Ποτε κινδυνευω με εθισμο απο το xanax? - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 130
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    ναι καλά...αν τρωω γλυκα, πατατακια, μακαρονια και σαλτσες να δεις πως παχαινω...
    εχω και πολυ αργο μεταβολισμο...
    συν το οτι βαρεθηκα το γυμναστηριο :(
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εγω μαρα τρωω σαβουρες με το λαντοζ κ δεν παιρνω γραμμαριο...πιθανον ομως επειδη εχω κ graves...υπερθυρεοειδισμο κ χορευω πολυ..οσον αφορα το γυμναστηριο λογικο ειναι ρε να βαρεθεις...βαρετο ειναι...βρε καμια ωραια δραστηριοτητα πχ χορο ας πουμε, να γνωρισεις κ καμια κοπελα για παρεουλα, να κανεις κ φιλιες.

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Ακριβως επειδη εχεις υπερ δεν παιρνεις, και εισαι μοντελακι!
    Εγω με τον υπο, λιγη σαβουρα να φαω, να τα τα κιλακια....

    Και τον χορο τον βαρεθηκα... περναω φαση που θελω να αρααααααζω....αλλα οκ πιεζομαι να κανω πραγματα! μην καταληξω αδρανης...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    924
    Το εφεξορ κανει πεινα παιδια, δυστυχως

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    το εφεξορ απ οτι ξερω παχαινει καπως..ανοιγει ορεξη..ενας φιλος που παιρνει, εκανε μια μπακα μεγαλη..τωρα δεν ξερω αν εχει να κανει με το τι τρωμε εμεις ή να τα φαρμακα αλλαζουν τον μεταβολισμο μας.
    μαρα...πιστευω οτι ζορισες πολυ τον εαυτο σου να κανει πραγματα, να τρεχει απο δω κ απο κει..κ κουραστηκε καπως, δεν ειναι κακο να περναμε μια εποχη αδρανειας..χρειαζεται κ αυτο.
    μη νιωθεις τυψεις που θες ν αραζεις..το περναω κ γω κατα καιρους κ πολλοι ανθρωποι, μονο που εγω δεν νιωθω τυψεις οταν το περναω..απλα το απολαμβανω.νιωθω οτι καπως σε ενοχλει που δεν θες να κανεις πραγματα..οκ ανθρωποι ειμαστε δεν ειμαστε κ μηχανες, επιπλεον να ξερεις τωρα εχουν πιασει κ τα κρυα κ το χουχουλιασμα ειναι κατι που χρειαζεται ο οργανισμος για να εξοικονομει ενεργεια..δεν ξερω αν το ξερεις αυτο με την ενεργεια του οργανισμου τον χειμωνα.
    λογω κρυου ο οργανισμος ριχνει τα γκαζια του για να αποθηκευει λιπος για να μην κρυωνει το σωμα τον χειμωνα..το ηξερες αυτο? γι αυτο εμεις οι ανθρωποι, ακομα κ τα ζωα, οταν κανει κρυο θελουμε αραγμα κ χουχουλιασμα κ μας πιανει υπνηλια.
    εχω δυο σκυλια κ τωρα που ξεκινησαν τα κρυα..κοιμουνται συνεχεια...

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κ κατι αλλο. εφοσον νιωθεις καλα , εννοω δεν εχεις θλιψεις , αγχος κ θολωμα στον εγκεφαλο σημαινει οτι τα φαρμακα πανε μια χαρα κ εχουν καραπιασει..μη ζητας συνεχεια απο τον γιατρο σου να σου δινει κατι για να φτιαξεις τον εαυτο σου, πχ..επειδη δεν εχιες ορεξη να κανεις πραγματα, δε σημαινει οτι φταιει το φαρμακο ή η δοσολογια..
    μη γινεσαι ψυχαναγκαστικη... τοσα περασες στην τελικη..ο οργανισμος σου θελει ξεκουραση τωρα που ηρεμησε..

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    924
    Την ανοιγει την ορεξη αυτο ειναι αληθεια εκτος και αν ειμαι πολυ δυστυχισμενη και με το φαι το ξεπερνω

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν ξερω..εγω οταν ειμαι πολυ δυστυχισμενη ή στρεσαρισμενη δεν μπορω να κατεβασω ουτε νερο...

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    924
    Μαλλον εγω το αντιθετο μάλλον

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Εγώ το αντίθετο τρώω οταν δεν είμαι καλά και αν κρίνω από τα κιλά μου είμαι συνεχώς χαλια χαχα
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    το εφεξορ απ οτι ξερω παχαινει καπως..ανοιγει ορεξη..ενας φιλος που παιρνει, εκανε μια μπακα μεγαλη..τωρα δεν ξερω αν εχει να κανει με το τι τρωμε εμεις ή να τα φαρμακα αλλαζουν τον μεταβολισμο μας.
    μαρα......
    Το εφεξορ , ΔΕΝ παχαινει , συνηθως παχαινουν αυτα που κανουν καλη αγχολυση , οπως ρεμερον , σεροξατ .......εχω κι εγω εντονες υποψιες οτι πραγματι αλλαζουν τον μεταβολισμο τα αντικαταθλ. .......

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εχω κοψει πλεον το ζαναξ..εδω κ 3 μερες...το εκοψα σταδιακα..απο 0.75 που επαιρνα ημερησιως, το εκανα 0.5 για λιγες μερες, μετα 0,25 για αλλες λιγες μερες κ τωρα το εκοψα εντελως κ το παιρνω μονο αν χρειαστει πολυ.
    44 μερες λαντοζ σημερα...ομως δεν νιωθω εντελως καλα...μεριεκες φορες νιωθω "οχι εγω"..σαν ηπια αποπραγματοποιηση κ καπως ελλειψη συγκεντρωσης κλπ κλπ..δεν πινω καφεδες κ πιστευω οτι παιζει πολυ το θεμα αυτο με την συγκεντρωση, οποτε ξεκινησα να πινω κακαο..νιωθω οτι θελει ο εγκεφαλος μου να ξυπνησει.
    + απο τοτε που εκοψα το ζαναξ εχω πονοκεφαλο...μπορει να ειναι απ αυτο? μπορει να ναι κ τυχαιο? δεν ξερω...
    να ναι καλα τα πονσταν.
    φαρμακαποθηκη ολε!

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    + απο τοτε που εκοψα το ζαναξ εχω πονοκεφαλο...μπορει να ειναι απ αυτο? μπορει να ναι κ τυχαιο? δεν ξερω...
    να ναι καλα τα πονσταν.
    φαρμακαποθηκη ολε!
    Μπορει και ναναι απο αυτο , αλλα αμφιβαλλω , οταν τα μειωνω , δεν εχω πονοκεφαλο , εκνευρισμο και αγχος εχω ........εδω να δεις φαρμακαποθηκη , εχω τοσα ζαναξ , οσα ξερωγω φαρμακεια εχουν μαζι ..............οσα δεν χρησιμοποιρεις , δινε τα σε φαρμακεια για κοινωνικη βοηθεια , και οσα εχουν ληξει , παλι σε φαρμακεια για να μην τα πετας και μολυνεται ο υδροφορος οριζοντας .....

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    σιγα μη πεταξω τα ζαναξ μου..ή μη τα δωσω σε φαρμακεια...σαν θησαυρο τα φυλαω...τους λεω καλημερα το πρωι κ καληνυχτα το βραδυ, δεν υπαρχει περιπτωση να τα δωσω πουθενα..:cool:

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    και τι να με πιανει πονοκεφαλος επειδη μου λειπει το 0.25 ζαναξ??ειναι δυνατον?? το 0.25 ειναι εντελως πλασιμπο..δεν νομιζω...μπορει να ναι τυχαιο, γιατι κοιμηθηκα σαν βοδι το σκ κ τωρα καθημερινες κοιμαμαι λιγοτερο κ οταν εγω κανω αλλαγη ωραριων υπνου, υποφερω απο πονοκεφαλους γενικα κ ημικρανια.

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Similar Threads

  1. xanax
    By pokemongo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 69
    Last Post: 28-10-2019, 08:01
  2. ΠΟΤΕ χρειαζεται εμπιστοσυνη κ ΠΟΤΕ στατηγικη?
    By αλεξανδρος_77 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-2016, 16:38
  3. Ποτε, ποτε, ποτε μην το βαζετε κατω
    By Madlylove in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 52
    Last Post: 05-12-2012, 18:29
  4. κινδυνευω απο καταθλιψη..
    By πίστη in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 27-11-2012, 15:23
  5. Ποτε το εγω γινεται μοναξια;και ποτε το σημπαν ολοκληρο
    By pikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 02-08-2008, 01:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •