Τι να μην λες σε κάποιον που αντιμετωπίζει αγχώδη διαταραχή ή κατάθλιψη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΗΚΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ; ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΕ ΑΦΟΡΑ; ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΔΕΧΘΗΚΕ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΣΤΗ;

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΙΑΓΝΩΣΕΙΣ. ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΟΜΩΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

    ΤΟ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ. ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ Ε; ΚΡΙΜΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΙΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    για τον εαυτο μου δεν κανω τιποτα αφου τωρα δεν εχω καποιο προβλημα και τα χω λυσει. με σενα ομως τι γινεται? ΟΕΟ? ο ψυχολογος σε περιμενει με ανοιχτες αγκαλες!

    απο ποτε απαγορευεται ο σχολιασμος σ αυτο το φορουμ? λες και εσυ στο θεμα με τη θεοφανια δεν μου την ειπες \'\'μουλωχτα\'\' και πλαγιως!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΤΟ ΟΤΙ ΟΜΩΣ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΠΡΙΒΕ Ή ΜΕΣΩ ΜΕΣΣΕΝΤΖΕΡ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ) ΚΑΙ ΒΓΑΛΑΤΕ ΚΑΙ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΤΕ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ 2-3 ΑΤΟΜΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΒΓΑΖΕΤΕ ΚΑΚΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    manthes ελεος! εγω οντος μιλαω με 2 ατομα απο δω μεσα που δεν δραστηριοποιουνται και πολυ για αρκετο καιρο στο φορουμ, και καμια σχεση δεν εχουν με σενα ουτε εχουν σχολιασει ποτε κατι που ειπες ειτε δημοσια στο φορουμ ειτε πριβε. μπορεις να μου πεις πως στο καλο το εβγαλες αυτο το συμπερασμα?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΟΜΩΣ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ. ΑΠΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    ευτυχως που δεν εισαι απολυτως. εγω οτι λεω το λεω δημοσια.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΟΤΙ ΛΕΩ ΤΟ ΒΑΣΙΖΩ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΣΕ ΓΕΓΟΝΟΤΑ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΠΙΤΕΘΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΡΩΤΑ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΡΩ ΑΝΑΛΟΓΑ. ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΟΥΤΕ ΑΤΟΝΙΑ ΝΙΩΘΩ, ΟΥΤΕ ΚΟΥΡΑΣΗ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΣ ΛΥΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΣ ΨΑΞΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ. ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ.

    ΜΑΛΛΟΝ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑ ΕΤΣΙ. ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    κοιτα σχετικα μ αυτα που ειπες στη νταλια σε καποια συμφωνω σε αλλα οχι. δεν μου αρεσε που την ειρωνευτηκες στην αρχη στο πρωτο ποστ σ αυτο το θεμα. ο τροπος σου ηταν ακριβως ιδιος με το θεμα στο οποιο διαφωνουσαμε επι σελιδες, δηλαδη ειρωνευεσαι πρωτα και μετα λες οτι εκανες απλα μια ερωτηση. απο κει και περα λεω τη γνωμη μου, αμα θες τη δεχεσαι αμα θες οχι. παντως δεν νομιζω οτι θα πρεπει να περνεις τις ειρωνιες και τοσο στα σοβαρα, βεβαια θα μου πεις εξαρταται απ το ατομο. αυτο που σου πα με τον ψυχιατρο στο ειπα ειρωνικα αλλα οχι με κακια. αλλωστε μετα απο τοσα ποστ νιωθω και μια \'\'οικιοτητα\'\' . παντως εγω τις δικες σου ειρωνιες ή σποντες δεν τις παιρνω και τοσο σοβαρα επειδη ξερω με τι διαθεση τις λες.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Με αφορμή.... (δε βαριέσαι τι σημασία έχει η αφορμή...) θα ήθελα να προσθέσω άλλο ένα αριθμό στην λίστα με τα Not to Say σε κάποιον που αντιμετωπίζει αγχώδη διαταραχή ή κατάθλιψη.

    18 λοιπόν.
    Διαφωνώ μαζί σου και ΕΓΩ έχω δίκιο ενώ ΕΣΥ είσαι τρελός/η και δεν ξέρεις τι σου γίνεται γιαυτό άκου τι σου λέω ΕΓΩ και δέξου το.
    ( το 18 ισχύει είτε με αυτή τη φρασεολογία είτε με οποιαδήποτε άλλη λιγότερο ή περισσότερο σκληρή)
    been good, been bad. WILL GO ON

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Δεν βαριέσαι βρε susperia..ας ειρωνεύεται,δεν πειράζει.Αν δίνουμε σημασία και στις ειρωνίες του καθενός εδώ μέσα...Εχουμε σημαντικότερα προβλήματα να ασχοληθούμε.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    AΠΟ ΟΛΑ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΟΙΑΞΕ ΗΤΑΝ Η ΕΙΡΩΝΙΑ; Ο ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΣΟΥ. ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΟΥ; ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΣΩΣΤΑ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Δεν θέλω να συζητήσω μαζί σου το πώς θα λύσω τα προβλήματά μου.Κοίτα εσύ τα δικά σου και μην ασχολείσαι με τα δικά μου.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΣΟΥ ΝΤΑΛΙΑ. ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ; ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΘΑ ΛΥΣΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΚΡΥΒΕΣΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Originally posted by justme
    Με αφορμή.... (δε βαριέσαι τι σημασία έχει η αφορμή...) θα ήθελα να προσθέσω άλλο ένα αριθμό στην λίστα με τα Not to Say σε κάποιον που αντιμετωπίζει αγχώδη διαταραχή ή κατάθλιψη.

    18 λοιπόν.
    Διαφωνώ μαζί σου και ΕΓΩ έχω δίκιο ενώ ΕΣΥ είσαι τρελός/η και δεν ξέρεις τι σου γίνεται γιαυτό άκου τι σου λέω ΕΓΩ και δέξου το.
    ( το 18 ισχύει είτε με αυτή τη φρασεολογία είτε με οποιαδήποτε άλλη λιγότερο ή περισσότερο σκληρή)
    Αυτό γενικά δεν είναι ωραίο.Οχι μόνο σε κάποιον που αντιμετωπίζει κατάθλιψη και αγχώδη διαταραχή.Και δυστυχώς το κάνουν κυρίως οι γονείς αυτό.Νομίζουν ότι έχουν πάντα δίκιο εκείνοι και το παιδί τους είναι υποχρεωμένο να δεχτεί αυτό που λένε γιατί φυσικά είναι το σωστό κατά τη γνώμη τους.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Μπορείς να σβήσεις σε παρακαλώ το όνομά μου???????????

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •