Στιγμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Στιγμα

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    Στιγμα

    καθομαι και σκεφτομαι για το στιγμα που επικρατει γυρω απο τις ψυχικες παθησεις..απο μια απλη καταθλιψη εως την ψυχωση.

    1)
    γιατι αραγε φοβαται τοσο πολυ ο κοσμος την ψυχικη παθηση?τι φοβαται ενας "υγιης"? μηπως κολησει?μηπως τον ντροπιασει?μηπως ο φοβος και η αγνοια για το πως να βοηθησουμε καποιον με τετοιο προβλημα και το μεχρι που μπορει να φτασει καποιος με ψυχικη νοσο?

    ως ψυχωτικη φοβαμαι να μιλησω σε καποιον γι αυτο το θεμα μου.δε ξερω πως θα αντιδρασει.δε θα ηθελα την απορριψη για ενα τετοιο θεμα το οποιο μαλλον δεν ηταν επιλογη μου.απο την αλλη θα ηθελα να νιωθω την ελευθερια και την αποδοχη απο τους αλλους οι οποιοι θα γνωριζαν και αυτο το κομματι μου.

    2)
    στο παρελθον εχω φαει τετοια απορριψη απο φιλιες 15 χρονων.την εκαναν με ελαφρα οταν ειπα για 3-4 λεπτα τι βιωνω.η απαντηση στα ψυχωτικα μου συμπτωματα ηταν "αν δεν ησουν εσυ boo δε θα σου μιλαγα" αλλα απο την επομενη μερα εξαφανιστηκαν.φοβηθηκαν αραγε?δε ξερω.στματησα να ψαχνω απο ενα σημιο και μετα και αποδεχτηκα τη επιλογη τους αν και ακομα με ενοχλει και το θεωρω αδικο γιατι κατα τα αλλα ημουν ακρως φυσιολογικη τοτε που ειχα και παρεες..

    3)
    εχω βγει απο σχεση εδω και 3-4 χρονια.θα ηθελα πολυ μια συντροφια.αν βρισκοταν ενα ατομο τετοιο λοιπον θα επρεπε να ημουν ξεκαθαρη εξαρχης ή να το αποκρυψω?απο τη μια κι εγω θα ηθελα να γνωριζω ολη την αληθεια για καποιον και να εχω τη δυνατοτητα επιλογης εξαρχης αλλα απο την αλλη αν φας απορριψη για αυτο το λογο μετα?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    στους ανθρωπους δεν αρεσει η διαφορετικοτητα οποια και αν ειναι αυτη. θα μπορουσες να χασεις χτυπα ξυλο το ενας σου χερι και παλι αυτες θα σε εφτυναν η θα μπορουσες να γεννηθεις με πεταχτα αυτια και να ειχες προβλημα απο μικρη . μην τους κακολογεις μπορει να το κανεις και εσυ αυτο αλλα να μη το εχεις καταλαβει γιατι ας πουμε ισως ειναι σε μικροτερο βαθμο

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    ο καθενας θελει να στρεφεται με ομοιους του, ο υγιης δεν θελει να κανει παρεα με εναν αρρωστο που ειναι στο κρεββατι ολη μερα, ο αθλητης δεν μπορει να κανει παρεα με εναν αναπηρο στο ανηπηρικο καροτσακι, ο νεος δεν μπορει να κανει παρεα με εναν ηλικιωμενο, ο παντρεμενος δεν μπορει να κανει παρεα με ατομα που θελουν να γκομενιζουν, ο εξυπνος δεν μπορει να κανει παρεα με τα παιδια με συνδρομο down, ο καταθλιπτικος δεν μπορει να κανει παρεα με ατομα που θελουν να βγαινουν εξω...γενικα ο ανθρωπος θελει να συναντρεφεται με τους ομοιους του για να ταιριαζει...οποτε πολλες φορες δεν ειναι οτι δεν θελουν να σε κανουν εσενα παρεα επειδη σε στιγματιζουν επειδη εχεις καποια ψυχολογικη παθηση αλλα επειδη νοιωθουν οτι δεν ταιριαζουν με σενα...Εγω οταν ειχα βρεθει σε μια ομαδα αυτοβοηθειας και μεσα εκει υπηρχαν ανθρωποι που ειχαν διαφορετικης φυσης προβληματα ψυχολογιας, ενοιωθα οτι δεν ταιριαζα αναμεσα τους, και αμεσως θελησα να διαγρραφω απο την ομαδα...απλα γιατι οχι στιγματιζα αυτους αλλα δεν ταιριαζαμε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Κοινωνικός ρατσισμός λέγεται το κάνουν όλοι όσοι μιλάνε ελληνικά γουελκαμ του δε κλαμπ πρέπει να μάθεις να ζεις με αυτό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    να εισαι ειλικρινης με τις σχεσεις σου ειτε ερωτικες ειτε φιλικες... εμενα ολοι οι φιλοι μου γνωριζουν και κανουμε και καλαμπουρι για το θεμα... και γυναικες με πλησιασαν... αλλα λογω των χαπιων που σαμποταρουν την λίμπιντο (χεχε) δεν εκανα τιποτα!

    πιστευω το θεμα είναι και τι βγαζεις προς τα εξω πχ... σε μια ασχετη παρεα δεν θα αρχισω να τους λεω για το τελος του κοσμου που θα ρθει στις μερες και όλα τα αλλα που ακουσα... ώστε ειτε να γινομαι κουραστικος ειτε να φρικαρουν... αυτά σε κολλητούς και σε ατομα που ερχεσαι πιο κοντα.... αλλωστε τα χω γραψει σε blog οσα βιωσα... και τα εχω ποσταρει και στο φατσοβιβλιο... κανεις δεν με διεγραψε από φιλο... και να μια ειλικρινης αρκετοι εδειξαν περισσοτερο ενδιαφερον...

    boooooo ελα θεσσαλονικη κερναω τσιπουρα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by boo View Post
    καθομαι και σκεφτομαι για το στιγμα που επικρατει γυρω απο τις ψυχικες παθησεις..απο μια απλη καταθλιψη εως την ψυχωση.

    1)
    γιατι αραγε φοβαται τοσο πολυ ο κοσμος την ψυχικη παθηση?τι φοβαται ενας "υγιης"? μηπως κολησει?μηπως τον ντροπιασει?μηπως ο φοβος και η αγνοια για το πως να βοηθησουμε καποιον με τετοιο προβλημα και το μεχρι που μπορει να φτασει καποιος με ψυχικη νοσο?

    ως ψυχωτικη φοβαμαι να μιλησω σε καποιον γι αυτο το θεμα μου.δε ξερω πως θα αντιδρασει.δε θα ηθελα την απορριψη για ενα τετοιο θεμα το οποιο μαλλον δεν ηταν επιλογη μου.απο την αλλη θα ηθελα να νιωθω την ελευθερια και την αποδοχη απο τους αλλους οι οποιοι θα γνωριζαν και αυτο το κομματι μου.

    2)
    στο παρελθον εχω φαει τετοια απορριψη απο φιλιες 15 χρονων.την εκαναν με ελαφρα οταν ειπα για 3-4 λεπτα τι βιωνω.η απαντηση στα ψυχωτικα μου συμπτωματα ηταν "αν δεν ησουν εσυ boo δε θα σου μιλαγα" αλλα απο την επομενη μερα εξαφανιστηκαν.φοβηθηκαν αραγε?δε ξερω.στματησα να ψαχνω απο ενα σημιο και μετα και αποδεχτηκα τη επιλογη τους αν και ακομα με ενοχλει και το θεωρω αδικο γιατι κατα τα αλλα ημουν ακρως φυσιολογικη τοτε που ειχα και παρεες..

    3)
    εχω βγει απο σχεση εδω και 3-4 χρονια.θα ηθελα πολυ μια συντροφια.αν βρισκοταν ενα ατομο τετοιο λοιπον θα επρεπε να ημουν ξεκαθαρη εξαρχης ή να το αποκρυψω?απο τη μια κι εγω θα ηθελα να γνωριζω ολη την αληθεια για καποιον και να εχω τη δυνατοτητα επιλογης εξαρχης αλλα απο την αλλη αν φας απορριψη για αυτο το λογο μετα?
    να μην αποκαλυψεις εξαρχης τιποτα...
    πρωτα γνωριμια και οταν νιώσεις ετοιμη το λες...
    δλδ στην αρχη μιας γνωριμιας ειναι δυνατον να λες ολο το παρελθον σου?οχι βεβαια...


    δυστυχως υπαρχει το στιγμα γυρω μας ..και δεν αλλαζει....οχι μονο για ψυχικες παθησεις για ολα.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Μπου τι μπιζι μπου την ξέρεις;είναι ράπερ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    @nikos2
    προσπαθω να μην φερομαι ετσι.δεν ειναι λογος αυτος να γινεσαι ρατσιστης.εκτος πια κι αν ενοχλω και δεν το καταλαβαινω.αλλα μια χαρα φυσιολογικα φερομουν..

    @menis_64
    με το ιδιο σκεπτικο θα μπορω να κανω παρεα μονο με ατομα που εχουν καποια ψυχικη παθηση για να μπορω να κανω μια φυσιολογικη παρεα?η οποια ιδιαιτεροτητα μας μας καθοριζει?

    @elis
    δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοια ορολογια.ετσι θα ειναι δηλαδη με οποιον συναναστρεφομαι?εσυ εχεις παρεες που να γνωριζουν για σενα?

    @noumac
    εμενα καηκε η γουνα μου κι εχω κοτεψει και το κραταω μυστικο πλεον.μονο τα παιδια απο μια ομαδα αυτοβοηθειας που πηγαινα στην Αθηνα κι εχουμε κρατησει πολυ καλες φιλιες ξερουν για μενα.αλλα ειναι μακρυα και δε μπορουμε να κανουμε παρεα πιο στενη.
    ερχομαι με τρελα σαλονικα!εχω να το βαλω χρονια το ποτο στο στομα μου αλλα αμα ερχομουν θα τα ετσουζα!

    @nick190813
    κι εγω ετσι σκεφτομουν.το αποκαλυπτεις στην πορεια κι αυτο θα το εκανα με πολυ δυσκολια.οχι φυσικα δεν μιλαω γι αυτα απο την 1η επαφη.αλλα αμα ο αλλος γυρισει και σου πει γιατι δε μου το ελεγες τοσο καιρο οτι παιζει κατι τοσο σοβαρο και με κοροιδευες ή δε με αφησες να γνωριζω εξαρχης την κατασταση?εκει τι λες?

    @elis
    οχι δε τη ξερω τη μπιζι μπου.θα την ψαξω ομως :)
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by boo View Post
    @nikos2
    προσπαθω να μην φερομαι ετσι.δεν ειναι λογος αυτος να γινεσαι ρατσιστης.εκτος πια κι αν ενοχλω και δεν το καταλαβαινω.αλλα μια χαρα φυσιολογικα φερομουν..

    @menis_64
    με το ιδιο σκεπτικο θα μπορω να κανω παρεα μονο με ατομα που εχουν καποια ψυχικη παθηση για να μπορω να κανω μια φυσιολογικη παρεα?η οποια ιδιαιτεροτητα μας μας καθοριζει?

    @elis
    δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοια ορολογια.ετσι θα ειναι δηλαδη με οποιον συναναστρεφομαι?εσυ εχεις παρεες που να γνωριζουν για σενα?

    @noumac
    εμενα καηκε η γουνα μου κι εχω κοτεψει και το κραταω μυστικο πλεον.μονο τα παιδια απο μια ομαδα αυτοβοηθειας που πηγαινα στην Αθηνα κι εχουμε κρατησει πολυ καλες φιλιες ξερουν για μενα.αλλα ειναι μακρυα και δε μπορουμε να κανουμε παρεα πιο στενη.
    ερχομαι με τρελα σαλονικα!εχω να το βαλω χρονια το ποτο στο στομα μου αλλα αμα ερχομουν θα τα ετσουζα!

    @nick190813
    κι εγω ετσι σκεφτομουν.το αποκαλυπτεις στην πορεια κι αυτο θα το εκανα με πολυ δυσκολια.οχι φυσικα δεν μιλαω γι αυτα απο την 1η επαφη.αλλα αμα ο αλλος γυρισει και σου πει γιατι δε μου το ελεγες τοσο καιρο οτι παιζει κατι τοσο σοβαρο και με κοροιδευες ή δε με αφησες να γνωριζω εξαρχης την κατασταση?εκει τι λες?

    @elis
    οχι δε τη ξερω τη μπιζι μπου.θα την ψαξω ομως :)
    εκει του απαντας γτ δεν γινεται με τον καθενα που γνωριζω να του λεω τα παντα για την ζωη μου ..πρεπει πρωτα να εμπιστευθω τον αλλον...και ετσι ειναι το σωστο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    Quote Originally Posted by boo View Post
    καθομαι και σκεφτομαι για το στιγμα που επικρατει γυρω απο τις ψυχικες παθησεις..απο μια απλη καταθλιψη εως την ψυχωση.


    1)
    γιατι αραγε φοβαται τοσο πολυ ο κοσμος την ψυχικη παθηση?τι φοβαται ενας "υγιης"? μηπως κολησει?μηπως τον ντροπιασει?μηπως ο φοβος και η αγνοια για το πως να βοηθησουμε καποιον με τετοιο προβλημα και το μεχρι που μπορει να φτασει καποιος με ψυχικη νοσο?

    ως ψυχωτικη φοβαμαι να μιλησω σε καποιον γι αυτο το θεμα μου.δε ξερω πως θα αντιδρασει.δε θα ηθελα την απορριψη για ενα τετοιο θεμα το οποιο μαλλον δεν ηταν επιλογη μου.απο την αλλη θα ηθελα να νιωθω την ελευθερια και την αποδοχη απο τους αλλους οι οποιοι θα γνωριζαν και αυτο το κομματι μου.

    2)
    στο παρελθον εχω φαει τετοια απορριψη απο φιλιες 15 χρονων.την εκαναν με ελαφρα οταν ειπα για 3-4 λεπτα τι βιωνω.η απαντηση στα ψυχωτικα μου συμπτωματα ηταν "αν δεν ησουν εσυ boo δε θα σου μιλαγα" αλλα απο την επομενη μερα εξαφανιστηκαν.φοβηθηκαν αραγε?δε ξερω.στματησα να ψαχνω απο ενα σημιο και μετα και αποδεχτηκα τη επιλογη τους αν και ακομα με ενοχλει και το θεωρω αδικο γιατι κατα τα αλλα ημουν ακρως φυσιολογικη τοτε που ειχα και παρεες..

    3)
    εχω βγει απο σχεση εδω και 3-4 χρονια.θα ηθελα πολυ μια συντροφια.αν βρισκοταν ενα ατομο τετοιο λοιπον θα επρεπε να ημουν ξεκαθαρη εξαρχης ή να το αποκρυψω?απο τη μια κι εγω θα ηθελα να γνωριζω ολη την αληθεια για καποιον και να εχω τη δυνατοτητα επιλογης εξαρχης αλλα απο την αλλη αν φας απορριψη για αυτο το λογο μετα?
    απο την εμπειρια μου ειδα πως ο κοσμος φοβοταν κ ντρεποταν.εγω δε ντραπηκα κ δε φοβηθηκα ποτε εκεινον.το μεγαλυτερο ποσοστο το βαζει στα ποδια, αυτη ειναι η σκληρη αληθεια.ειναι οπως με ολα κα κοιωνικα ταμπου, αναπηρια, ψυχολογικα, αυτισμοι,οτιδηποτε μοιαζει διαφορετικο κ αγνωστο.να κατηγορησουμε κανεναν δε μπορουμε, αν δεν αντεχουν η αν δε θελουν να μαθουν.αλλα να εισαι σιγουρη πως υπαρχουν πολλοι εκει εξω που δε τρομαζουν, ακουν κ παρεα θα σε κανουν, κ σχεση..οπως εκανα εγω με το φιλο μου, η ο ξαδερφος μου ως διπολικος που παντρευτηκε, η μια φιλη μου επισης διπολικη που εχει μια πολυ ομορφη σχεση με ανθρωπους ολοι που δεν ειχαν κανενος ειδους διαταραχη..κ οχι να μη κρυβεις κ να μη ντρεπεσαι για οτι βιωνεις.δε λεω να το λες με το καλημερα, αλλα αν θες να χτισεις ουσιαστικες σχεσεις πρεπει να μη κρυβεσαι, κ οσοι αξιζουν θα μεινουν..για τους υπολοιπους μη σκας...εξαλλου ποτε δε ξερεις τι κουβαλα ο καθενας στη ψυχη του ...ανοιξου κ θα ανακαλυψεις...κ αυτο ισχυει για ολους μας ανεξαρτητως καποιας παθησης η οχι..ολοι ανθρωποι ειμαστε, κ κανεις δεν ειναι αψεγαδιαστος..νιωσε ελευθερη, μη φοβασαι...υπαρχουν ακομα ανθρωποι, θα δεις..κ μη σε απογοτευουν οι καθε ειδους αποριψεις..αυτες τις εχουμε φαει ολοι μας κ εμεις οι υγιεις...δυναμη να περνεις απο αυτο κ να του λυπασαι που δε μπορουν να νιωσουν κ να καταλαβουν, οχι ντροπη, ουτε θυμο.εισαι αυτη που εισαι, κ σιγουρα θα αρεσεις σε πολλους.και απο εμπειρια ξερω πως ψυχη κ καρδια σα του φιλου μου δε θα βρω ποτε ξανα κ πουθενα, κ ας ηταν ψυχωτικος...ειχε πολυ αγαπη κ εκανε σα μικρο παιδι οταν χαιροταν...γι αυτο κ τον λατρεψα!με τα ολα του!αλλιως δε θα ηταν εκεινος!

  11. #11
    Boo δυστυχως το στιγμα υπηρχε,υπαρχει και θα υπαρχει.Απλα στις παλιες εποχες υπηρχε σε μεγαλυτερο βαθμο για τη σχιζοφρενεια ας πουμε γιατι τοτε δεν υπηρχαν φαρμακα και τοτε οι ασθενεις ειτε πεθαιναν σε ασυλα ειτε γινοντουσαν περιγελος των <<φυσιολογικων>> γιατι δεν καταλαβαιναν και παραμιλουσαν και καναν παλαβα πραγματα με λιγα λογια.Και γω ειμαι απολυτα φυσιολογικος μπορει να περπαταω στο δρομο αναμεσα σας και να μην παιρνει κανενας χαμπαρι οτι εχω ψυχιατρικο προβλημα και οτι εχω νοσηλευτει σε ψυχιατρικη κλινικη, μου το ειπε και η ψυχιατρος εισαι απο τα τυχερα ατομα που παιρνουν ψυχοφαρμακα και δεν φαινεται ουτε εχω παρει πολλα κιλα οπως συνηθιζεται με τα φαρμακα αυτα, στα κιλα μου ειμαι αλλα σε οσους ανοιχτηκα για το προβλημα μ με ξεκοψαν και κοριτσια και αγορια και ας φαινομαι και πραττω φυσιολογικα.Στο δρομο με εχουν ρωτησει πολλα ατομα πως να πανε σε μια κατευθυνση ειτε γιατι εχουν χαθει ειτε γιατι δεν γνωριζουν που σημαινει οτι εκπεμπω και εμπιστοσυνη στους αλλους αν φαινομουν παλαβος δεν θα με ρωτουσαν.Ουτε στο στρατο που υπηρετησα ηξεραν οι αλλοι τι εχω ηταν και αλλος γιωτας σαν εμενα και αυτον κοροιδευαν οτι βγηκε γιωτας λογω τρελας ενω ειχε βγει λογω παχυσαρκιας εμενα ουτε που το πηραν χαμπαρι γι αυτο εχω μαθει να το κρυβω και να μη το λεω σε κανεναν μονο αν κανω καποια σχεση που σιγουρα η οριστικη καταληξη θα ειναι ο χωρισμος.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by mgilleas View Post
    Boo δυστυχως το στιγμα υπηρχε,υπαρχει και θα υπαρχει.Απλα στις παλιες εποχες υπηρχε σε μεγαλυτερο βαθμο για τη σχιζοφρενεια ας πουμε γιατι τοτε δεν υπηρχαν φαρμακα και τοτε οι ασθενεις ειτε πεθαιναν σε ασυλα ειτε γινοντουσαν περιγελος των <<φυσιολογικων>> γιατι δεν καταλαβαιναν και παραμιλουσαν και καναν παλαβα πραγματα με λιγα λογια.Και γω ειμαι απολυτα φυσιολογικος μπορει να περπαταω στο δρομο αναμεσα σας και να μην παιρνει κανενας χαμπαρι οτι εχω ψυχιατρικο προβλημα και οτι εχω νοσηλευτει σε ψυχιατρικη κλινικη, μου το ειπε και η ψυχιατρος εισαι απο τα τυχερα ατομα που παιρνουν ψυχοφαρμακα και δεν φαινεται ουτε εχω παρει πολλα κιλα οπως συνηθιζεται με τα φαρμακα αυτα, στα κιλα μου ειμαι αλλα σε οσους ανοιχτηκα για το προβλημα μ με ξεκοψαν και κοριτσια και αγορια και ας φαινομαι και πραττω φυσιολογικα.Στο δρομο με εχουν ρωτησει πολλα ατομα πως να πανε σε μια κατευθυνση ειτε γιατι εχουν χαθει ειτε γιατι δεν γνωριζουν που σημαινει οτι εκπεμπω και εμπιστοσυνη στους αλλους αν φαινομουν παλαβος δεν θα με ρωτουσαν.Ουτε στο στρατο που υπηρετησα ηξεραν οι αλλοι τι εχω ηταν και αλλος γιωτας σαν εμενα και αυτον κοροιδευαν οτι βγηκε γιωτας λογω τρελας ενω ειχε βγει λογω παχυσαρκιας εμενα ουτε που το πηραν χαμπαρι γι αυτο εχω μαθει να το κρυβω και να μη το λεω σε κανεναν μονο αν κανω καποια σχεση που σιγουρα η οριστικη καταληξη θα ειναι ο χωρισμος.
    δε ξερω γιατι αλλα αν καποιος που σχετιζομαι δε μου εμπιστευοταν οτι αντιμετωπιζει ενα σοβαρο προβλημα θα απογοητευομουν γιατι θα πιστευα οτι δε μου εχει εμπιστοσυνη

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Όλες μου οι παρέες γνωρίζουν για μένα ακόμα και οι σερβιτόρες στο στέκι μου και δουλεύω κι όλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δηλαδη εσας οι περισσοτεοι ανθρωποι πως σας αντιμετωπισαν?με στιγμα ή χωρις?να ανοιχτω ή οχι?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Eγώ σε όσους το έχω αναφέρει από παρέα το αντιμετώπισαν με πολύ καλό τρόπο. Εμειναν δίπλα μου. Δεν με αντιμετωπίζουν διαφορετικά από ότι πριν. Οι κολλητοί το έμαθαν αναγκαστικά γιατί είχα χαθεί κ δεν σήκωνα τηλέφωνα στο επεισόδιο. Υπάρχουν καμια 4 ακόμα άτομα που τους το είπα και ήταν εντάξει απέναντι μου.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πως αντέχετε με το στίγμα;
    By Deleted240217a in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 89
    Last Post: 15-10-2015, 16:35
  2. Κοινωνικες ομαδες και στιγμα
    By deleted-by-request-1305 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 26-10-2012, 17:37
  3. Στιγμα
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 39
    Last Post: 11-03-2012, 14:44
  4. Τι ειναι το στιγμα?
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 18-08-2011, 14:21
  5. Κοινωνική απομόνωση και στίγμα
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 04-03-2010, 01:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •