ΘΥΡΕΟΕΙΔΗΣ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    ΘΥΡΕΟΕΙΔΗΣ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

    Καλημερα σε ολους. Ειμαι σε μια σχεση εδω και 2 περιπου χρονια στην οποια νιωθω ευτυχισμενη και πληρης και εχω βρει το αλλο μου μισο. Γενικα επειδη ο χαρακτηρας μου ειναι πολυ δυσκολος και εχω ανασφαλεια φουλ οπως και κτητικοτητα και ζηλια εχω δημιουργησει φετος διαφορες απαραδεκτες σκηνες ζηλιας και εντασεων οπως και κατηγοριων χωρις ερεισμα και εχω πληγωσει παρα πολλες φορες το συντροφο μου με ασημαντες αφορμες. Αμεσως μετα το μετανιωνω οικτρα και παθαινω πανικο μηπως με αφησει. Εχει δειξει τεραστια κατανοηση και με εχει στηριξει παρα πολυ, κατι το οποιο δε θα εκανε κανεις στη θεση του. Με αγαπαει παρα πολυ και μου το δειχνει. Το προβλημα μου ειναι οτι τελευταια υπηρξαν και παλι τσακωμοι τους οποιους παντα ξεκιναω εγω και οι οποιοι με επηρεαζουν στον υψιστο βαθμο. Εχω απευθυνθει σε ψυχολογο και εχουμε ξεκινησει να δουλευουμε το θεμα της ανασφαλειας. Το θεμα ειναι οτι περα απο ολα αυτα τα σκηνικα τα οποια εχω προκαλεσει και με εξαντλουν ψυχολογικα, αισθανομαι οτι εχω και κατι οργανικο, καθως πλεον ο,τι κ να συμβει χαιρομαι μονο για λιγο και μετα πεφτω για καποιο λογο που δεν καταλαβαινω ουτε και σκεφτομαι κατι συγκεκριμενο εκεινη τη στιγμη που πεφτει αποτομα η διαθεση μου. Γενικως περναω μια απο τις πιο δυσκολες μου φασεις ψυχολογικα καθως αισθανομαι συνεχεια οτι κατι με επηρεαζει και μου ριχνει εντελως τη διαθεση. Πολλες φορες μου ρχονται δακρυα παρολο που με το συντροφο μου ειμαστε αγκαλια και με διαβεβαιωνει για την αγαπη του. Πιστευα οτι το θεμα μου ειναι η τεραστια ανασφαλεια μου και οτι θελω να μου δειχνει συνεχεια ποσο μ αγαπαει αλλα πλεον ακομη κ οταν μου το δειχνει (και αυτο ειναι πολλες φορες τη μερα χωρις δικη μου παρακληση ή χωρις να τον ρωτησω ή να το ζητησω, του βγαινει πληρως φυσικα δλδ) εγω και παλι νιωθω διαρκως ενα βαρος. Εχω υποθυρεοειδισμο εδω και 2,5 χρονια και παιρνω αγωγη αλλα αισθανομαι οτι απο τοτε που διαγνωστηκα και παρα την αγωγη που παιρνω οτι πεφτω πολυ ευκολα ψυχολογικα. Το θεμα ειναι οτι πλεον πεφτω πολυ συχνοτερα και οταν νιωθω ευφορια ειναι γ καποιες ωρες ή τελος παντων παντα βρισκεται κατι που θα σκεφτω και θα με ριξει πολυ. Ο συντροφος μου το παρατηρει γενικα και μου λεει οτι οταν ειμαι μαζι του πεφτω και φοβαται μηπως δεν περναω καλα μαζι του, ενω εγω πιστευω οτι ειναι οργανικο περα απο ψυχολογικο. Θα ξαναπαω στη γιατρο σε λιγες μερες, απλως επειδη με βασανιζει ηθελα να ρωτησω αν εχετε κ αλλοι εμπειριες σχετικα με υποθυρεοειδισμο και πολυ πεσμενη διαθεση....Ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    το προβλημα μου επισης εμενα ειναι αυτο..οχι η ανασφαλεια...αλλα ο θυρεοειδης..
    απο τοτε που διαγνωσθηκα πεφτω πιο ευκολα κ κανω στρες ευκολα, ενω ειναι ρυθμισμενος κ παιρνω τα χαπια μου καθε μερα.εγω εχω υπερθυρεοειδισμο κ παιρνω 2 χαπια την μερα.ενα το πρωι ενα το μεσημερι.
    οταν ρωτησα διαφορους ενδοκρινολογους ποιος ο ρολος του υπερθυρεοειδισμου στην ψυχολογια μου, ενω ειναι ρυθμισμενος, ολοι μα ολοι μου ειπαν οτι μπορει εμεις να τον ρυθμισουμε σωστα με φαρμακο αλλα δεν παυει να ειναι ενας δυσλειτουργικος αδενας που καποιες στιγμες μπορει να κανει τα δικα του..η νοσος που εχω λεγεται graves κ ειναι το αντιθετο του HASHIMOTO.
    μιλαω με ανθρωπους απο ολον τον κοσμο που ειναι gravesters.. κ ολοι μα ολοι εχουν τα ιδια θεματα με μενα..την ιδια ψυχολογια...ειναι πολυ διαφορετικοι απο τοτε που τους συνεβει κ μερικοι νιωθουν οτι βιωνουν μια κολαση.
    σιγουρα παιζει τον ρολο του κ δεν νομιζω ολοι αυτοι να λενε αρλουμπες ή να ειναι τυχαιο...
    ο θυρεοειδης λεγεται αλλιως κ θυμικος αδενας , γιατι ρυθμιζει το συναισθημα κ τις ορμονες που εκκρινονται απο τον εγκεφαλο μας.
    στο σοι μου αλλα 3 ξαδερφια εχουν graves κ τα 3 παιρνουν αγχολυτικα κ αντικταθλιπτικα...
    δεν γινεται λοιπον να ειναι τυχαιο ..κατι παιζει.
    αν διαβασεις βιβλιογραφια εχουν γραφτει ολοξληρα κεφαλαια για θυρεοειδη κ ψυχικη υγεια..οταν καποιος πασχει απο καταθλιψη κ αγχωδη διαταραχη η πρωτη εξεταση που κανουν ειναι ορμονες θυρεοειδη..+ ενας γιατρουλης μου ειχε πει καποτε οτι ο θυρεοπειδης δινει σημαδια απο ηλικια 17 χρονων οτι καποτε θα νοσησει..κ αυτα τα σημαδια περιλαμβανουν στρες κ θλιψη.
    εγω στα 17 εκανα καταθλιψαρες κ κρισαρες πανικου..μετα ειδαν οτι ειχα οζους..μου ειπαν να τον κοιταω καθε 6 μηνες..εγω τον εγραψα στα παλια μου τα παπουτσια μεχρι που νοσησα πολυ σοβαρα στα 32 κ νοσηλευθηκα..ο θυρεοειδης μου λειτουργουσε τοσο γρηγορα που ετρωγα ταψια παστιτσιο κ δεν χορταινα, ειχα νευρικοτητα, ημουν αποτομη, εχανα βαρος, πεταχτηκαν τα ματια μου εξω, εμειναν τα κοκκαλ, ειχα δυσπνοιες, κοπωση, με ποναγαν ολες οι κλειδωσεις μου κ δεν ειχα καν σκεφτει οτι πεθαινω απο υπερθυρεοειδισμο..μεχρι κ η περιοδος μου σχεδον κοπηλε..ειχα μονο σταγονες αντι για περιοδο. τελικα νοσηλευθηκα κ μου εδωσαν χαπια για την καρδια μου..κορτιζονη φουλ..κλπ κλπ..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Ναι! συμφωνώ και εγώ...
    Εχω το αντίθετο της anxious και όντως είναι έτσι όπως τα λέει...
    Με το χάπι ρυθμίζεται ο υπερ ή ο υπο αλλά το αυτοάνοσο παραμένει ανίατο - μπορεί να κατασταλεί και αν... με καλή διατροφή, ύπνο σε νορμάλ ώρες, άθληση και γενικά μια καλή ποιότητα ζωής και μια ολιστική προσέγγιση.

    Επομένως, πρόσεξε λίγο τη διατροφή σου!!!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  4. #4
    σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση! καταλαβαινω οτι στην ψυχολογια η επιδραση του υπερθυρεοειδισμου ειναι ιδια με τον υποθυρ? Γιατι ξερω οτι ο υποθυρ συνδεεται με καταθλιψη και στρες αρα εχουμε κοινα συμπτωματα βλεπω! Εγω θελω να ρωτησω τη γιατρο μου γιατι στο ιντερνετ λεει ενα καρο βλακειες, οτι οποιος παιρνει το χαπι ειναι τελεια μετα και μαλιστα μερικες φορες τα γραφουν κ γιατροι αυτα! εχω να παω εναμιση χρονο στο γιατρο και πρεπει να βιαστω γιατι φοβαμαι μηπως μου γυρισει σε μονιμοτερη κατασταση και μαζι με την ανασφαλεια μου δεν ειμαστε για τετοια τωρα! οταν πεφτεις σου δινει καποιο χαπι ο γιατρος?συμβουλευεσαι και ψυχολογο ή ψυχιατρο οταν εχεις κ ψυχολογικα συμπτωματα? γενικως σου εχουν πει αν υπαρχει δηλαδη καποιος τροπος αντιμετωπισης περα απο τον προφανη αγχολυτικα και χαπακι θυρεοειδους?

  5. #5
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Ναι! συμφωνώ και εγώ...
    Εχω το αντίθετο της anxious και όντως είναι έτσι όπως τα λέει...
    Με το χάπι ρυθμίζεται ο υπερ ή ο υπο αλλά το αυτοάνοσο παραμένει ανίατο - μπορεί να κατασταλεί και αν... με καλή διατροφή, ύπνο σε νορμάλ ώρες, άθληση και γενικά μια καλή ποιότητα ζωής και μια ολιστική προσέγγιση.

    Επομένως, πρόσεξε λίγο τη διατροφή σου!!!
    Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Θα πρεπει να βρω τροπους να καταπολεμησω τα συμπτωματα μου και σιγουρα μια καλυτερη ζωη και διατροφη ειναι μια καλη αρχη! Φοβαμαι παρολα αυτα μηπως χρειαστει να παρω ψυχοφαρμακα δια βιου περα απο την φαρμακευτικη αγωγη
    γιατι ο θυρεοειδης ειναι μονιμο προβλημα κ φοβαμαι μη γινει μονιμο και το ψυχολογικο!

  6. #6
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    το προβλημα μου επισης εμενα ειναι αυτο..οχι η ανασφαλεια...αλλα ο θυρεοειδης..
    απο τοτε που διαγνωσθηκα πεφτω πιο ευκολα κ κανω στρες ευκολα, ενω ειναι ρυθμισμενος κ παιρνω τα χαπια μου καθε μερα.εγω εχω υπερθυρεοειδισμο κ παιρνω 2 χαπια την μερα.ενα το πρωι ενα το μεσημερι.
    οταν ρωτησα διαφορους ενδοκρινολογους ποιος ο ρολος του υπερθυρεοειδισμου στην ψυχολογια μου, ενω ειναι ρυθμισμενος, ολοι μα ολοι μου ειπαν οτι μπορει εμεις να τον ρυθμισουμε σωστα με φαρμακο αλλα δεν παυει να ειναι ενας δυσλειτουργικος αδενας που καποιες στιγμες μπορει να κανει τα δικα του..η νοσος που εχω λεγεται graves κ ειναι το αντιθετο του HASHIMOTO.
    μιλαω με ανθρωπους απο ολον τον κοσμο που ειναι gravesters.. κ ολοι μα ολοι εχουν τα ιδια θεματα με μενα..την ιδια ψυχολογια...ειναι πολυ διαφορετικοι απο τοτε που τους συνεβει κ μερικοι νιωθουν οτι βιωνουν μια κολαση.
    σιγουρα παιζει τον ρολο του κ δεν νομιζω ολοι αυτοι να λενε αρλουμπες ή να ειναι τυχαιο...
    ο θυρεοειδης λεγεται αλλιως κ θυμικος αδενας , γιατι ρυθμιζει το συναισθημα κ τις ορμονες που εκκρινονται απο τον εγκεφαλο μας.
    στο σοι μου αλλα 3 ξαδερφια εχουν graves κ τα 3 παιρνουν αγχολυτικα κ αντικταθλιπτικα...
    δεν γινεται λοιπον να ειναι τυχαιο ..κατι παιζει.
    αν διαβασεις βιβλιογραφια εχουν γραφτει ολοξληρα κεφαλαια για θυρεοειδη κ ψυχικη υγεια..οταν καποιος πασχει απο καταθλιψη κ αγχωδη διαταραχη η πρωτη εξεταση που κανουν ειναι ορμονες θυρεοειδη..+ ενας γιατρουλης μου ειχε πει καποτε οτι ο θυρεοπειδης δινει σημαδια απο ηλικια 17 χρονων οτι καποτε θα νοσησει..κ αυτα τα σημαδια περιλαμβανουν στρες κ θλιψη.
    εγω στα 17 εκανα καταθλιψαρες κ κρισαρες πανικου..μετα ειδαν οτι ειχα οζους..μου ειπαν να τον κοιταω καθε 6 μηνες..εγω τον εγραψα στα παλια μου τα παπουτσια μεχρι που νοσησα πολυ σοβαρα στα 32 κ νοσηλευθηκα..ο θυρεοειδης μου λειτουργουσε τοσο γρηγορα που ετρωγα ταψια παστιτσιο κ δεν χορταινα, ειχα νευρικοτητα, ημουν αποτομη, εχανα βαρος, πεταχτηκαν τα ματια μου εξω, εμειναν τα κοκκαλ, ειχα δυσπνοιες, κοπωση, με ποναγαν ολες οι κλειδωσεις μου κ δεν ειχα καν σκεφτει οτι πεθαινω απο υπερθυρεοειδισμο..μεχρι κ η περιοδος μου σχεδον κοπηλε..ειχα μονο σταγονες αντι για περιοδο. τελικα νοσηλευθηκα κ μου εδωσαν χαπια για την καρδια μου..κορτιζονη φουλ..κλπ κλπ..
    σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση! καταλαβαινω οτι στην ψυχολογια η επιδραση του υπερθυρεοειδισμου ειναι ιδια με τον υποθυρ? Γιατι ξερω οτι ο υποθυρ συνδεεται με καταθλιψη και στρες αρα εχουμε κοινα συμπτωματα βλεπω! Εγω θελω να ρωτησω τη γιατρο μου γιατι στο ιντερνετ λεει ενα καρο βλακειες, οτι οποιος παιρνει το χαπι ειναι τελεια μετα και μαλιστα μερικες φορες τα γραφουν κ γιατροι αυτα! εχω να παω εναμιση χρονο στο γιατρο και πρεπει να βιαστω γιατι φοβαμαι μηπως μου γυρισει σε μονιμοτερη κατασταση και μαζι με την ανασφαλεια μου δεν ειμαστε για τετοια τωρα! οταν πεφτεις σου δινει καποιο χαπι ο γιατρος? (αγχολυτικο ή ο,τιδηποτε)? συμβουλευεσαι και ψυχολογο ή ψυχιατρο οταν εχεις κ ψυχολογικα συμπτωματα? γενικως σου εχουν πει αν υπαρχει δηλαδη καποιος τροπος αντιμετωπισης περα απο τον προφανη αγχολυτικα και χαπακι θυρεοειδους?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οταν κανω υποτροπη των ψυχολογικων μου , ο ψυχιατρος δεν με αναλαμβανει αν δεν κανω πρωτα εξεταση θυρεοειδους να δει πρωτα που βρισκομαι..δεν δινει καμια θεραπεια αν δεν ειναι ο θυρεοειδης μυο καλα ρυθμισμενος.
    αφου του παω τις εξετασεις κ δει οτι οι ορμονες δεν ειναι καλες τοτε μου λεει "φυγε,ρυθμισε πρωτα θυροειδη κ παρε με τηλ σε 3 βδομαδες.. αν νιωθεις το ιδιο χαλια τοτε θα σου δωσω αντικαταθλιπτικο"/
    τοσο σημαντικος λοιπον ειναι ο θυρεπειδης στην ψυχολογια καταλαβες?
    πρωτα απο ολα αυτος κ μετα ολα τα αλλα!
    ο υποθυρεοειδισμος που εχεις ειναι εντελως μονιμος ηδη..απο τη στιγμη που νοσησεις ειναι ανιατο.δεν περναει ποτε.
    αν εχεις να πας σε ενδοκρινολογο 1 μιση χρονο ειναι πολυ κακο.
    πρωτα πας ενδοκρινολογο κ αν ειναι καλες οι ορμονες τοτε απευθυνεσαι σε ψυχιατρο.

  8. #8
    οκ καταλαβα συνεπως πρεπει να βιαστω να παω σε γιατρο! Αρα αν το προβλημα οφειλεται στο θυρεοειδη στην πραγματικοτητα και οχι σε κατι ψυχιατρικης φυσεως, αλλα παρολα αυτα οι ορμονες βγουν ρυθμισμενες στις εξετασεις, τοτε μοναδικη λυση ειναι τα αντικαταθλιπτικα?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    προσεξε΄...μη τα ριχνουμε ολα στον θυρεοειδη..μπορει το θεμα να εχει ψυχιατρικο υποβαθρο κ με τον θυρεοειδη να επιδεινωνεται..
    δεν ειπα οτι οφειλεται απολυτως εκει.
    απλα σου λεω το πρωτοκολλο...οτι πρωτα κοιταμε θυρεοειδη κ αν ειναι οκ..τοτε παμε ψυχιατρο..
    τωρα για το αν θα παρεις φαρμακα αυτο εξαρταται απο τι θες εσυ..φυσικα κ με την ψυχοθεραπεια σκετη μπορεις να γινεις καλα...
    δλδ χωρις φαρμακο..εγω εχω καενι κ τα δυο..κ αλλες φορες δεν εχω παρει φαρμακο..παλαιοτερα..πλεον κουραζομαι κ δεν αντεχω να περιμενω ποτε θα γινω καλα...παινω χαπι κ τελος.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Efi25 View Post
    οκ καταλαβα συνεπως πρεπει να βιαστω να παω σε γιατρο! Αρα αν το προβλημα οφειλεται στο θυρεοειδη στην πραγματικοτητα και οχι σε κατι ψυχιατρικης φυσεως, αλλα παρολα αυτα οι ορμονες βγουν ρυθμισμενες στις εξετασεις, τοτε μοναδικη λυση ειναι τα αντικαταθλιπτικα?
    κοιτα επειδη το εζησα αυτο ακριβως που λες, στην αρχη θεωρησαν οι γιατροι οτι οφειλεται στον υπο. Αλλα οταν τα συμπτωματα επιμενουν χρονια, εχω μεινει στασιμη στη δουλεια μου, δεν συγκεντρωνομαι με την καμια, εχω κανει τα παντα, εεε ο ψυχιατρος ειναι αναποφευκτος.
    κανε εσυ τις εξετασεις σου στον ενδοκρινολογο, δες και Β12, ασβεστιο, φερριτινη και δεν θυμαμαι τι αλλο συστηνουν...
    και με αυτα τα αποτελεσματα θα πας σε ψυχιατρο και θα του πεις οτι παροτι ειμαι ρυθμισμενη, εχω αυτα τα συμπτωματα. Και αυτος θα κινηθει βασει των συμπτωματων που θα του πεις...

    Εγω ταλαιπωρούμαι απο τον υπο απο το 2011 πολυ εντονα, εκανα τα παντα μεχρι και φετος, απο διατροφη, γυμναστικη, ως και ομοιοπαθητικη, τα διορθωσα ολα, ελλειψη ενεργειας, κουραση, υπνηλια, πεσμενη διαθεση κλπ εκτος απο την ελλειψη συγκεντρωσης.
    Το καλοκαιρι πηγα σε γιατρο, μου εγραψε ενα φαρμακακι, και τις προαλλες πηγα σε ψυχιατρο και μου εδωσε αλλο ενα, οποτε και ειδα φως...
    Τωρα γιατι επρεπε να ταλαιπωρηθω απο το 2011 ως τωρα τοσο πολυ δεν το καταλαβαινω...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  11. #11
    ναι φυσικα εχεις απολυτο δικιο απλως καποιες φορες διαισθανεσαι οτι εχεις και κατι οργανικο και δεν οφειλονται ολα σε κατι ψυχολογικο! σ ευχαριστω πολυ!

  12. #12
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    κοιτα επειδη το εζησα αυτο ακριβως που λες, στην αρχη θεωρησαν οι γιατροι οτι οφειλεται στον υπο. Αλλα οταν τα συμπτωματα επιμενουν χρονια, εχω μεινει στασιμη στη δουλεια μου, δεν συγκεντρωνομαι με την καμια, εχω κανει τα παντα, εεε ο ψυχιατρος ειναι αναποφευκτος.
    κανε εσυ τις εξετασεις σου στον ενδοκρινολογο, δες και Β12, ασβεστιο, φερριτινη και δεν θυμαμαι τι αλλο συστηνουν...
    και με αυτα τα αποτελεσματα θα πας σε ψυχιατρο και θα του πεις οτι παροτι ειμαι ρυθμισμενη, εχω αυτα τα συμπτωματα. Και αυτος θα κινηθει βασει των συμπτωματων που θα του πεις...

    Εγω ταλαιπωρούμαι απο τον υπο απο το 2011 πολυ εντονα, εκανα τα παντα μεχρι και φετος, απο διατροφη, γυμναστικη, ως και ομοιοπαθητικη, τα διορθωσα ολα, ελλειψη ενεργειας, κουραση, υπνηλια, πεσμενη διαθεση κλπ εκτος απο την ελλειψη συγκεντρωσης.
    Το καλοκαιρι πηγα σε γιατρο, μου εγραψε ενα φαρμακακι, και τις προαλλες πηγα σε ψυχιατρο και μου εδωσε αλλο ενα, οποτε και ειδα φως...
    Τωρα γιατι επρεπε να ταλαιπωρηθω απο το 2011 ως τωρα τοσο πολυ δεν το καταλαβαινω...
    καποιες φορες τον ψυχιατρο δεν τον γλιτωνεις....σιγουρα αν κατι χρονιζει ειναι και ψυχιατρικο περα απο οργανικο και χρειαζεται επιπροσθετη παρεμβαση. Το θεμα ειναι να προλαβαινεις να πηγαινεις εγκαιρως στον γιατρο πριν χειροτερεψει κατι! Ευχομαι στο μελλον αν σου παρουσιαστει ξανα κατι να λυθει πιο γρηγορα και με λιγοτερη ταλαιπωρια! Αρα τωρα ουσιαστικα εχεις καποιο ιδιατερο συμπτωμα?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τωρα εκανα στρες εντονο τελος σεπτεμβριου απο κατι που με αναστατωσε...κ συνεχιζοταν..για κανα 2 βδομαδες..μεσα σε αυτο μιλησα με τον ψυχιατρο κ μου ειπε κοιτατον θυρεοειδη.
    τον κοιταξα κ βγηκε νορμαλ.δεν εχει απορρυθμιστει..ωστοσο εμενα μου περασε το στρες.. κ σημερα εχω ραντεβου με τον ψυχιατρο ..εφοσον ο θυρ.ειναι μια χαρα τοτε κατι εχει παιξει ψυχολογικο..γιατι δνε νιωθω σιγουρη.δεν νιωθω κακα..αλλα οχι κ καλα..
    μερικες φορες δεν εχω καθολου καλη διαθεση κ βαριεμαι τη ζωη μου..κ ολα ειναι καπως..αλλες φορες νιωθω σαν φοβο κ αλλες παλι οκ..
    ειμαι χωρις αντικαταθλιπτικο απο τον Μαιο κ τα πηγαινα τελεια μεχρι τελος σεπτεμβριου..
    θα δειξει..αν κρινει ο γιατρος οτι πρεπει να συνεχισω θεραπεια θα το κανω.

  14. #14
    ευχομαι να μην παραταθει αυτο που νιωθεις....πολλες φορες αυτα τα ψυχολογικα συμπτωματα που εχουμε ειναι υπουλα!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα μπορούσες να πεις κάποιο παράδειγμα οσον αφορά τους τσακωμούς με το φίλο σου; Ας πουμε μπορεί να μιλήσει με μια κοπέλα και του κάνεις ζήλειες;

Similar Threads

  1. Απότομο ψυχολογικό/εγκεφαλικό πρόβλημα, τι μπορεί να είναι?
    By psycho-ray in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 05-07-2015, 01:07
  2. Ψυχολογικο προβλημα
    By john.bl in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-10-2014, 00:18
  3. Προβλημα στυσης, μαλλον ψυχολογικο..βοηθηστε με λιγο
    By psuxodrama07 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 05-10-2014, 11:16
  4. ψυχολογικο προβλημα? η φταιει το σωμα, και γενικα η υγεια? ξερετε?
    By giorgos panou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 27-03-2014, 18:04
  5. Έχει συγκεκριμένο Ψυχολογικο/Ψυχιατρικό Πρόβλημα η κοπελα? Please Read it all! (2/2)
    By Berdema in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 22-07-2011, 20:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •