ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    10

    ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΟΤΙ ΟΝΤΩ ΕΙΝΑΙ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.
    1) καθημερινος πονοκεφαλος οχι τοσο δυνατος αλλα καθημερινος ιδιαιτερα το πρωι
    2) αισθημα παλμων και ταχυκαρδιες τα οποια τον τελευταιο καιρο εχουν ελατωθει κατα πολυ
    3) παρα πολλες φορες ξυπναω και νιωθω οτι τρεμω ολοκληρος ιδιαιτερα απο τον μεσημεριανο υπνο
    4) αισθανομαι οτι κατι εχω στον λαιμο και βηχω καθε φορα που τρωω

    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΚΥΡΙΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΕΣ
    1) Σπασμοι μυων σε ολο το σωμα αλλα κυριως στα ποδια στα οποια δεν σταματανε ποτε τους βλεπω ολη την ωρα να κουνιουνται
    2) Μπερδευω παρα πολυ τα λογια και τις λεξεις και καποις φορες και τις συλλαβες
    3) Παθαινω παρα πολυ ευκολα κραμπες λιγο τεντωνω το ποδι μου και αμεσως κραμπα
    4) Νιωθω αδυναμια στο αριστερο μου χερι η οποια καποεις φορες ειναι τρομερη

    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΥΡΙΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ

  2. #2
    ΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΥΡΙΩΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΕΞΑΡΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ.ΞΥΠΝΑΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ.ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ.ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ.ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ .

  3. #3
    Quote Originally Posted by jim101100 View Post
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΟΤΙ ΟΝΤΩ ΕΙΝΑΙ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.
    1) καθημερινος πονοκεφαλος οχι τοσο δυνατος αλλα καθημερινος ιδιαιτερα το πρωι
    2) αισθημα παλμων και ταχυκαρδιες τα οποια τον τελευταιο καιρο εχουν ελατωθει κατα πολυ
    3) παρα πολλες φορες ξυπναω και νιωθω οτι τρεμω ολοκληρος ιδιαιτερα απο τον μεσημεριανο υπνο
    4) αισθανομαι οτι κατι εχω στον λαιμο και βηχω καθε φορα που τρωω

    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΚΥΡΙΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΕΣ
    1) Σπασμοι μυων σε ολο το σωμα αλλα κυριως στα ποδια στα οποια δεν σταματανε ποτε τους βλεπω ολη την ωρα να κουνιουνται
    2) Μπερδευω παρα πολυ τα λογια και τις λεξεις και καποις φορες και τις συλλαβες
    3) Παθαινω παρα πολυ ευκολα κραμπες λιγο τεντωνω το ποδι μου και αμεσως κραμπα
    4) Νιωθω αδυναμια στο αριστερο μου χερι η οποια καποεις φορες ειναι τρομερη

    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΥΡΙΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ
    Jim αν εχεις εσυ κατι εχω και γω και παρα πολλα ατομα εδω.ΔΕΝ εχεις τιποτα τραβα τα τετοια σου να συνελθεις δεν εχεις κατι.και στο φυναλε γιατι να χεις.αν δεν μαζεψεις αυτο που πραγματικα εχεις(αγχος)ερχονται και χειροτερα.στο λεω φιλικα γιατι πεταξα πολλα παρρρρρρα πολαααα.και δεν μπορω να τα γυρισω πισω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    εγώ εδώ και 3 εβδομάδες έχω αδυναμία και στα 2 χερια σε σημείο που δεν μπορώ να κρατήσω τίποτα διότι νιώθω ότι πιάνετε το χέρι μου... πραγματικά δεν παλεύετε αυτή η κατάσταση... δεν περνάει με τίποτα ούτε με ηρεμιστικό...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    η κορτιζολη - η ορμονη του αγχους- ειναι ιδιαιτερα αυξημενη το πρωι..γι αυτο οσοι εχουν στρες το πρωι ξυπνανε φρικτα..
    εγω ετσι ξεκιναω την υποτροπη της αγχωδους διαταραχης κ σε αυτη τη φαση βρισκομαι τωρα..
    καθε πρωι ξυπναω με τρεμουλο εσωτερικο, σφιγγω δοντια κ νιωθω φρικτα!!
    φρικη σε ολο της το μεγαλειο..με το κεφαλι δεν μπορει να σκεφτει τιποτα..νιωθεις ξενος κ σαν ζομπι.
    ολα οσα περιγραφεις ειναι στρες παθολογικο. αυτο που σε καθηλωνει κ σε κυριευει..
    εχεις μιλησει με γιατρο?εχεις κανει κατι γι αυτο?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    10
    KΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ και ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας η αληθεια ειναι πως με βοηθατε πολυ. Πηγαινα σε ψυχολογο για τρεις μηνες αλλα δεν ειδα διαφορα και αναγκαστηκα να διακοψω κιολας λογω ενος ταξιδιου ποθ διηρκησε ενα μηναν τωρα δεν ξερω αν πρεπει να ξαναπαω. Αυτο με το πεταγμα των μυων σε ολο το σωμα αλλα κυριως στα ποδια το εχει κανενας αλλος γιατι αυτο παει να με τρελανει. Επισης να αναφερω οτι εχω παει και σε 2 νευρολογους και οι 2 με εδιωξαν και κανω καθε 4 μηνες εξετασεις αιματος και σχεδον παντα ειναι καλες ( τις κανω διοτι εχω ρευματοειδη αρθριτιδα πραγμα το οποιο με εχει επηρεασει ψυχολογικα αρκετα)! Ευχαριστω και παλι για το ενδαιφερον μονο που ξερω οτι υπαρχει καποιος εκει εξω ομοιοπαθεις και μπορω να συζητησω με κανει λιγο καλυτερα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μονο ενας?εκαταμμυρια ομοιοπαθουντες φιλε μου!!πιθανον θα πρεπει να ξαναας σε ψυχολογο η ψυχιατρο να παρεις θεραπεια..
    το να το αφηνεις κ να ζεις ετσι....δεν παλευεται φιλε μου.
    εγω τουλαχιστον δεν την παλευω..εχω 2 βδομαδες τωρα κ τρεμω καθε πρωι μεχρι το μεσημερι κ νιωθω κ παραξενα...κ φυσικα θα παω στον γιατρο μηπως παρω θεραπεια.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    10
    η αληθεια ειναι πως θα παω μαλλον σε ψυχιατρο γιατι απο ψυχολογο δεν ειχα καλη εμπειρια... πως γινεται να εχουμε αγχος και να μην το καταλαβαινουμε αυτο δεν μπορω να καταλαβω αν με γνωρισεις και με δεις θα πεις ποσο στα αρχιδια του ειναι αυτος ο ανθρωπος και πραγματικα δεν καταλαβαινω οτι εχω αγχος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ετσι κ γω ..οταν λεω οτι κανω υποτροπες με στρες κ καταθλιψη γελανε..νομιζουν οτι τους κοροιδευω..
    γιατι την ενταση την εχουμε μεσα μας.δεν μας βγαινει εξω..εγω φαντασου κανω δουλεια τωρα κ ολοι νομιζουν οτι ειμαι νορμαλ κ μεσα μου κοντευα να εκραγω...μεχρι που πηρα ζαναξακι τωρα κ ειδα πως ειναι να εισαι νορμαλ..κουλ...κ κει διαπιστωνω οτι ειναι σκετο στρες.
    κ γενικα φαντασου οτι κανω λαιβ σε χιλιαδες κοσμο μπροστα κ παιζω μουσικες χορο κλπ..κ κανεις δεν καταλβαινει τιποτα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ετσι κ γω ..οταν λεω οτι κανω υποτροπες με στρες κ καταθλιψη γελανε..νομιζουν οτι τους κοροιδευω..
    γιατι την ενταση την εχουμε μεσα μας.δεν μας βγαινει εξω..εγω φαντασου κανω δουλεια τωρα κ ολοι νομιζουν οτι ειμαι νορμαλ κ μεσα μου κοντευα να εκραγω...μεχρι που πηρα ζαναξακι τωρα κ ειδα πως ειναι να εισαι νορμαλ..κουλ...κ κει διαπιστωνω οτι ειναι σκετο στρες.
    κ γενικα φαντασου οτι κανω λαιβ σε χιλιαδες κοσμο μπροστα κ παιζω μουσικες χορο κλπ..κ κανεις δεν καταλβαινει τιποτα!

    Μηπως, λεω, μηπως , σε εχουν ματιασει η' σε γλωσσοτρωνε κουτσομπολες?
    [I]Love...[/I]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Μηπως, λεω, μηπως , σε εχουν ματιασει η' σε γλωσσοτρωνε κουτσομπολες?
    ναι αλλη ορεξη δεν εχουν οι κουτσομπολες να ασχολουνται με μενα...ποτε δνε ταπιστευα αυτα..αν εσυ ειναι δυνατος κ ισορροπημενος δεν μασας απο τετοια..δεν σε αγγιζει ουτε μαυρη μαγεια να σου κανουν..δεν πιστεψα ποτε σε τετοια πραγματα!

Similar Threads

  1. συμπτωματα
    By PETROS46 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 18-07-2016, 11:49
  2. Συμπτώματα άγχους ή όχι;
    By Johnc in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 26-07-2015, 21:53
  3. αρνητικα συμπτωματα
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 11-04-2014, 03:36
  4. αγχος και συμπτωματα
    By rossonero in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 08-11-2008, 14:36
  5. συμπτωματα καταθλιψης
    By kostas2214 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 14-07-2008, 10:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •