Διχασμένη ανάμεσα στην αγαπη και την ελευθερία..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1

    Διχασμένη ανάμεσα στην αγαπη και την ελευθερία..

    Έπειτα από κάποια κακόβουλα μνμτ που δέχτηκα αποφάσισα να διαγράψω το μνμ μου κ να αφήσω αυτο.λυπάμαι που νόμιζα έστω για μια στιγμή ότι θα μιλήσω κ θα μου μιλήσουν κ όχι να με κρίνουν κ να με σταυρώσουν ευθύς εξαρχής.Καλή συνέχεια σε ολους
    Last edited by ellina; 02-11-2016 at 20:18.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Λιγο μικρη παντρευτηκες αν σου εχει περασει ηδη ο ερωτας και ψαχνεσαι για σεξ με αλλους ανδρες.
    Τι νοημα εχει ν αναρωτιεσαι; ετσι κι αλλιως σε καταλαβε και θα σε χωρισει.
    Εκτος αν δεν το καταλαβα καλα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by ellina View Post
    Έπειτα από κάποια κακόβουλα μνμτ που δέχτηκα αποφάσισα να διαγράψω το μνμ μου κ να αφήσω αυτο.λυπάμαι που νόμιζα έστω για μια στιγμή ότι θα μιλήσω κ θα μου μιλήσουν κ όχι να με κρίνουν κ να με σταυρώσουν ευθύς εξαρχής.Καλή συνέχεια σε ολους
    απλα τον χρησιμοποιεις γτ δεν θες να μεινεις μονη σου..
    δεν τον αγαπας απλα εχεις συνηθισει την παρουσια τ...
    δεν γινεται να φοβασαι οτι θα καταστραφει η ζωη σου και να τον εχεις ριμαξει στα κερατα...

    για ποσα κερατακια μιλαμε?1?2? 5? 10?
    Last edited by vasia05; 03-11-2016 at 10:22.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by ellina View Post
    Έπειτα από κάποια κακόβουλα μνμτ που δέχτηκα αποφάσισα να διαγράψω το μνμ μου κ να αφήσω αυτο.λυπάμαι που νόμιζα έστω για μια στιγμή ότι θα μιλήσω κ θα μου μιλήσουν κ όχι να με κρίνουν κ να με σταυρώσουν ευθύς εξαρχής.Καλή συνέχεια σε ολους
    Όταν αγαπάμε δεν ξενοπ...ε, μπερδεύεις το βόλεμα με την αγάπη..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    Όταν αγαπάμε δεν ξενοπ...ε, μπερδεύεις το βόλεμα με την αγάπη..
    den einai απαραιτητο να μην ξενοπηδας αμα αγαπας...απλα ειναι στον ανθρωπο.....
    μπορει ν αγαπας και να ξενοπηδας...δεν εχει σημασια..
    και ειναι και κατα ποσο ικανοποιουνται οι αναγκες σ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    den einai απαραιτητο να μην ξενοπηδας αμα αγαπας...απλα ειναι στον ανθρωπο.....
    μπορει ν αγαπας και να ξενοπηδας...δεν εχει σημασια..
    και ειναι και κατα ποσο ικανοποιουνται οι αναγκες σ...
    Δεν το βλέπω έτσι αλλά οκ.. ή αν έστω είναι κάποιος έτσι δεν χρειάζεται να παντρεύεται και να μπαίνει σε τέτοιου είδους δεσμεύσεις...!

  7. #7
    " Εδώ έρχεται ο διχασμός..Είναι η αγαπη αρκετή για να μας κάνει καλά?είναι η οικογένεια αυτο που θέλω?όταν φαντάζομαι μια ζωή χωρίς αυτόν καταρρεω...Όταν ξανασκέφτομαι αυτή την φλόγα μου λείπει..τι να κάνω?Μήπως τρελαίνομαι? "

    Δεν είναι θέμα κρίσεως αλλά νομίζω ότι αμαυρώνεις όσο κρύβει η λέξη αγάπη όταν παραδέχεσαι δημοσίως ότι έχεις κερατώσει ουκ ολίγες φορές. Μην χρησιμοποιήσεις ποτε ξανά αυτή την λέξη οταν θα αναφέρεσαι στην σχέση σου αυτή. Πως να σε βοηθήσει κάποιος όταν εσυ ήδη έχεις πληγώσει κάποιον άλλον ουκ ολίγες φορές και ακόμη και μέχρι τώρα δεν φαίνεται να έχεις μετανιώσει για όσα έχεις κάνει. Ακόμη και μέχρι σήμερα αναρωτιέσαι αν σου αρέσει η αγάπη και η δέσμευση ή το εφήμερο, το ευκαιριακό σεξ και το δήθεν πάθος. Οι πράξεις σου μιλάνε από μόνες τους και μόνη σου επέλεξες να είσαι τώρα σε αυτή την κατάσταση. Κανείς δεν μπορεί να σε βοηθήσει παρά μονάχα ο εαυτός σου. Μάθε να σέβεσαι αυτούς που σε αγαπάνε, μάθε να αγαπάς τον εαυτό σου και μετά από πολλά χρόνια μπορεί να γνωρίσεις και συ την πραγματική αγάπη. Μέχρι τότε πάρε αυτό που σου αξίζει, την μοναξιά και την απώλεια ενός ανθρώπου που σε είχε ψηλά αλλά δυστυχώς εσυ γεννήθηκες για πράγματα μικρά, που λέει και ο βάρδος της λαικής μουσικής !!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    Δεν το βλέπω έτσι αλλά οκ.. ή αν έστω είναι κάποιος έτσι δεν χρειάζεται να παντρεύεται και να μπαίνει σε τέτοιου είδους δεσμεύσεις...!
    εσυ μπορει να μην το βλεπεις ετσι αλλα ετσι ειναι...
    μπορει να μην ηταν ετσι και μετα οταν παντερυτηκε να εγινε ετσι...γενικα το λεω οχι για την κοπελα π εγραψε το θεμα
    εγω θεωρω το 40-50% των σχεσεων καποια στιγμη απιστουν...

  9. #9
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Σκέψου αν θα ήθελες να είσαι στη θέση του άνδρα σου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    εσυ μπορει να μην το βλεπεις ετσι αλλα ετσι ειναι...
    μπορει να μην ηταν ετσι και μετα οταν παντερυτηκε να εγινε ετσι...γενικα το λεω οχι για την κοπελα π εγραψε το θεμα
    εγω θεωρω το 40-50% των σχεσεων καποια στιγμη απιστουν...
    ας μην κάνουν σχέσεις και ας μην μιλούν για αγάπη.. ας κάνουν μόνο περιστασιακό sex.. να ικανοποιούν τις ορέξεις τους και ως εκει και δεν ειναι κακο αν αυτο θες κ θέλει κ ο άλλος..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    ας μην κάνουν σχέσεις και ας μην μιλούν για αγάπη.. ας κάνουν μόνο περιστασιακό sex.. να ικανοποιούν τις ορέξεις τους και ως εκει και δεν ειναι κακο αν αυτο θες κ θέλει κ ο άλλος..
    μα μπορει να αγαπησεις.....αλλα νιώσεις την αναγκη και για κατι αλλο ταυτοχρονα...δεν ειναι μονο σεξ..
    εγω προσωπικα αμα μαθαινα οτι μια κοπελα μ απιστησε ,δεν θα την εδιωχνα απλα ,αλλα θα την πεταγα απο το μπαλκονι...
    αλλα ετσι ειμαι εγω...αλλος μπορει να συγχωρουσε....προσπαθω να σεξηγησω οτι δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι...
    ολοι εχουμε απιστησει σχεδον....καποτε σε καποια σχεση π ειχαμε....
    και εγω εχω απιστησει...οπως ο περισσοτερος κοσμος......ενταξει δεν ξταν γαμος βεβαια...αλλα σ λεω to point

    δλδ δεν πιστευεις οτι η ελλινα π γραφει το θεμα...μπορει να αγαπουσε τον αντρα της αλλα να ηθελε να κανει σεξ μ αλλον?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    μα μπορει να αγαπησεις.....αλλα νιώσεις την αναγκη και για κατι αλλο ταυτοχρονα...δεν ειναι μονο σεξ..
    εγω προσωπικα αμα μαθαινα οτι μια κοπελα μ απιστησε ,δεν θα την εδιωχνα απλα ,αλλα θα την πεταγα απο το μπαλκονι...
    αλλα ετσι ειμαι εγω...αλλος μπορει να συγχωρουσε....προσπαθω να σεξηγησω οτι δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι...
    ολοι εχουμε απιστησει σχεδον....καποτε σε καποια σχεση π ειχαμε....
    και εγω εχω απιστησει...οπως ο περισσοτερος κοσμος......ενταξει δεν ξταν γαμος βεβαια...αλλα σ λεω to point

    δλδ δεν πιστευεις οτι η ελλινα π γραφει το θεμα...μπορει να αγαπουσε τον αντρα της αλλα να ηθελε να κανει σεξ μ αλλον?
    όχι δεν πιστεύω ότι τον αγαπάει και συμφωνώ με αυτα που λέει ο Försvarsadvokat περί αγάπης.. άλλο συνήθεια άλλο βαθιά συναισθήματα..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Κούκλα αυτοί που φωνάζουν είναι αυτοί που φωνάζουν είναι αυτοί που εχουν την φωλιά τουσ χεσμενη καταρχάς οι περισσότεροι δεν ξέρουν τι είναι γάμος ούτε εγώ ξέρω τι είναι γάμος αλλά έχω πολλούς φίλους παντρεμένους κ μου τα λένε μία χαρα είσαι όλοι οι παντρεμένοι αυτά λένε καλή συνέχεια κ άλλη φορά να προσέχεις πού τα λες κ να θυμάσαι το νόημα της ζωής είναι ή διάρκεια σε ότι κανεισ στη διάρκεια φαίνεται ή αλήθεια καλή συνέχεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    όχι δεν πιστεύω ότι τον αγαπάει και συμφωνώ με αυτα που λέει ο Försvarsadvokat περί αγάπης.. άλλο συνήθεια άλλο βαθιά συναισθήματα..
    εγω πιστευω οτι ακομα και αμα αγαπας μπορει να απιστησεις...παιζουν ρολο πολλα το ταιμινγκ ,τι φαση βρισκεσαι και αλλα..
    δεν σημαινει οτι επειδη αγαπας δεν θα απιστησεις...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    εγω πιστευω οτι ακομα και αμα αγαπας μπορει να απιστησεις...παιζουν ρολο πολλα το ταιμινγκ ,τι φαση βρισκεσαι και αλλα..
    δεν σημαινει οτι επειδη αγαπας δεν θα απιστησεις...
    Πάντως οι άνθρωποι έχουμε πλάκα εσύ αν έπιανες μάθαινες οτι μια κοπέλα σου σε απατάει θα την πετούσες απο το παράθυρο αλλά εσύ έχεις απατήσει.. το ότι δεν θέλουμε να μας κάνουν ναμην το κάνουμε ούτε καν...:P το βάθος της αγάπης μάλλον είναι λίγο αν υπάρχει κέρατο.. και δεν είναι αγάπη, ξανα λέω.. τεσπά η θεματοθέτρια το έσβησε το μήνυμα γιατί το είδε σαν κράξιμο,γενικά για την αγάπη είπαμε και για το κέρατο..αυτό.. όλοι έχουμε φάει κράξιμο εδω μέσα πάνω κάτω σιγά τα eggs που ήταν και κατά μέτωπο επίθεση όχι γενική άποψη

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Διχασμένη
    By Giwtou92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 20-02-2015, 18:12
  2. διχασμένη
    By blackswan27 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 111
    Last Post: 02-04-2013, 16:16
  3. Η διαφορά ανάμεσα στην κριτική και τη γνώμη
    By John11 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 02-11-2011, 13:35
  4. υπαρχει η ελευθερια
    By manic in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 14-04-2010, 01:03
  5. διχασμενη οικογενεια-αρρωστοι γονεις
    By despina71 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 28-12-2008, 00:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •