Πανικοί,ιδεοληψίες,άγχος.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Πανικοί,ιδεοληψίες,άγχος.

    Γεια σας παιδια. Γεια σας και πάλι . Με αφορμη ενα προβλημα υγιειας ( δισκοκήλη στη μέση) άρχισα παλι να ψαχνομαι στο ιντερνετ και να διαβαζω τις εμπειριες του καθενος. Και οπως ολοι ξερουμε σπανια καποιο φορουμ ή καποια σελιδα στο ιντερνετ θα εχει αναρτημενη καποια επιτυχημενη ιστορια διοτι ο ανθρωπος θα ψαξει οταν θα ειναι χαλια και συνηθως θα αφεθει απο το προβλημα οταν θα ειναι καλα. (πραγμα που ειναι και λογικο )
    Τουλαχιστον εγω αυτο εκανα με τις κρισεις πανικου,τις ιδεοληψιες μου και ολα τα ψυχοτετοια μου.
    Το αποτελεσμα το ξερουμε,ενας φαυλος κυκλος. Ο χ εχει το ταδε, αρα και εγω θα το αποκτησω , αφου αυτος δεν εγινε μεσα σε 5 χρονια καλα,δεν θα γινω ουτε και εγω κλπ κλπ.
    Φυσικα ο καθενας ειναι ξεχωριστη περιπτωση .
    Επεστρεψα λοιπον στο φορουμ για να υπενθυμισω στα ατομα που υποφερουν την ταδε στιγμη απο αγχος ( κρισεις πανικου,ζαλαδα,αγοραφοβια, ιδεοληψιες ή οτιδηποτε αγχωδες ) οτι παιδια αυτες οι μαλακιες τελειωνουν.
    Μπορεις να τις ξεπερασεις . Μπορει να μην ξαναγυρισουν. Ναι θελει δουλεια, μπορει να χρειαστουν και χαπια αλλα σιγουρα κοντρολλαρονται.
    Ειχα διαγνωστει με διαταραχη πανικου με αγοραφοβια και ιδεοληψιες ανα περιοδους.
    Ειμαι πολυ καλυτερα. Το αγχος μου ειναι σε νορμαλ επιπεδα, ωρες ωρες θα εχω κρισεις πανικου αλλα ειναι πολυ διαφορετικο να εχεις 37 πυρετο απο το να εχεις 40.
    Ειναι διαφορετικα οταν οι κρισεις ειναι σε εξαρση απο οτι οταν ερχονται γιανα σου υπενθυμισουν οτι οπα κοπελια,ζοριστηκες λιγο παραπανω.
    Απο παντα ημουν αγχωδης οποτε δεν μου κανει εντυπωση το λιγο παραπανω αγχος. Οπως επισης για τις ιδεοληψιες , ειχα παρει χαπια , τα εχω κοψει δω και εναμιση χρονο++ (ντεπρεβιξ)και δεν εχω καμια εμμονη σκεψη. Και αν ερθει θα ερθει για μια μερα και με τον σωστο χειρισμο,ετσι οπως ηρθε ετσι θα φυγει.
    Θελω πραγματικα να τα γραψω ολα αυτα γιατι οταν εγω ψαχνομουν για αυτα που ειχα και εχω κατα καιρους,σπανια θα επαιρνα κατι θετικο απο το ιντερνετ σε αυτο το θεμα. Συνηθως απλα θα <υποχονδριαζομουν> περισσοτερο. Σας καταλαβαινω ολους και ειδικα αυτους που υποφερετε απο κρισεις πανικου και νομιζετε οτι δεν θα φυγετε ποτε απο αυτον τον κυκλο .
    Ειχα ξεκινησει 16 χρονων και τωρα ειμαι σχεδον 21 και μπορω να πω οτι προφανως παντα θα υπαρχει κατι να διορθωσουμε και να κανουμε καλυτερο,ειτε στο αγχος μας ,ειτε στον εαυτο μας,αλλα ολα διορθωνονται και παιρνουν τον δρομο τους. Δεν θα πω την σιχαμερη λεξη της υπομονης που ειχα σκυλοβαρεθει να ακουω. Θα πω να αφησετε τον εαυτο σας ελευθερο,να κανετε ψυχοθεραπεια και να πιστεψετε οτι αυτο το πραγμα οποια μορφη και αν παιρνει (πανικο,υποχονδριαση,
    ψυχαναγκασμους,
    ψυχοσωματικα συμπτωματα) θα περασει . Τα φιλια μου και την δυναμη μου σε ολους <3 <3

  2. #2
    Αχ παιδια ας με βοηθησει καποιος να φαινεται ολοκληρο γιατι το παλευω ποση ωρα !

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    30
    Πολυ ωραια τα πες!να σαι καλα.Εγω εχω πεσει στη παγιδα του google εδω και τοσο καιρο που μου σθμβαινει αυτο που εχω και πραγματικα πλεον δε ξερω αν οντως εχω κατι η προερχεται απο το μυαλο μου!!γιατροι ολα δε βρισκουν τιποτα αλλα εγω ποναω στο σθγκεκριμενο σημειο .καταληξαμε στο οτι προερχεται απο το αγχος μου αλλα εγω δε μπορω να το δεχτω πιστευω οτι αυτο που εχω δε το χουν ακομα εντοπισει και πρεπει να βρω την ακρη μονος μου.βαρεθηκα να τρεχω στα επειγοντα!

Similar Threads

  1. Πανικοι will tear us apart..again.
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 30-01-2014, 00:44
  2. Πανικοι,πανικοι και παλι πανικοι.απορια !
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 15-10-2012, 15:51
  3. Πανικοι are back!!!
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 27-09-2012, 17:14
  4. Ψυχολογική κακοποίηση και πανικοί
    By Γιουστίνα in forum Κακοποίηση
    Replies: 5
    Last Post: 17-06-2012, 19:09
  5. ΠΑΝΙΚΟΙ
    By τομαζινα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 13-10-2010, 21:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •