Ο "τρόπος " των θεραπευτων - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 217
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Να πούμε επίσης ότι η κατανόηση και αποδοχή των συναισθημάτων αλλά και της συνολικής προσωπικότητας του θεραπευόμενου από την πλευρά του θεραπευτή δεν αποτελεί χάιδεμα αυτιών όπως αναφέρθηκε σε προηγούμενο σχόλιο.
    Εγώ δεν είπα ότι η αποδοχή των συναισθημάτων και της προσωπικότητας είναι χάιδεμα αυτιών........είπα είναι λάθος να μην είναι αποδεκτά τα συναισθήματα,εννοώ να νιώθεις καλά ας πούμε προσωρινά γιατί σε παραμυθιάζει ο θεραπευτής σου , ότι είσαι κάτι καλύτερο από αυτό που είσαι, ότι όλα είναι καλά να το πω έτσι για να μην έχεις ενοχές να σε τονώσει κλπ ....και μετά να πέσεις πάλι στα ίδια όταν θα φύγεις....γιατί ο εαυτός σου και το τι συμβαίνει μπορεί να παραμείνουν άγνωστα.......

  2. #32
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Εγώ δεν είπα ότι η αποδοχή των συναισθημάτων και της προσωπικότητας είναι χάιδεμα αυτιών........είπα είναι λάθος να μην είναι αποδεκτά τα συναισθήματα,εννοώ να νιώθεις καλά ας πούμε προσωρινά γιατί σε παραμυθιάζει ο θεραπευτής σου , ότι είσαι κάτι καλύτερο από αυτό που είσαι, ότι όλα είναι καλά να το πω έτσι για να μην έχεις ενοχές να σε τονώσει κλπ ....και μετά να πέσεις πάλι στα ίδια όταν θα φύγεις....γιατί ο εαυτός σου και το τι συμβαίνει μπορεί να παραμείνουν άγνωστα.......

    Αυτό το παραμυθιασμα που λες δεν είναι συνυφασμένο με την πλήρη αποδοχή όλων αυτών που αισθάνεται και λέει ο θεταπευομενος;
    Πώς θα ανακαλύψει τον βαθύτερο εαυτό του εάν δεν πιεστεί ψυχικά και δεν "τα βάλει" με την κακή πλευρά του; Εάν ο θεραπευτής σε κανακευει, δεν θα γίνει αυτό που λες; Να παραμείνουν άγνωστα τα μέσα σου....

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Αυτό το παραμυθιασμα που λες δεν είναι συνυφασμένο με την πλήρη αποδοχή όλων αυτών που αισθάνεται και λέει ο θεταπευομενος;
    Πώς θα ανακαλύψει τον βαθύτερο εαυτό του εάν δεν πιεστεί ψυχικά και δεν "τα βάλει" με την κακή πλευρά του; Εάν ο θεραπευτής σε κανακευει, δεν θα γίνει αυτό που λες; Να παραμείνουν άγνωστα τα μέσα σου....
    Nεφελη, συζητωντας το με ατομα που δεν εχουν κανει ποτε ψυχοθεραπεια, με ατομα που εχουν κανει λιγο οπως εγω, και με ατομα που εχουν κανει πολλη για χρονια, θα καταληξεις μπερδεμενη, χειροτερα!!!

    Ο ψυχοθεραπευτης, ο γνησιος, ο ειδικευμενος, ο επιστημονας ψυχολογος ή ψυχιατρος ψυχοθεραπευτης, σεβεται την ελευθερια σου!!
    αυτο να το καταλαβεις απολυτα.
    Δεν ειναι κριτης ουτε μπατσος ουτε μαμα σου να σε χαιδευει ή να σε κανακευει, να σε τιμωρεί ή επιβραβευει. Ουτε παπας-εξομολογητης να σου πει Ω εισαι εγωιστρια, απο τον εγωισμο σου τα παθαινεις ολα!
    Στον ψυχοθεραπευτη εκθετεις το θεμα σου και υπο την καθοδηγηση του, με τις ερωτησεις που θα σου κανει, ΕΣΥ θα αποκτησεις επιγνωση για καποια στοιχεια της συμπεριφορας σου!
    Η θεραπεια στην ψυχοθεραπεια ειναι αυτη η επιγνωση! απο εκει και περα το να μαθεις ενα αλλο μοντελο συμπεριφορας, πιο λειτουργικο και στα μετρα σου, ειναι αλλο θεμα.
    Πχ εγω που υπηρξα κακοποιημενο παιδι, οταν μου ειπαν οτι η μανα μου ειχε παρανοικη σχιζοφρενεια, ενιωσα ενα καποιο βαρος ενοχων να φευγει αποπανω μου γιατι δεν εφταιγα εγω, αλλα μια αρρωστεια του εγκεφαλου. Οταν εγινε το κλικ στη σκεψη μου οτι το κοινωνικο περιβαλλον δεν ειχε κατι προσωπικο μαζι μου αλλα ετσι χαβαλεδιαρικα σπανε πλακα με ολους, μου εφυγε ενα καποιο βαρος κοινωνικης φοβιας. Οταν χθες ας πουμε σκεφτομουν μια πολυ δυσκολη φαση που περασα παλια και αναρωτιομουν μηπως ειχα παθει καποιο σοβαρο καταθλιπτικο επεισοδιο και δεν το ειχα αντιληφθει τοτε? γιατι ημουν πολυ εγωκεντρικη και δεν με αγαπουσα, επισης σταματησα να με κατηγορω που στις πανελληνιες περασα με τη 2η.

    Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι θελω να πω... αλλα μεσω της ψυχοθεραπειας θα μαθεις να θετεις ερωτηματα στον εαυτο σου, να σκεφτεσαι πολυ μεχρι να βρεις την απαντηση, και οοοοοοταν την βρεις θα νιωσεις μια καποια ελευθερια, σα να εισαι πνιγμενη και ξαφνικα παιρνεις μια ανασα. Και η ριζα ολων ειναι το οτι δεν μαθαμε ποτε, δεν μας διδαξαν, να αγαπαμε τον εαυτο μας. Αν αγαπουσαμε τον εαυτο μας, ουτε θα αγχωνομασταν ουτε καταθλιψη θα παθαιναμε ουτε τιποτα...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Στο ποστ απο πανω σου ειπα κυριως για μενα, τη δικη μου οπτικη.
    Καθε ανθρωπος εχει τη δικη του οπτικη, τις δικες του αναγκες.
    Εσυ νομιζω οπως ξαναειπαμε οτι καπου ειχες αναγκη να εντυπωσιαστεις και να αφεθεις υπο το προσχημα της ψυχοθεραπειας και την πατησες...

    Απλα τωρα βρες εναν καλο ψυχιατρο στην Αθηνα, τοσα νοσοκομεια υπαρχουν, καλυτερα σε δημοσιο νοσοκομειο για να μην εχεις το φοβο οτι σε εκμεταλλευεται οικονομικα, να σε ρυθμισει, και οταν σταθεις στα ποδια σου, ψαχνεσαι για ψυχοθεραπειες, ομαδες, τεχνικες, κλπ.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Αυτό το παραμυθιασμα που λες δεν είναι συνυφασμένο με την πλήρη αποδοχή όλων αυτών που αισθάνεται και λέει ο θεταπευομενος;
    Πώς θα ανακαλύψει τον βαθύτερο εαυτό του εάν δεν πιεστεί ψυχικά και δεν "τα βάλει" με την κακή πλευρά του; Εάν ο θεραπευτής σε κανακευει, δεν θα γίνει αυτό που λες; Να παραμείνουν άγνωστα τα μέσα σου....
    Όχι μα δεν πας εκεί για να σε αποδεχτεί ή όχι, να σου πει αυτό είναι λάθος να το νιώθεις κλπ....ούτε μασημένη τροφή πρέπει να σου δίνει, πχ ζηλεύω, να μου πει '' να μωρέ ζηλεύεις, δεν αγαπάς τον εαυτό σου, είναι λάθος αυτό , δεν υπάρχει λόγος να ζηλεύεις κλπ...θεωρητικά χωρίς κριτική θα πρέπει να με βάλει σε μια διαδικασία να δω πρώτον ότι ζηλεύω, δεύτερον γιατί ζηλεύω, τρίτον να το αποδεχτώ, άμα αυτός με κριτικάρει πως θα το αποδεχτώ αυτό που νιώθω ? τέταρτον τι επιπτώσεις έχει αυτό σε μένα, στη ζωή μου , στους άλλους....ότι υποφέρω πχ οτι χειραγωγώ τους άλλους κλπ εγώ να τα ανακαλύψω ας πούμε .......μετά από κει και πέρα δεν ξέρω......μπορεί να τα ξέρω όλα αυτά και να πάω για να τα ξεφορτωθώ..... εγώ δεν τα βάζω με τον εαυτό μου να τον πολεμήσω, να πω ''είναι λάθος αυτό μην φοβάσαι μην νιώθεις έτσι κλπ.....ότι υπάρχει θέλω να το βλέπω.....άμα με καταδικάσω, με κριτικάρω και εγώ και ο θεραπευτής, θα δω τα μισά, έτσι πιστεύω..........

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Ο θεραπευτης που κρινει δεν ειναι θεραπευτης απλα και ξεκαθαρα εγω προσωπικα δεν θα ανεχομουν κατι τετοιο....τωρα η φαση ειναι οτι εχω αλλαξρι πολλους ψυχιατρους και γενικα δεν ειχαν κατι να μου πουν γιατι συον τροπο που μιλαω εχω μια κακοηθης αισθηση μεγαλειου για τις μαλακιες που εχω κανει....επισης θελω γυναικα γιατρο αντρες με τιποτα απλα δεν δουλευει το προβλημα μονο με γυναικες γιατρους ειναι οτι τις κανω κεφι χαχαχα

  7. #37
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Ο θεραπευτης που κρινει δεν ειναι θεραπευτης απλα και ξεκαθαρα εγω προσωπικα δεν θα ανεχομουν κατι τετοιο....τωρα η φαση ειναι οτι εχω αλλαξρι πολλους ψυχιατρους και γενικα δεν ειχαν κατι να μου πουν γιατι συον τροπο που μιλαω εχω μια κακοηθης αισθηση μεγαλειου για τις μαλακιες που εχω κανει....επισης θελω γυναικα γιατρο αντρες με τιποτα απλα δεν δουλευει το προβλημα μονο με γυναικες γιατρους ειναι οτι τις κανω κεφι χαχαχα
    Έχω δεχτεί κριτική οπως:
    "είσαι πολύ εγωιστρια. Αυτό πρέπει να μειωθεί γιατί βλέπω μεγάλο εγωισμο"
    Αν αυτό είναι θεραπευτής καλύτερα να μείνουμε με τις διαταραχές μας....

  8. #38
    Nefeli28
    Guest
    Mara καταλαβαίνω τι λες.
    Ευχαριστώ για τη βοήθεια.
    Από όσα ακούω και διαβάζω νομίζω πως θα συμφωνήσω μαζί σου, ότι ο θεραπευτής όταν είναι επαγγελματιας και ξέρει τη δουλειά του, θα σε βοηθήσει να βρεις την επίγνωση και τα βαθύτερα κομμάτια του εαυτού σου μέσα από μια διαδικασία στην οποία θα υπαρχει ως βοηθός και όχι κριτής.
    Αυτό πίστευα και πριν ξεκινήσω την ψυχοθεραπεία αλλά η πορεία μου εκεί που έπεσα ήταν τελείως διαφορετική και εντελώς χαοτική σαν αποτέλεσμα.
    Πήγα για να φτιάξω τον ενοχικό εαυτό μου και έφυγα με περισσότερες ενοχές. Πλήρωσα για να απαλλαγώ από το πρόβλημά μου και απέκτησα μερικά ακόμη.
    Θα συμφωνήσω μαζί σου και για τον ψυχίατρο. Τουλάχιστον αυτός είναι γιατρός.
    Έχω κάνει κάποιες συναντησεις με τον γνωστό ψυχολόγο που είχα αλλά δεν ήθελα να πάω τότε.
    Είναι γνωσιακος -συμπεριφοριστης.
    Δεν έχει καμία σχέση με τον προηγούμενο και μου κάνει μεγάλη εντύπωση η ηρεμία που έχει όταν μιλάω. Το ότι μιλάω εγώ και όχι εκείνος. Δεν αυτό προβάλλεται και με ακούει χωρίς να κρίνει αυτά που λέω.
    Είναι το άλλο άκρο.
    Νιώθω τον επαγγελματισμο του κι ας τον έχω δει λίγες φορές.
    Ελπίζω να με βοηθήσει...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    [QUOTE=Nefeli28;646788]
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post


    Η ένταση όχι μόνο υπήρχε αλλά με προετρεπε και σε αυτήν.
    Πολύ συχνά είχα ακούσει και προοικονομια επί του θέματος :
    "θα δεις που κάποια μέρα εμείς οι δυο θα σκοτωθούμε "
    Αν μου τυχει κατι τετοιο στην φαση που ειμαι φευγω αμεσα και δεν ξανακοιτω πίσω, ασχημος ο τροπος του και σιγουρα ενας τετοιος θεραπευτης σε τραυματιζει και είμαστε ηδη τραυματισμένοι, να πάμε να τραυματιστούμε και αλλου επι χρημασι δηλ. εγω εχω εισπραξει πολύ αδιαφορια πάλι σε αλλο επίπεδο φυσικα, κατι τετοιο δεν θα το αντεχα ειλικρινα....παιδια μπορουμε χωρις ψυχοθεραπευτη να ξεπερασουμε τα προβλήματά μας για να μην εχουμε και εκμετάλλευση

  10. #40
    Nefeli28
    Guest
    [QUOTE=take a break;647115]
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Αν μου τυχει κατι τετοιο στην φαση που ειμαι φευγω αμεσα και δεν ξανακοιτω πίσω, ασχημος ο τροπος του και σιγουρα ενας τετοιος θεραπευτης σε τραυματιζει και είμαστε ηδη τραυματισμένοι, να πάμε να τραυματιστούμε και αλλου επι χρημασι δηλ. εγω εχω εισπραξει πολύ αδιαφορια πάλι σε αλλο επίπεδο φυσικα, κατι τετοιο δεν θα το αντεχα ειλικρινα....παιδια μπορουμε χωρις ψυχοθεραπευτη να ξεπερασουμε τα προβλήματά μας για να μην εχουμε και εκμετάλλευση
    Έχω αρχίσει πολύ σοβαρά να το σκέφτομαι αυτό που λες.
    Υπάρχουν τρόποι να βοηθήσουμε τον εαυτό μας με μικρά πράγματα για να καλυτερευσουμε τη ζωή μας.
    Απλά πιστεύουμε πως χρειαζόμαστε κάποιον να μας "καθοδηγεί", να μας ακούει, να μας αντέχει, να μας δείχνει αυτά που δεν βλέπουμε.
    Κανείς δεν ξέρει τον εαυτό μας καλύτερα από μας.
    Αν μπούμε στον κόπο να τον γνωρίσουμε καλύτερα θα ανακαλύψουμε πολλά πράγματα κρυμμένα εκεί μέσα. Και πολλά από αυτά θα μας δείξουν το δρόμο για την αυτοεπιγνωση και την γαλήνη που ψάχνουμε.
    Σαφώς και υπάρχουν άξιοι θεραπευτές εκεί έξω που μπορούν να σε πάνε πιο γρήγορα και πιο στοχευμενα σε αυτή τη διαδικασία αναζήτησης εαυτού και επίλυσης προβλημάτων. Απλά είναι σαν να παίζεις λόττο για να τον βρεις και να σου κάνει.
    Οι περισσότεροι είναι άχρηστοι και ανηθικοι.
    Μόνο χρήμα. ..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    παιδια μπορουμε χωρις ψυχοθεραπευτη να ξεπερασουμε τα προβλήματά μας για να μην εχουμε και εκμετάλλευση
    ερωτηση ειναι? αν ειναι ερωτηση νομιζω ναι...Αν ψαχτεις πολυ, με τον εαυτο σου, και ενδοσκοπηση και φυση και αθληση και διατροφη και βιβλια-δεν θα πω αυτοβοηθειας αλλα εμπνευσης-, λυσεις θα βρεις.
    ΑΛΛΑ αν εχεις θεματα ψυχολογικα που αντανακλωνται οργανικα με συμπτωματα, πχ ταχυπαλμιες, ανικανοτητα συγκεντρωσης, θολουρα σκεψης, σκεψη που καλπαζει κλπ, τοτε ΔΕΝ μπορεις να τα βγαλεις περα μονος σου! ενας καλος ψυχιατρος μπορει να σε ρυθμισει καταλληλα...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    ΑΛΛΑ αν εχεις θεματα ψυχολογικα που αντανακλωνται οργανικα με συμπτωματα, πχ ταχυπαλμιες, ανικανοτητα συγκεντρωσης, θολουρα σκεψης, σκεψη που καλπαζει κλπ, τοτε ΔΕΝ μπορεις να τα βγαλεις περα μονος σου!
    ΕΧΩ ακριβως αυτα τα συμπτωματα και ειμαι με αντικαταθληπτικο ! εχω λίγη απο την ιστορια μου στο θρεντ καταθλιψη, help και εχω παει σε γιατρους που ηταν χαλια σαν ανθρωποι δυστυχως και ποιος δεν περναει απο αυτο το μονοπατι, εκανα την βλακεια να κοψω το εφεξορ και αφηστε παιδια υπέφερα
    και υποφερω
    https://www.e-psychology.gr/forum/th...CE%B7-%21-help

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    [B]
    ΕΧΩ ακριβως αυτα τα συμπτωματα και ειμαι με αντικαταθληπτικο ! εχω λίγη απο την ιστορια μου στο θρεντ καταθλιψη, help και εχω παει σε γιατρους που ηταν χαλια σαν ανθρωποι δυστυχως και ποιος δεν περναει απο αυτο το μονοπατι, εκανα την βλακεια να κοψω το εφεξορ και αφηστε παιδια υπέφερα
    και υποφερω
    και εγω με 2 αντικαταθλιπτικα ειμαι, you are not the only one...
    αλλα μου εκαναν καλο, και ειμαι ευγνωμων που επιτελους μου τα εδωσαν ...γιατι ψαχνομουν απο το 2012 και δεν μου εδιναν γιατι μπεδευονταν τα συμπτωματα με ενα αυτοανοσο που εχω...
    Κοιτα επειδη εγω δοκιμασα τα παντα πριν τα αντικαταθλιπτικα, ταλαιπωρηθηκα πολυ, και εμεινα πισω 5 χρονια στη ζωη μου, τωρα σκεφτομαι οτι επρεπε να τα εχω παρει απο το 2012... αλλα δεν μου τα εδωσαν !
    τι να εκανα? να τα επαιρνα μονη μου? ε οταν πεφτεις στα πατωματα και λες δεν μπορω να μαζεψω το μυαλο μου, δεν μπορω να οδηγησω, δεν μπορω να διαβασω, το κεφαλι μου ειναι πεδιο μαχης, και αλλα πολλα.... να πως στα δινουν...

    Εναν καλο ψυχιατρο βρες να σε ρυθμισει, και για το χρημα μην ανησυχεις, σε δημοσιο νοσοκομειο ειναι καλυτερα!
    εγω σε ιδιωτη πηγα, συστημενο, γνωσιακη ή γνωστικη αναλυτικη ψυχοθερ κανει. Πληρωνω δεν το συζητω, γερο ποσο για την εποχη, αλλα οκ καθε 3 μηνες θα πηγαινω...ουσιαστικα να μου ρυθμιζει τη δοση. Τωρα που θα παω, μου ειχε πει, οτι θα αυξησουμε τη δοση...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  14. #44
    Nefeli28
    Guest
    Ήμουν πολύ αφελής και άσχετη που πίστευα ότι θα πήγαινα σε κάποιον και θα ήταν όλα καλά...
    Δεν μου περνούσε ποτε από το μυαλό ότι μπορεί να χρειαζόταν να αλλάξω ειδικό. Μιας και πήγαινα και συστημένη ήμουν σίγουρη.
    Νομίζω αυτή η σιγουριά και κατόπιν η τυφλή εμπιστοσύνη στην αυθεντία με κατέστρεψαν.
    Δεν έβλεπα τίποτα παρά μονάχα τον θεοποιημενο θεραπευτή.
    Διαβάζω όσα γράφετε και διαπιστώνω τη μ@@@κια που με έδερνε. Και τώρα αυτά πληρώνω.
    Και λέει ο καινούριος ψυχολόγος ότι πρέπει να συγχωρήσω τον εαυτό μου για να προχωρήσω παρακάτω.
    Πως να τον συγχωρήσω. ....που όλη την ώρα με φτύνω για όλα αυτά που άφησα να γίνουν. ....

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Νεφελη μου νομιζω σε εντυπωσιασε η φιλοσοφικη διανοηση που πουλουσε υπο το καλυμμα της ψυχοθεραπειας...που μονο ψυχοθεραπεια δεν ηταν!
    Και επειδη αν θυμαμαι καλα εισαι ψυχαναγκαστικη, κολλας με εμμονες... εε τι πρωτοτυπο? κολλησες! ειναι και η τελειομανια στη μεση, το αγχος του φουντωμενο παντα, οι φοβερες ενοχες, ο τρομος για την αποτυχια....
    μην ανησυχεις, και εγω τα ιδια εχω... εδω θα ειμαστε να συζηταμε την προοδο μας...να συγκρινουμε τι μας λενε οι γιατροι μας...
    εμενα μου ειπε οτι απλα θα μειωσουμε την ενταση σε καποια χαρακτηριστικα γιατι δεν ειναι κακα εξ ορισμου, η ενταση με ενοχλει...

    Ο ψυχολογος προσπαθει με τεχνικες να σε βοηθησει, θα κανεις ασκησεις, θα κρατας ημερολογιο με σκεψεις κλπ. Εγω αυτα τα εκανα μονη μου με βιβλια αυτοβοηθειας...Ενω στον ψυχιατρο λες τα συμπτωματα σου, σου γραφει ενα φαρμακακι, θα δεις βελτιωση? ποση? το συζητας πως εισαι? εισαι λειτουργικη? και πανω στην κουβεντα βρισκεις καποιες ακρες...
    Καταλαβες? για αυτο επιμενω για τον ψυχιατρο περισσοτερο. Ο ψυχολογος θα το κανει κυπριακο το να παρεις ενα φαρμακακι που ο ψυχιατρος θα σου δωσει πανευκολα...πχ εγω το ζαναξ σταδιακα μειουμενο μου το ειχαν δωσει και το επαιρνα. Αλλα δεν μου εκανε τιποτα στο προβλημα που ειχα, μονο κοιμομουν πιο ευκολα και πιο βαθια. Ενω τωρα με τα 2 αντικαταθλιπτικα νιωθω οτι ερχομαι στα ισια μου, με 5 μηνες το ενα αντικαταθλ και 2 μηνες γεματους το 2ο...Και εχω δρομο ακομα, η δοση που παιρνω ειναι η εισαγωγικη, δεν εχω μπει ακομα στο κυριως...
    Αφου αστειευομαι και λεω, αν μπορω τωρα να συγκεντρωθω και να δουλεψω, δηλαδη φαντασου μυαλο που θα φτιαξω αν ολοκληρωσω ολη την αγωγη...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 19:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  3. Si Puo Fare Μπορεί να γίνει σκηνοθεσία Giulio Manfredonia (2008)
    By Delmem080319a in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 16-12-2014, 00:20
  4. Οι "ξυλιές" ως τρόπος διαπαιδαγώγησης
    By dreamer in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 76
    Last Post: 18-05-2011, 00:46
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •