Τρομερό Άγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Τρομερό Άγχος

    Παίδες καλησπέρα!Όπως σας έχω πει έχω ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή και υπερβολικό άγχος...ειδικά το τελευταίο δίμηνο μετά από μια ιδιαίτερη στρεσογόνο περίοδο έπεσα πολύ!Αντιμετωπίζω αυτό το θέμα εδώ και 1 χρόνο περίπου αλλά πάντοτε το αντιμετώπιζα μόνος μου χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια!Τον τελευταίο καιρό έχω πέσει πολύ με αποτέλεσμα να ξεκινήσω αγωγή.Μιλάμε για πολύ στρες ομως.Το οποίο μου έχει κάνει αποπραγματοποίηση....ένα πράγμα σαν να έχω χάσει τον εαυτό μου,σαν να μην με ευχαριστεί τίποτα,σαν να έχω χάσει το νόημα της ζωής κλπ ενώ αντιμετωπίζω πολλά υπαρξιακά!Κάποιος με κάτι ανάλογο?Φοβάμαι πολύ μήπως το χάνω...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    οταν εχεις ζητηματα υπαρξιακα, με απορεια ποιος ειμαι? γιατι ζω? κτλ τα οποια τα αντιμετωπισα και εγω, νομιζω οτι ειναι τα πρωτα συμπτωματα οτι θα εμφανισεις καταθλιψη.. το υπερβολικο αγχος δεν ειναι το προβλημα αλλα αυτο ειναι απορροια μιας συνηθως διαταραχης... οκ στο λεω με καποια επιφυλαξη αυτο, αν και βαζω το χερι μου στην φωτια οτι δεν σφαλλω! βεβαια, αυτο που αναφερεις οτι νοιωθεις καπου οτι το χανεις, θεωρω οτι αρχισες να πιστευεις οτι πχ θα τρελαθεις ή κατι τετοιο...ειναι σιγουρα απο το υπρεβολικο αγχος! Εφοσον, ομως αναφερεις οτι ξεκινησες αγωγη, αυτο σημαινει οτι αναμενεται να δεις βελτιωση τις επομενες μερες!

  3. #3
    Έχω ιψδ...πολλές ιδεοληψιες οι οποίες κάπως έχουν υποχωρήσει με το φάρμακο...απλώς δεν ακολουθώ συγκεκριμένο πλάνο...άλλες φορές τα παίρνω το πρωί αλλες το μεσημέρι...έχω ενέργεια η οποία πρέπει να οφείλεται στο φαρμακο αλλά είμαι πολύ ευερεθιστος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Quote Originally Posted by Δημήτρης001 View Post
    Έχω ιψδ...πολλές ιδεοληψιες οι οποίες κάπως έχουν υποχωρήσει με το φάρμακο...απλώς δεν ακολουθώ συγκεκριμένο πλάνο...άλλες φορές τα παίρνω το πρωί αλλες το μεσημέρι...έχω ενέργεια η οποία πρέπει να οφείλεται στο φαρμακο αλλά είμαι πολύ ευερεθιστος
    Εντάξει,μη μας πλακώσεις και στο ξύλο.
    Το ότι κάνεις ότι σου καπνίσει θα είναι σίγουρα εις βάρος σου...πρέπει να βρεις την αγωγή που σου χρειάζεται και να την παίρνεις την ενδεδειγμένη ώρα!
    Απο κει και περα μόνο μία ψυχοθεραπεία θα σε βοηθούσε και καμια βόλτα στην φύση.

Similar Threads

  1. Εχω τρομερο αγχος
    By nicole_evan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 27-02-2014, 19:19
  2. ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 10-08-2012, 02:21
  3. Τρομερό άγχος με την υγεία μου
    By aeseq in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 02-12-2011, 02:27
  4. Τρομερο Ημερολογιο Μαθητων
    By νικος32 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 22-11-2011, 15:44
  5. Τρομερό άγχος
    By original21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 20-03-2011, 20:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •