περιστασιακη χρηση ζαναξ.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Χρόνια έπαιρνα ένα ζαναξάκι πού και πού όταν αγχωνόμουν/ συγχιζόμουν. Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Δεν εθίστηκα. Τώρα πολύ σπανιότερα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    εγώ έχει τύχει να περνώ καθημερινά 7 των 2MG για 5μήνες απανωτά και δεν είχα θέμα εξάρτησης... αλλα προσοχή παιδιά δεν είναι να παίζουμε με τα φάρμακα.. δεν δυσκολεύτηκα να το κόψω ούτε που δημιούργησε στερητικά.. ο λόγος είναι επειδή είχα καλο γιατρό και ήξερε πως θα το μειώσουμε σιγά-σιγά :)

    πάντα να συμβουλεύεστε τον γιατρό σας και μην ακούτε τις γνώμες τον άλλων μέσα από ένα forum.. :)
    Επειδη ακριβως ταπαιρνες για 5 μηνες , για να ταπαιρνες για μερικα χρονια ............, και οι γνωμες σενα φορουμ , συχνα ειναι πιο εγκυρες απο εναν ' γιατρο ' , οπως αυτος που μου ταγραφε με το τσουβαλι ........που βρισκει νομιζεις η willowfairy , κι εγω τετοιες ποσοτητες ζαναξ ? απο ντηλερς ? οχι βεβαια , απο ' γιατρο ' , που τοσο εμπιστευεσαι , εγω μονο τον εαυτο μου εμπιστευομαι πλεον , και την κριση μου ................

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Χρόνια έπαιρνα ένα ζαναξάκι πού και πού όταν αγχωνόμουν/ συγχιζόμουν. Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Δεν εθίστηκα. Τώρα πολύ σπανιότερα.
    Δεν εθιζεσαι με ενα ζαναξ , στην χαση κι στην φεξη .............

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    19
    Εγώ άρχισα με 0,125*3 ζαναξ λόγο ότι πήρα ξανά σιπραλεξ αλλά δεν έκανε τίποτα γίνομαι χειρότερα. Μετά το πήγα 0.25*3 αλλά πάλι τα ίδια και χειρότερα .τώρα περνώ 0.5*3 και το σιπραλεξ τον 20mg και ακόμα είμαι χάλια με το ζόρι κρατιεμαι να μην μπω κλινική...... ελπίζω να με πιάσει το σιπραλεξ και να γίνω καλύτερα. Παλιά όταν ξαναπηρα σιπραλεξ δεν είχα τόσες παρενέργειες και μετά το 20 ημερών ήμουνα με χαρά .ελπίζω να στρώσω γιατί δεν το παλεύω έχω και τρία μικρά παιδάκια να προσέχω ...ο θεός βοηθός υγεία σε όλους μας

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    19
    Καλημέρα ενώ τα πράγματα έστρωναν κατάφερα να περνώ 1 τον 0.25 ζαναξ μαζί με το σιπραλεξ μετά από μια ίωση που περάσαμε τα πράγματα έγιναν χειρότερα . πολύ άγχος ανορεξία θέλω μόνο να ξαπλώνω .περνώ 0.5 το πρωί 0.25 το μεσημέρι και 0.25το απόγευμα ελπίζω να επανέλθω γρήγορα .....τώρα είμαι σε κρίση πανικού πήρα ένα 0.5 μήπως και ηρεμισω....

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    120
    Η ανώτερη δόση που έχω πάει είναι 3 χ 0,5 mg σε δύο σοβαρές κρίσεις άγχους. Ουάου..Δεν κατακρίνω ίσα ίσα Respect που τα έκοψες χωρίς δυσκολία

  7. #22
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by kz1975 View Post
    Καλημέρα ενώ τα πράγματα έστρωναν κατάφερα να περνώ 1 τον 0.25 ζαναξ μαζί με το σιπραλεξ μετά από μια ίωση που περάσαμε τα πράγματα έγιναν χειρότερα . πολύ άγχος ανορεξία θέλω μόνο να ξαπλώνω .περνώ 0.5 το πρωί 0.25 το μεσημέρι και 0.25το απόγευμα ελπίζω να επανέλθω γρήγορα .....τώρα είμαι σε κρίση πανικού πήρα ένα 0.5 μήπως και ηρεμισω....
    ΚΖ1975 πως είσαι πλέον; Τα ξεπέρασες τα συμπτώματα; Ειμαι ακριβώς στη φάση που περιγράφεις... Θέλω μόνο να ξαπλώνω, δεν μπορώ να φάω σχεδόν τίποτα, κι είμαι μαμά ενός μικρού παιδιού... Είμαι στην αρχή θεραπείας με 0,12 Ζαναξ και σταγόνες seropram και ώρες ώρες φοβάμαι ότι θα καταλήξω σε κλινική...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ζαναξ
    By 66psy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 14-01-2015, 12:11
  2. ερωτηση για ζαναξ
    By Σταθης in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 92
    Last Post: 12-07-2014, 18:39
  3. εμπειρία απο ζαναξ σε ταβορ κανεις??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 03-10-2013, 02:41
  4. ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΖΑΝΑΞ
    By Παστελι in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 99
    Last Post: 26-08-2012, 00:02
  5. δ.δ. και χρηση ουσιων
    By gonoli in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 09-06-2009, 22:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •