Όμορφη και μακροχρόνια σχέση, αλλά με σεξουαλικά προβλήματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    24

    Όμορφη και μακροχρόνια σχέση, αλλά με σεξουαλικά προβλήματα

    Καλησπερα σας... Θα ηθελα να μοιραστω εδω μαζι σας το θεμα που αντιμετωπιζω στη σχεση μου, διοτι δεν αισθανομαι ανετα να το μοιραστω με κανεναν. Εχω σχεση τα τελευταια 5 χρονια μ' εναν ανθρωπο που ειναι σε γενικες γραμμες υπεροχος. Ειναι τρυφερος, αστειος, με ομορφη ψυχη, τον θαυμαζω πολυ για το μυαλο και το χαρακτηρα του και γενικως ταιριαζει πολυ στα χνοτα μου. Ειμαστε και οι δυο ατομα που δεν αγαπαμε καθολου τις διχως λογο εντασεις και τους ανουσιους τσακωμους οπως βλεπουμε πολυ συχνα να εχουν συνομιλικα ζευγαρια (εκεινος 27, εγω 26). Υπαρχει, ομως, ενα βασικο προβλημα. Εχω παψει εδω και πολυ καιρο να ευχαριστιεμαι το σεξ μαζι του. Οχι παντα, αλλα τις περισσοτερες φορες. Αυτο που συμβαινει ειναι, απ' οσο ακουω, ενα αρκετα συχνο προβλημα των αντρων, δηλαδη τ' οτι εκσπερματωνει πολυ γρηγορα, με αποτελεσμα εγω να μην προλαβαινω να ευχαριστηθω σχεδον καθολου την επαφη μας. Αυτο ειναι κατι που δε συνεβαινε απο την αρχη καθε φορα που ερχομασταν σε επαφη, μονο καποιες λιγες φορες. Συμβαινει ομως σιγουρα τα τελευταια 3 περιπου χρονια σχεδον παντα. Οπως θα φανταζεστε εχω προσπαθησει, χωρις να θιξω καθολου το ζητημα ευθεως, να βελτιωσω την ολη κατασταση ζητωντας περισσοτερα προκαταρκτικα ή "κοβοντας" το ενδιαμεσα προκειμενου να καθυστερησει η εκσπερματωση. Δυστυχως, ομως, δεν εχω δει καποια αλλαγη, τουλαχιστον οχι αξιοσημειωτη. Ολο αυτο εμενα με κανει πρωτον να μην αναζηταω πια με την ιδια ορεξη την ερωτικη επαφη μας και δευτερον οταν εχουμε επαφη να μην μπορω να αποβαλλω απ το μυαλο μου το οτι σε 2-3 λεπτα θα εχει τελειωσει και θα μεινω γι ακομα μια φορα ανικανοποιητη. Με στενοχωρει που ειναι κατα τ' αλλα τοσο ιδανικος συντροφος, αλλα δεν μπορω να ευχαριστηθω αυτο το κομματι της σχεσης μας. Θα ηθελα να μου πειτε τις γνωμες σας και ευπροσδεκτη οποιαδηποτε συμβουλη. Ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Μετά το σεξ των τριών λεπτών δεν σε έχει ρωτήσει ποτέ πώς σου φάνηκε; Δεν συζητάτε καθόλου; Δεν το έχεις αναφέρει ποτέ ότι αυτό είναι πρόβλημα με κάποιο τρόπο; Και σόρρυ κιόλας αλλά εμένα ο τύπος δεν μου φαίνεται τόσο καλός χαρακτήρας αλλά λίγο αναίσθητος εφόσον τον νοιάζει μόνο να ικανοποιηθεί αυτός και χέστηκε για σένα. Δηλαδή δεν αναρωτιέται αν ήρθες σε οργασμό; Ή γιατί δεν είχες καθόλου;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ειναι λαθος ολο απο την αρχη..ολη η αντιμετωπιση κ η δικη σου κ η δικη του..δεν ειστε ωριμοι να αντιμετωπισετε ενα προβλημα σας..
    επειδη μου χει τυχει κ μενα για μια περιοδο..απλα το ειπα..δεν καταλαβαινω γιατι να μη το πω σοτν ανθρωπο μου..τυχαινει στους αντρες καποιες φορες δεν ειναι ντροπη..
    επιπλεον ο δικος σου πρεπει να αλλαξει τον τροπο που αντιλαμβανεται το σεξ κ να σκεφτει σοβαρα οτι το σεξ ειναι υποθεση των δυο κ οχι του ενος.
    εσυ η ιδια πρπεειν α του μιλησεις σοβαρα κ ωριμα κ να του επισημανεις το προβλημα σας οτι ειναι πολυ σοβαρο, υπαρχουν διαφορες λυσεις μεχρι κ η επισκεψη σε ειδικο.
    εφοσον ειστε τοσα χρονια μαζι θα πρεπε να υπηρχε η οικειοτητα ωστε να μιλησετε γι αυτο..
    το οτι δεν υπαρχει οικειοτητα κ δισταζεις πιθανον ειναι κατι που πρεπει να το εξετασεις.
    δλδ αν ειχατε ενα αλλο προβλημα δεν θα το συζητουσες? τι ειναι δλδ αυτο? εχετε ταμπου με αυτο.
    καταλαβαινω οτι δεν θες να τον αγχωσεις...αλλα πρεπει να τον αγχωσεις κατα καποιον τροπο για να καταλαβει οτι αυτο που συμβαινει ειναι λαθος.
    να κοιταξει να βρει μια λυση..δεν γινεται να εχει προωρη εξπερματωση τοσα χρονια...πελον εχει παγιωθει κ δεν μπορει ευκολα να διορθωθει.κανε κατι μη το αφηνεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,627
    ξερεις αν το κανει ο ιδιος τοσο συντομο, η αν δεν μπορει να κανει αλλιως?
    αν το κανει ο ιδιος, ειναι οπως ειπε και η μελισσα, αδιαφορια εκ μερους του και αναισθησια.
    μπορει ομως να εχει προωρη εκσπερματιση, επισης πολυ συχνο προβλημα των ανδρων , αλλα σε μεγαλυτερες ηλικιες συνηθως.
    σε αυτην την περιπτωση χρειαζεται θεραπεια, δεν μπορει να το λυσει ετσι απλα.
    κανε μια συζητηση μαζι του να καταλαβεις αν το προτιμαει ετσι η αν ειναι επιβεβλημενο και ενθαρυνε τον να το λυσιε με εναν ειδικο στην δευτερη περιπτωση.
    αν ισχυει η πρωτη περιπτωση , εξηγησε του οτι κι εσενα σε ενδιαφερει το σεξ και δεν το κανεις για να "αποφορτιστει", εκεινος. αν επιμενει οτι ετσι το ευχαριστιεται γιατι ετσι γουσταρει, κανονισε την πορεια σου...
    μπορεις να ζησεις σε σχεση χωρις σεξ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μήπως είναι γενικά αγχώδης τύπος;

  6. #6
    3 απο τα 5 χρονια τη βγαζεις με το τριλεπτο?

    Αντρα θες κοριτσι μου,ή μια καλη φιλεναδα?Η ζωη ειναι πολυ μικρη για κακο σεξ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    1ον σε ένα τόσο λεπτό θέμα και προσωπικό μη ζητάς συμβουλή από αγνώστους. Πιθανόν να πάρεις τις χειρότερες.

    Είναι ένα ζήτημα που πρέπει να το λύσετε μεταξύ σας με διάλογο και κατανόηση. Φέρτου το με τρόπο.
    Όπως είπαν και παραπάνω υπάρχουν ειδικοί για τέτοια ζητήματα. Ίσως ένας ειδικός θα μπορούσε να εντοπίσει αν το πρόβλημα είναι οργανικό ή ψυχολογικό. Πάντως αν το έπαθε τα τελευταία χρόνια πιθανόν να είναι από κάποιον ψυχολογικό παράγοντα.
    Προσπάθησε να μη τον αγχώσεις. Ψάξε για το θέμα ή πήγαινε μόνη σου πρώτα σε έναν ειδικό για να ζητήσεις συμβουλές. Αν αγχωθεί και έχει στο μυαλό του ότι δεν σε ικανοποιεί πιθανόν να δημιουργηθεί φαύλος κύκλος.
    Υπάρχουν και τεχνικές για να παραταθεί η διάρκεια της εκσπερμάτωσης. Δες τε το σαν παιχνίδι και όχι σαν κάτι ψυχαναγκαστικό.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by fractal11 View Post
    Καλησπερα σας... Θα ηθελα να μοιραστω εδω μαζι σας το θεμα που αντιμετωπιζω στη σχεση μου, διοτι δεν αισθανομαι ανετα να το μοιραστω με κανεναν. Εχω σχεση τα τελευταια 5 χρονια μ' εναν ανθρωπο που ειναι σε γενικες γραμμες υπεροχος. Ειναι τρυφερος, αστειος, με ομορφη ψυχη, τον θαυμαζω πολυ για το μυαλο και το χαρακτηρα του και γενικως ταιριαζει πολυ στα χνοτα μου. Ειμαστε και οι δυο ατομα που δεν αγαπαμε καθολου τις διχως λογο εντασεις και τους ανουσιους τσακωμους οπως βλεπουμε πολυ συχνα να εχουν συνομιλικα ζευγαρια (εκεινος 27, εγω 26). Υπαρχει, ομως, ενα βασικο προβλημα. Εχω παψει εδω και πολυ καιρο να ευχαριστιεμαι το σεξ μαζι του. Οχι παντα, αλλα τις περισσοτερες φορες. Αυτο που συμβαινει ειναι, απ' οσο ακουω, ενα αρκετα συχνο προβλημα των αντρων, δηλαδη τ' οτι εκσπερματωνει πολυ γρηγορα, με αποτελεσμα εγω να μην προλαβαινω να ευχαριστηθω σχεδον καθολου την επαφη μας. Αυτο ειναι κατι που δε συνεβαινε απο την αρχη καθε φορα που ερχομασταν σε επαφη, μονο καποιες λιγες φορες. Συμβαινει ομως σιγουρα τα τελευταια 3 περιπου χρονια σχεδον παντα. Οπως θα φανταζεστε εχω προσπαθησει, χωρις να θιξω καθολου το ζητημα ευθεως, να βελτιωσω την ολη κατασταση ζητωντας περισσοτερα προκαταρκτικα ή "κοβοντας" το ενδιαμεσα προκειμενου να καθυστερησει η εκσπερματωση. Δυστυχως, ομως, δεν εχω δει καποια αλλαγη, τουλαχιστον οχι αξιοσημειωτη. Ολο αυτο εμενα με κανει πρωτον να μην αναζηταω πια με την ιδια ορεξη την ερωτικη επαφη μας και δευτερον οταν εχουμε επαφη να μην μπορω να αποβαλλω απ το μυαλο μου το οτι σε 2-3 λεπτα θα εχει τελειωσει και θα μεινω γι ακομα μια φορα ανικανοποιητη. Με στενοχωρει που ειναι κατα τ' αλλα τοσο ιδανικος συντροφος, αλλα δεν μπορω να ευχαριστηθω αυτο το κομματι της σχεσης μας. Θα ηθελα να μου πειτε τις γνωμες σας και ευπροσδεκτη οποιαδηποτε συμβουλη. Ευχαριστω εκ των προτερων.
    2-3 λεπτα?μα εσεις δεν κανεται και καθολου σεξ.....επρεπε να βαλεις τιτλο..δεν κανω καθολου σεξ...
    τεσπα μαλλον θα εχει προβλημα σιγουρα,2ον δεν θα ξερει να ικανοποιησει μια γυναικα....
    και τι σκεφτεσαι να κανεις να τον χωρισεις?αμα δεν βελτιωθη η κατασταση?που μαλλον για μονιμη την κοβω...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Από την στιγμή που η κοπέλα λέει ότι παλιότερα δεν υπήρχε πρόβλημα κάποιοι παράγοντες συνετέλεσαν στο να ''βιάζεται''.
    Μπορεί να μη είναι καν παθολογικό γιατί πρόωρη θεωρείται σε πολύ λιγότερο χρόνο.
    Ας μη επηρεαστούμε από ταινίες πορνό που κάνουν σεξ για 40 λεπτά.
    Συνήθως 10-15 λεπτά είναι αρκετά. Φυσικά αυτό είναι κάτι εξατομικευμένο.

    Είναι ένα πρόβλημα που λύνεται πιστεύω με σωστή συνεννόηση και υποστήριξη. Ας αφήσουμε να τα βρουν μόνοι τους που από την στιγμή που δεν υπάρχει άλλο ζήτημα στην συμπεριφορά του ας μη προτρέπουμε για χωρισμούς λες και ήρθε το τέλος του κόσμου. Το σεξ είναι πολύ σημαντικό αλλά οι πυλώνες μιας σχέσης είναι και πολλά άλλα πράγματα πιο δυσεύρετα που η κοπέλα νομίζω έχει την κρίση να τα εντοπίσει και να κρίνει.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by fractal11 View Post
    Καλησπερα σας... Θα ηθελα να μοιραστω εδω μαζι σας το θεμα που αντιμετωπιζω στη σχεση μου, διοτι δεν αισθανομαι ανετα να το μοιραστω με κανεναν. Εχω σχεση τα τελευταια 5 χρονια μ' εναν ανθρωπο που ειναι σε γενικες γραμμες υπεροχος. Ειναι τρυφερος, αστειος, με ομορφη ψυχη, τον θαυμαζω πολυ για το μυαλο και το χαρακτηρα του και γενικως ταιριαζει πολυ στα χνοτα μου. Ειμαστε και οι δυο ατομα που δεν αγαπαμε καθολου τις διχως λογο εντασεις και τους ανουσιους τσακωμους οπως βλεπουμε πολυ συχνα να εχουν συνομιλικα ζευγαρια (εκεινος 27, εγω 26). Υπαρχει, ομως, ενα βασικο προβλημα. Εχω παψει εδω και πολυ καιρο να ευχαριστιεμαι το σεξ μαζι του. Οχι παντα, αλλα τις περισσοτερες φορες. Αυτο που συμβαινει ειναι, απ' οσο ακουω, ενα αρκετα συχνο προβλημα των αντρων, δηλαδη τ' οτι εκσπερματωνει πολυ γρηγορα, με αποτελεσμα εγω να μην προλαβαινω να ευχαριστηθω σχεδον καθολου την επαφη μας. Αυτο ειναι κατι που δε συνεβαινε απο την αρχη καθε φορα που ερχομασταν σε επαφη, μονο καποιες λιγες φορες. Συμβαινει ομως σιγουρα τα τελευταια 3 περιπου χρονια σχεδον παντα. Οπως θα φανταζεστε εχω προσπαθησει, χωρις να θιξω καθολου το ζητημα ευθεως, να βελτιωσω την ολη κατασταση ζητωντας περισσοτερα προκαταρκτικα ή "κοβοντας" το ενδιαμεσα προκειμενου να καθυστερησει η εκσπερματωση. Δυστυχως, ομως, δεν εχω δει καποια αλλαγη, τουλαχιστον οχι αξιοσημειωτη. Ολο αυτο εμενα με κανει πρωτον να μην αναζηταω πια με την ιδια ορεξη την ερωτικη επαφη μας και δευτερον οταν εχουμε επαφη να μην μπορω να αποβαλλω απ το μυαλο μου το οτι σε 2-3 λεπτα θα εχει τελειωσει και θα μεινω γι ακομα μια φορα ανικανοποιητη. Με στενοχωρει που ειναι κατα τ' αλλα τοσο ιδανικος συντροφος, αλλα δεν μπορω να ευχαριστηθω αυτο το κομματι της σχεσης μας. Θα ηθελα να μου πειτε τις γνωμες σας και ευπροσδεκτη οποιαδηποτε συμβουλη. Ευχαριστω εκ των προτερων.
    kai επισης γι αυτο το παιζει τοσο ιδανικος συντροφος...γτ στο σεξ ειναι χαλια...και σου λεει για να κρατησω μια γυναικα ,ας κανω τα αλλα τελεια..μπας και....

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    kai επισης γι αυτο το παιζει τοσο ιδανικος συντροφος...γτ στο σεξ ειναι χαλια...και σου λεει για να κρατησω μια γυναικα ,ας κανω τα αλλα τελεια..μπας και....
    Ti μ@λακίες λες πάλι ρε νικ....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ti μ@λακίες λες πάλι ρε νικ....
    την αληθεια.......δεν συμφωνεις?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    την αληθεια.......δεν συμφωνεις?
    Ναι καλά, ξέρεις υπάρχουν και υπέροχοι άνθρωποι για τον κάθε έναν, δεν είναι όλοι χάλια.........

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ναι καλά, ξέρεις υπάρχουν και υπέροχοι άνθρωποι για τον κάθε έναν, δεν είναι όλοι χάλια.........
    ωραια να σου πω ενα παραδειγμα?
    ειναι μια πολυ ομορφη κοπελα....στον ενα παραδειγμα τα εχει με εναν εξισου ωραιο ,που εχει υναικες στα ποδια του...
    στο 2ο παραδειγμα τα εχει με εναν ασχημο.........
    ποιος απο τους δυο θα προσπαθησει περισσοτερο να την κρατησει?και ποιος απο τους δυο χρειαζεται να προσπαθησει περισσοτερο?στο 2ο παραδειγμα η κοπελια παραπονιεται στις φιλες τις οτι ειναι ασχημος..και δεν ξερει τι να κανει ...?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ωραια να σου πω ενα παραδειγμα?
    ειναι μια πολυ ομορφη κοπελα....στον ενα παραδειγμα τα εχει με εναν εξισου ωραιο ,που εχει υναικες στα ποδια του...
    στο 2ο παραδειγμα τα εχει με εναν ασχημο.........
    ποιος απο τους δυο θα προσπαθησει περισσοτερο να την κρατησει?και ποιος απο τους δυο χρειαζεται να προσπαθησει περισσοτερο?στο 2ο παραδειγμα η κοπελια παραπονιεται στις φιλες τις οτι ειναι ασχημος..και δεν ξερει τι να κανει ...?
    Νικ λες ότι να ναι ...ναι κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του προτερήματα, το να μπεις να ποστάρεις ότι το παίζει ιδανικός σύντροφος επειδή δεν κάνει σεξ ή επειδή είναι κάποιος άσχημος είναι άκυρο από μόνο του....δηλαδή δεν μπορεί να είναι κάποιος υπέροχος? πρέπει να το παίζει? τώρα αν λες για βελτίωση και προσπάθεια καλά κάνει και προσπαθεί.....εσύ γιατί πικραίνεσαι??

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός από μακροχρόνια σχέση
    By Aggelikh26 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 25-12-2015, 00:42
  2. Σεξουαλικα προβλήματα στην σχέση
    By SANDI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 83
    Last Post: 07-02-2015, 01:12
  3. Πρώτη φορά - σεξουαλικά προβλήματα
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 24-10-2013, 11:31
  4. Replies: 18
    Last Post: 21-08-2011, 22:47
  5. σεξουαλικα προβληματα
    By arxigos? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 09-07-2007, 15:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •