ,ια εκρηξη η και απλα φευγουν.
    απο το γεγονος οτι στην αρχηηταν ολα τελεια και απο καποιο σημειο και μετα αρχισε να λειτουργει καπως αντιδραστικα, πιθανολογω οτι μαζευε θεματα που του την εδιναν.
    ισως εδειχνες με διαφορους τροπους αυτο το "σπιτι μου" η και αλλα πραγματα (δεν ξερω τι ακριβως, υποθεσεις κανω) κι αυτος δεν αντιδορυσε πολυ, αλλα μαζευε.
    μεχρι που στο τελος τα μαζεψε κι εφυγε.. :p

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ena View Post
    melissa του το ειπα με ηρεμο τροπο την πρωτη φορα ...εγω πληρωνω τους λογιαριασμους γιατι δεν εχει οικονομικη ανεση αλλα με τις δουλειες με βοηθαει.Ψαχνει για δουλεια και μου ειπε πως μολις βρει κατι θα με βοηθαει με τους λογαριασμους.Δεν εχω προβλημα με το να φερνει καποιον φιλο του αρκει να με ενημερωσει.
    σορι, αλλα αυτο δεν ειναι συγκατοικηση, ειναι φιλοξενια.

    πιθανον η δυσκολη θεση, του να μην μπορει να συνεισφερει οικονομικα και να μην εχει δουλεια, επιπροσθετα πιθανον με δικες σου νυξεις για το σπιτι ΣΟΥ, να του την δινουν, γι αυτο εχει νευρα.
    αισθανεται ασχημα, αισθανεται ευνουχισμενος που ειναι αδυναμος οικονομικα, προσπαθησε να δειξει οτι ειναι εκει με ισους ορους κι ας ειναι σε δυσχερη θεση αυτη την στιγμη , κι εσυ του εριξες φαπα ("αυτο ειναι το ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ")...

  12. #27
    Χαχαχα.. Αυτό το ότι μάζευε από τότε που μαλωσαμε σαν να το υποψιαστηκα γι'αυτό και τον ρώτησα αλλά πάλι δεν μου μίλησε ξεκάθαρα. Και δηλαδη επρεπε να το ξανακανει? Τι περίμενε αυτή τη φορά να μην με πειράξει?

  13. #28
    Μωρέ μήπως φταίει που είναι λέων? :ρ Δηλαδή λες ότι του πληγωσα κατά κάποιον τρόπο τον εγωισμό γι'αυτό τα κάνει όλα αυτά?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ena View Post
    Μωρέ μήπως φταίει που είναι λέων? :ρ Δηλαδή λες ότι του πληγωσα κατά κάποιον τρόπο τον εγωισμό γι'αυτό τα κάνει όλα αυτά?
    οχι, φταιει το κακο το ματι....
    μπορεις να διαβασεις και το θεμα του αν μας ματιαζουν η μας ξεματιαζουν που ειναι πιο κοντα στο σκεπτικο σου...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ena View Post
    Χαχαχα.. Αυτό το ότι μάζευε από τότε που μαλωσαμε σαν να το υποψιαστηκα γι'αυτό και τον ρώτησα αλλά πάλι δεν μου μίλησε ξεκάθαρα. Και δηλαδη επρεπε να το ξανακανει? Τι περίμενε αυτή τη φορά να μην με πειράξει?
    εχει δυσκολια στην επικοινωνια.
    το εκανε αντιδραστικα για να σου δειξει οτι θελει να ειναι εκει ισοτιμα κι ας δεν εχει δουλεια και λεφτα.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πώς μπορώ να αλλάξε ψευδώνυμο;
    By δελφίνι in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 24
    Last Post: 13-01-2015, 22:18
  2. Αλλαξε ι ζωη σε ενα χρονο απο το ανχος
    By Billaros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 19-06-2013, 14:42
  3. ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΩΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΩΝ?
    By Remedy in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 27-11-2011, 14:06
  4. ΠΟΣΟ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ FORUM??
    By interappted in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 14
    Last Post: 06-02-2008, 01:35
  5. Aυτό που με άλλαξε για πάντα
    By Sonia. in forum Κακοποίηση
    Replies: 37
    Last Post: 21-05-2007, 16:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •