Ανακαμψη απο τη μανια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391

    Ανακαμψη απο τη μανια...

    Αν καποιος εχει περασει ενα μανιακο επεισοδιο με νοσηλεια ποσο διαρκει η ανακαμψη του απο την καταθλιψη?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    5
    φίλε μου καλημέρα .Από δική μου εμπειρία η μανία εγινε σε 5 μήνες υπομανία και με τή βοήθεια αντικαταθληπτικών φαρμάκων σε περίπου 2 μήνες εξαλήφθηκαν ολες οι παρενέργειες και απο τα φάρμακα και απο την ηλθια-καταθλιψη. Γιαυτό μή φοβάσαι προχώρα και θα βγής νικητής νάσαι σίγουρος γιαυτο. φιλιά

  3. #3
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    Γεια σου magg,

    Δηλαδη 7μηνες συνολο...εγω ειμαι στους 5μιση μηνες και τα μονα μου προβληματα ειναι οτι δεν μπορω να διαβασω για τη σχολη μου και δεν εχω λιμπιντο ιδιαιτερα...

  4. #4
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    ρε παιδια μονο εγω και η magg εχουμε κανει μανια εδω μεσα?

  5. #5
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    Οδυσσεα εχουμε ανοιξει αλλο θρεντ γι αυτο που ζητας...!
    Ρε παιδια ποσο χρειαζεται για να επιστρεψεις στην ενεργο δραση μετα απο ενα μανιακο επεισοδιο?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    αν δεν κάνω λάθος από την φάση της μανίας βγήκες.γιατί κάνεις τέτοιες ερωτήσεις τότε?

  7. #7
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    και ειμαι 5μιση μηνες σε καταθλιψη,αυτο ποτε θα τελειωσει δεν ξερω...
    εννοω ποτε θα τελειωσει η καταθλιψη που ακολουθει τη μανια...

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    44
    μαλλον διαφερει αυτο απο ανθρωπο σε ανθρωπο.
    εμενα κραταει ενα μηνα η καταθλιψη μετα την μανια αλλα παλι δεν ειναι σιγουρο.
    το μονο σιγουρο ειναι οτι σιγα σιγα φευγει

  9. #9
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    ειναι πολυ λιγο ο ενας μηνας μαλλον δεν κανεις πραγματικη μανια,αλλα υπομανια

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    βρε ζουζούνι, έχεις σαλτάρει.μην βγάζεις συμπεράσματα για τους άλλους.πού τον ξέρεις τον άνθρωπο?θα φύγει μπιλκ η κατάθλιψη.και μένα μου κρατάει κάποιες φορές 6-7 μήνες.

  11. #11
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    Αρκτε εχω σαλταρει,αλλος μου λεει 2χρονια αλλος 1χρονο κτλ,εχω διαβασμα δεν μπορω να περιμενω...βεβαια το μονο που μου λειπει ειναι η λιμπιντο και συνεπως δεν μπορω να διαβασω η να γυμναστω η να τραγουδησω...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    μπιλκ δεν ειμαι διπολικη αλλα διαβαζω αυτα που λες και ομολογω πως δεν καταλαβαινω πως συνδεεις το διαβασμα και τα παντα με την λιμπιντο.ωραιο πραγμα να χουμε ορμες,δεν λεω...αλλα οταν δεν εχουμε δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να διαβασουμε ή να ζησουμε την ζωή μας.και εγώ δεν έχω ιδιαιτερη λιμπιντο(ενω παλια ημουν πολυ θερμοαιμη) λογω φαρμακων αλλα μια χαρα διαβαζω τα μαθηματα μου.ειναι σημαντικη η λιμπιντο αλλα για μενα δεν ειναι το α και το ωμεγα στην ζωη μας....

  13. #13
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    δεν εχω φλογα,δεν εχω ζωντανια,δεν μπορω να εκφραστω,δεν μπορω να διαβασω 18ωρες οπως εκανα πριν ειναι η ζωτικη δυναμη για μενα αλλιως δεν μπορω να λειτουργησω

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •