Χρειάζομαι βοήθεια!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    12

    Χρειάζομαι βοήθεια!!!

    Καλησπερα!είμαι σχεδόν 4 χρόνια με ένα αγόρι 2 χρόνια μεγαλύτερο μου.σε γενικές γραμμές τα πάμε πολύ καλά και μένουμε μαζί τα τελευταία 3 χρόνια.ειμαστε μ ένα μισθό και βοηθάνε και οι γονείς,εγω έκανα πέρα τις φίλες μου και εκοψα κάποιες συνήθειες μου για χάρη του.ειμαι καταπιεστικός άνθρωπος μέσα στη σχέση μου και ο φίλος μου εγωιστής,το ζόρι μου είναι ότι έχει ένα φίλο που είναι πολύ εύπορος και με κάθε ευκαιρια κερναει στο αγόρι μου ταξιδακια τον πέρνει τηλ και πάνε βόλτες με το αυτοκίνητο,να δουνε μπάλα κτλ.ξερω ότι το μάτι τους δεν παίζει,αλλα με ενοχλεί αυτό που γίνεται.για παράδειγμα τελειωσε ο φίλος μου απ την δουλειά του στις 2 και σηκώθηκαν και πήγαν βόλτα και δεν είχε σκοπό να πάρει τηλέφωνο να μου το πει κι εγώ τον περίμενα.εγω έχω ετοιμαστεί και σκοπεύω να φύγω απ το σπίτι για να μη με δει και να κρυφτω στις σκάλες μπας και καταλάβει ότι με πείραξε αυτό.συγγνωμη που γράφω τα πάνω πάνω αλλά αυτή τη στιγμή είμαι πολύ χαλια,θελω να συζήτηση παρά πολύ μαζί σας!ευχαριστώ!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εφοσον δεν σε ενοχλεί η πιθανότητα της απιστίας τις φορές που είναι με τον φίλο του, τι ακριβώς σε προβληματίζει; Oτι μπορεί να βγούνε μαζι και δε στο λέει; οτι περνάει χρόνο μαζι του περισσότερο;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    12
    Απλώς κουράστηκαν να κάνω το κορόιδο.πηγαινω στη δουλειά του να του κάνω παρέα και όταν του λέω να παραγγειλουμε κάτι μου λέει κάτσε να πάρουμε και τον φίλο μου μήπως θέλει τίποτα,ενω για μένα ούτε καν το λέει αυτό σε μία τέτοια περίπτωση.νιωθω ότι έχει σχέση πιο πολύ μ αυτόν παρά με μένα!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    12
    Για να περιγράψω και μία πιο γενική εικόνα της σχέσης μου,ειχα παρέες με τις οποίες ποτέ δεν θέλησε να βγούμε όλοι μαζί σαν ζευγάρια κι όταν βγηκα μία φορά εγώ με 2 φιλικά μου ζευγάρια κάθισε και μ έβρισε πολύ άσχημα και ήθελε να κοιμηθούμε χωριά γιατί τα αγόρια τον φιλεναδων μου είναι 26 και 27 χρόνων και είπε ότι θα με λένε του δρόμου κι ότι τον ρεζιλευω και το θέμα είναι ότι με δική του παρότρυνση βγηκα εκείνη την μέρα!εγώ όμως άμα του πω κάτι κάθεται θυμώνει χωρίς να το συζητήσουμε και σηκώνεται και φεύγει με τον φίλο του για ωρες και μετά γυρνάει και είναι λες και δεν έγινε τίποτα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κατάλαβα. Να σου πω μια ιδέα γιατι μου χει τύχει και μένα παρόμοια περίπτωση, αν του προτείνεις κάποια φορά που θα βγει με τον φίλο του να πας και συ κοντα ετσι για βόλτα για παρέα, τι θα σου πει; ή δεν έχει πρόβλημα;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    12
    Έχω πάει,αλλα όταν δεν θέλει να πάω μαζί του μου το ξεκοβει!απλώς θέλω να με υπολογίζει λίγο,δεν θέλει να βρω δουλειά και να δουλεύω σπαστό γιατί λέει δεν θα με βλέπει πολύ κι εγώ καθομαι,ειμαι άνεργη,διπλωμα οδήγησης δεν έχω,μετακομισαμε πέρσι και σ ένα περιχωρο 4 χιλιόμετρα μακρυά απ την πόλη,φιλες δεν έχω,οι γονείς του μας κάνουν ανακρηση κάθε λίγο και λιγάκι και θέλουν αναφορά για όλα,μονο τι ώρα πάμε στο μπάνιο δεν ρωτάνε,ειναι απίστευτα τσιγκουνιδες ενώ παίρνουν 3000 το μήνα,ο μπαμπάς του μας κάνει έλεγχο στο ψυγείο όποτε έρχεται κι εμείς δεν μαγειρευουμε σπίτι για να κάνουμε οικονομία κι αυτό πάλι εξαιτίας του μπαμπά του,κι εγώ νιώθω τόσο μόνη μου!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Toτε μιλάμε για πολλά θέματα, σ' έχει για δεδομένη μαλλον και σου χει πάρει τον αέρα. Συμβαίνει αυτο συχνά στα ζευγάρια. Λογικό είναι να έχεις φρικάρει μ' ολα αυτα. Μένετε κοντα με τους γονείς του;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    12
    Ευτυχώς όχι,αλλα έτσι όπως είναι ή κατάσταση είναι σαν να μένουμε και το θέμα είναι ότι επειδή θέλει να πάρει αμάξι κάθεται και παίζει στο στοίχημα αρκετά λεφτά όχι όμως συστηματικά αλλά παίζει μ αποτέλεσμα την 2η βδομάδα του μήνα να είμαστε ταπί κι αυτό γίνεται γιατί δεν τον βοηθάει ο πατέρας του να το πάρει το αμάξι γιατί έχουν και πολλά λεφτά στην τράπεζα λογο εφάπαξ κι έτσι κάθε μήνα καθόμαστε και ζούμε με το δικό μου το χαρτζιλίκι που είναι 20 ευρώ την εβδομάδα απ τους δικούς μου και κοιτάζω να κανω οικονομία με τα 20αρικα τα δικά μου για να μπορούμε να έχουμε λίγα λεφτά και την τελευταία βδομάδα του μήνα λέει στον πατέρα του ότι τελείωσαν τα λεφτά και του δίνει ένα 50αρικο μέχρι να πληρωθεί ξανά,παρεπειμπτοντως ο πατέρας του παίζει περίπου 600 € τον μήνα στο κινο.κουραστηκα με όλα αυτά,μ αυτή τη μιζέρια και ο φίλος μου για να περνάει καλά κάθεται και είναι συνέχεια μ αυτό τον φίλο του,εγω όμως που είμαι σε όλα αυτά?τι να κάνω?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ε βεβαια, εσυ είσαι σαν απομονωμένη εκει. Οι γονείς σου τι σου λένε; πώς το βλέπουν;

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    12
    Οι γονείς μου μένουν σε ένα χωριό 10 χιλιόμετρα μακριά μας,τον φίλο μου τον έχουν δει 2-3 φορές και τα τυπικα,μετα δεν θέλω να τους πω ότι έχω τέτοια θέματα γιατί θα μου πουν να χωρισω γιατί ούτε παντρεμένη είμαι ούτε αρραβωνιασμενη και εκτος απ αυτό δεν θέλω να ξέρουν τίποτα γιατί παλιά μαλωνα για να μπορώ να μείνω έστω και μία μέρα μαζί του!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κατάλαβα, είναι πολυ δύσκολη η θέση σου. Αυτο που λες οτι σκεφτόσουν να κρυφτείς στις σκάλες για να μη σε βρει το έκανες τελικά;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    12
    Όχι και μαλλον δεν θα το κάνω γιατί δεν μπορώ ούτε τέτοια πράγματα μ αρέσουν,δεν έχει έρθει ακομα.τι μπορώ να κάνω;αν του μιλιησω θα θυμώσει και δεν έχω την υπομονή για ακόμα μία δύσκολη κατάσταση.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ναι κι εγω δε νομίζω να πετύχεις κατι με το να του μιλήσεις. Εγω θα σου λεγα να πηγαινες να μενες λίγες μέρες στους δικους σου, χωρις να δείξεις οτι έγινε κατι. Μπορείς να πεις 2-3 κουβέντες, οχι πολλα πράματα ομως. Εγω δηλ πιστεύω οτι σ εχει δεδομένη και αν σε χάσει για λίγο και εσενα και αυτα που προσφέρεις θα τον ταρακουνήσει. Λογικο αλλωστε εισαστε αρκετο καιρό μαζι και οσο να ναι συμβαίνουν αυτα. Ουτε μπορει να κάθεσαι και ολη μερα μεσα να μην κάνεις τιποτε, δηλ θα σαλτάρεις ετσι!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    12
    Είναι η πρώτη μου αγάπη,η πρώτη μου σχέση βλέπεις είμαι 22 χρόνων!απλώς τόσα χρόνια πίστευα ότι θα τα εκτιμούσε όλα αυτά που έκανα,ολα αυτά που του έδωσα και που του δίνω και ξέρω ότι και 2η ευκαιρια να είχα πάλι τα ίδια θα έκανα!δεν περίμενα ότι θα ήταν έτσι!αν πάω στους γονείς μου δεν θα με αφήσουν σε ησυχία με τις ερωτήσεις και ειδικά ο πατέρας μου,γιατι θα τους φανεί πολύ περιεργο που θα πάω εκεί να μείνω!με πήρε τηλ μετά από κάτι ωρες για να μου πει ότι είναι από κάτω κ να κατεβω να πάμε όλοι μαζί βόλτα κι επειδή δεν μιλουσα πολύ με ρώτησε χαμηλόφωνα μόλις κατεβηκαμε απ το αμάξι αν φταίει,προφανως κατάλαβε ότι θυμωσα,αλλα τέτοια ώρα τέτοια λογια,πως να συζητήσεις μπροστά στον φίλο του αν φταίει ή όχι?και όταν έφυγε ο φίλος του για να μας φέρει ζακετες μου έλεγε τι έκαναν όλες αυτές τις ώρες κι ότι το ευχαριστήθηκε,δλδ τι μπορουσα να του πω εγώ εκείνη την ώρα;ξέρει ότι με πείραξε όλο αυτό γιατί απ την ώρα που με είδε έτσι ειναι σαν βρεγμενη γατα!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    70
    Quote Originally Posted by Leta22 View Post
    Καλησπερα!είμαι σχεδόν 4 χρόνια με ένα αγόρι 2 χρόνια μεγαλύτερο μου.σε γενικές γραμμές τα πάμε πολύ καλά και μένουμε μαζί τα τελευταία 3 χρόνια.ειμαστε μ ένα μισθό και βοηθάνε και οι γονείς,εγω έκανα πέρα τις φίλες μου και εκοψα κάποιες συνήθειες μου για χάρη του.ειμαι καταπιεστικός άνθρωπος μέσα στη σχέση μου και ο φίλος μου εγωιστής,το ζόρι μου είναι ότι έχει ένα φίλο που είναι πολύ εύπορος και με κάθε ευκαιρια κερναει στο αγόρι μου ταξιδακια τον πέρνει τηλ και πάνε βόλτες με το αυτοκίνητο,να δουνε μπάλα κτλ.ξερω ότι το μάτι τους δεν παίζει,αλλα με ενοχλεί αυτό που γίνεται.για παράδειγμα τελειωσε ο φίλος μου απ την δουλειά του στις 2 και σηκώθηκαν και πήγαν βόλτα και δεν είχε σκοπό να πάρει τηλέφωνο να μου το πει κι εγώ τον περίμενα.εγω έχω ετοιμαστεί και σκοπεύω να φύγω απ το σπίτι για να μη με δει και να κρυφτω στις σκάλες μπας και καταλάβει ότι με πείραξε αυτό.συγγνωμη που γράφω τα πάνω πάνω αλλά αυτή τη στιγμή είμαι πολύ χαλια,θελω να συζήτηση παρά πολύ μαζί σας!ευχαριστώ!!
    Μήπως λέω μήπως ο φίλος σου είναι γκέι; Πολλοί γκέι τα φτιάχνουν με κοπέλες για να ρίξουν στάχτη στα μάτια οπότε αυτός ο Φίλος του ίσως να είναι κάτι παραπάνω! Και ποιός ξέρει τι κάνει μόνος του με τον φίλο του;Μήπως σεξ;Εσείς σορρυ που το ρωταω αλλά σεξ κάνετε;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ
    By Νάντια in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 48
    Last Post: 12-01-2015, 15:38
  2. Χρειαζομαι την βοηθεια σας!
    By ΑλεξηςΒεργ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 26-12-2014, 03:36
  3. Χρειάζομαι βοήθεια
    By nikiii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 13-09-2013, 11:05
  4. χρειαζομαι βοηθεια
    By frozen_heart in forum Κακοποίηση
    Replies: 58
    Last Post: 13-03-2012, 18:56
  5. χρειάζομαι βοήθεια!!!
    By Gadgetakias in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 06-12-2011, 01:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •