Αισθάνομαι μόνοοοος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Αισθάνομαι μόνοοοος

    Γεια σας για ακόμη μία φόρα..

    Τελευταία φορά που σας εγράψα, θυμάμαι, ήταν μία πέρα πριν τις Πανελλήνιες. Η περίοδος αυτή πέρασε και πλέον είμαι φοιτητής.
    Για να μην τα πολυλογώ.. η φοιτητική μου ζωή δεν ξεκίνησε όπως θα ήθελα και περίμενα. Δεν έχω κάνει κάποια παρέα και γενικά αισθάνομαι πολύ μόνος. Ίσως φταίει ότι είμαι ξενέρωτος και βαρετός. Δεν ξέρω. Σήμερα η μέρα στη σχολή ήταν Η ΧΕΙΡΌΤΕΡΗ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by nikos04 View Post
    Γεια σας για ακόμη μία φόρα..

    Τελευταία φορά που σας εγράψα, θυμάμαι, ήταν μία πέρα πριν τις Πανελλήνιες. Η περίοδος αυτή πέρασε και πλέον είμαι φοιτητής.
    Για να μην τα πολυλογώ.. η φοιτητική μου ζωή δεν ξεκίνησε όπως θα ήθελα και περίμενα. Δεν έχω κάνει κάποια παρέα και γενικά αισθάνομαι πολύ μόνος. Ίσως φταίει ότι είμαι ξενέρωτος και βαρετός. Δεν ξέρω. Σήμερα η μέρα στη σχολή ήταν Η ΧΕΙΡΌΤΕΡΗ!

    οι ανθρωποι που μενουν μονοι, σαν και εμενα δηλαδη ειναι ανθρωποι που δεν ειναι ανταποδωτικοι στις σχεσεις τους με τους αλλους, φοβουνται να μιλησουν, να κανουν το πρωτο βημα, να εκφρασουν την χαρα τους και τον θυμο τους,γιατι οι αλλοι ειναι καλυτεροι και αυτοι οι χειρωτεροι.
    εχουν αρκετους οι πολλους γνωστους αλλα κανενα απο αυτους δεν μπορουν να κανουν φιλο τους.
    κανω καποιο λαθος;;:D

  3. #3
    Και τι θα γίνει; Θα παραμείνει άγνωστος μεταξύ αγνώστων σε μία "ξένη" πόλη;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Αν δυσκολεύεσαι στην επικοινωνία με τους συμφοιτητές σου μια λύση είναι να οργανωθείς στη νεολαία της παράταξης της προτίμησής σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by nikos04 View Post
    Και τι θα γίνει; Θα παραμείνει άγνωστος μεταξύ αγνώστων σε μία "ξένη" πόλη;
    τι ρωτας εμενα;; μπορεις να μεινεις ετσι για ολη σου την ζωη, εκτος αν παραδεχτεις οτι μονος σου δεν μπορεις να λυσεις το προβλημα σου και πρεπει να αναζητησεις την βοηθεια καπου ειδικου
    οταν σπας ενα χερι, πας στον ειδικο και σου βαζει γυψο, αν το δοκιμασεις μονος μαλλον θα αποτυχεις ετσι δεν ειναι;;ε, πηγαινε σε καποιον ψυχολογο, μην το πεις σε κανενα δεν ειναι αναγκη να δωσεις αναφορα ουτε στους γονεις σου. πηγαινε να δεις τι θα σου πει και αμα δεν θες μην ξαναπας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    116
    εχεις κανει το ποστ 2 φορες...δες κ το αλλο...σου εχουν δωσει κ εκει απαντησεις :)

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Γνωστούς έχεις κάνει? Έχεις πλησιάσει άτομα?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    10
    κανε το πρωτο βημα. μη φοβασαι. προσεγγισε ατομα. κανε ερωτησεις. πιασε συζητηση. παρα και 500mg στ@@ρχιδιαμολ καθε πρωι και θα εισαι κομπλε. δεν θα λυθει δια μαγειας το προβλημα σου. εχεις πολυ χρονο σαν φοιτητης. γραψου σ ενα γυμναστηριο να ανεβασεις λιγο την αυτοπεποιθεση σου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Γνωστούς έχεις κάνει? Έχεις πλησιάσει άτομα?

    θα τολμησω να σου απαντησω εγω, που εχω παρομοιο προβλημα.
    οι ανθρωποι που δεν κανουν φιλους οταν δεν εχουν καποιο αυτισμο, ειναι 2 ειδων.
    αυτοι που εχουν αποφευκτικη διαταραχη και αυτοι που εχουν σχιζοειδη διαταραχη.και οι δυο τους φοβουνται να πλησιασουν τους αλλους. ο πρωτος προσπαθει αλλα ως ενα σημειο, ως τους γνωστους δηλαδη, αλλα ποτε δεν κανει φιλους ο αλλος απομακρυνεται απο ολους και φτιαχνει ενα τοιχο για να μην μπορει να τον πλησιασει κανεις, ουτε γνωστος. μπορει να κανω και καποιο λαθος αλλα δεν το νομιζω

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    θα τολμησω να σου απαντησω εγω, που εχω παρομοιο προβλημα.
    οι ανθρωποι που δεν κανουν φιλους οταν δεν εχουν καποιο αυτισμο, ειναι 2 ειδων.
    αυτοι που εχουν αποφευκτικη διαταραχη και αυτοι που εχουν σχιζοειδη διαταραχη.και οι δυο τους φοβουνται να πλησιασουν τους αλλους. ο πρωτος προσπαθει αλλα ως ενα σημειο, ως τους γνωστους δηλαδη, αλλα ποτε δεν κανει φιλους ο αλλος απομακρυνεται απο ολους και φτιαχνει ενα τοιχο για να μην μπορει να τον πλησιασει κανεις, ουτε γνωστος. μπορει να κανω και καποιο λαθος αλλα δεν το νομιζω
    Ε όλα παίζουν, αλλά το παιδί είναι ένα μήνα εκεί......μπορεί να είναι και σκέτο εσωστρέφεια
    Η αποφευκτική σε τι διαφέρει από την κοινωνική φοβία?
    Last edited by cdeleted29517; 18-10-2016 at 01:46.

  11. #11
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Αν δυσκολεύεσαι στην επικοινωνία με τους συμφοιτητές σου μια λύση είναι να οργανωθείς στη νεολαία της παράταξης της προτίμησής σου.
    Καλύτερα να μην μπλέξει με παρατάξεις το παιδί...
    Μπορεί πιστεύω να βρεί παρέες στη σχολή του.Αρχή είναι ακόμη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ε όλα παίζουν, αλλά το παιδί είναι ένα μήνα εκεί......μπορεί να είναι και σκέτο εσωστρέφεια
    Η αποφευκτική σε τι διαφέρει από την κοινωνική φοβία?
    ξερω μονο οτι ειναι κατι χειρωτερο αλλα οχι τις διαφορες τους

Similar Threads

  1. Αισθάνομαι μόνη μου!!!
    By Βασουλα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 74
    Last Post: 22-08-2015, 08:10
  2. Αισθάνομαι μόνη
    By inspiration in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 02-11-2014, 09:53
  3. Αισθάνομαι καλά..
    By Ζωίτσα in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 25-08-2011, 18:39
  4. Αισθάνομαι κενή..
    By despinan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 26-07-2011, 22:49
  5. αισθάνομαι..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 39
    Last Post: 12-10-2008, 21:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •