Σεξουαλικός προσανατολισμός, φόβος ,άγχος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    22
    εσυ ξέρεις δηλ λιγα άτομα που είναι 30 φευγα και ειναι παρθένοι? γτ εγω ξέρω πολλά. Κοίτα ,το έχω αναλύσει πολλές φορές το ζήτημα έχω ψάξει στο ιντερνετ για πολλές περιπτώσεις παρόμοιες με τις δικές μου που θέλουν μια φυσιολογική ζωη κτλ , και όμως κάποια απάντηση στο τι να κάνω δν πείρα, κανείς δν μπορεί να μου λύσει το πρόβλημα παρα μόνο εγώ, εγω ρωτάω εσένα? δν ξέρω αν είσαι παντρεμένη η όχι αν έχεις παιδιά η οχι αλλά για σκέψου να σου είχε συμβεί ένα παρόμοιο περιστατικό και να ήσουν σε διχογνωμία ενώ είσαι σε μια ωραία σχέση με ένα αγόρι που έχει όνειρα κτλ, για πες τι θα έκανες ? γτ όλοι εξω απτο χωρό τα λενε ωραια. Οπως σου είπα απο μικρός θυμάμαι τν εαυτό μου και ημουν αγχωδης τωρα που οφείλεται αυτό δν ξέρω. Πέρασα αγχωτικές καταστάσεις και τότε που έγιναν οι πειραματισμοί, και τότε που μαθεύτηκες, και υπήρχαν και στιγμές που κάποια μεγαλύτερα παιδιά εδω τς γειτονιάς τοτε με εκβίαζαν οτι θα το πούν στους γονείς μου, κανοντας πλακα, ενώ το ηξερε η μανα μου , ο πατερας μου δν το ήξερε και γιαυτό φοβόμουν, μετά είχα κολλήματα με το πεος μου γτ είχα οπως είπα βαλανικο υποσπαδια και τοτε μικρός που ήμουν ειχα χεστεί οτι εχω κατι σοβαρό, στην συνέχεια καθως μεγαλωνα, είχα το κολλημα με την κοιλιά μου , με έπιανε φοβος οπου και να πηγαινα γιατι αν με έπιανε διάρροια ,με επιανε εντονο άγχος , ειχα λιποθυμιες πιο μικρός και εφταιγε αυτο τα ξαφνικό αγχος που με επιανε , δν είχα πάει σχολικές εκδρομές γιατι έφταιγε αυτό, τώρα με απασχολεί αυτό που σας λέω, θέλεις και άλλα?

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    22
    το λές εσύ που είσαι άλλος χαρακτήρα και προφανώς η ζωη στα έφερε φυσιολογικά και έκανες σχεση και σεξ την κατάλληλη στιγμη τς ζωης σου. τι να σου πω ρε diana , μπορεί να περνάω και φάση ,χιλια μπορεί ,το αποτελεσμα είναι οτι η ψυχολογια μου πεφτει ολο και περισσοτερο, ολοι οι άλλοι προχωράνε γυρω μου και εγω στασιμος μια ζωη ,και κολλημένος με τα άχγη μου , μια ζωη ανάποδος

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Δεν υπάρχουν άνθρωποι χωρίς προβλήματα...!
    Οσοι είναι οι άνθρωποι στον κόσμο,άλλα τόσα είναι και τα προβλήματα!

    Είναι και η ηλικία λίγο που περνάς όλα αυτά....ολοι σε αυτή την ηλικία έχουν προβλήματα με τις σχέσεις τους-με τα επαγγελματικά τους....
    Εγώ νομίζω πάντως ότι αυτές οι φοβίες και τα άγχη που έχεις τόσο εσύ-όσο και ο αδερφός σου,ξεκινάνε από το οικογενειακό περιβάλλον.
    Μπορεί να έχουν γίνει κάποια σκηνικά που να μην μπορείς ούτε να τα ανασύρεις από την μνήμη σου.

    Τα περισσότερα προβλήματα απο το οικογενειακό περιβάλλον ξεκινούν.
    Κοίτα να λύσεις αυτά τα θέματα.Ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να αγχώνεσαι.είτε είσαι έτσι,είτε είσαι αλλιώς! ΔΕν ενδιαφέρει ΚΑΝΕΝΑΝ!

    ελπίζω να με εννοησες....

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    22
    Δν γνωρίζω αν ξεκινάνε η όχι απο το οικογενειακό περιβάλλον , ίσως επειδή είμαι ο μικροτερος της οικογένειας με έχουν καλομάθει, τι ισως δηλ ,ισχυει, και οι άλλοι δυο οι μεγαλυτεροι το βλέπουν ,αλλά αν είναι να τν πληρώσω εγω τι να κάνω , θα υποστώ κ αυτό μαρτυριο και οπου με βγάλει, αλλιώς ελπίζω να αλλάξουν τα πράγματα

  5. #20
    Φιλε μου,ετσι οπως τα διαβαζω,για γκει σε κοβω,απλως δε θες να το αποδεχθεις και ζοριζεσαι.
    Δεν το λεω υποτιμητικα,αλλα απο αυτα που λες αυτο καταλαβαινω.

    Πχ λες αυνανιζεσαι με γκει πορνο,αυτο το κανουν μονο οι ομοφ,ή εστω οι bi αντρες.Ενας στρειτ δεν διεγειρεται απο τετοια βιντεο.

    Eπισης,στανταρ κατι απο την πλευρα των γονιων εχει επηρεασει και εσενα και τον αδερφο σου σε σχεση με το πως βλεπετε το αλλο φυλο.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Κωστή,

    το θέμα σου δεν είναι αν είσαι στρέιτ ή γκέι. Το πρόβλημα είναι πως δεν μπορείς να βγεις έξω για έναν καφέ. Είσαι συνέχεια αγχωμένος, έχεις ταχυπαλμίες, ντρέπεσαι, φοβάσαι. Γνώμη μου, καλό θα ήταν να δεις κάποιον ειδικό για να μπορέσεις να κοντρολάρεις το άγχος σου.

    Όσο για το σεξ. προσανατολισμό σου, άσε τη συντροφικότητα και τις βόλτες χέρι-χέρι, άσε τα "θέλω να είμαι όπως όλοι". Σκέψου μόνο, όταν βλέπεις πορνό στο νετ ή όπου αλλού, τι προτιμάς? Τι σε καυλώνει? να βλέπεις άντρες ή γυναίκες? Άντρας ή γυναίκα μπορεί να σε κάνει πύραυλο?

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    22
    Ειπα οτι ειχα δει μερικες φορες οταν ημουν φοιτητης οχι οτι βλεπω ακομα, πιο συχνα βλεπω στρειτ κ μου γινετε πετρα. ρε ξεκολλάτε με τν αδερφο μου δν ειπα οτι εχει τετοιες τασεις αυτος ,απλά οτι κομπλέρνει και ντρέπεται με τις γυναίκες. λοιπον το σταματάω εδω το θέμα σας ευχαριστώ όλους σας πραγματικά! Οτι είναι να γινει θα γίνει!Καλη συνεχεια

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    22
    Με καβλώνουν οι στρειτ αλλά , οταν ας πουμε δω γκέι με καβλώνει οταν σκέφτομαι τους πειραματισμους με τν συγκεκριμένο , αλλά και ακόμα και να μην ειχαν γινει οι πειραματισμοι που ξέρεις αν με καβλωναν η όχι , θελω να πω με λίγα λόγια οτι το τι με καβλωνει δν σημαινει οτι ειμαι κιολας

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    22
    αν είχα κάνει πειραματισμούς με γυναικα , συνέχεια στρει θα κοιταγα , αλλα και πάλι , αν έβλεπα τυχαια μια γκει τσοντα και με καβλωνε δν παει να πει οτι ειμαι γκει

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Άσε κατά μέρος την ταμπέλα "στρέιτ ή γκέι" και κοίτα να παλέψεις με το χρόνιο άγχος που σου δυσκολεύει τη ζωή. Όταν το πετύχεις αυτό, τα υπόλοιπα θα σου γίνουν ξεκάθαρα.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    22
    παιδιά αφήστε το ειλικρινα σας ευχαριστώ για τς απαντήσεις σας αλλα μάλλον οπως λεει και imagine πρωτα πρέπει να δω τι θα κάνω με το άγχος μου στο να βγαίνω εστω και για καφέ και μετα τα υπόλοιπα. Οπως και να χει σας ευχαριστώ όλους και ευχομαι τα καλυτερα στο καθενας σας ξεχωριστα!

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    22
    Να ρωτησω πως μπορω να τα διαγράψω ολα αυτα που ειπαμε? γινεται?

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    22
    κανείς? θα ηθελα να το διαγράψω ,ξερει κανεις πως γινεται?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Άμα θες ταμπελα είσαι τουλάχιστον μπαι...το πρόβλημα σου ειναι το άγχος, οι ενοχες και το στίγμα που φοβάσαι όχι αν είσαι γκέι ή μπαι...στρέιτ δε γίνεται να είσαι πάντως και να καυλωνεις με γκέι πορνο "αμα τυχει"....και δεν είναι κακό να είσαι μπαι...και εγώ είμαι. Απλά μπορείς

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    μπορείς να επιλέξεις να εχεις σχέσεις μόνο με γυναίκες εφόσον φοβάσαι και νιωθεις άσχημα με τους πειραματισμους και σου αρέσουν και οι γυναίκες...δε χρειάζεσαι τη κοινωνική σκοτουρα. Εγώ αυτό ακριβώς κανω. Επίσης πιστεύω ότι αν είχες και εμπειρία με γυναίκα - που από ότι κατάλαβα δεν έχεις - δεν θα σου γινόταν εμμονή ή μόνη σου σεξουαλική εμπειρια που ηταν με άντρα. Καλό μου εγω στα 13 μπαλαμουτιαστηκα με τη ξαδέρφη μου λολ...the lanisters send their regards, shame shame shame...! :P παντως μία χαρά είχα "σχεσεις" με άντρες μετα. Καλά είπε κάποιο άλλο μέλος ότι το πρώτο πράγμα που πρέπει να κοιτάξεις είναι το άγχος σου...
    Δεν εχεις κάτι για να ντρέπεσαι...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. σεξουαλικός προσανατολισμός
    By spyros91 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 31-10-2016, 16:53
  2. Σεξουαλικος μεταδιδομενα νοσηματα
    By Stavrosbmw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 101
    Last Post: 31-10-2016, 16:39
  3. φόβος και άγχος
    By μελπω in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 19-10-2013, 00:17
  4. Σεξουαλικος εξαναγκασμος
    By *Ghost* in forum Κακοποίηση
    Replies: 23
    Last Post: 17-04-2012, 16:50
  5. προσανατολισμος
    By ritaki_28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 02-08-2011, 18:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •