Εξιδανικεύοντας έναν πλατωνικό έρωτα όλοι οι άλλοι μου φαίνονται λίγοι..!?!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Miliva21
    Guest

    Εξιδανικεύοντας έναν πλατωνικό έρωτα όλοι οι άλλοι μου φαίνονται λίγοι..!?!

    Γειά σας και πάλι φίλοι μου ( λέω και πάλι επδ είμαι παλιά γνώριμη... ) Το θέμα το οποίο θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας είναι σχετικό με το ποστ που είχα κάνει πριν μερικά χρονάκια από τον παλιό μου λογαριασμό ( πέρασε πολύς καιρός..!!). Θέλω να μιλήσω για ένα ερωτικό μου απωθημένο, αν δεν σας κάνει κόπο ρίξτε μια ματιά εδώ...https://www.e-psychology.gr/forum/th...A5%CE%95%CE%99
    Λοιποον καταρχάς θ ήθελα ν σας ευχαριστήσω για τις συμβουλές σας τότε, με βοήθησαν αρκετά..όμως θα ήθελα να σας εκμυστηρευτώ κτ...το αγόρι το οποίο αναφέρω στο παραπάνω ποστ αποτελεί μεγάλο απωθημένο και τον σκεφτομαι συχνά πυκνά ακόμα κ σμρ παρόλο π έχουν περάσει 3 χρόνια!!! (μη με βρίσετε!! χΔ ) Με αυτόν δν μιλάμε ούτε παίζει ειναι σ αλλη σχεση κτ κ πιθανότατα δν ξέρει καν ότι τον σκέφτομαι!!!..Όμως ούτε εγώ έμεινα στάσιμη όλο αυτο το διάστημα.... 'Εκανα σχέση μ΄εναν αλλο άντρα πολύ κλ παιδί (η πρωτη μου σχέση..ο πρώτος π έκανα σεξ) κ χαίρομαι πλ γ όλη αυτή την εμπειρία όμως οφείλω ν αναφέρω ότι δν υπήρχε έρωτας,ενθουσιασμός κ παθος..( τουλάχιστον απ τη δική μ πλευρά ) ώστοσο υπήρχε τρυφερότητα κ δόσιμο κ έτσι η σχέση κράτησε για 1μιση χρόνο..τεσπα :p τον τελευταίο χρόνο π είμαι ελεύθερη έκανα κάποιες λίγες φάσεις κ θα μπορούσα ν πω ότι υπήρξαν κ 2 περιπτώσεις π δν με ενθουσίασαν κ τρομερά αλλά δν θα με χαλαγε γ κτ πιο σοβαρό..γεγονός π δν έτυχε για πολλόυς κ διάφορους λογους αλλα οκκ:p...) Το θέμα είναι ότι σκέφτομαι το παλιό μου ερωτικό απωθημένο,τον πλατωνικό μου εφηβικό έρωτα.....το αγόρι δλδ π έγραψα στο ποστ..Και δν είναι ότι περνάει από τη σκέψη μ τώρα π είμαι ελεύθερη αλλά κ τότε που είχα σχέση με τον πρώην μου....:( Το ξέρω ότι ακούγεται εντελώς ηλίθιο, ότι φαίνομαι κολλημένη όμως νμζ ότι τον έχω εξιδανικεύσει!!..Σκέφτομαι το πρόσωπο του, τα μάτια του, την φωνή του .. ολόκληρη την αύρα του και γενικά το τί μου έβγαζε...Αυτό το άτομο μου δημιούργησε πλ έντονα την ανάγκη ν είμαι μαζί του,να είναι στη ζωη μου ,την επιθυμία να ανοιχτώ και ν έρθω κοντά του μου ξύπνησε τη φαντασία μου να ονειρεύομαι κτ κοινό μαζί του ....να λαχταρώ να τον πάρω μαζί μου και να φύγουμε μακριά κάπου οι δυό μας......Έχω εξιδανικεύσει τόσο αυτόν όσο και την έλξη που ένιωσα κ που δεν έχω νιώσει ξανά για κάποιον τόσο έντονα......τον έπλασα στ μυαλό μου σαν τον ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ...Απλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας, να το κουβεντιάσω με κάποιον ( γτ το ν το πω σ κάποια φίλη οκκ τ έχω κάνει παλιότερα κ θ με πουν κολλημένη κ άδικο δν θ έχουν):D [B]Θέλετε ν μιλήσουμε γι αυτό ?? Ταυτίζεστε μαζί μου..? Υπήρχε ποτέ κάποιο πρόσωπο που ν νιώσατε πλ έλξη κ ταύτιση..?? που το ονειρευτήκατε σαν το πρόσωπο π θέλετε ν είστε μαζί αλλά αυτό το όνειρο δν έγινε ποτέ πραγματικότητα? Αν ναι τι κάνατε ? Τι πιστεύετε γι αυτούς τους εξιδανικευμένους πλατωνικούς έρωτες..? Γιατί υπάρχουν..? Πώς μπορούμε ν τους διαχειριστούμε? Τι πρεπει ν πάρουμε κ τι να αφήσουμε? Και γενικώς ότι αλλο θέλετε ν σχολιάσετε με μένα κ τη περίπτωση μου θ είμαι πλ χαρούμενη ν σας ακούσω.....Και κτ τελευταίο " ονείρευομαι συχνά τον έρωτα αλλά δν ξέρω αν είμαι έτοιμη..αν αντέχω να τον ζήσω..."!!!!!

  2. #2
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Μάλλον ακόμη τον θες...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Γειά σας και πάλι φίλοι μου ( λέω και πάλι επδ είμαι παλιά γνώριμη... ) Το θέμα το οποίο θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας είναι σχετικό με το ποστ που είχα κάνει πριν μερικά χρονάκια από τον παλιό μου λογαριασμό ( πέρασε πολύς καιρός..!!). Θέλω να μιλήσω για ένα ερωτικό μου απωθημένο, αν δεν σας κάνει κόπο ρίξτε μια ματιά εδώ...https://www.e-psychology.gr/forum/th...A5%CE%95%CE%99
    Λοιποον καταρχάς θ ήθελα ν σας ευχαριστήσω για τις συμβουλές σας τότε, με βοήθησαν αρκετά..όμως θα ήθελα να σας εκμυστηρευτώ κτ...το αγόρι το οποίο αναφέρω στο παραπάνω ποστ αποτελεί μεγάλο απωθημένο και τον σκεφτομαι συχνά πυκνά ακόμα κ σμρ παρόλο π έχουν περάσει 3 χρόνια!!! (μη με βρίσετε!! χΔ ) Με αυτόν δν μιλάμε ούτε παίζει ειναι σ αλλη σχεση κτ κ πιθανότατα δν ξέρει καν ότι τον σκέφτομαι!!!..Όμως ούτε εγώ έμεινα στάσιμη όλο αυτο το διάστημα.... 'Εκανα σχέση μ΄εναν αλλο άντρα πολύ κλ παιδί (η πρωτη μου σχέση..ο πρώτος π έκανα σεξ) κ χαίρομαι πλ γ όλη αυτή την εμπειρία όμως οφείλω ν αναφέρω ότι δν υπήρχε έρωτας,ενθουσιασμός κ παθος..( τουλάχιστον απ τη δική μ πλευρά ) ώστοσο υπήρχε τρυφερότητα κ δόσιμο κ έτσι η σχέση κράτησε για 1μιση χρόνο..τεσπα :p τον τελευταίο χρόνο π είμαι ελεύθερη έκανα κάποιες λίγες φάσεις κ θα μπορούσα ν πω ότι υπήρξαν κ 2 περιπτώσεις π δν με ενθουσίασαν κ τρομερά αλλά δν θα με χαλαγε γ κτ πιο σοβαρό..γεγονός π δν έτυχε για πολλόυς κ διάφορους λογους αλλα οκκ:p...) Το θέμα είναι ότι σκέφτομαι το παλιό μου ερωτικό απωθημένο,τον πλατωνικό μου εφηβικό έρωτα.....το αγόρι δλδ π έγραψα στο ποστ..Και δν είναι ότι περνάει από τη σκέψη μ τώρα π είμαι ελεύθερη αλλά κ τότε που είχα σχέση με τον πρώην μου....:( Το ξέρω ότι ακούγεται εντελώς ηλίθιο, ότι φαίνομαι κολλημένη όμως νμζ ότι τον έχω εξιδανικεύσει!!..Σκέφτομαι το πρόσωπο του, τα μάτια του, την φωνή του .. ολόκληρη την αύρα του και γενικά το τί μου έβγαζε...Αυτό το άτομο μου δημιούργησε πλ έντονα την ανάγκη ν είμαι μαζί του,να είναι στη ζωη μου ,την επιθυμία να ανοιχτώ και ν έρθω κοντά του μου ξύπνησε τη φαντασία μου να ονειρεύομαι κτ κοινό μαζί του ....να λαχταρώ να τον πάρω μαζί μου και να φύγουμε μακριά κάπου οι δυό μας......Έχω εξιδανικεύσει τόσο αυτόν όσο και την έλξη που ένιωσα κ που δεν έχω νιώσει ξανά για κάποιον τόσο έντονα......τον έπλασα στ μυαλό μου σαν τον ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ...Απλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας, να το κουβεντιάσω με κάποιον ( γτ το ν το πω σ κάποια φίλη οκκ τ έχω κάνει παλιότερα κ θ με πουν κολλημένη κ άδικο δν θ έχουν):D [B]Θέλετε ν μιλήσουμε γι αυτό ?? Ταυτίζεστε μαζί μου..? Υπήρχε ποτέ κάποιο πρόσωπο που ν νιώσατε πλ έλξη κ ταύτιση..?? που το ονειρευτήκατε σαν το πρόσωπο π θέλετε ν είστε μαζί αλλά αυτό το όνειρο δν έγινε ποτέ πραγματικότητα? Αν ναι τι κάνατε ? Τι πιστεύετε γι αυτούς τους εξιδανικευμένους πλατωνικούς έρωτες..? Γιατί υπάρχουν..? Πώς μπορούμε ν τους διαχειριστούμε? Τι πρεπει ν πάρουμε κ τι να αφήσουμε? Και γενικώς ότι αλλο θέλετε ν σχολιάσετε με μένα κ τη περίπτωση μου θ είμαι πλ χαρούμενη ν σας ακούσω.....Και κτ τελευταίο " ονείρευομαι συχνά τον έρωτα αλλά δν ξέρω αν είμαι έτοιμη..αν αντέχω να τον ζήσω..."!!!!!
    χαχαχα πολλες ερωτησεις....
    φενεται ακομα οτι εισαι αβγαλτη....δεν τ λεω μ κακια μην μ παρεξηγεις
    εριξα μια γρηγορη ματια και στα δυο κειμενα..

    θα ελεγα οτι ποιο πολυ ειναι απωθυμενο.......και τον εχεις εξειδανικευση επειδη ησουν μικρουλα τοτε.......εαν ερωτευτεις καποιον πραγματικα απλα θα τον θυμασαι σαν μια γλυκια αναμνηση....αμα παλι ξανασυναντηθειτε μπορει και να ξενερωσεις τελειως....
    Πριν ποσο καιρο τον συναντησες τελευταια φορα?
    τωρα μπορεις να επικοινωνισεις μαζι τ?

  4. #4
    Miliva21
    Guest
    Τον είδα πριν λίγους μήνες....σε οικογενειακή συνάντηση..όχι δεν θέλω ν επικοινωνήσω μαζί του γτ με χάλασε πλ αυτό π έγινε τότε..κ δν ξέρω αν θέλω ν ανοίξω παλιές πληγές ή να μπω σε ένα παιχνίδι διεκδίκησης γτ μάλλον ν είναι μάταιο...εξάλλου αυτός ζει κανονικά τη ζωή του έχει άλλη σχέση......αυτός βέβαια νόμιζε ότι τσίμπησα κ του έδωσα σημασία όταν άρχισε να με φλερτάρει..όμως εγώ τον ήθελα πολύ από πλ πιο πρίν (μπορεί να μην είχε καταλάβει και πόσο..γτ αυτός τ είδε γ παιχνίδι..)...τεσπα...γ αυτό π λες ότι είμαι άβγαλτη προσπάθησα ν το διορθώσω με το ν αποκτήσω κάποιες εμπειρίες αλλά είναι κ περισσότερο θέμα σκέψης κ χαρακτήρα..(είμαι συναισθηματική αρκετά και μου αρέσει να βιώνω τέτοια συναισθήματα..το έχω ανάγκη...) το θέμα είναι ότι κανένας δεν με συγκινεί τόσο ώστε να λέω πωπω εδώ είμαστε όπως συνέβη με το παιδί εκείνο (που πιθανότατα να ήταν ένας ενθουσιασμός ή μια επιφανειακή έλξη δεν αντιλέγω...)...ακόμα κ με τον πρώην π έκανα σχέση δεν ήταν έτσι...ταιριάξαμε περισσότερο λόγο χαρακτήρα κ συμπεριφοράς και επδ εκείνος επέμενε περισσότερο κ ήθελε ν είμαστε μαζί.....το προβ είναι ότι δυσκολεύομαι ν μ κάνει κάποιος το κλικ...π θα μ τραβήξει τη προσοχή..κ έτσι κ εγώ είμαι πιο χλιαρή με όσους γνωρίζω..σκέφτομαι "οκκ γτ ν ασχοληθώ παραπάνω ή να το κυνηγίσω περισσότερο άμα δν βγαίνει ..? έχω υπάρξει κ πιο ερωτευμένη.." τα μαύρα μας τα χάλια παιδιά :p

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Mηπως εισαι ιχθυς?? :P

    Γενικως τα ερωτικα απωθημενα ειναι ικανα να σε κανουν να τραβιεσαι χροοονια (εγκεφαλικα και μονο ) . Η γνωμη μου ειναι , αν εχεις ευκαιρια πλησιασε τον , ζησε το . Το πιο πιθανο ειναι να διαψευστουν οι προσδοκιες σου και ολη αυτη η μυθοποιηση που εχεις χτισει.
    Τουλαχιστον ομως θα τον βγαλεις απο το μυαλο σου και θα μπορεσεις να προχωρησεις πιο σταθερα στην ζωη σου , χωρις παρεμβολες .... απωθημενων :P

  6. #6
    Ναι πολυ ερωτευσιμο που τα χε με την αλλη 3 χρονια και μπαλαμουτιαζοταν μαζι σου,ποια δε θα θελε τετοιο αγορι :rolleyes:
    Α και που εμενε 3 χρονια με μια κατα δηλωση του βλαχα και αγαθιαρα.Στανταρ θα σε σεβαστει νηματοθετρια,να σαι σιγουρη ;)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν είναι κατι πρωτότυπο αυτο που περιγράφεις. Εγω πιστεύω οτι τωρα έχεις αλλο μυαλό και σε μια ενδεχόμενη επικοινωνία θα μπορούσες να ανταποκριθείς καλύτερα. Και γω θυμάμαι οταν ημουν μαθητής μ' αρεσαν σε πλατωνικό επίπεδο καποιες κοπέλες και ειδικά με μια είχα κολλήσει ενω δεν είχαμε μιλήσει ποτε. Κάποιες φορές που έτυχε να μιλήσουμε για μαθήματα κλπ ημουν κάπως αδέξιος. Αργότερα σε μεγαλύτερες ηλικίες την προσέγγισα με τελείως διαφορετικό χαρακτήρα και μυαλό και ήμασταν μαζι. Δηλαδη δεν είναι και απίθανο να γίνει κατι ή να παρει σάρκα και οστα ένα κόλλημα, ενα απωθημένο, ένα πλατωνικό αίσθημα κλπ.
    Εγω θα σου λεγα αν μπορείς σε πρώτη φάση να αναπτύξεις ξανα μια μικρή επικοινωνία, φιλική ας πουμε, πχ μεσω facebook. Toτε ησουν πιο μικρή και πιο ανώριμη αλλωστε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    ..το αγόρι το οποίο αναφέρω στο παραπάνω ποστ αποτελεί μεγάλο απωθημένο και τον σκεφτομαι συχνά πυκνά ακόμα κ σμρ παρόλο π έχουν περάσει 3 χρόνια!!! (μη με βρίσετε!! χΔ ) Με αυτόν δν μιλάμε ούτε παίζει ειναι σ αλλη σχεση κτ κ πιθανότατα δν ξέρει καν ότι τον σκέφτομαι!!!..Όμως ούτε εγώ έμεινα στάσιμη όλο αυτο το διάστημα.... 'Εκανα σχέση μ΄εναν αλλο άντρα πολύ κλ παιδί (η πρωτη μου σχέση..ο πρώτος π έκανα σεξ) κ χαίρομαι πλ γ όλη αυτή την εμπειρία όμως οφείλω ν αναφέρω ότι δν υπήρχε έρωτας,ενθουσιασμός κ παθος..( τουλάχιστον απ τη δική μ πλευρά ) ώστοσο υπήρχε τρυφερότητα κ δόσιμο κ έτσι η σχέση κράτησε για 1μιση χρόνο..τεσπα τον τελευταίο χρόνο π είμαι ελεύθερη έκανα κάποιες λίγες φάσεις κ θα μπορούσα ν πω ότι υπήρξαν κ 2 περιπτώσεις π δν με ενθουσίασαν κ τρομερά αλλά δν θα με χαλαγε γ κτ πιο σοβαρό..γεγονός π δν έτυχε για πολλόυς κ διάφορους λογους αλλα οκκ...) Το θέμα είναι ότι σκέφτομαι το παλιό μου ερωτικό απωθημένο,τον πλατωνικό μου εφηβικό έρωτα.....το αγόρι δλδ π έγραψα στο ποστ..Και δν είναι ότι περνάει από τη σκέψη μ τώρα π είμαι ελεύθερη αλλά κ τότε που είχα σχέση με τον πρώην μου....:( Το ξέρω ότι ακούγεται εντελώς ηλίθιο, ότι φαίνομαι κολλημένη όμως νμζ ότι τον έχω εξιδανικεύσει!!..Σκέφτομαι το πρόσωπο του, τα μάτια του, την φωνή του .. ολόκληρη την αύρα του και γενικά το τί μου έβγαζε...Αυτό το άτομο μου δημιούργησε πλ έντονα την ανάγκη ν είμαι μαζί του,να είναι στη ζωη μου ,την επιθυμία να ανοιχτώ και ν έρθω κοντά του μου ξύπνησε τη φαντασία μου να ονειρεύομαι κτ κοινό μαζί του ....να λαχταρώ να τον πάρω μαζί μου και να φύγουμε μακριά κάπου οι δυό μας......Έχω εξιδανικεύσει τόσο αυτόν όσο και την έλξη που ένιωσα κ που δεν έχω νιώσει ξανά για κάποιον τόσο έντονα......τον έπλασα στ μυαλό μου σαν τον ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ...Απλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας, να το κουβεντιάσω με κάποιον ( γτ το ν το πω σ κάποια φίλη οκκ τ έχω κάνει παλιότερα κ θ με πουν κολλημένη κ άδικο δν θ έχουν):D [B]Θέλετε ν μιλήσουμε γι αυτό ?? Ταυτίζεστε μαζί μου..? Υπήρχε ποτέ κάποιο πρόσωπο που ν νιώσατε πλ έλξη κ ταύτιση..?? που το ονειρευτήκατε σαν το πρόσωπο π θέλετε ν είστε μαζί αλλά αυτό το όνειρο δν έγινε ποτέ πραγματικότητα? Αν ναι τι κάνατε ? Τι πιστεύετε γι αυτούς τους εξιδανικευμένους πλατωνικούς έρωτες..? Γιατί υπάρχουν..? Πώς μπορούμε ν τους διαχειριστούμε? Τι πρεπει ν πάρουμε κ τι να αφήσουμε? Και γενικώς ότι αλλο θέλετε ν σχολιάσετε με μένα κ τη περίπτωση μου θ είμαι πλ χαρούμενη ν σας ακούσω.....Και κτ τελευταίο " ονείρευομαι συχνά τον έρωτα αλλά δν ξέρω αν είμαι έτοιμη..αν αντέχω να τον ζήσω..."!!!!!
    ναι, ετυχε στα 16, τοτε που δεν ειχα γνωρισει κανεναν αλλον και ειχα κολλησει
    2-3 χρονια με ενα αγορι που ανταλλαξαμε λιγα φιλια . αυτος ηθελε πιο περπατημενες γκομενες τοτε, κι εγω τελειως αβγαλτη, δεν ανταποκριθηκα σε κατι παραπανω και προχωρησε στην επομενη. εγω εμεινα να ξεροσταλιαζω και να σκεφτομαι μια τρυφερη σχεση που θα μπορουσαμ να εχουμε και να προχωρησουμε αργα αργα αργαααα...... :)

    δεν ακουγεται ηλιθιο.
    κατα την γνωμη μου φταιει το οτι ενω εχεις μεγαλη αναγκη να ζησεις εναν παθιασμενο αμοιβαιο ερωτα, εκανες μονο χλιαρες σχεσεις και εν ολιγοις, δεν ερωτευτηκες αλλον , ακομα κι ας εκανες σχεση με αλλον.
    οταν ερωτευτεις καποιον που ειναι ερωτευμενος μαζι σου και αποκτησετε σχεση με παθος και αμοιβαιοτητα, θα σου περασει το απωθημενο..
    εννοειται οτι δεν εχει κανενα νοημα να το καλλιεργεις στον εαυτο σου εφοσον δεν ανταποκρινεται και εχει σχεση.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    σαν απωθημενα επιθυμουσα και εγω καποια κοριτσια με τα οποια δεν εγινε τιποτα ομως...απο τοτε ξανα δεν εχω τοσο αναγκη να γινει κατι με αυτες, απλα ακομα αναρωτιεμαι αν υπαρχει οντως ''η πλατωνικη ερωτας'' στον οποιο αναφερεσαι!!

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Δεν είναι κατι πρωτότυπο αυτο που περιγράφεις. Εγω πιστεύω οτι τωρα έχεις αλλο μυαλό και σε μια ενδεχόμενη επικοινωνία θα μπορούσες να ανταποκριθείς καλύτερα. Και γω θυμάμαι οταν ημουν μαθητής μ' αρεσαν σε πλατωνικό επίπεδο καποιες κοπέλες και ειδικά με μια είχα κολλήσει ενω δεν είχαμε μιλήσει ποτε. Κάποιες φορές που έτυχε να μιλήσουμε για μαθήματα κλπ ημουν κάπως αδέξιος. Αργότερα σε μεγαλύτερες ηλικίες την προσέγγισα με τελείως διαφορετικό χαρακτήρα και μυαλό και ήμασταν μαζι. Δηλαδη δεν είναι και απίθανο να γίνει κατι ή να παρει σάρκα και οστα ένα κόλλημα, ενα απωθημένο, ένα πλατωνικό αίσθημα κλπ.
    Εγω θα σου λεγα αν μπορείς σε πρώτη φάση να αναπτύξεις ξανα μια μικρή επικοινωνία, φιλική ας πουμε, πχ μεσω facebook. Toτε ησουν πιο μικρή και πιο ανώριμη αλλωστε.
    Αχ κεράσι..χαίρομαι πλ που σε ξαναβρίσκω :)...Εσύ θυμάμαι με τα σκληρά σ και λίγο κυνικά σου σχόλια με είχες στεναχωρήσει πολύ τότε ...αφού θυμάμαι έκλαιγα στο πάτωμα γτ δν μπορούσα να το χωνέψω.... ;) Όμως σε ευχαριστώ πλ όπως και τους άλλους φίλους μας που με συμβούλεψαν...μου έριξες ένα χαστούκι...μ έκανες να δω τα πράγματα μέσα από τα δικά του μάτια γτ ναι...τώρα π έχω μεγαλώσει λίγο και εγώ πιστεύω ότι έτσι σκεφτότανε για μένα και με φλέρταρε...Ήταν μια αρκετά σημαντική εμπειρία αυτό γ μένα έχω ν σου πω...Με έκανε να σκέφτομαι διαφορετικά κ ν μπω λίγοοο κάπως στο μυαλό των ανδρών ...έγινα κάπως πιο προσεχτική και πιο "πονηρή" ώστε να καταλαβαίνω πιο εύκολα τι ζητάει ένας άντρας από μένα...Όμως τον συναισθηματισμό μου πίσω δεν μπορώ να τον αφήσω...ναι έχω ανέβει κάποια levels έχω προσέξει κ εγώ διαφορά στον εαυτό μου από τότε όμως ακόμα πιστεύω έχω πολλά πράγματα να μάθω :p Χαίρομαι γ αυτό π μ λες ότι σ συνέβη όμως δεν έχουν όλα τα παραμύθια το ίδιο τέλος!!!...Ναι να του στείλω τώρα έτσι στο ξεκάρφωτο στο φβ "Γειά σου Γ. τι κάνεις..με θυμάσαι? Τότε το 13 π μ την έπεφτες ενώ είχες μια χαρά τη γκομενίτσα...κ εγώ η βλαμμένη έκανα όνειρα για μας κ έμεινα μαλάκας??...Πολύ γελάσαμε βρε...! Να το ξανακάνουμε άμα τύχει..." Πιστεύω ότι θ καταλάβει ότι θέλω κτ ερωτικό απ αυτόν κ ν τ πιάσω τη κουβέντα στα φιλικά...και επιπλέον..ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΟΥΜΕ..???...μη ξεχνάς οτι όταν κηνυγάς κτ τόσο σ αντιστέκεται...φοβάμαι μην κάνω μεγαλύτερο κακό στον εαυτό μου...μήπως μ γίνει κτ σαν αυτοσκοπός ενώ προσπαθώ κ εκεί είναι μετά π δν θα ξεκολλήσω μ τπτ...εγώ να προσπαθώ..να κάνω υπομονή και μαζί να κάνω κ τη καρδιά μου κομμάτια κ εκείνος ν με φτύνει...φαντάζεσαι...?...Σχετ ικά με τη περίπτωση σου με τη κοπέλα θεωρώ ότι οι γυναίκες άμα έχεις καλή προσέγγιση δν σ αντιστέκονται ενδιδουν στο τέλος..ενώ αντίθετα πιστεύω ότι ο άντρας όσο να επιμένεις και να κωλοχτυπιέσαι ν κάνεις σχέση μαζί του...ΑΜΑΑΑ ΔΕΝ Σ'ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ Κ ΔΕΝ ΣΕ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ!...η μικρή εμπειρία μου μέχρι τώρα αυτό μ έχει δείξει..γ αυτό κ προτίμησα να δίνω σημασία σε άντρες π δειχνουν καθαρό ενδιαφέρον.. κ ας μη ψηνόμουν εγώ απόλυτα...διόρθωσε με αν κάνω λάθος..Ναι όντως τώρα μπορεί ν το χειριζόμουν διαφορτικά όμως εκείνος γτ να το δει αλλιώς? μου είχε πει ότι δεν θα έκανε ποτέ τπτ σοβαρό μαζί μου ..!!χαχαχαχα ΕΛΕΟΣ...όχι επδ δεν είμαι κορίτσι για σχέσεις ..ίσα ίσα ...ξέρει ότι είμαι κάπως σοβαρούλα( ας το πουμε έτσι..) κ δεν θέλει να μπλέκει μαζί μου εγώ πιστευω κ για αυτο το λόγο ..συν του ότι δν θέλει να τα κάνει τουρλουμπούκι γτ οι γονεις μας έχουν αυτή τη σχέση τέλος πάντων...Το να τον πλησιάσω κ να κάνω σεξ μαζί του ( π είναι ένα αρκετά πιθανό σενάριο όπως τ βλέπω εγώ γτ με βλέπει έτσι ομορφούλα που είμαι και δν θα τον χάλαγε ν με ριξει στο κρεβάτι..)(πωπω ψωνιο λεει) δεν ξέρω αν θα με βοηθούσε..μπορεί ν μ γίνει μεγαλύτερο απωθημένο γτ εγώ ήθελα να έχω κτ ουσιαστικό μαζί του..!! Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα εν ολίγοις :p....Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη πραγματικά..αν αντέχω να τον διεκδικήσω..!!....Πριν περιπου ένα μήνα μας κάλεσαν σπίτι οι γονείς του, εγώ προτίμησα να μν πάω ...αν κ τλκ έμαθα ότι κ εκείνος έμεινε σπίτι αν κ σαββατο βραδυ κ εχει κ γκόμενα...η μανα μ π δν ξερει τπτ μ ειπε( επρεπε να ερθεις ηταν κ τα παιδια εκεί βλ. αυτος κ ο αδερφόσ του) αλλά εγώ δεν ήθελα..,ακούω το ονομά του κ ταράζομαι..δν θέλω ν βρεθώ μαζι του γτ μαζί του νιώθω οτι είμαι πλήρης κ ότι δεν θα ήθελα τπτ αλλο..η ωρα περνάει τόσο γρήγορα κοντά του.. και είπα να το αποφύγω...αλλά με τρώει κιόλας τόσο καιρό ...Τι να πω......

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    σαν απωθημενα επιθυμουσα και εγω καποια κοριτσια με τα οποια δεν εγινε τιποτα ομως...απο τοτε ξανα δεν εχω τοσο αναγκη να γινει κατι με αυτες, απλα ακομα αναρωτιεμαι αν υπαρχει οντως ''η πλατωνικη ερωτας'' στον οποιο αναφερεσαι!!
    Εγώ πιστεύω ότι υπάρχει αλλά τον αντιλαμβανόμαστε και τον νιώθουμε αλλιώς ο καθένας .....πάει κ ανάλογα με τη σκέψη, τα πιστεύω και το αν και πόσο μεγαλοποιείς κάποια πράγματα ή αν τα προσπερνάς...μπορεί να ένιωσες κτ αλλά οκκ ...δεν έμεινες και καλά έκανες ..μπορεί να ήρθαν άλλα πράγματα στη ζωή σ κ ν μν το ξανασκέφτηκες :) πιστεύω οτι έχει ν κάνει και με το φύλο..ένας άντρας μπορεί ν έχει απωθημένα αλλά τα αντιλαμβάνεται διαφορετικά.....

  12. #12
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, ετυχε στα 16, τοτε που δεν ειχα γνωρισει κανεναν αλλον και ειχα κολλησει
    2-3 χρονια με ενα αγορι που ανταλλαξαμε λιγα φιλια . αυτος ηθελε πιο περπατημενες γκομενες τοτε, κι εγω τελειως αβγαλτη, δεν ανταποκριθηκα σε κατι παραπανω και προχωρησε στην επομενη. εγω εμεινα να ξεροσταλιαζω και να σκεφτομαι μια τρυφερη σχεση που θα μπορουσαμ να εχουμε και να προχωρησουμε αργα αργα αργαααα...... :)

    δεν ακουγεται ηλιθιο.
    κατα την γνωμη μου φταιει το οτι ενω εχεις μεγαλη αναγκη να ζησεις εναν παθιασμενο αμοιβαιο ερωτα, εκανες μονο χλιαρες σχεσεις και εν ολιγοις, δεν ερωτευτηκες αλλον , ακομα κι ας εκανες σχεση με αλλον.
    οταν ερωτευτεις καποιον που ειναι ερωτευμενος μαζι σου και αποκτησετε σχεση με παθος και αμοιβαιοτητα, θα σου περασει το απωθημενο..
    εννοειται οτι δεν εχει κανενα νοημα να το καλλιεργεις στον εαυτο σου εφοσον δεν ανταποκρινεται και εχει σχεση.
    Πιστευεις οτι υπάρχει αυτή η αμοιβαιότητα στο ν δεις κάποιον κ να μεινεις κ αντιστοιχα αυτός μαζι σου?? Εμένα λίγο παραμύθι μ ακούγεται.......

  13. #13
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Ναι πολυ ερωτευσιμο που τα χε με την αλλη 3 χρονια και μπαλαμουτιαζοταν μαζι σου,ποια δε θα θελε τετοιο αγορι :rolleyes:
    Α και που εμενε 3 χρονια με μια κατα δηλωση του βλαχα και αγαθιαρα.Στανταρ θα σε σεβαστει νηματοθετρια,να σαι σιγουρη ;)
    Τώρα να πω ότι έχεις άδικο??? .... ισως κ ν μν μπορώ ..η συμπεριφορά του με απογοήτευσε τότε πολυ...κ είναι ένας λόγος και αυτός π διστάζω να τον ξαναπλησιάσω....όμως δεν βλέπω μπροστά μου...:p...δεν μπορώ ν το δω έτσι αν και το βλέπω....νιώθω...μόνο νιώθω κ αυτό υπερισχύει....

  14. #14
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by mnimonio is back View Post
    Mηπως εισαι ιχθυς?? :P

    Γενικως τα ερωτικα απωθημενα ειναι ικανα να σε κανουν να τραβιεσαι χροοονια (εγκεφαλικα και μονο ) . Η γνωμη μου ειναι , αν εχεις ευκαιρια πλησιασε τον , ζησε το . Το πιο πιθανο ειναι να διαψευστουν οι προσδοκιες σου και ολη αυτη η μυθοποιηση που εχεις χτισει.
    Τουλαχιστον ομως θα τον βγαλεις απο το μυαλο σου και θα μπορεσεις να προχωρησεις πιο σταθερα στην ζωη σου , χωρις παρεμβολες .... απωθημενων :P
    Γειά σου!!!! αν κ δν πιστευω στα ζώδια κ πλ.... Είμαι αιγόκερως αλλά έχω κ έναν ωροσκόπο στους ιχθείς...χιχιχιχι. :)...μπορει να έχει επηρεάσει κ αυτό...!βσκ ό,τι έγραψα κ στο κεράσι αφού έσεις οι δύο με παροτρύνατε να το ζήσω....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κοπέλα μου ναι σου είχα μιλήσει πολυ αυστηρά τοτε γιατι ήσουν πολυ μικρή και άπειρη και θέλει προσοχή στις πρώτες εμπειρίες στα ερωτικά σου. Τωρα πέρασε ένα διάστημα και μπορείς να τα δεις λιγο καλύτερα γενικώς. Αυτο που σου είπα με το φβ το φερα ως παράδειγμα γιατι δεν ξέρω αν βρισκόσαστε έξω, αν μένετε κοντά κλπ. Σίγουρα υπο αυτές τις συνθήκες να στείλεις στο φβ θα ταν κάπως άκυρο, εφόσον ομως λες οτι για παράδειγμα μπορούσατε να βρεθείτε σε κάποιο οικογενειακό τραπέζι, εγω θα σου λεγα να πήγαινες και να ησουν άνετη, κανονική δηλαδη, οχι σε φάση σου κρατάω μούτρα ή δεν μιλάω, σε αποφεύγω κλπ. Αν μπορείς αυτο δηλαδη να το κάνεις πιστεύω είναι ένα πρώτο βήμα. Δηλαδη αν τύχει παλι τετοια ευκαιρία θα σου λεγα να πας.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Φιλίες: πολλοί ή λίγοι και καλοί;
    By somebody89 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 16-10-2013, 10:37
  2. ΟΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΒΟΥΒΟ!!!
    By kourasmeni in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-03-2012, 19:54
  3. Οταν ολοι οι ανθρωποι φαινονται ιδιοι.
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-12-2010, 18:55
  4. ΛΙΓΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΤΙ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΤΟΥΣ...
    By aggeliki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 16-03-2007, 12:51

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •