ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΒΑΣΑΝΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196

    ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΒΑΣΑΝΟ

    ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ...ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ...ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΗΡΕΜΗΣΕ ΠΑΛΙ ΕΙΣΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΙΨΔ...ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ...ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΜΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΔΕΣΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ Η ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ?...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΞΕΚΙΝΑΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ Η ΑΓΩΓΗ ΜΟΥ...ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΙΣΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    230
    φιλε συμπασχοντα οτι και να σου πουμε εμεις η αλλοι ανθρωποι οι οποιοι δεν πασχουν..θα σε κανει καλυτερα για λιγα δευτερολεπτα,λεπτα,ημερες και μετα το μυαλο σου παλι θα βαλει μπρος τα μηχανακια και θα προσπαθει να σε πεισει οτι αυτο που σκεφτεσαι ειναι αληθινο..πασχω χρονια απο ιψδ, ειμαι νεος ανθρωπος (27χρονων) και ξερω ποσο μα ποσο εφιαλτης ειναι αυτη η κολοασθενεια! πραγματικα οποιος δεν την εχει ζησει ΔΕΝ μπορει να καταλαβει και δεν θα καταλαβει ποτε! αν μπορουσα να σε συμβουλεψω ( εδω εμενα δεν μπορω..χαχα) θα σου λεγα να εκτεθεις στο φοβο σου! και να πεις "ε οκ σιγα..ας πεθανω..δεν θα καταλαβω τιποτα" !προσπαθησε το φιλε και θα δεις οτι θα αρχισεις να αισθανεσαι καλυτερα μερα με τη μερα και με πολυ προσπαθεια! ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ!ο θεος σου εδω εδωσε και μας εδωσε κατι τετοιο γιατι ειμαστε δυνατοι! σκεψου..αλλοι ανθρωποι δεν θα αντεχαν να περασουν αυτα που περναμε ουτε για 1 μερα!! εισαι ηρωας! να σκεφτεσαι αυτο και να ανεβαζεις τον εαυτο σου οσο πιο πολυ μπορεις!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by lawer View Post
    φιλε συμπασχοντα οτι και να σου πουμε εμεις η αλλοι ανθρωποι οι οποιοι δεν πασχουν..θα σε κανει καλυτερα για λιγα δευτερολεπτα,λεπτα,ημερες και μετα το μυαλο σου παλι θα βαλει μπρος τα μηχανακια και θα προσπαθει να σε πεισει οτι αυτο που σκεφτεσαι ειναι αληθινο..πασχω χρονια απο ιψδ, ειμαι νεος ανθρωπος (27χρονων) και ξερω ποσο μα ποσο εφιαλτης ειναι αυτη η κολοασθενεια! πραγματικα οποιος δεν την εχει ζησει ΔΕΝ μπορει να καταλαβει και δεν θα καταλαβει ποτε! αν μπορουσα να σε συμβουλεψω ( εδω εμενα δεν μπορω..χαχα) θα σου λεγα να εκτεθεις στο φοβο σου! και να πεις "ε οκ σιγα..ας πεθανω..δεν θα καταλαβω τιποτα" !προσπαθησε το φιλε και θα δεις οτι θα αρχισεις να αισθανεσαι καλυτερα μερα με τη μερα και με πολυ προσπαθεια! ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ!ο θεος σου εδω εδωσε και μας εδωσε κατι τετοιο γιατι ειμαστε δυνατοι! σκεψου..αλλοι ανθρωποι δεν θα αντεχαν να περασουν αυτα που περναμε ουτε για 1 μερα!! εισαι ηρωας! να σκεφτεσαι αυτο και να ανεβαζεις τον εαυτο σου οσο πιο πολυ μπορεις!
    Να σαι καλα φιλε ...είμαστε και συνομήλικοι ...σε ευχαριστω για τις συμβουλές

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    230
    καλημερα..σκεψου οτι εχω παει σε τρεις γιατρους..ολοι μου ειπαν οτι αυτο που εχω δεν ειναι ψυχωση..και οτι δεν προκειται να τρελλαθω απο αυτο το πραγμα..και εγω ειμαι παρα πολυ φοβισμενος..και ακομα πιστευω οτι εχω η μπορει να οδηγηθω στην ψυχωση..καθε φορα που φευγω απο το γιατρο λεω μεσα μου "του τα ειπα ολα; του εδωσα να καταλαβει τι ακριβως σκεφτομαι και πως αισθανομαι; μηπως τα πιστευω ολα αυτα που σκεφτομαι και θα επρεπε να του το πω για να με μπουκωσει με αντιψυχωτικα;;;" και αλλα πολλα τετοια..ειναι η φυση της ασθενειας τετοια! με το δικιο μου θεωρω οτι τα εχω χασει..με το δικιο σου φοβασαι οτι μπορει να πεθανεις..γιατι μας παλευει το ιδιο μας το μυαλο..ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΤΙ..μπορουμε να διαχωρισουμε το πραγματικο απο το φανταστικο..το λογικο απο το παραλογο..βαθια μεσα σου ξερεις οτι σκεφτεσαι μα....ιες απλα δεν μπορεις να ξεφυγεις απο αυτες και οταν εχεις τρομερο αγχος νομιζεις οτι τις πιστευεις κιολας!!ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΟΛΑΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΡΕ ΣΥ!μη μασας καθολου!!οτι θελεις εδω!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μη μασατε παιδια!! μαζι σας!! ολα περνανε κ θα περασουν!! καντε τις θεραπειες σας κ ολα θα παν καλα!!!!
    πηγες στον καινουριο γιατρο figher??

  6. #6
    Πωω παιδιά ελάτε να μαζευόμαστε!!!! Και εγώ μια από τα ίδια...από το πολύ το ψάξιμο μου έχει κολλήσει και μένα έντονα το της ψύχωσης,καθημερινά τσεκάρω αν ακούω φωνές και όταν μου φαίνεται πως ακούω κάτι με πιάνει πανικός...πέρα από τα γνωστά υπαρξιακα στο μυαλό μου συνέχεια τα υπαρξιακα και το αίσθημα της τρέλας...αίσθηση αποπραγματοποιησης, έντονο στρες,λίγες ώρες ύπνο και ένα κεφάλι έτοιμο να σκάσει...υπομονή,αφού μπορούμε να ξεχωρίζουμε το πραγματικό από το μη τότε κάτι λέει...απλώς είναι ώρες που νομίζεις πως χάνεις όλο και περισσότερο την λογική σου και την αντοχή σου...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    μη μασατε παιδια!! μαζι σας!! ολα περνανε κ θα περασουν!! καντε τις θεραπειες σας κ ολα θα παν καλα!!!!
    πηγες στον καινουριο γιατρο figher??
    Αυριο εχω ραντεβου και θα σας ενημερώσω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Άμα πεθάνεις ενημέρωσε μας όσο είσαι ζωντανός όλα καλά είναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Εμένα αυτό που με έχει φάει είναι το οτι το παίζω πολύ γιατρός του εαυτού μου και αυθυποβάλλομαι σε ότι σκέφτομαι.Πχ είχα διαβάσει κάποτε για τις υποτροπές στην κατάθλιψη και θεώρησα πως κάθε φορά που με έπιανε μια νεα κρίση πανικού και εμφανιζόταν μια νέα ιδεοληψία και σε πιο βαριά μορφή και ένταση φοβόμουν πως θα προκαλέσω ανεπανόρθωτη βλάβη στον εγκέφαλο μου κλπ...ηλίθια σενάρια!

Similar Threads

  1. αγχος ατελειωτο
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 54
    Last Post: 16-06-2014, 09:54
  2. ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΑΣΑΝΟ ΤΗΣ ΖΩΗς ΜΑς....
    By PSYCHOANS in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 18-06-2008, 01:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •