Θέλω παρέα !!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    Θέλω παρέα !!

    Παιδιά έχω εναν φόβο ότι θα πεθάνω μόνος, ότι δεν θα μπορέσω ποτέ μου να κάνω οικογένεια. Ζω με τους γονείς μου όμως δεν θέλω να ασχολούνται μαζί μου γιατί δεν θέλω να έχω φασαρίες στο σπίτι. Όταν είμουν γυμνάσιο λύκειο είχα φύλους με παράτησαν μετα όμως :( στο διάστημα που ξεκίνησα την σχολή. Θέλει κανα κορίτσι απο εδώ να γίνουμε φυλοι? Σας παρακαλώ μονο για να λέω τα προβλήματα μου :(

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Καλημέρα Ιπποκράτη, εγώ θα 'θελα να γίνουμε φίλοι, μόνο που, νομίζω για να μπορέσω να σου στείλω μήνυμα, πρέπει να συμπληρώσεις 50 δημοσιεύσεις.

  3. #3
    @pillow σε ευχαριστώ , να ρωτήσω κατι , εσύ τη πάθηση έχεις; Εγώ έχω βαριά ΙΨΔ όμως έχω φοβία ότι μπορεί να έχω ψύχωση. Εσύ είχες ποτέ ψύχωση ; Όταν κάποιος βρίσκεται στα πρώτα στάδια ψύχωσης γνωρίζει ότι κάτι τρέχει; Σε ευχαριστώ πολύ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by IPPOKRATIS1991 View Post
    Όταν κάποιος βρίσκεται στα πρώτα στάδια ψύχωσης γνωρίζει ότι κάτι τρέχει;
    οχι δεν γνωριζει ουτε καλαβαινει οτι ειναι αρρωστος. Νομιζει οτι ειναι στα λογικα του και οι αλλοι φταινε για ολα/.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Ιπποκράτη ψύχωση έχω, δεν νομίζω πως είναι όπως τα λέει η κοπέλα/το αγόρι από πάνω, εμένα μου έχουν πει ότι είμαι πολύ λογική. Όταν είναι κάποιος χωρίς φάρμακα άσχετα σε ποιά φάση είναι, ή αν δεν τον πιάνουν σίγουρα δεν καταλαβαίνει ότι έχει πάθηση. Αυτά!

  6. #6
    @pillow θέλω την βοηθειά σου. Σήμερα πήγα για coffee με ενά φύλο, το μαγαζί είναι κλειστό περιμετρικά με τζάμι, Το ηχο σύστημα έπαιζε δυνατά μουσική & ολλοι μιλούσαν , όταν όμως τα αμάξια περνούσαν απ έξω έχω την εντυποση ότι τα άκουγα. Αυτό είναι ψύχωση? Δεν είναι φυσιολογικό αν είσαι σε ένα κλειστό θορυβόδη χώρο να ακούς τα αμάξια που περνάνε απο έξω. Αχ πιστεύω οτί το πολύ αγχος με διαστρευλώνει τις αισθήσεις:(

  7. #7
    @pillow Ο λυπάμαι πολύ για το προβλημά σου:( πόσο χρονών είσαι παρεπιπτόντως?

  8. #8
    Γίνεται κάποιος με ΙΨΔ σαν εμένα να γίνω ψυχωτικός ? :(

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    βρε Ιπποκρατη χαλαρωσε !!

    Οχι! η ιψδ ειναι νευρωση. Η νευρωση ειναι στον αντιθετο πολο απο την ψυχωση...
    Αφου δεν ξερεις τι ειναι η ψυχωση, γιατι αγχωνεσαι???
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Γιατι σε παρατησαν οι φιλοι σου? μαλώσατε ή έτσι απλά χωρισαν οι δρομοι σας?

  11. #11
    Βασικά τους έκανα παρέα μέχρι περίπου το πρώτο εξ της σχολής. Απο ένα διάστημα & μετά άρχισαν να με αποφεύγουν & να μέ λένε δικαιολογίες. Ήταν & λίγο μ!@#$€%ς μάλωσα μαζί τους για αυτο που μέ έκαναν κ τους παράτησα. Τωρά απο αυτούς μονο με ένα παιδί κάνω παρέα , με έναν άλλο φύλο που τον ξέρω απ το γυμνάσιο κ που κ που με ένα παιδί απ τη σχολή.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Λογικα περασαν και αυτοι σε σχολες οπως και συ ετσι? Ε λογικα γνωρισαν αλλο κοσμο και αποφασισαν να <<προχωρησουνε>> σε αλλους δρομους, γιατι αισθανονταν καλυτερα εκει. Πάντα υπαρχει λογος για αυτα που κανουμε αλλα και αυτα που δεν κανουμε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    ιπποκρατη η φιλια δεν ειναι οπως ειπες για να λες μονο τα προβληματα σου αλλα να ακουσ κ εσυ τα δικα του..αλλα και τις χαρές σας οχι μονο για τα στεναχωρα προς θεου..

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Ιπποκράτη καλύτερα να ακούς το γιατρό σου, δεν ξέρω αν είναι ψύχωση ή ιψδ αυτό που λες!! Πάντως εγώ έχω και τα δύο, μου έρχονται ψυχαναγκαστικές σκέψεις στο μυαλό και έχω και ψύχωση, δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    γινεται να εχεις ΙΔΨ σε βαθμο ψυχωσης το εχει ενας φιλος μου
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Similar Threads

  1. θελω παρεα
    By joanna22 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 26-07-2016, 16:47
  2. Παρέα...
    By filipposv. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 26-03-2016, 06:20
  3. Δεν έχω παρέα!
    By aisiodoksos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 04-05-2015, 03:50
  4. θελω παρεα
    By in_flames in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 84
    Last Post: 04-09-2013, 10:37
  5. παρέα
    By anasia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-2006, 23:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •