Δεν αντέχω άλλο ζητώ βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1

    Δεν αντέχω άλλο ζητώ βοήθεια

    Ειμαι 20 ετων φοιτητης πατρα εχω ξαναγραψει στο φορουμ. Ειμαι τριτο ετος σε σχολη που δεν μ'αρεσει, με βοηθαει η γιαγια μου οικονομικα κυριως και λιγο ο πατερας μου, λεφτα να κανω πραγματα που μ'αρεσουν δεν εχω, δουλεια δεν βρισκω, ισα ισα να περναω το μηνα δηλαδη. Αισθανομαι οτι εχω μεινει σε μια στασιμοτητα. Δεν εχει κανενα ενδιαφερον η ζωη μου και πολλες φορες κοιμαμαι ολη μερα κ αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να χασω εργαστηρια τωρα κ μαθηματα το σεπτεμβρη. Ζω μια μιζερια. Δεν αντεχω αλλο. Περυσι πηγαινα στο συμβουλευτικο του Τει σε μια ψυχολογο αλλα αυτη ειναι ηλιθια κ φετος με αποφευγει δεν με βοηθαει. Προσπαθησα παιδια αληθεια προσπαθησα να αλλαξω την κατασταση και να τα δω πιο θετικα!! Ηρθα με πολυ καλυτερη διαθεση στην Πατρα το Σεπτεμβρη αλλα παλι τα ιδια. Στην ουσια αυτο που καταφερα το καλοκαιρι ειναι να μειωσω τις αρνητικες μ σκεψεις κ εχασα 4 κιλα με το γυμναστηριο αλλα δεν αλλαξε κατι στην ζωη μου. Η ιδια κατασταση παραμενει. Η γιαγια μου στον κοσμο της τη νοιαζει να παρω το κολοπτυχειο κ μετα κανε οτι θελεις. Στη θεωρια. Γιατι στην πραξη; Μετα πως θα κανω οτι θελω; Και πως θα ασχοληθω δυο χρονια βαλε συν 6 μηνες πρακτικη με αυτο; Βαρεθηκα πραγματικα. Σημερα ημουν με κτ κοπελες 4ετεις γειτονισσες γυρνουσαμε απο εστια κ λεγανε με επαρση για τη σχολη και που θελουν να κανουν πρακτικη κ που ειναι πιο καλα και σηκωθηκα κ εφυγα κ τις παρατησα κ ηρθα κλειστηκα σπιτι κ αρχισα να κλαιω. Τι να κανω; Ειμαι σε απογνωση! Δεν αντεχω αλλο!! Πνιγομαι!!! Και ουτε λεφτα για δραστηριοτητες κ να περναω καλα εχω.. Ουτε ερωτικη ζωη εχω.. Και στο σπιτι αν γυρισω; Πισω στα σκ*τα. Η μανα μ εχει ψυχικη νοσο κ ζει με τον πατερα μου ενα κοπροσκυλο της κοινωνιας κ μονο τη γιαγια μου εχω ουσιαστικα που ειναι κ μεγαλη. Ποσο θα με βοηθαει; Και ποσο να τα βλεπω θετικα αφου δεν ειναι; Και ποσο να προσπαθω; Και για τί να προσπαθω; Δεν αντεχω! ειμαι δυστυχισμενος!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    δυστυχως αμα δεν εχεις λεφτα νιωθεις μια θλιψη....και εγω οταν δεν εχω λεφτα και δεν μπορω να βγω..με πιανει θλιψη και στεναχωρια..

    τωρα οσο για την σχολη σου....με το 10% να ξαναδωσεις και να περασεις καπου αλλου δεν γινεται?

  3. #3
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    δυστυχως αμα δεν εχεις λεφτα νιωθεις μια θλιψη....και εγω οταν δεν εχω λεφτα και δεν μπορω να βγω..με πιανει θλιψη και στεναχωρια..

    τωρα οσο για την σχολη σου....με το 10% να ξαναδωσεις και να περασεις καπου αλλου δεν γινεται?
    δυστυχως οχι. ειχα κανει 10% στο τελος του πρωτου ετους κ τα εκανα χειροτερα κ ετσι εμεινα εδω..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by unhappy View Post
    δυστυχως οχι. ειχα κανει 10% στο τελος του πρωτου ετους κ τα εκανα χειροτερα κ ετσι εμεινα εδω..
    τοτε το μονο που σου μενει ειναι να πας σε ενα δημοσιο ιεκ...αλλιως πρεπει να τελειωσεις...για να μπορεις να βρεις μια δουλεια μετα....

    τωρα εχεις χρονο να δουλεψεις?

  5. #5
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    τοτε το μονο που σου μενει ειναι να πας σε ενα δημοσιο ιεκ...αλλιως πρεπει να τελειωσεις...για να μπορεις να βρεις μια δουλεια μετα....

    τωρα εχεις χρονο να δουλεψεις?
    Θεωρητικα εχω. μονο απογευματα ομως. εψαχνα σε αγγελιες δουλειες και δεν με επαιρναν, μονο μια μερα με πηραν και πρωι μαλιστα σε διανομη εντυπων για ενα φροντιστηριο και δεν με ξαναπηραν εκτοτε. Ουτε τα λεφτα μου πηρα. Ναι μονο δημοσιο ιεκ ή πανελληνιες παλι που με αποτρεπουν ολοι γιατι δεν υπαρχουν λεφτα για σπουδες παλι σε αλλη πολη.. Λες και μολις τελειωσω τη σχολη μετα ξερω γω θα εχω τη δυνατοτητα....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by unhappy View Post
    Θεωρητικα εχω. μονο απογευματα ομως. εψαχνα σε αγγελιες δουλειες και δεν με επαιρναν, μονο μια μερα με πηραν και πρωι μαλιστα σε διανομη εντυπων για ενα φροντιστηριο και δεν με ξαναπηραν εκτοτε. Ουτε τα λεφτα μου πηρα. Ναι μονο δημοσιο ιεκ ή πανελληνιες παλι που με αποτρεπουν ολοι γιατι δεν υπαρχουν λεφτα για σπουδες παλι σε αλλη πολη.. Λες και μολις τελειωσω τη σχολη μετα ξερω γω θα εχω τη δυνατοτητα....
    ε τοτε ετσι οπως ειναι τα πραγματα..δεν μπορεις να κανεις και πολλα...
    η σχολη σου γτ δεν σου αρεσει?

  7. #7
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ε τοτε ετσι οπως ειναι τα πραγματα..δεν μπορεις να κανεις και πολλα...
    η σχολη σου γτ δεν σου αρεσει?
    ε για αυτο στεναχωριεμαι... γιατι δεν μου αρεσει. ειναι απλο.. δεν με ελκυει καθολου το αντικειμενο. το κανω σαν αγγαρεια...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by unhappy View Post
    ε για αυτο στεναχωριεμαι... γιατι δεν μου αρεσει. ειναι απλο.. δεν με ελκυει καθολου το αντικειμενο. το κανω σαν αγγαρεια...
    e nai alla τωρα δεν μπορεις να κανεις...και πολλα...πρεπει να το δεχτεις...και να την τελειωσεις

  9. #9
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    e nai alla τωρα δεν μπορεις να κανεις...και πολλα...πρεπει να το δεχτεις...και να την τελειωσεις
    να κανω δηλαδη κτ που δεν μ'αρεσει και παραλληλα να μην εχω ζωη; ισα ισα να περναω δηλαδη; η ζωη μου να ειναι σχολη σπιτι σπιτι σχολη και κανας καφες που και που.. και πρεπει εγω ταυτοχρονα να ειμαι και καλα ψυχολογικα ετσι; αυτο μου λες δλδ;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by unhappy View Post
    να κανω δηλαδη κτ που δεν μ'αρεσει και παραλληλα να μην εχω ζωη; ισα ισα να περναω δηλαδη; η ζωη μου να ειναι σχολη σπιτι σπιτι σχολη και κανας καφες που και που.. και πρεπει εγω ταυτοχρονα να ειμαι και καλα ψυχολογικα ετσι; αυτο μου λες δλδ;
    δεν μπορεις να κανεις υπομονη αλλα δυο χρονια δλδ?να τελειωσεις?
    εχεις καμια καλυτερη ιδεα εσυ?αφου βλεπεις ειναι δυσκολα τα πραγματα...

  11. #11
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    δεν μπορεις να κανεις υπομονη αλλα δυο χρονια δλδ?να τελειωσεις?
    εχεις καμια καλυτερη ιδεα εσυ?αφου βλεπεις ειναι δυσκολα τα πραγματα...
    δεν ειναι δυο χρονια.. ειναι δυομιση μαζι με την πρακτικη και ΑΝ τα παω καλα με τα μαθηματα ειναι τοσα... αλλιως παει παραπανω..
    δεν ξερω δεν εχω υπομονη.. πνιγομαι! δεν μπορω αλλο να ζω ετσι..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by unhappy View Post
    δεν ειναι δυο χρονια.. ειναι δυομιση μαζι με την πρακτικη και ΑΝ τα παω καλα με τα μαθηματα ειναι τοσα... αλλιως παει παραπανω..
    δεν ξερω δεν εχω υπομονη.. πνιγομαι! δεν μπορω αλλο να ζω ετσι..
    κανε υπομονη δυομιση χρονια...
    Ωστοσο απευθυνσου και σε εναν ψυχολογο...σε ενα κεντρο ψυχικης υγειας που ειναι δωρεαν...

  13. #13
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    κανε υπομονη δυομιση χρονια...
    Ωστοσο απευθυνσου και σε εναν ψυχολογο...σε ενα κεντρο ψυχικης υγειας που ειναι δωρεαν...
    α σωθηκαμε με τους ψυχολογους...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by unhappy View Post
    α σωθηκαμε με τους ψυχολογους...
    ιεκ δεν εχεις λεφτα να πας,σε ιδιωτικη σχολη δεν εχεις λεφτα να πας,να ξαναδωσεις πανελληνιες παλι αποριπτεται..
    οποτε δεν σου μενει τιποτα...αλλο προσπαθησε να αγαπησεις την σχολη σου...και εγω την σχολη μου την βαριομουνα μεχρι θαναταου και?δεν επρεπε να την τελειωσω?

  15. #15
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ιεκ δεν εχεις λεφτα να πας,σε ιδιωτικη σχολη δεν εχεις λεφτα να πας,να ξαναδωσεις πανελληνιες παλι αποριπτεται..
    οποτε δεν σου μενει τιποτα...αλλο προσπαθησε να αγαπησεις την σχολη σου...και εγω την σχολη μου την βαριομουνα μεχρι θαναταου και?δεν επρεπε να την τελειωσω?
    ποσο εισαι; τι δηλαδη να τελειωσω και να το κανω αυτο μονιμο μου επαγγελμα; αυτο μου λες; δεν υπαρχει περιπτωση! μονο και μονο να τελειωσω ηθελα να παω καπου αλλου αλλα και παλι δεν με βλεπω να αντεχω δεν εχω την υπομονη!!! ειμαι στην καλυτερη μου ηλικια θεωρητικα.. δεν μπορω να ζω ετσι οπως περιεγραψα παραπανω και να ελπιζω στο "μελλον".. ετσι εκανα και στο λυκειο ηλπιζα στο μελλον το οποιο αποδειχτηκε χειροτερο..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. βοηθεια δεν αντεχω αλλο!!!
    By fragile in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 13-06-2014, 16:15
  2. Βοηθεια! Δεν αντεχω αλλο την οικογενια μου!
    By Γουγουπαου in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 15-02-2012, 13:16
  3. ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 16-01-2011, 15:21
  4. βοηθεια δεν αντεχω αλλο!!!
    By ferro in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 39
    Last Post: 05-07-2009, 00:09
  5. Βοηθεια...δεν αντεχω αλλο!!
    By mauros_vuthos_f in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 119
    Last Post: 25-02-2007, 10:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •