Ζαναξ με μινιτραν
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136

    Ζαναξ με μινιτραν

    Παιδια καλησπερα.Παιρνω αγωγη με minitran καθε βραδυ.Το 4 25 το καφε.Αυτες τις μερες ειμαι χαλια κ μετα απο πολυ καιρο εχω αρχισει παλι τις κρισεις πανικου.Προσπαθησα να το παλεψω αλλα δεν..Πρεπει να επισκεφτω τον γιατρο για τροποποιηση της αγωγης μαλλον.Το ερωτημα μου ειναι το εξης.Μπορω σημερα το βραδυ να παρω μαζι με το μινιτραν κ λιγο ζαναξ?δεν ξερω αν επιτρεπεται κατι τετοιο κ τετοια ωρα δεν μπορω να βρω τον ψυχιατρο.Εχετε παρει αυτα τα χαπια μαζι?

  2. #2
    Quote Originally Posted by tzina2012 View Post
    Παιδια καλησπερα.Παιρνω αγωγη με minitran καθε βραδυ.Το 4 25 το καφε.Αυτες τις μερες ειμαι χαλια κ μετα απο πολυ καιρο εχω αρχισει παλι τις κρισεις πανικου.Προσπαθησα να το παλεψω αλλα δεν..Πρεπει να επισκεφτω τον γιατρο για τροποποιηση της αγωγης μαλλον.Το ερωτημα μου ειναι το εξης.Μπορω σημερα το βραδυ να παρω μαζι με το μινιτραν κ λιγο ζαναξ?δεν ξερω αν επιτρεπεται κατι τετοιο κ τετοια ωρα δεν μπορω να βρω τον ψυχιατρο.Εχετε παρει αυτα τα χαπια μαζι?
    Τζινα τι σκατα παλι εδω;οπως και να χει χωρις να μαι γιατρος το τονιζω εγω τα χω παρι μαζι για 1 μηνα και που σε ξεκολλα .

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    παρε δεν εχεις κανενα θεμα, και ο γιατρος ναι θα σου ελεγε, βεβαια με την προυποθεση οτι δεν θα τα παιρνεις συνεχεια και σου γινει εθισμος...!! βασικα το μινιτραν το δοκιμασα και εγω αλλα δεν ειμαι τοσο ιδιαιτερα ευχαριστημενος, ειδικα για το αντιψυχωτικο που περιλαμβανει μεσα!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Αχιλλεα μαμησε τα..σκατα παλι.Πηρα μισο νοτοριουμ(γενοσημο του λεξοτανιλ).Αλλα δεν πηρα το μινιτραν.φοβηθηκα.θα παρω αυριο τον γιατρο.Μια ερωτηση..τα γενοσημα ειναι ακριβως τα ιδια με τα πρωτοτυπα.Μια φιλη μου ας πουμε παιρνει μινιτραν με λεξοτανιλ.Δεν ξερω ομως τι παιζει με τα γενοσημα.εχουν ακριβως την ιδια συσταση με το πρωτοτυπο?Ισως λιγο χαζη ερωτηση αλλα την κανω.

  5. #5
    Nai εχουν την ιδια.μην το ψαχνεις τοσο πολι δεν θα παθεις τιποτα αν κρινω απο μενα και χωριςνα μαι ειδικος .μην τα παρατας δεν βαρεθηκες να πετας μερες.γραφτα στα παπα......και κανε αυτο το βημα που θα σε κανει μαγκα και οχι χαπατο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ναι , ειναι συμβατο το ζαναξ με το μινιτραν .................................οσο για τα γεννοσημα , ειναι ιδα ακριβως με τα πρωτοτυπα , μονο της mylan μην παρεις , ειναι ενα εβραικο λομπυ , που εχει φαει πολλες μηνυσεις για αδρανη γεννοσημα ............δεν ξερω αν ερχονται στην Ελλαδα .........

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Αρα κ το νοτοριουμ που ειναι γενοσημο του λεξοτανιλ ειναι συμβατο με το μινιτραν?μπορω να τα παρω με μια ωρα διαφορα.?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by tzina2012 View Post
    Αρα κ το νοτοριουμ που ειναι γενοσημο του λεξοτανιλ ειναι συμβατο με το μινιτραν?μπορω να τα παρω με μια ωρα διαφορα.?
    Και μαζι να το παρεις , δεν πειραζει .........αλλη κατηγορια τονα, αλλη ταλλο , οι βενζοδιαζεπινες ειναι συμβατες με ολα τα φαρμακα ......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by tzina2012 View Post
    Αχιλλεα μαμησε τα..σκατα παλι.Πηρα μισο νοτοριουμ(γενοσημο του λεξοτανιλ).Αλλα δεν πηρα το μινιτραν.φοβηθηκα.θα παρω αυριο τον γιατρο.Μια ερωτηση..τα γενοσημα ειναι ακριβως τα ιδια με τα πρωτοτυπα.Μια φιλη μου ας πουμε παιρνει μινιτραν με λεξοτανιλ.Δεν ξερω ομως τι παιζει με τα γενοσημα.εχουν ακριβως την ιδια συσταση με το πρωτοτυπο?Ισως λιγο χαζη ερωτηση αλλα την κανω.
    den katalava ti fovase? exo akousi oti einai kala gia to anxos......to MINITRAN

Similar Threads

  1. περιστασιακη χρηση ζαναξ..
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 21
    Last Post: 06-05-2022, 11:58
  2. ζαναξ
    By 66psy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 14-01-2015, 12:11
  3. ερωτηση για ζαναξ
    By Σταθης in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 92
    Last Post: 12-07-2014, 18:39
  4. ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΖΑΝΑΞ
    By Παστελι in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 99
    Last Post: 26-08-2012, 00:02
  5. ΜΙΝΙΤΡΑΝ
    By maria... in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 03-10-2008, 00:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •