γενεθλια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    γενεθλια

    σε λιγες μερες εχω τα γενεθλια μου.εδω που μενω ομως δεν εχω κανεναν φιλο.μενω με τους γονεις μου.οποτε δεν θα εχω παρεα για να βγω ή να κανω κατι πιο ξεχωριστο εκεινη τη μερα.
    εχετε να μου προτεινετε κατι καμια ιδεα να κανω κατι ωστε να περασω οσο γινεται καλα χωρις να στεναχωρηθω που θα ειμαι μονη μου εκεινη τη μερα?το σκεφτομαι απο τωρα και ψιλοστεναχωριεμαι
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Καλημερα!
    τις αλλες χρονιες τι εκανες?
    εγω στη θεση σου θα αγοραζα την τουρτα μου και θα εσβηνα το κερακι με τους γονεις μου. Αν θελεις, μπορεις με τους γονεις σου να φατε εξω, ή να τους κανεις εσυ το γιορτινο τραπεζι.
    Σημασια εχει η διαθεση, πιστεψε με! και οχι το τζερτζελο... τις περισσοτερες φορες καλυτερα μονος παρα με ατομα που δηλητηριαζουν ή ερχονται σπιτι να κουτσομπολεψουν ποσο νοικοκυρα εισαι ή αν ειναι καθαρο το σπιτι 100%...
    Αν θελεις, μπορεις να πας ενα σινεμα, θεατρο, σε μια εκδηλωση τελος παντων που θα τη χαρεις! Γενικα να προσφερεις κατι στον εαυτο σου που θα το χαρεις!
    Εμεις φερνουμε την ποιοτητα στη ζωη μας. Αν περιμεναμε απο τους αλλους ζητω που καηκαμε...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    41
    Εκεί που είσαι μένεις μόνιμα? Απλά σκέφτομαι ότι το να είσαι σε ένα μέρος και να μην έχεις παρέες να βγεις θα σου είναι δύσκολο και τον υπόλοιπο καιρό,όχι μόνο στα γενέθλια.
    Τώρα όσο για τα γενέθλια συνήθως κ γω μοναχικά τα περνάω, ακόμη και χρονιές που είχα αρκετές παρέες επέλεγα να μην βγω γιατί μου είναι πολύ μελαγχολική αυτή η μέρα και θέλω απλά να φύγει. Δεν ξέρω που μένεις αλλά αν έχεις εκεί θέατρο,σινεμά πιστεύω κι εγώ ότι είναι καλή λύση για να "ξεφύγεις".

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    @Mara.Z
    τα τελευταια 2 χρονια που μενω με τους γονεις δεν εκανα τιποτα στα γενεθλια μου.απλα εσβησα τουρτα που μου εφτιαξε η μανα μου.για να τους βγαλω εξω δεν παιζει γιατι ειμαι ταπι,αυτοι με συντηρουνε.δεν εχω δικα μου χρηματα.
    οπως το ειπες.λιγο τζερτζελο.αυτο θα ηθελα..μου εχει λειψει. κοσμος, βαβουρα, γελια..

    @Inna_1
    ναι μενω μονιμα.ισως φυγω του χρονου.μενω μονιμα εδω και 2 χρονια εδω.ναι ειναι δυσκολο πολυ να εισαι μονος και ποσο μαλλον μια τετοια μερα.

    δεν ειναι ασχημη ιδεα το θεατρο.θα κοιταξω αν παιζει κανενα
    αλλα και παλι μονη μου θα ειμαι.δε μ αρεσει αυτο
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by boo View Post
    @Mara.Z
    τα τελευταια 2 χρονια που μενω με τους γονεις δεν εκανα τιποτα στα γενεθλια μου.απλα εσβησα τουρτα που μου εφτιαξε η μανα μου.για να τους βγαλω εξω δεν παιζει γιατι ειμαι ταπι,αυτοι με συντηρουνε.δεν εχω δικα μου χρηματα.
    οπως το ειπες.λιγο τζερτζελο.αυτο θα ηθελα..μου εχει λειψει. κοσμος, βαβουρα, γελια..

    @Inna_1
    ναι μενω μονιμα.ισως φυγω του χρονου.μενω μονιμα εδω και 2 χρονια εδω.ναι ειναι δυσκολο πολυ να εισαι μονος και ποσο μαλλον μια τετοια μερα.

    δεν ειναι ασχημη ιδεα το θεατρο.θα κοιταξω αν παιζει κανενα
    αλλα και παλι μονη μου θα ειμαι.δε μ αρεσει αυτο
    μπορεις αμα εχεις φιλο σε καποια κοντινη πολη να τον επισκεφτεις......και ν κανονισεις κατι...
    κανενα ξεδερφο εχεις?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    μπορεις αμα εχεις φιλο σε καποια κοντινη πολη να τον επισκεφτεις......και ν κανονισεις κατι...
    κανενα ξεδερφο εχεις?
    οι φιλοι μου ειναι 3 ωρες με αυτοκινητο απο εδω που μενω.το εισητηριο κοστιζει 25 ευρω πηγαινε και αλλα τοσα για να επιστερψω.αυτοι ειναι Αθηνα κι εγω σε επαρχιακη πολη.εχω ξαδερφια αλλα ποτε δε μιλαγαμε.ειμαστε ουσιαστικα αγνωστοι.αστα βραστα δεν παιζει παρεα ρε γαμωτο
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by boo View Post
    οι φιλοι μου ειναι 3 ωρες με αυτοκινητο απο εδω που μενω.το εισητηριο κοστιζει 25 ευρω πηγαινε και αλλα τοσα για να επιστερψω.αυτοι ειναι Αθηνα κι εγω σε επαρχιακη πολη.εχω ξαδερφια αλλα ποτε δε μιλαγαμε.ειμαστε ουσιαστικα αγνωστοι.αστα βραστα δεν παιζει παρεα ρε γαμωτο
    μην απελπιζεσαι ,απο οτι θυμαμαι εισαι νεα ακομα.28-29..και τωρα δινεις για πανελληνιες κανω λαθος?
    καντα με τους γονεις αυτα και θα ερθει και ο καιρος να γνωρισεις νεες παρεες...και να τα κανεις οπως θες...
    βγεκα με την μανα σου ,πηγαινε κανα σινεμα αμα εχει η για κανα φαι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    μην απελπιζεσαι ,απο οτι θυμαμαι εισαι νεα ακομα.28-29..και τωρα δινεις για πανελληνιες κανω λαθος?
    καντα με τους γονεις αυτα και θα ερθει και ο καιρος να γνωρισεις νεες παρεες...και να τα κανεις οπως θες...
    βγεκα με την μανα σου ,πηγαινε κανα σινεμα αμα εχει η για κανα φαι
    θα μπω στα 29.και ναι ξαναδινω πανελληνιες γιατι αυτο που τελειωσα δεν το εμαθα καλα γιοα να δουλεψω πανω σε αυτο και επισης δε μ αρεσει το αντικειμενο καθολου.ελπιζω του χρονου να σπουδαζω καπου και να κανω γενεθλια με παρεα.φετος θα κανω αυτο που ειπες κι εσυ και τα παιδια πιο πανω.θα κοιταξω να δω αν παιζει κανενα θεατρο, διαφορετικα σινεμα.ισως πω στη μανα μου αν μπορεσει να παμε και για εναν καφε αν θα ειναι σπιτι
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Boo πες μου που εισαι και την ημερομηνια αν μπορω και δεν φοβασαι μπορω να ρθω εγω...εχω και εγω τα θεματα μου θελω να βρισκομαι με ανθρωπους συνεχεια η να κανω κατι γιατι εχω ενα χρονιο κενο και ανικανοποιητο που δεν γεμιζει με τιποτα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Μπου ή κατά στα λέει καλά και προσθετω πρέπει να μάθεις να ενέργεις μόνη σου δηλαδή να ξυπνάς το πρωί να φτιάχνει τον καφέ σου απαραιτήτως ραδιόφωνο να παίζει να κανεισ τα τσιγάρα σου να σκεφτείς τί έχω να κάνω σήμερα διάβασμα αυτό μετά να πας μία βόλτα μετά πάλι διάβασμα να σκεφτείς δηλαδή τι υποχρεώσεις έχεις για σήμερα και να τις κανεισ συνειδητοποιημενα και σιγά θα φύγει το μυαλό από την ψύχωση πρέπει να σκέφτεσαι αυτά τα καθημερινά και να μιλάς γι αυτά για να μπαίνει το μυαλό σε τάξη κ σιγά σιγά θα το ξεχάσεις τελείως
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    41
    Εχω πάει πολλές φορές μόνη μου θέατρο και σινεμά. Εντάξει σίγουρα είναι καλύτερα με παρέα αλλά αν θέλω να δω ένα έργο και δεν βρίσκω παρέα πηγαίνω μόνη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by boo View Post
    θα μπω στα 29.και ναι ξαναδινω πανελληνιες γιατι αυτο που τελειωσα δεν το εμαθα καλα γιοα να δουλεψω πανω σε αυτο και επισης δε μ αρεσει το αντικειμενο καθολου.ελπιζω του χρονου να σπουδαζω καπου και να κανω γενεθλια με παρεα.φετος θα κανω αυτο που ειπες κι εσυ και τα παιδια πιο πανω.θα κοιταξω να δω αν παιζει κανενα θεατρο, διαφορετικα σινεμα.ισως πω στη μανα μου αν μπορεσει να παμε και για εναν καφε αν θα ειναι σπιτι
    και εγω θα δωσω πανελλήνιες μπου και θα ειμαι 28 τοτε, κανε κατι με τους γονεις σου εγω ετσι εκανα πέρσι που ειχα ήδη ξεκινήσει το διάβασμα

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    7
    Πες μου πότε είναι τα γενέθλια σου να σου στειλουμε όλοι εδώ από το forum χρόνια πολλά εκείνη τη μέρα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μπορείς να μιλήσεις στο skype με κάποιο φίλο ή φίλη σου. Να το χεις ανοιχτό και να συζητάτε, σαν να βγήκατε για καφέ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    κοιταξα για θεατρο εδω περα αλλα μονο ενα μιουζικαλ υπαρχει κι αυτο δε ξερω μεχρι ποτε θα παιζει.ταινιες δε δειχνει ακομα για οταν εχω γενεθλια δυστυχως.
    1/12 ειναι τα γενεθλια μου!
    θα μιλησω στο skype ή στο fb.καλη ιδεα κι αυτη
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Γενέθλια
    By nikiii in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 24-08-2014, 12:52
  2. ΕΧΩ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΣΗΜΕΡΑ !!!
    By Lacrymosa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 16-05-2011, 17:10
  3. ΣΜΡ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 19-11-2010, 23:02
  4. ΓΕΝΕΘΛΙΑ!
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 15-02-2010, 23:15
  5. ΓΕΝΕΘΛΙΑ
    By knoulp in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 07-01-2010, 10:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •