Νιώθω μόνος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870

    Νιώθω μόνος

    Το θέμα μου λοιπόν είναι: "Νιώθω μόνος". Θα ήθελα να μιλήσω με κάποιον προσωπικά, όχι εδώ μέσα. Αλλά υπάρχει μια προυπόθεση. Θέλω να είναι απόλυτα ειλικρινής. Υπάρχει κάποιος?

    Διευκρίνηση, υπάρχουν πολλά άτομα που να νομίζουν ότι είναι ειλικρινή. Ειλικρινής είναι κάποιος που μέσα σε ένα μήνα είπε μόνο 2-3 ψέματα, άντε το πολύ 6-8. Μετά εξαρτάται σε τι δυσκολία τα είπε. Έτσι, είναι λίγο σχετικό θέμα αν θέλει κάποιος να το δει σχετικά.
    Ξέρω ότι ίσως προκύψει συζήτηση για μικρά ψέματα, για μεγάλα ψέματα, για λευκά ψέματα, για κακά ψέματα, για καλά ψέματα, και όλα αυτά. Προσωπικά δεν θα με ενδιέφερε η ανάλυση των ψεμάτων.
    Last edited by John11; 04-10-2016 at 07:44.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    100
    Σε θυμάμαι να το ξαναλές αυτό σε ένα θέμα πιο παλιά σε μια κοπέλα αν θυμάμαι καλά και επειδή δεν ήθελες να το παρεξηγήσουν εξήγησες πως απευθυνόσουν γενικά σε όποιον θέλει. Μπορεί να κάνω λάθος αλλά είδα το νικ σου και αυτά που έγραψες αυτό θυμήθηκα. Τελοσπάντων, δεν έχει σημασία έτσι κι' αλλιώς.

    Εγώ θα' θελα να ρωτήσω τώρα αν εννοείς συνομιλία private ή συνάντηση από κοντά γιατί έχει μεγάλη διαφορά. Και φυσικά έχεις απαιτήσεις που δεν είναι παράλογες αλλά πώς θα ξέρεις ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ τα μέλη ή έστω αυτός ο κάποιος που θα συνομιλήσεις/συναντήσεις αν εσύ λες την αλήθεια και για ποια αλήθεια μιλάς βασικά και θέλεις ειλικρίνεια; Έτσι κι' αλλιώς δεν βρίσκω τον λόγο να πεις ψέματα σε κάποιον άγνωστο που δεν γνωρίζεις πίσω από έναν υπολογιστή εφόσον δεν είναι στην ζωή σου και δεν την επηρρεάζει με κάποιο τρόπο (εκτός κι' αν μιλάμε για πολύ προσωπικές πληροφορίες που δεν θέλει κάποιος να αποκαλύψει -δικαιολογημένα- γιατί μ' αυτό τον τρόπο θα μπορεί κάποιος να επέμβει στην ζωή του). Στην ουσία συμβαίνει το αντίθετο, εκτός και αν έχεις σκοπό να γίνεται ξέρω γω φιλαράκια και να σου πει την αλήθεια/μια αντικειμενική γνώμη σε ένα ζήτημα προσωπικό. Αν θες πες μας τί ακριβώς εννοείς, εδώ μέσα οι περισσότεροι έτσι κι' αλλιώς θέλουμε να βοηθήσουμε :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by deep View Post
    Εγώ θα' θελα να ρωτήσω τώρα αν εννοείς συνομιλία private ή συνάντηση από κοντά γιατί έχει μεγάλη διαφορά.

    ... αλλά πώς θα ξέρεις ...

    ... ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ τα μέλη ή έστω αυτός ο κάποιος που θα συνομιλήσεις/συναντήσεις αν εσύ λες την αλήθεια ...

    ... και για ποια αλήθεια μιλάς βασικά και θέλεις ειλικρίνεια;

    ... εκτός και αν έχεις σκοπό να γίνεται ξέρω γω φιλαράκια και να σου πει την αλήθεια/μια αντικειμενική γνώμη σε ένα ζήτημα προσωπικό.
    Έκανες 5 ερωτήσεις. Μάλλον θες να με "ανακρίνεις" :). Αν ο καθένας κάνει από 5 ερωτήσεις χάθηκα...:), 10 άτομα από 5 ερωτήσεις = 50!! ερωτήσεις.
    Νομίζω ότι δεν ενδιαφέρεσαι για εσένα, σωστά? Αν είναι έτσι, να προτιμήσουμε να αφήσουμε αυτούς που πιθανόν να ενδιαφέρονται να ρωτήσουν κάτι?. Και εσύ να μείνεις εδώ να παρακολουθήσεις την έκβαση.
    Last edited by John11; 03-10-2016 at 06:19.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by John11 View Post
    Έκανες 5 ερωτήσεις. Μάλλον θες να με "ανακρίνεις" :). Αν ο καθένας κάνει από 5 ερωτήσεις χάθηκα...:), 10 άτομα από 5 ερωτήσεις = 50!! ερωτήσεις.
    Νομίζω ότι δεν ενδιαφέρεσαι για εσένα, σωστά? Αν είναι έτσι, να προτιμήσουμε να αφήσουμε αυτούς που πιθανόν να ενδιαφέρονται να ρωτήσουν κάτι? (Αν υπάρξει κανείς, γιατί το κόβω "χλωμό"). Και εσύ να μείνεις εδώ να παρακολουθήσεις την έκβαση.
    ... Όπως φαίνεται με παρεξήγησες :)
    Μάλλον αγνόησες την τελευταία μου πρόταση. Επειδή θέλω να βοηθήσω και ενδιαφέρθηκα, επίτηδες έκανα τόσες ερωτήσεις. Τσίμπησες όμως :p Απλά ήθελα να καταλάβω αν είσαι καχύποπτος και γενικά για ποιούς λόγους και έτσι φάνηκα και εγώ καχύποπτη, δικαιολογημένα. Θα ενδιαφερόμουν να συζητήσουμε από πμ ή από e-mail αν μου εξηγούσες τί εννοούσες γιατί βάζεις εσύ μια προϋπόθεση και απλά εγώ ρωτώ τί ακριβώς εννοείς για να δω αν ενδιαφέρομαι. Δίκαιο; Αν με το "όχι εδώ" εννοείς κάπου εκτός ίντερνετ, τότε θα έλεγα όχι. Αν πάλι σε ξενέρωσα και δεν ενδιαφέρεσαι να μιλήσεις μαζί μου, δεκτό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Να βγαινεις εξω απο το σπιτι, εξοδους με παρεες η' και μονος σου

    Να πηγαινεις μονος σου εξω να πινεις μια μπυριτσα (η'οτι αλλο)...δεν ειναι κακο...οι ανδρες μπορειτε να βγειτε και μονοι σας...εγω που ειμαι κοπελα εχω βγει πολλες φορες μονη και εχω περασει ωραια...

    Και μεσα απο αυτα θα ερθουν και γνωριμιες και αλλοι καινουργιοι φιλοι!!!

    Μην στεναχωριεσαι για τοσο ασημαντα θεματα!!!!
    [I]Love...[/I]

Similar Threads

  1. Νιωθω πως δν μ καταλαβαινει κανεις ... Νιωθω μονος
    By Sotirishatzi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 01-12-2015, 10:03
  2. Νιωθω μονος
    By Deleted-2807 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 19-06-2014, 03:56
  3. Νιώθω τόσο ΜΟΝΟΣ.Έχω ανάγκη να μιλήσω σε κάποιον!
    By Γιάννης Σ. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 215
    Last Post: 23-09-2013, 23:41
  4. ΝΙΩΘΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΟΝΟΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 17-01-2013, 09:47
  5. Νιώθω μόνος
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 07-09-2012, 14:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •