Τεινεσμός εντέρου βοήθεια!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Τεινεσμός εντέρου βοήθεια!!

    Για σας παιδιά εχω διαγνωστεί με ΙΨΔ όμως υποφέρω απο χρόνιους πόνους χαμηλά στην πλάτη μάλιστα παλιά ηταν τόσο δυνατοί που κάποια στιγμή δεν μπορούσα να κάτσω! εχω επισκεφτεί πολλούς γαστρεντερολόγους έχω κάνει ορθοσκόπιση δεν με έχουν βρει τίποτα! αυτή την περίοδο αισθάνωμαι συνέχεια μια πολύ ισχυρή πίεση μεσα στο στο πρωκτό μου! Τι μπορεί να είναι ρε παιδία αυτή ηαισθησή ? με έχει φέρει σε κατάθληψη αυτο το πραγμα !

  2. #2
    2 πρόχειρα που μ έρχονται στο μυαλό είναι πως 1.ειναι το άγχος σου 2.καμια αιμορροιδα; χεχε λοιπόν εμένα με βοηθάει οταν αγχώνομαι με καποιο σύμπτωμα να θέτω κάποιο χρονικό όριο.. πχ με πονάει η κοιλιά μ και λέω θα διαβασω ενα βιβλιο;θα παίξω ενα παιχνίδι,θα ζωγραφίσω κλπ θα ξανακοιταξω την ώρα μετα απο 30 λεπτά η 60 κλπ αγνοώντας την ενόχληση..συνηθως μέσα σ αυτό το χρονικό διάστημα τιποτα κακο δεν μ συμβαίνει κ τις πιο πολλές φορές το σύμπτωμα εξαφανίζεται.. Εάν λοιπόν στην περιπτωση α είναι κτ επιμένει μπορείς να πας σ εναν γιατρό.αλλα είμαι σίγουρη πως δεν κινδυνεύεις,οπότε χαλάρωσε κ παρατηρησε Αυτή την αίσθηση αντικειμενικά Κ Όχι με πανικο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σπαστικη κολιτιδα μαλλον ..................οταν με πιανει κι μενα , σπανια ευτυχως , παιρνω ενα buscopan απλο , σπασμολυτικο , ειναι απο το αγχος ........δεν ειναι αιμορροιδες .....

Similar Threads

  1. Βακτήρια του εντέρου προκάλεσαν ΙΔΨ και τελικώς θεραπεύθηκε με αντιβίωση !
    By ταλαίπωρος in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 15-12-2013, 20:09
  2. Υδροθεραπεια εντερου
    By zwgrafia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 20-03-2009, 21:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •