Σχεση με μεγαλυτερη γυναικα.Εφικτο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 113
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864

    Σχεση με μεγαλυτερη γυναικα.Εφικτο?

    Γεια σας

    Πριν 2 χρονια και κατι χωρισα ας πουμε απο την γυναικα της "ζωης μου".Απο οσες γυναικες ειχα γνωρισει,ερωτευτει η κανει σχεση...ηταν αυτη που ειχα ξεχωρισει οσο τιποτα αλλο στο μυαλο μου.Ειμασταν πολυ ερωτευμενοι,αγαπιομασταν ,αλλα απο δικο μου φταιξιμο χωρισαμε....Μετα τον χωρισμο γνωρισα παρα πολλες γυναικες αλλα περα απο ενθουσιασμο αρχικο δεν ενιωθα τιποτα αλλο...βγαιναμε ,σεξ και τελος μετα δεν το συνεχιζα...αλλα απρολαυτα μου αρεσε ολο το στορυ να γνωριζω συνεχεια καινουργιες κοπελες...ομως ολο αυτο το διαστημα ημουν ακομα στην πρωην μ ,αυτη σκεφτομουνα και σκεφτομαι ακομα...και σιγα σιγα αρχιζε να με προβληματιζει το γεγονος πως μετα απο τοσες γυναικες γτδεν νιωθω τιποτα για καμια? ......τι γινεται?δεν μπορω να ερωτευτω ξανα?

    Ωσπου πριν μερικες εβδομαδες...σε ενα σημειο ας πουμε που παω...δουλευε εκει μια κοπελα...φαινοταν γυρω στα 30 ,πολυ ομορφη,ειχε ολα οσα θελω ,οταν σκεφτομαι την ιδανικη γυναικα....
    Και αρχισαμε και μιλαγαμε...καθε φορα και απο λιγο...με ειχε πιασει ενας ενθουσιαμος......ωσπου μια μερα της προτεινα να βγουμε και δεχτηκε....βγηκαμε περασαμε πολυ ωραια...νομιζω οτι υπαρχει φοβερη χημεια αναμεσα μας.....αλλα τοτε δυστυχως εμαθα και την ηλικια της....με περναει 9 χρονια......πωπω επαθα σοκ...υπολογιζα γυρω στα 5 θα ειναι η διαφορα μαξιμουν.
    Τελοςπαντων το θεμα ειναι οτι μιλαμε συνεχεια μεσω βαιμπερ τωρα...και εχει αρχισει και μου βγαζει πολυ γλυκα συναισθηματα αυτη η κοπελα.Νομιζω οτι την ερωτευομαι,μου αρεσει παρα πολυ...και ειμαι σιγουρος οτι και εγω της αρεσω...και το σαββατοκυριακο που θα βγουμε θα το προχωρησω και αλλο....
    ΣΕ καμια περιπτωση δεν θελω να την χασω αυτην την κοπελα....
    Αλλα απο την αλλη σκεφτομαι...εχουμε μελλον μαζι?δεδομενου οτι ειναι τοσο μεγαλη?αυτη στην ηλικια της δεν θα θελει παιδια?
    Θα μου πειτε ακομα δεν την εχεις πηδη**ι και λες για μελλον?
    Ναι γτ την ερωτευομαι και δεν θελω και να την πληγωσω η να την ταλαιπωρησω.....

    ΤΕλος παντων το γενικο ερωτημα ειναι υπαρχει περιπτωση να πετυχει κατι τετοιο?δλδ μια σχεση οοπου ο αντρας ειναι μικροτερος κατα πολυ?η να το παρατησω και να μην ξανασχοληθω?

    Να σημειωσω αν εχει καμια σημασια.....πως αυτη ειναι ανεξαρτητη,εχει την δουλεια της,ποιο σπιτογατα απο οτι καταλαβα..
    ενω εγω ειμαι το ακρος αντιθετο..δεν εχω δουλεια, ειμαι φοιτητης ,ζω ανευθυνα,και μ αρεσει να γλενταω καθημερινα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Ισως μαζι σου να θελει να ζησει την ανεμελια και την ξεγνοιασια που δεν μπορει να βρει στους συνομηλικους της... Ισως να της αρεσει η αναλαφρη ζωη που κανεις, χωρις υποχρεωσεις και δεσμευσεις - μη νομιζεις οτι δεν σε εχει καταλαβει τι καπνο φουμαρεις, αν ηθελε κατι σοβαρο για σπιτι και παιδια δεν θα σε πλησιαζε καν.
    Εγω νομιζω οτι θελει απλα να ζησει τη φαση μαζι σου, και ό,τι προκύψει. και σε καθε περιπτωση, και το κοινωνικο κομματι, να βγαινετε δηλαδη κλπ.
    Οσο για τη διαφορα ηλικιας, οκ δεν βγαζει ματι. Αν σας βλεπαμε στο δρομο θα καταλαβαιναμε οτι εχετε 10 χρονια διαφορα? δεν το πιστευω.

    1)Στο γενικο σου ερωτημα, αποψη μου, οχι δεν υπαρχει περιπτωση να πετυχει γιατι εσυ ακομα εισαι αραχτος και λαιτ, δεν εχεις δουλεια, δεν ξερεις πως η δουλεια θα επιδρασει σε σενα και στον ψυχισμο σου, πως θα σε αλλαξει. Αυτη παλι εχει τις εμπειριες της σε αυτο τον τομεα αρα ας πουμε αν θελει, μπορει να σε χειριστει... αυτο προσεξε το! Το προβλημα νομιζω εδω δεν ειναι τοσο η ηλικια οσο οι διαφορετικες κοσμοθεωριες... τωρα αν κανεις τοση υπομονη και εισαι προθυμος να το δουλεψεις για να μεινεις μαζι της, και αυτη διατεθειμενη να κανει υπομονη, οκ παω πασο.
    2) εσυ καλα-καλα δεν εχεις ξεπερασει τον ερωτα της ζωης σου! επειδη ενθουσιαστηκες με την κοπελα αυτη, δεν σημαινει οτι ξεγραφεις την πρωην...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Εγω παντως Nick δεν θα πλησιαζα καποιον ουτε 10 χρονια μεγαλυτερο ουτε μικροτερο. Τους θεωρω τοσο κακους εξισου. Τους μεγαλυτερους γιατι ψαχνουν αποκουμπι να ζησουν τη ζωη που δεν εζησαν και να αρπαξουν ό,τι δεν προλαβαν και τους δε μικροτερους γιατι κυνηγανε την ευκολη ζωη, το ευκολο χρημα και νομιζουν οτι διπλα σε μια μεγαλυτερη θα τους σερβιριστουν ολα αυτα ακοπα και ανεξοδα. Και οι 2 ομως πατανε πανω στην αναγκη που εχει μια γυναικα στα 30 της να κανει παιδι γιατι πιεζεται και απο τους γιατρους της και απο την κοινωνια, οταν μιλαμε για γαμο και παιδια.
    Για σχεση δεν εκφραζω αποψη, ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.
    Και φυσικα παντα υπαρχουν εξαιρεσεις στα παραπανω. Ζευγαρια με μεγαλη διαφορα ηλικιας που ευτυχησαν αλλα δεν ειναι ο μεσος ορος, δεν ειναι αυτο που βλεπουμε συχνα.
    Εγω ας πουμε απο τις φιλες μου δεν ειδα ΚΑΜΙΑ να ειναι με καποιον μεγαλυτερο ή μικρότερο, η διαφορα που παιζει ειναι τα 2 χρονια... Ακομη και οι φιλοι μου ειναι με κοπελες συνομηλικες τους. Εχω ξαδερφο που στα 45 του παντρευτηκε μια κοπελα στην ηλικια του ενω μπορουσε να κυνηγαει 35αρες γιατι και πετυχημενος ειναι στη δουλεια του και τον κυκλο του εχει. Επισης ενας γνωστος μου παντρευτηκε μια κοπελα συνομηλικη του και προσπαθουσαν γυρω στα 10 χρονια να κανουν παιδι, τελικα δεν τα καταφεραν, αυτη κατεληξε σε ψυχιατρο, ψυχοθεραπειες κλπ. Και αυτος την υποστηριξε παρα πολυ!!! ενω αλλος θα μπορουσε να πει, δεν κανεις παιδι? θα βρω αλλη...σημειωτεον, προσπαθησαν να υιοθετησουν και δεν τα καταφεραν.

    Συνηθως στη διαφορα ηλικιας κατι παιζει, προβληματικο θελω να πω, οχι παντα σιγουρα, γενικα μιλαω.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Ισως μαζι σου να θελει να ζησει την ανεμελια και την ξεγνοιασια που δεν μπορει να βρει στους συνομηλικους της... Ισως να της αρεσει η αναλαφρη ζωη που κανεις, χωρις υποχρεωσεις και δεσμευσεις - μη νομιζεις οτι δεν σε εχει καταλαβει τι καπνο φουμαρεις, αν ηθελε κατι σοβαρο για σπιτι και παιδια δεν θα σε πλησιαζε καν.
    Εγω νομιζω οτι θελει απλα να ζησει τη φαση μαζι σου, και ό,τι προκύψει. και σε καθε περιπτωση, και το κοινωνικο κομματι, να βγαινετε δηλαδη κλπ.
    Οσο για τη διαφορα ηλικιας, οκ δεν βγαζει ματι. Αν σας βλεπαμε στο δρομο θα καταλαβαιναμε οτι εχετε 10 χρονια διαφορα? δεν το πιστευω.

    1)Στο γενικο σου ερωτημα, αποψη μου, οχι δεν υπαρχει περιπτωση να πετυχει γιατι εσυ ακομα εισαι αραχτος και λαιτ, δεν εχεις δουλεια, δεν ξερεις πως η δουλεια θα επιδρασει σε σενα και στον ψυχισμο σου, πως θα σε αλλαξει. Αυτη παλι εχει τις εμπειριες της σε αυτο τον τομεα αρα ας πουμε αν θελει, μπορει να σε χειριστει... αυτο προσεξε το! Το προβλημα νομιζω εδω δεν ειναι τοσο η ηλικια οσο οι διαφορετικες κοσμοθεωριες... τωρα αν κανεις τοση υπομονη και εισαι προθυμος να το δουλεψεις για να μεινεις μαζι της, και αυτη διατεθειμενη να κανει υπομονη, οκ παω πασο.
    2) εσυ καλα-καλα δεν εχεις ξεπερασει τον ερωτα της ζωης σου! επειδη ενθουσιαστηκες με την κοπελα αυτη, δεν σημαινει οτι ξεγραφεις την πρωην...
    Κοιτα ακομα δεν της εχω πει πολλα για μενα,αλλα νομιζω οτι θα εχει καταλαβει οντως οτι ειμαι σ αλλη φαση...
    Αλλα τι σημασια εχει?εχουμε απιστευτη χημεια σαν χαρακτηρες...
    δεν ξερω τι θελει να ζησει....αλλα πιστευω οτι της αρεσω και εγω πολυ...Δλδ πιστευεις οτι μονο αυτο θελει?την ανεμελια?και αυτο βλέπει σ μενα?δεν της αρεσω δλδ σαν αντρας?
    τωρα αν μας δει καποιος στο δρομο δεν ξερω μαλλον θα νομιζει οτι εχοθμε μικροτερη διαφορα ηλικιας....

    καλα για να ψαξω για δουλεια θα περασουν μερικα χρονια ακομα :p ...η μονη δουλεια π σκεφτομαι να κανω ειναι να παω σ κανα χλιδατο κλαμπ μπαρμαν αμα βρω για 2-3 μερες την εβδομαδα....αλλιως αμα δεν μ κατσε κατι τετοιο εχω ακομα καιρο χαχα...
    σιγουρα εχουμε διαφορετικες κοσμοθεωριες....και αυτο μελλοντικα ισως να ειναι προβλημα...αλλα σαν χαρακτηρες δεν ξερω νομιζω οτι κολαμε πολυ..

    επισης εκτος απο αυτα..και ενα αλλο προβλημα ειναι πως θα κολησω εγω στο περιβαλλον της και αυτη στο δικο μ?
    Δεν ξερω και εγω εχω πολλες ενστασεις και πολλα εμποδια βρισκω οσο σκεφτομαι...αλλα θελω να το προχωρησω αυτο....μου αρεσει πολυ...

    Υ.γ Δυστυχως Μαρα οτι και να κανω την πρωην δεν νομιζω οτι θα την ξεπερασω ποτε....απλα θα την θυμαμαι σα το ποιο γλυκο κομματι της ζωης μ....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Κοιτα ακομα δεν της εχω πει πολλα για μενα,αλλα νομιζω οτι θα εχει καταλαβει οντως οτι ειμαι σ αλλη φαση...
    Αλλα τι σημασια εχει?εχουμε απιστευτη χημεια σαν χαρακτηρες...
    δεν ξερω τι θελει να ζησει....αλλα πιστευω οτι της αρεσω και εγω πολυ...Δλδ πιστευεις οτι μονο αυτο θελει?την ανεμελια?και αυτο βλέπει σ μενα?δεν της αρεσω δλδ σαν αντρας?
    τωρα αν μας δει καποιος στο δρομο δεν ξερω μαλλον θα νομιζει οτι εχοθμε μικροτερη διαφορα ηλικιας....

    καλα για να ψαξω για δουλεια θα περασουν μερικα χρονια ακομα :p ...η μονη δουλεια π σκεφτομαι να κανω ειναι να παω σ κανα χλιδατο κλαμπ μπαρμαν αμα βρω για 2-3 μερες την εβδομαδα....αλλιως αμα δεν μ κατσε κατι τετοιο εχω ακομα καιρο χαχα...
    σιγουρα εχουμε διαφορετικες κοσμοθεωριες....και αυτο μελλοντικα ισως να ειναι προβλημα...αλλα σαν χαρακτηρες δεν ξερω νομιζω οτι κολαμε πολυ..

    επισης εκτος απο αυτα..και ενα αλλο προβλημα ειναι πως θα κολησω εγω στο περιβαλλον της και αυτη στο δικο μ?
    Δεν ξερω και εγω εχω πολλες ενστασεις και πολλα εμποδια βρισκω οσο σκεφτομαι...αλλα θελω να το προχωρησω αυτο....μου αρεσει πολυ...

    Υ.γ Δυστυχως Μαρα οτι και να κανω την πρωην δεν νομιζω οτι θα την ξεπερασω ποτε....απλα θα την θυμαμαι σα το ποιο γλυκο κομματι της ζωης μ....
    χαχα και μονο απο τη δουλεια που αναφερεις, εννοειται για την ανεμελια!!! το αν της αρεσεις σαν αντρας δεν μπορω να το καταλαβω... μπορει απλα να θελει να ξεπερασει τον πρωην της και να ξεχαστει, μπορει απλα να θελει να περναει καλά, μπορει να ειδε σε σενα ενα παιδι που βγαινει πολυ και σου λεει ουπς εδω να ζησω τη ζωη μου, και αλλα απειρα σεναρια...

    Αυτο που λες οτι σαν χαρακτηρες κολλατε αλλα οι κοσμοθεωριες ειναι διαφορετικες και το περιβαλλον διαφορετικο, ειναι καπως... για ξανασκεψου το. Αλλο το να περνατε καλα και να εχετε καλη επικοινωνια, που αυτο νομιζω συμβαινει στην περιπτωση σου και αλλο να δενετε σαν χαρακτηρες...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post

    Υ.γ Δυστυχως Μαρα οτι και να κανω την πρωην δεν νομιζω οτι θα την ξεπερασω ποτε....απλα θα την θυμαμαι σα το ποιο γλυκο κομματι της ζωης μ....
    Ριξε τον εγωισμο σου και παρτην ενα τηλεφωνακι, pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!! :)
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    χαχα και μονο απο τη δουλεια που αναφερεις, εννοειται για την ανεμελια!!! το αν της αρεσεις σαν αντρας δεν μπορω να το καταλαβω... μπορει απλα να θελει να ξεπερασει τον πρωην της και να ξεχαστει, μπορει απλα να θελει να περναει καλά, μπορει να ειδε σε σενα ενα παιδι που βγαινει πολυ και σου λεει ουπς εδω να ζησω τη ζωη μου, και αλλα απειρα σεναρια...

    Αυτο που λες οτι σαν χαρακτηρες κολλατε αλλα οι κοσμοθεωριες ειναι διαφορετικες και το περιβαλλον διαφορετικο, ειναι καπως... για ξανασκεψου το. Αλλο το να περνατε καλα και να εχετε καλη επικοινωνια, που αυτο νομιζω συμβαινει στην περιπτωση σου και αλλο να δενετε σαν χαρακτηρες...
    δεδομενου οτι ειμαι ωραιος και γοητευω σχετικα ευκολα τις γυναικες πιστευω θα τις αρεσω......αλλα ισως να θελει να ζησει και την ανεμελια π λες δεν ξερω....εγω απο αυτα π καταλαβα ειναι οτι της αρεσω ...
    κοιτα δεν νομιζω να ηξερε οτι βγαινω πολυ... αφου για καιρο απλα μιλαγαμε ετσι ,λεγαμε ακυρα και οχι πολυ ωρα...δεν της ειχα πει τι κανω στην ζωη μ η οχι...και μολις της προτεινα δεχτηκε...οπου τοτε εγινε ποιο προσωπικη η συζητηση...αλλα και τοτε δεν της ειπα αυτα π κανω γτ πιστευα οτι θα ξενερωσει......μες της ακρες ειπα βγαινω κ.λ.π...δεν της ειπα π.χ οτι βγαινω συνεχεια ,γινομαι τυφλα καθημερινα κ.α...
    Δεν ξερω πως να στο εξηγησω,μπορει να ειμαστε σε αλλη φαση ο καθενας στην ζωη του...αλλα εχουμε πολυ χημεια πως να το πω...


    το σαββατο ας πουμε π θα βγουμε....θα την παω για δειπνο σε ενα καλο εστιατοριο και μετα σινεμα....ε εκει θα της δωσω και το πρωτο φιλακι....για να δω κιολας αν οντως με γουσταρει

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Προχώρα το, γιατί όχι?

    Εκτός αν ανησυχείς μην κολλήσεις ΕΣΥ άσχημα κι αυτή σε βαρεθεί λόγω διαφοράς ηλικίας. Όσο να 'ναι σκέψου ότι μπορεί να μην την καλύπτεις λόγω νεανικής ανωριμότητας (είσαι πολύ μικρούλης).

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Ριξε τον εγωισμο σου και παρτην ενα τηλεφωνακι, pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!! :)
    Δυστυχως Μαρα δεν μπορω...ειμαι πολυ εγωιστης....αλλα μπορει πλεον να εχει ξαναερωτευτει αυτη...να μην ο ερωτας της ζωης της οπως ελεγε...αυτο ειδικα δεν θα ηθελα να το ακουσω....
    Θα σ φανει περιεργο αυτο που θα σ πω αλλα σκεφτομαι να την βρω σε μερικα χρονια :p

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Προχώρα το, γιατί όχι?

    Εκτός αν ανησυχείς μην κολλήσεις ΕΣΥ άσχημα κι αυτή σε βαρεθεί λόγω διαφοράς ηλικίας. Όσο να 'ναι σκέψου ότι μπορεί να μην την καλύπτεις λόγω νεανικής ανωριμότητας (είσαι πολύ μικρούλης).
    κοιτα ξερεις τη φοβαμαι...οτι θα την ερωτευτω...ειμαι σιγουρος δλδ....το νερο μπαινει στο αυλακι ,το νιωθω....οσο μιλαμε τοσο ποιο πολυ μ αρεσει...σκεψου οτι βαριεμαι να βγω...απλα περιμενω πως και πως να ερθει σαββατο να την δω......
    Αλλα οσο και να την ερωτευτω...δεν ειμαι χαζος να βλεπω κοινο μελλον....αυτη σ λιγο θα γεμισει ρυτιδες...πως θα μπορω να συνεχισω?
    και αυτο ισως ,οτι αυτη δεν το βλεπει σοβαρα...μπορει να ειμαι ενα παιχνιδι....αλλα φαινεται τοσο γλυκια και καλη....δεν ξερω αν τις αρεσουν τα παιχνιδια...
    καλα ουτε εγω φανταζομαι γαμους και τετοια ..αλλα σχεση ναι...και μετα οπου βγαλει...


    και η πλακα θα ειναι οταν βγουμε αυτη να μ γειωση χαχαχαχαχαχαχαχα...

    ναι θα το προχωρησω και οπου βγαλει.......

    απλα ηθελα να δω αν μπορουν να συνυπαρξουν ατομα με τετοια διαφορα....γτ οταν ενας αντρας τα εχει με μια κοπελα μικροτερη οσο ναναι ειναι ποιο φυσιολογικο... αλλα το αντιθετο ειναι ποιο σπανιο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Μεγάλε εσύ πρέπει να έχεις λεφτά αλλιώς δεν εξηγείται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    κοιτα ξερεις τη φοβαμαι...οτι θα την ερωτευτω...ειμαι σιγουρος δλδ....το νερο μπαινει στο αυλακι ,το νιωθω....οσο μιλαμε τοσο ποιο πολυ μ αρεσει...σκεψου οτι βαριεμαι να βγω...απλα περιμενω πως και πως να ερθει σαββατο να την δω......
    Αλλα οσο και να την ερωτευτω...δεν ειμαι χαζος να βλεπω κοινο μελλον....αυτη σ λιγο θα γεμισει ρυτιδες...πως θα μπορω να συνεχισω?
    και αυτο ισως ,οτι αυτη δεν το βλεπει σοβαρα...μπορει να ειμαι ενα παιχνιδι....αλλα φαινεται τοσο γλυκια και καλη....δεν ξερω αν τις αρεσουν τα παιχνιδια...
    καλα ουτε εγω φανταζομαι γαμους και τετοια ..αλλα σχεση ναι...και μετα οπου βγαλει...


    και η πλακα θα ειναι οταν βγουμε αυτη να μ γειωση χαχαχαχαχαχαχαχα...

    ναι θα το προχωρησω και οπου βγαλει.......

    απλα ηθελα να δω αν μπορουν να συνυπαρξουν ατομα με τετοια διαφορα....γτ οταν ενας αντρας τα εχει με μια κοπελα μικροτερη οσο ναναι ειναι ποιο φυσιολογικο... αλλα το αντιθετο ειναι ποιο σπανιο
    βρεεε καταλαβαινεις τι ανοησιες λες?? εσυ στα 45 θα εισαι ασπρομαλλης και οι 45αρες σημερα κυκλοφορουν βαμμενες και φαινονται μικροτερες. Σε ποιο πλανητη ζειτε?? εκτος κι αν βαφεις τα μαλλια σου...Κι αυτη στα 55 της θα ψαχνει νεο γκομενο γιατι εσυ ασπρομαλλης στα 45, και ξεπατωμενος απο τη δουλεια, δεν θα την ικανοποιεις... hellooooooooo!!

    αφου δεν εχεις ξεκολλησει με την πρωην ενθουσιασμος ειναι τωρα αυτος, το ειπαμε.

    στη διαφορα στο λεω και πιο πανω, οχι αλλα μπορει και ναι με καποιες προϋποθεσεις. Αλλα γενικα στο μεσο ορο οι μεγαλες διαφορες ηλικιας κατι δειχνουν...Και αυτο φαινεται μονο στην πορεια του χρονου.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μεγάλε εσύ πρέπει να έχεις λεφτά αλλιώς δεν εξηγείται
    χαχα για αυτο αγαπω τους ψυχωσικους!!
    Εlis μην παιρνεις κυριολεκτικα ό,τι ακους...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Βρε καλό μου, ακόμα δε βγήκατε και σκέφτεσαι γάμους κ μέλλον? Ηρέμησε!!

    Αν σε θέλει ζήσ' το και όσο πάει.

    Για να είμαι ειλικρινής πάντως, πιο πιθανό το βλέπω να σε βαρεθεί σύντομα γιατί είσαι πολύ μικρός -ακόμα σπουδάζεις μωρέ, απ τ αυγό σου δε βγήκες, πώς να ικανοποιήσεις μια γυναίκα στα 30-35 της και πολύ ωραία όπως γράφεις?- παρά να την παρατησεις εσύ επειδή θα γεμίζει ρυτίδες (μα τι νομίζεις? σε κανα χρόνο θα μεταμορφωθεί??? :D )

    Απ΄την άλλη βέβαια, σχέσεις που αρχίζουν με τις καλύτερες προϋποθέσεις και μικρή διαφορά ηλικίας καταλήγουν σκ2τ@.

    Επομένως... ντου ιτ. Το πολύ-πολύ να μη γίνει τπτ, ή να γίνει και να χαλάσει μετά... σιγά. Όπως το 90% των σχέσεων!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    βρεεε καταλαβαινεις τι ανοησιες λες?? εσυ στα 45 θα εισαι ασπρομαλλης και οι 45αρες σημερα κυκλοφορουν βαμμενες και φαινονται μικροτερες. Σε ποιο πλανητη ζειτε?? εκτος κι αν βαφεις τα μαλλια σου...Κι αυτη στα 55 της θα ψαχνει νεο γκομενο γιατι εσυ ασπρομαλλης στα 45, και ξεπατωμενος απο τη δουλεια, δεν θα την ικανοποιεις... hellooooooooo!!

    αφου δεν εχεις ξεκολλησει με την πρωην ενθουσιασμος ειναι τωρα αυτος, το ειπαμε.

    στη διαφορα στο λεω και πιο πανω, οχι αλλα μπορει και ναι με καποιες προϋποθεσεις. Αλλα γενικα στο μεσο ορο οι μεγαλες διαφορες ηλικιας κατι δειχνουν...Και αυτο φαινεται μονο στην πορεια του χρονου.
    ναι βαμμενες κυκολφορουν μονο γτ αβαφτες χααχαχ...
    θα σ πω μια ιστορια.....ειχα γνωρισει μια κοπελα την βλεπω πανεμορφη..βγαινουμε ξαναβγενουμε και μετα απο μερικα ραντεβου κανει το λαθος και ερχεται αβαφτη...την βλεπω απο μακρυα ερχεται και μολις πλήσιαζεο εμφανιζεται ενα τερας ,ωχ αμαν λεω .....ε τελος μετα...

    και κατι παραπανω απο ενθουσιαμος...πιστευω..ας αγαπαω την πρωην ακομα...δεν εχει σημασια...την πρωην παντα θα την αγαπαω....

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Φάρμακα και αδυνάτισμα. Είναι εφικτό;
    By girl1988 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 62
    Last Post: 21-01-2016, 21:18
  2. Η μεγαλυτερη ευλογια εναι .............
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 13-03-2015, 22:11
  3. ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ
    By alex75 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 04-02-2014, 13:55
  4. Όταν η γυναίκα είναι μεγαλύτερη απ' τον άνδρα
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 16-07-2013, 02:15
  5. η μεγαλυτερη μου φοβια
    By theodorosGR in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 05-03-2012, 04:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •