Εχω πιασει πατω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    13

    Εχω πιασει πατω

    Εχω πιασει πατω με λιγα λογια ποναω μεσα μου και εξω μου δεν εχω ορεξη για τιποτα. ξερει κανεις κανα φαρμακο να με βοηθησει να γινω λιγο καλητερα?


  2. #2
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Κώστα,
    περνάς δύσκολα και το καταλαβαίνω, όμως δεν είμαστε εδώ για να προτείνουμε φάρμακα.
    Είναι ανέντιμο προς εσένα (και ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το εννοώ), είναι αντιδεοντολογικό και επικίνδυνο.

    Καλή δύναμη.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    13
    Ναι, συγνωμη δεν το ηξερα.

  4. #4
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη παληκάρι μου.
    Έλα να δούμε πως μπορούμε να σε βοηθήσουμε.
    Θέλεις να μας πεις λίγα πράγματα για σένα και για τον πάτο που έπιασες?
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    13
    Δεν ξερω ακριβως, εκει που ενιωθα καλα απο μονος μου χωρις καποια αιτια αρχισα να εσθανομαι ασχημα με τον εαυτο μου αρχικα να μην μαρεσω να αισθανομαι αχριστος και ανικανος.. Λυπημενος βεβαια θελω να ειμαι μονος μου χωρις κοσμο και ανθρωπους διπλα μου. Δεν εχω ορεξη για τιποτα ουτε για πραγματα που ειχα πριν μερικες μερες. Δεν μπορω να φαω εδω και 4-5 μερες. Δεν μπορω να κοιμηθω ενω ειμαι κουρασμενος, ποναω το κεφαλι μου και τα κοκκαλα μου. Πολλες φορες δακρυζω χωρις λογο απλα αισθανομαι πολυ ασχημα.
    Ισως ολα αυτα να μου δημιουγηθηκαν λογο του οτι δεν εχω κανει σχεσεις στην ζωη μου και η μοναξια(που μαρεσει ομως).Αυτα να μην σας πριζω γιαυτο ζητησα κανα φαρμακο γιατι πρεπει να χανω λιγακι...

    ΥΣ. Δεν θελω να παω σε γιατρο και ας μην ειμαι καλα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    ΥΣ. Δεν θελω να παω σε γιατρο και ας μην ειμαι καλα.
    Ειναι αδυνατον να παρεις φαρμακο χωρις να πας σε γιατρο...εκτος ποια αν ακολουθησεις τιποτα βιταμινουχες...ομοιοπαθητι� �ες λυσεις που καλο ειναι παλι να επισκεφτεις ειδικο πριν τις ακολουθησεις.
    Τα φαρμακα να τα βλεπεις σαν εσχατη λυση...σε περιπτωση που οντως εχεις κατι σοβαρο.

    Δεν εχω ορεξη για τιποτα ουτε για πραγματα που ειχα πριν μερικες μερες
    Για ποσο διαστημα αισθανεσαι ετσι?Μπορει να ειναι κατι περαστικο αν ειναι λιγων ημερων και να μη χρειαζεσαι τιποτα...ολοι εχουμε τα down μας...αν ειναι κατι που επιμενει για μεγαλο διαστημα τοτε καλυτερα να συμβουλευτεις εναν ειδικο.
    Απλως λεω καποιες γνωμες μου...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Βρε Κώστα,σου είναι πιο εύκολο να πάρεις φάρμακα που θα σου πρότεινε κάποιος άγνωστος από το ίντερνετ (άσε που και πάλι δεν θα μπορούσες να τα πάρεις χωρίς συνταγή) παρά να επισκεφτείς κάποιον γιατρό?Μην παίζεις με την υγεία σου.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    13
    ειμαι σε τετοια κατασταση 7 μερες... δεν αισθανομαι καλα να πας σε γιατρο

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    32
    Κώστα καταλαβαίνω πώς νιώθεις και είναι δύσκολο το ξέρω να πας σε γιατρό. Κι εγώ έτσι ένιωθα και ήμουν πάρα πολύ διστακτική στην αρχή. Ύστερα από πολλά χρόνια αποφάσισα να το κάνω και πραγματικά με βοήθησε πάρα πολύ. Μέρα με τη μέρα νιώθω όλο και καλύτερα και μετανοιώνω που δεν πήγα νωρίτερα. Αν είχα πάει πιο νωρίς θα ήταν πάρα πολύ διαφορετικά τα πράγματα στη ζωή μου και θα λειτουργούσα αλλιώς σε πολλές καταστάσεις. Οι αποφάσεις που έπαιρνα ήταν τόσο λάθος.... Σκέψου αυτό μόνο.... Αν δεν πας τώρα και γίνουν χειρότερα τα πράγματα μετά μήπως το μετανιώσεις; Μπορεί να μη νιώθεις άνετα τώρα (και είναι απόλυτα φυσιολογικό) αλλά θα δεις ότι μετά θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα. Οι άνθρωποι αυτοί είναι ειδικοί και ξέρουν πώς να σε βοηθήσουν να νιώσεις καλύτερα. Δεν είναι γιατροί με την έννοια που τους έχεις συνηθήσει. Εγώ κάθε φορά περιμένω πώς και πώς να έρθει η μέρα να πάω. Και μετά νιώθω άλλος άνθρωπος. Μπορούν να στο επιβεβαιώσουν κι άλλοι αυτό νομίζω....

    Τί λες;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Έτσι είναι.Κι εγώ περιμένω πώς και πώς να έρθει η ώρα να πάω στον γιατρό μου.Οσο χάλια και να είμαι μόλις μιλήσω μαζί του αμέσως νιώθω καλύτερα.Αν βρεις τον κατάλληλο για σένα γιατρό πιστεύω ότι μπορείς να βοηθηθείς πολύ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕΣ ΠΑΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ. ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    13
    Εαν χειροτερεψω θα παω σε γιατρο, μεχρι στιγμης το παλευω μονος μου, δεν θελω να με βοηθησει καποιος τωρα... νομιζω οτι ειμαι λιγο καλητερα, εστω και λιγο...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •