Ποτε κινδυνευω με εθισμο απο το xanax? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 130
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    απο μικρη παντως μια ζωη ειχα τα ιδια συμπτωματα οταν εκανα υποτροπη.δ.εν ειναι κατι νεο ολο αυτο για μενα..αν παρατηρησεις στα συμτπωματα της ΓΑΔ..αναφερει παντου " νοητικη συγχιση" .. τς.
    Να που κανεις την ιδια διαγνωση μεμενα .......αγχος ....τωρα αγχος η ΓΑΔ , δυσκολο να πεις ......αλλο η ΓΑΔ .....

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ω ναι..αγχωδη διαταραχη μου λενε παντα...πακετο ειναι βασικα..ο.τι εχει ο ανθρωπος κ τον ενοχλει πακετο ειναι γενικα..κ ναι εχω πανικο μεσα μου σαν ανθρωπος..
    αν γινει σεισμος πχ θα ειμαι η μονη στανταρ που θα ουρλιαζει, θα λυποθυμισει, θα της γυρισουν τα ματια αναποδα κ υστερα αφου συνελθει θα πηδηξει απο το παραθυρο..χααχαχα!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ...καθομαι κ υπομενω..εχω ψυχικα αποθεματα με τοσα που εχω περασει, εχω εκπαιδευτει καλα....
    ..
    Βρε ανξιους , εδω περα αλλα γραφεις , οτι εισαι κουλ , εχεις αντοχες ............και πρεπει ναχεις για ναναρρωσεις ......

    και στο παραπανω ποστ , λες οτι εχεις πανικο σαν ανθρωπος .............δλδ λιγες αντοχες ......

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Στην ανξιους αναφερόμουν αλλα γιατι όχι και σε σενα. Επειδη από το δυναμισμό και τις ικανότητες που έχουμε μέχρι την πράξη μεσολαβεί κάτι που τα χαλάει όλα.
    γμτ ΠΟΙΟ ειναι αυτο που μεσολαβει????????????
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Να που κανεις την ιδια διαγνωση μεμενα .......αγχος ....τωρα αγχος η ΓΑΔ , δυσκολο να πεις ......αλλο η ΓΑΔ .....
    εγω παντως νομιζω οτι ειναι μια σουπα απο αγχος, καταθλιψη και γαδ...
    πιστευετε οτι αν βρουμε τι ειναι αυτο που τα ενεργοποιει, τον καταλυτη, θα απαλλαγουμε απο δαυτα??
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #51
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    γμτ ΠΟΙΟ ειναι αυτο που μεσολαβει????????????
    Τα ψυχολογικά μας προβλήματα προφανώς! Αυτά είναι που τα σκατώνουν όλα.
    γιάννης

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    .
    αν γινει σεισμος πχ θα ειμαι η μονη στανταρ που θα ουρλιαζει, θα λυποθυμισει, θα της γυρισουν τα ματια αναποδα κ υστερα αφου συνελθει θα πηδηξει απο το παραθυρο..χααχαχα!
    εγω αν γινει σεισμος, ειμαι ψυχραιμη και παγωμενη σαν μαρμαρο, το μυαλο θα λειτουργησει στην εντελεια, μαθηματικα...
    και μολις τελειωσει ο κινδυνος θα καταρρευσω.. εκει που οι αλλοι θα πανηγυριζουν επειδη σωθηκαν, εγω τεζα...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Συγνώμη για την κατάχρηση μιας και είστε εδώ αρκετοι μπορεί να μου προτείνει κάποιος ένα καλό ψυχιατρο στην Αθήνα?
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by a+b View Post
    Συγνώμη για την κατάχρηση μιας και είστε εδώ αρκετοι μπορεί να μου προτείνει κάποιος ένα καλό ψυχιατρο στην Αθήνα?
    εγω προσωπικα θα σου ελεγα να πας σε ενα μεγαλο δημοσιο νοσοκομειο, να κλεισεις ενα ραντεβου, να πεις το θεμα σου και απο εκει και περα θα σε κατευθυνουν.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΡΕ ΜΑΚ..αν με δεις που καθομαι στο γραφειο μου...θα πεις οκ ενας νορμαλ ανθρωπος..κ μαλιστα χαρουμενος..μεσα μου γινεται πολεμος...ειδικα νωρις το πρωι..συνερχομαι καπως μετα κ ειμαι πιο οκ.
    το θεμα ειναι οτι το εχω περασει απειρες φορες κ παντα ειναι το ιδιο μειγμα κ παντα εχω την δυναμη κ το παλευω κ βγαινω καποια στιγμη απο αυτο.
    οταν βγω απο αυτο, βρισκω παλι την δυναμικη μου ως ανθρωπος, βρισκω τον εαυτο μου κ ειμαι δυναμικη γενικα σαν ατομο, κανω πραγματα που αλλοι δεν θα καναν...ειμαι τολμηρη κ γενικα πολυ δραστηρια..
    ναι εχω δυναμη να το παλευω παντα..αυτο ομως δεν εχει σχεση με το πως νιωθω οταν κανω πανικο..
    κανω πανικο ναι φουλ..κ αυτο που παθαινω το πρωι ο ψυχιατρος πανικο το χαρακτηρισε, ομως αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχω δυναμη να το αντιμετωπισω.αν δεν ειχα δυναμη να το αντιμετωπισω, θα εμενα σπιτι κουκουλωμενη κ δεν θα επαιρνα το αυτοκινητο να οδηγησω, να ρθω στην εταιρια κ να κατσω κ κανονικο 8ωρο..
    ενω ειμαι σε υποτροπη εδω κ 2 μηνες..δεν εχω λειχει ουτε μιση μερα απο τη δουλεια μου.
    εχω εδω πανω στο γραφειο μεχρι κ χαρτινες σακουλες αναπνοης..κ οταν σκαω το πρωι απο το σπιτι εδω, αρπαζω μια σακουλα κ εισπνεω μεσα της ...
    μετα κανω τη δουλεια μου κ συνεχιζω μεχρι να σχολασω.
    νομιζω οτι απαιτει ψυχικη δυναμη το να μπορει καποιος να δουλευει σε μια τοσο απαιτητικη εταιρια κ παραλληλα μεσα του να βιωνει οτι βομβαρδιζεται απο σκεψεις κ απο πανικους γενικα.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    εγω παντως νομιζω οτι ειναι μια σουπα απο αγχος, καταθλιψη και γαδ...
    πιστευετε οτι αν βρουμε τι ειναι αυτο που τα ενεργοποιει, τον καταλυτη, θα απαλλαγουμε απο δαυτα??
    συμφωνα με την γνωσιακη ψυχολογια..ειναι ενας αξονας ...σκεψη-συναισθημα-συμπεριφορα..
    η σκεψη δημιουργει το αρχημο συναισθημα κ το ασχημο συναιασθημα την συμπεριφορα(πχ κλαμα, τρεμουλο, καταθλιψη κλπ κλπ)..η γνωσιακη ψυχοθεραπεια βασιζεται λοιπον στην προσπαθεια αλλαγης της σκεψης , η οποια θεωρειται μονη της η ιδια παραγοντας που πυροδοτει ολα αυτα..
    οποτε με τη γνωσιακη το ατομο προσπαθει να δουλεψει την σκεψη, να αλλαξει αχρηστες πεποιθησεις κ μετα επακουθει η διορθωση ολου του υπολοιπου αξονα...συναισθημα κ συμπεριφορα.καταλαβατε τιποτα? η τα γραφω καπως περιεργα?

  12. #57
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ΡΕ ΜΑΚ..αν με δεις που καθομαι στο γραφειο μου...θα πεις οκ ενας νορμαλ ανθρωπος..κ μαλιστα χαρουμενος..μεσα μου γινεται πολεμος...ειδικα νωρις το πρωι..συνερχομαι καπως μετα κ ειμαι πιο οκ.
    το θεμα ειναι οτι το εχω περασει απειρες φορες κ παντα ειναι το ιδιο μειγμα κ παντα εχω την δυναμη κ το παλευω κ βγαινω καποια στιγμη απο αυτο.
    οταν βγω απο αυτο, βρισκω παλι την δυναμικη μου ως ανθρωπος, βρισκω τον εαυτο μου κ ειμαι δυναμικη γενικα σαν ατομο, κανω πραγματα που αλλοι δεν θα καναν...ειμαι τολμηρη κ γενικα πολυ δραστηρια..
    ναι εχω δυναμη να το παλευω παντα..αυτο ομως δεν εχει σχεση με το πως νιωθω οταν κανω πανικο..
    κανω πανικο ναι φουλ..κ αυτο που παθαινω το πρωι ο ψυχιατρος πανικο το χαρακτηρισε, ομως αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχω δυναμη να το αντιμετωπισω.αν δεν ειχα δυναμη να το αντιμετωπισω, θα εμενα σπιτι κουκουλωμενη κ δεν θα επαιρνα το αυτοκινητο να οδηγησω, να ρθω στην εταιρια κ να κατσω κ κανονικο 8ωρο..
    ενω ειμαι σε υποτροπη εδω κ 2 μηνες..δεν εχω λειχει ουτε μιση μερα απο τη δουλεια μου.
    εχω εδω πανω στο γραφειο μεχρι κ χαρτινες σακουλες αναπνοης..κ οταν σκαω το πρωι απο το σπιτι εδω, αρπαζω μια σακουλα κ εισπνεω μεσα της ...
    μετα κανω τη δουλεια μου κ συνεχιζω μεχρι να σχολασω.
    νομιζω οτι απαιτει ψυχικη δυναμη το να μπορει καποιος να δουλευει σε μια τοσο απαιτητικη εταιρια κ παραλληλα μεσα του να βιωνει οτι βομβαρδιζεται απο σκεψεις κ απο πανικους γενικα.
    Δηλαδή όταν είσαι στο γραφείο,κρύβεις μέσα σου τα αρνητικά συναισθήματα,έτσι?

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    συνηθως ναι...μπορει πχ να νιωθω μεσα μου οτι τρεμω κ οτι βραζχω κ οτι θα εκραγω απο στρες κ δεν φαινεται...καθομαι σιωπηλη δουλευω κ το μυαλο μου μονο σκεφτεται κ νιωθω φοβο, αλλα κανεις δεν καταλαβαινει κατι.
    εχει ομως τυχει καποιες φορες να κλαιω στο γραφειο κ να με εχουν δει ...τις περισσοτερες φορες κλαιω κρυφα.
    ο προισταμενος μου ξερει το προβλημα μου κ με στηριζει αρκετα..ομως εγω προσπαθω να μη δινω δικαιωματα..μερικες φορες τρεμουν τα χερια μου κ δεν μπορω να γραψω..αλλα κ παλι αυτο ο αλλος απεναντι στο γραφειο , δεν μπορει να το παρατηρησει...απλα το κρυβω μεσα μου ναι.

  14. #59
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    συνηθως ναι...μπορει πχ να νιωθω μεσα μου οτι τρεμω κ οτι βραζχω κ οτι θα εκραγω απο στρες κ δεν φαινεται...καθομαι σιωπηλη δουλευω κ το μυαλο μου μονο σκεφτεται κ νιωθω φοβο, αλλα κανεις δεν καταλαβαινει κατι.
    εχει ομως τυχει καποιες φορες να κλαιω στο γραφειο κ να με εχουν δει ...τις περισσοτερες φορες κλαιω κρυφα.
    ο προισταμενος μου ξερει το προβλημα μου κ με στηριζει αρκετα..ομως εγω προσπαθω να μη δινω δικαιωματα..μερικες φορες τρεμουν τα χερια μου κ δεν μπορω να γραψω..αλλα κ παλι αυτο ο αλλος απεναντι στο γραφειο , δεν μπορει να το παρατηρησει...απλα το κρυβω μεσα μου ναι.
    Λογικό να το κρύψεις μέσα σου,όταν είσαι στη δουλειά.
    Ο προιστάμενος,ελπίζω πως είναι έμπιστο άτομο.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ναι ειναι..δεν τον αφορα αν ειμαι ετσι εφσον η δουλεια γινεται κανονικα...δεν εχω θεματα τη δουλεια κ στην αποδοση μου...προσπαθω πολυ αλλα τα καταφερνω.

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. xanax
    By pokemongo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 69
    Last Post: 28-10-2019, 08:01
  2. ΠΟΤΕ χρειαζεται εμπιστοσυνη κ ΠΟΤΕ στατηγικη?
    By αλεξανδρος_77 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-2016, 16:38
  3. Ποτε, ποτε, ποτε μην το βαζετε κατω
    By Madlylove in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 52
    Last Post: 05-12-2012, 18:29
  4. κινδυνευω απο καταθλιψη..
    By πίστη in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 27-11-2012, 15:23
  5. Ποτε το εγω γινεται μοναξια;και ποτε το σημπαν ολοκληρο
    By pikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 02-08-2008, 01:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •