ΙΣΧΥΡΟ ΚΟΛΛΗΜΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196

    ΙΣΧΥΡΟ ΚΟΛΛΗΜΑ

    καλησπερα σε ολους...η εβδομαδα που ερχεται ειναι σημαντικη για μενα...περιμενω αποτελεσματα απο ενα μεταπτυχιακο που κανω εδω και δυο χρονια και ισως αυριο να το εχω τελειωσει καθως ειναι το τελευταιο μου μαθημα...επισης εχω ραντεβου την τριτη με τον ψυχιατρο για να συζητησουμε πως θα τροποποιησουμε την αγωγη μου για να φερει καλυτερα αποτελεσματα...την Τεταρτη ξεκιναω με μια καινουργια νευροψυχολογο επισης συνεδριες ωστε να μαθω καλυτερα να διαχειριζομαι την σκεψη μου...αυτα ολα φαινονται ευχαριστα ωστοσο εγω σημερα ειμαι χαλια...για καποιο λογο εδω και καιρο μου χε καεφωθει οτι οταν θα τελειωσω το μεταπτυχιακο θα πεθανω και οτι θα γινει φυσικα με τον γνωστο τροπο που φοβαμαι δηλαδη στον υπνο μου...ετσι καθως περιμενω τα αποτελεσματα αυριο εχω μια περιεργη μελαγχολια που εγω τη μεταφραζω σαν προαισθημα...βεβαια με ανακουφιζει η σκεψη οτι τετοιες σκεψεις τις κανω χρονια και δεν εχω πεθανει...αλλα αυτο που με φοβιζει και θελω τη γνωμη σας ειναι το εξης...μηπως το γεγονος οτι εδω και πεντε περιπου χρονια φοβαμαι οτι θα πεθανω στον υπνο μου σημαινει οτι αυτος θα ειναι ο τροπος που εγω θα πεθανω?...επισης μηπως το γεγονος οτι το σκεφτομαι σε μικρη ηλικια σημαινει οτι θα πεθανω στα νιατα μου? μηπως δηλαδη ολο αυτο ειναι κατι περα απο την ιδψ που αποδεδειγμενα εχω? θελω τη γνωμη σας και τη στηριξη σας ειδικα για τα τελευταια που σας εγραψα...σας ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας εχω κουρασει...καλο απογευμα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εχεις σκεφτει οτι αν πεθανεις,δεν θα καταλαβεις τιποτα μετα?
    σου χω πει! επικεντρωσου σε αυτα που κανεις...κανε τις αλλαγες με τον γιατρο σου..πανε εκει που εχεις κανονισει να πας..λεγε μεσα σου μονο οτι ειναι ενα απλο κολλημα το οποιο προερχεται απο την ιψδ..
    ο.τι κ να σου πουμε το κολλημα σου επιμενει..
    αρα λοιπον..πες μεσα σου οτι το παλευεις..εισαι σε καλο δρομο να απελευθερωθεις απο αυτο..
    κ γενικα κανε focus στην θεραπεια σου..ολα θα πανε καλα.
    κανεις δεν ξερει ποτε θα φυγει..αληθεια ομως! ουτε εχεις μαντικες ικανοτητες..αν ειχες θα εβγαιναν κ αλλου, απλα εχει παραλογες ιδεες που λεγονται "εμμονες". εισαι κλασσικη περιπτωση ΙΨΔ. κ πολυ απλα μη δινεις σημασια οταν σου ερχεται στο μυαλο.αποσπαση προσοχης λεγεται αυτο.
    κ επικεντρωσου στους γιατρους σου κ στην θεραπεια αυτου του κολληματος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Ξερεις γιατι ειμαι λιγο καλυτερα fighter ? Γιατι δεν εχω χρονο να σκεφτω , και σε λιγο καιρο ουτε να γραψω ! Η δυναμικη που δινεις στην ιδεα σ δε βοηθιεται με φαρμακα αλλα με το να φτασεις σε σημειο να μην εχεις ελευθερο χρονο! Το μεταπτυχιακο αφου το τελειωνεις εισαι λειτουργικος! Ψαξε δουλεια ! Γυναικα ! Τι εργενης θες να μεινεις? : p . Και αν θες να σ πω κατι πιο πρακτικο για να σ φυγει τελειως ηωφοβια κανε με εναν ψυχολογο υπνωση ! Αν πεθανεις πες μου μετα !

Similar Threads

  1. εχουνε καποιο ισχυρο δικιο οι ψυχιατροι
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 22-10-2012, 00:11
  2. κολλημα!!sos!
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 188
    Last Post: 15-05-2012, 07:24
  3. ηλιθιο κολλημα
    By sullengirl_deleted in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 10-04-2012, 00:38
  4. ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΜΑ ..ΤΟ WC!
    By sunset in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 05-12-2009, 22:41
  5. κόλλημα - ξεκόλλημα
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 26-11-2007, 20:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •