Παρεες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 106

Thread: Παρεες

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911

    Παρεες

    Πώς βρίσκετε παρέες?
    Για καφέ? για να βγαίνετε τα βράδια? για clubs και διασκέδαση??

    Προσοχή! δεν λεω φιλους.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Πώς βρίσκετε παρέες?
    Για καφέ? για να βγαίνετε τα βράδια? για clubs και διασκέδαση??

    Προσοχή! δεν λεω φιλους.
    εγω εχω φιλους κατα βαση....
    δλδ 2-3 παρεες...και ειμαι κομπλε........και συνηθως γνωριζω και αλλα ατομα μεσω αυτων...η μεσω καποιας δραστηριοτητας....οπως π.χ φροντηστηριο αγγλικων...

    δλδ εσυ θες να πεις απλα για να βγαινεις και οχι να δημιουργησεις φιλια?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post

    δλδ εσυ θες να πεις απλα για να βγαινεις και οχι να δημιουργησεις φιλια?
    Φιλους και φιλες εχω. Οκ λίγους αλλα καλους!
    ας πουμε το θεμα μου ειναι στο να βγαινω...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Φιλους και φιλες εχω. Οκ λίγους αλλα καλους!
    ας πουμε το θεμα μου ειναι στο να βγαινω...
    καταλαβα οι φιλοι σου ειναι μακρυα,η δεν μπορεις να τους δεις και θες να δημιουργησεις παρεες για να βγαινεις...

    ε αυτο γινεται μεσα απο δραστηριοτητες η την δουλεια....
    κατι απο τα δυο κανεις?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Δραστηριοτητες κανω φουλ αλλα το προβλημα ειναι οτι στην ηλικια μου ειναι ολοι εξαφανιζολ....
    ή φοιτητες ή 50+ παντού...
    Συν το οτι οι παρεες που βρισκω ειναι κλειστες, δεν βαζουν αλλα ατομα μεσα, λες και θελουν να διατηρησουν την κλικα τους ενα πραγμα...

    με τη δουλεια δεν θελω να εχω πολλα-πολλα εκτός χωρου γιατι μπλεκονται οι καταστασεις και οι ισορροπιες... με ατομα με τα οποια εισαι σε ανταγωνιστικη σχεση δεν μπορεις να κανεις παρεα εκτος....αντε να κανονισουμε φαγητο για την Πρωτοχρονια πχ, ως εκει.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Δραστηριοτητες κανω φουλ αλλα το προβλημα ειναι οτι στην ηλικια μου ειναι ολοι εξαφανιζολ....
    ή φοιτητες ή 50+ παντού...
    Συν το οτι οι παρεες που βρισκω ειναι κλειστες, δεν βαζουν αλλα ατομα μεσα, λες και θελουν να διατηρησουν την κλικα τους ενα πραγμα...

    με τη δουλεια δεν θελω να εχω πολλα-πολλα εκτός χωρου γιατι μπλεκονται οι καταστασεις και οι ισορροπιες... με ατομα με τα οποια εισαι σε ανταγωνιστικη σχεση δεν μπορεις να κανεις παρεα εκτος....αντε να κανονισουμε φαγητο για την Πρωτοχρονια πχ, ως εκει.
    κοιτα αυτο με τις κλικες ισχυει παντου..σε αυτο εχεις δικιο.....
    το οτι δεν υπαρχουν ατομα στην ηλικια σου ειναι κακο....ενοοντας ηλικια 7 χρονια πλην ,7 χρονια συν..δεν νομιζω να ειχες προβλημα να βγεις?
    αα αμα εισαι σε ανταγωνιστικη δουλεια τοτε οντως δεν μπορεις...
    ε κοιτα αυτο στο ειπα γτ συνηθως πολλες δουλειες τα ατομα π δουλευουν μεσα..δεν εχουν ανταγωνισμο μεταξυ τους...μονο π.χ σε καποια εταιρεια για μια θεση...
    εθελοντιμο εχεις σκεφτει ποτε?υπαρχει εκει που εισαι?

  7. #7
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Πώς βρίσκετε παρέες?
    Για καφέ? για να βγαίνετε τα βράδια? για clubs και διασκέδαση??

    Προσοχή! δεν λεω φιλους.
    Φίλους(λίγους αλλά καλούς όμως,στα δάχτυλα του ενός χεριού μετρημένοι),είχα και πριν τη σχολή.
    Γνώρισα κόσμο και ως φοιτητής,και συμμετέχω και σε διαφορετικές παρέες.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    εθελοντισμο εκανα για χρονια στην Αθηνα. και εξωτερικο! Για μενα, εκανε τον κυκλο του.
    εδω που ειμαι τωρα ο,τι εθελοντικο υπαρχει ειναι τιγκα στους 50+ ελευθερους και γονεις με παιδια.
    Σε σημειο να εχω παει σε μια εκδηλωση, και να νιωθω λες και πηγα σε σχολικη εκδηλωση.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    εθελοντισμο εκανα για χρονια στην Αθηνα. και εξωτερικο! Για μενα, εκανε τον κυκλο του.
    εδω που ειμαι τωρα ο,τι εθελοντικο υπαρχει ειναι τιγκα στους 50+ ελευθερους και γονεις με παιδια.
    Σε σημειο να εχω παει σε μια εκδηλωση, και να νιωθω λες και πηγα σε σχολικη εκδηλωση.

    δεν ξερω απο εκει που εισαι τιποτα παλιες παρεες να την ξαναπροσεγγισεις?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    μπαααα δεν παιζει κατι τετοιο για επαναποσεγγιση απο τα παλια....
    Γιατί οι περισσοτεροι αν οχι ολοι ή είναι ανεργοι οποτε καθονται σπιτι και ό,τι τυχει ή ειναι παντρεμενοι...

    ακουγεται απολυτο ετσι οπως το περιγραφω αλλα δυστυχως ετσι ειναι...

    Να θεσω και το αλλο, οκ τη βρηκα την παρεα! πως χωνομαι?? πως κερδιζω τις εντυπωσεις? να με συμπαθησουν και να με καλουν?
    πχ κανω μια γιορτη σπιτι μου, τους καλω/ταιζω/μπαρμπεκιου κλπ οποτε να τους υποχρεωσω?
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    μπαααα δεν παιζει κατι τετοιο για επαναποσεγγιση απο τα παλια....
    Γιατί οι περισσοτεροι αν οχι ολοι ή είναι ανεργοι οποτε καθονται σπιτι και ό,τι τυχει ή ειναι παντρεμενοι...

    ακουγεται απολυτο ετσι οπως το περιγραφω αλλα δυστυχως ετσι ειναι...

    Να θεσω και το αλλο, οκ τη βρηκα την παρεα! πως χωνομαι?? πως κερδιζω τις εντυπωσεις? να με συμπαθησουν και να με καλουν?
    πχ κανω μια γιορτη σπιτι μου, τους καλω/ταιζω/μπαρμπεκιου κλπ οποτε να τους υποχρεωσω?
    δεν ξερω....το να σε συμπαθησουν απλα τυχαινει...αμα πας μαζι τους και περασετε καλα..και σε βρουν οκ απεναντι τους θα σε ξανακαλεσουν....μπορεις και να τους καλεσεις για μπαρμπεκιου καλη ιδεα

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Τους φοιτητές/50+ εσύ δεν τους θες ή εκείνοι εξαφανιζόλ? Η και τα δύο?
    Καλά εγώ πιστεύω είναι πιο δύσκολο να χωθείς σε μια έτοιμη παρέα, παρά να πας και να είναι όλοι άγνωστοι μεταξύ τους και να φτιαχτεί μια παρέα, να είσαι και συ μέσα βεβαίως.....
    Τώρα αυτό με την υποχρέωση δεν μου φαίνεται σωστό σαν λογική ... και πολλοί είναι και γάιδαροι μη νομίζεις δλδ ότι τους υποχρεώνεις αν τους ταίσεις....
    Επίσης σε μια γιορτή με τόσα άτομα θα δέσετε καθόλου ή θα είναι όλοι παντού σκορπισμένοι και ο κάθε ένας θα μιλάει με τους κοντινούς του στο τραπέζι ας πούμε? Εκτός αν εννοείς σύνολο κάτω από δεκα άτομα....οπότε εκεί το σπίτι είναι καλύτερο από το έξω για το δέσιμο/ οικειότητα ..........

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Τους φοιτητές/50+ εσύ δεν τους θες ή εκείνοι εξαφανιζόλ? Η και τα δύο?
    με φοιτητες-τριες κατα καιρους κανω παρεα, αλλα εχουν αλλους προβληματισμους, αλλες ανησυχιες, αλλη οπτικη...
    Ειμαστε αλλη γενια, κακα τα ψεμματα. Εγω ειμαι 36. Τι κοινο να εχω για να κανω παρεα και να βγαινω με 20χρονα? το εχω κανει, αν προκυψει καμια ευκαιρια παω για να βγω αλλα δεν με καλυπτει... τι να το κανω? να γνωρισω κι αλλα 20χρονα?
    Αυτο που θελω να πω ειναι παρεες για να βγαινω και να γνωριζω κοσμο της ηλικιας μου.
    Οι 50+ ειναι αλλη κατηγορια απο μονοι τους, οι περισσοτεροι χωρισμενοι, με παιδια στα 20κατι, προωρα συνταξιοδοτημενοι, ζουν τη ζωη που δεν εζησαν...
    Οταν λεω για σπιτι, εννοώ κατω απο 10 ατομαι ναι σαφως! γιατι αλλιως χανεσαι...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εσύ θες να σου προτείνουν άλλες δραστηριότητες να υπάρχουν πχ 30+?
    Γιατί το ένα είναι δραστηριότητες, το άλλο είναι από αυτούς που έχεις φίλους , 20+ , δουλειά να γνωρίσεις άλλους στα μέτρα σου και το άλλο είναι να βγαίνεις και να γνωρίσεις καμιά παρέα σε κάνα μπαρ.... τι άλλο?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Ρωταω, πως βρισκουμε παρεες στα 35-40 για να βγαινουμε για διασκεδαση??
    Και πως τις κραταμε βεβαιως, να μη χανομαστε...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. θελω να αλλαξω παρεες
    By nickathens21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 21-01-2012, 02:20
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΠΑΡΕΕΣ
    By nPb in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 16
    Last Post: 04-05-2011, 12:31
  3. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •