Έλλειψη σεξουαλικότητας και ερωτικής διάθεσης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    60

    Έλλειψη σεξουαλικότητας και ερωτικής διάθεσης

    Γειά σας.
    Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα θέμα που με απασχολεί.
    Είμαι λοιπόν μαζί με μια κοπέλα 35 ετών εδώ και 1 χρόνο και συζούμε.Πρόκειται για μια γυναίκα λοιπόν που είναι αρκετά κλειστός χαρακτήρας και δύσκολα εκδηλώνεται.
    Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι παρόλο που συζούμε και μοιραζόμαστε τα πάντα ποτέ δεν θα με προκαλέσει ερωτικά ούτε θα κάνει καμμία ερωτική κίνηση.Αν κάνω εγώ το 1ο βήμα έχει καλώς αλλοιώς...
    Κάνουμε μπάνιο μαζί και δεν με ακουμπάει ποτέ στα απόκρυφα σημεία ενώ εγώ το κάνω σχεδόν πάντα χωρίς να αρνείται.Με βλέπει γυμνό και έχει μια απάθεια σαν να βλέπει τον αδερφό της ή το φίλο της.
    Το έχω συζητήσει και μου λέει ότι ντρέπεται γι αυτό λειτουργεί έτσι.Πως είναι δυνατόν να ντρέπεται όταν η ίδια ήρθε να μείνει μαζί μου και μοιραζόμαστε την κάθε στιγμή.
    Πραγματικά δεν μπορώ να εξηγήσω κάποια πράγματα.
    Οταν κάποιος ποθεί κάποιον ερωτικά το δείχνει με κάποιο τρόπο έτσι δεν είναι ?
    Γιατί τόση απάθεια ενώ όπως λέει με αγαπάει και θέλει να μοιραστεί μαζί μου τη ζωή της.
    Οταν τα συζητάω μαζί της μου λέει ότι έχω δίκιο αλλά δεν μπορεί να εξηγήσει γιατί λειτουργεί έτσι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Αν για χρόνια έχεις μάθει (απο την κοινωνία και τους γύρω) οτι το \'\'σωστό\'\' κορίτσι πρέπει να καταπιεζει την ερωτική του διάθεση , αυτό δεν αποβάλεται τόσο εύκολα . Ισως να είσαι εσυ αυτός που θα την βοηθήσει να το αποβάλει και θα την βοηθήσει να απενεχοποιήσει σκέψεις και διαθέσεις ερωτικές .
    Αν σε ενδιαφέρει βέβαια και δεν το θεωρείς κουραστικό .

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    60
    Σύμφωνοι Κλειώ.
    Φυσικά και έχω τη διάθεση να την κάνω να το ξεπεράσει.
    Οποτε όμως προσπαθώ να τις κουβεντιάσω το θέμα μου λέει
    ότι την κουράζω την αγχώνω παρόλο που όπως λέει έχω δίκιο και την κάνω έτσι να μαζεύεται ακόμη περισσότερο.Πως αλλοιώς μπορεί να γίνει αυτό ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Μπορεί κάλλιστα να μην έχει ερωτική διάθεση κάποιος που σε αγαπάει, το ένα δε συνεπάγεται το άλλο.
    Π.χ. ένας άνθρωπος που καταπιέζει τα σεξουαλικά του ένστικτα γιατί δε νιώθει καλά με το σώμα μπορεί να μη νιώθει από μόνος του ερωτική επιθυμία παρά μόνο όταν τον πειράζει ο άλλος και του την ξυπνάει.
    Οι άνθρωποι επίσης έχουν διαφορετικούς ρυθμούς στο πως τους έρχεται η διάθεση, άλλοι έχουν όρεξη κάθε μέρα και σε άλλους πρέπει να περάσει ένα διάστημα για να τους λείψει.
    Πολλές γυναίκες επίσης συνηθίζουν να παίρνει την πρωτοβουλία ο άντρας ενώ έχω συναντήσει και άντρες που τους είναι ενοχλητικό και τους ξενερώνει αν τους εκδηλώσει ερωτική διάθεση πρώτα η γυναίκα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Θα συμφωνήσω με την Κλειώ...

    Τώρα,πέρα απο τήν κουβέντα μπορεις να τη βοηθήσεις κ με διαφορετικο τρόπο. Μπορει η κουραση κ το άγχος που αναφέρει να ειναι αποτέλεσμα της ντροπής ή της αμηχανιας που αισθάνεται. Αυτα δεν μπορει να τα αποβάλει απο τη μια μερα στην άλλη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by pvernos
    Σύμφωνοι Κλειώ.
    Φυσικά και έχω τη διάθεση να την κάνω να το ξεπεράσει.
    Οποτε όμως προσπαθώ να τις κουβεντιάσω το θέμα μου λέει
    ότι την κουράζω την αγχώνω παρόλο που όπως λέει έχω δίκιο και την κάνω έτσι να μαζεύεται ακόμη περισσότερο.Πως αλλοιώς μπορεί να γίνει αυτό ?
    Πρώτα πρέπει να τακτοποιήσεις τις δικές σου επιθυμίες . Θέλω να πω οτι δεν μπορεί να αλλάξει η κοπέλα γρήγορα , ποσο μάλλον απο την μια μέρα στην άλλη . Αρα η συναισθηματική σου ανάγκη για δική της σεξουαλική αφύπνιση , δεν μπορεί να ικανοποιηθεί άμεσα και κάπως πρέπει να το βολέψεις . Μπορείς ?
    Επειτα , νομίζω οτι καλύτερη δουλειά θα κάνει το ΚΑΛΟ ΣΕΞ παρά η κουβέντα !!
    Αν της αρέσει , θα δημιουργηθούν εικόνες και αυτό θα είναι το πρώτο βήμα στο να κάνει και αυτή πρώτα βήματα .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Προτείνω επίσης τρυφερότητα και να την κοιτάς στα μάτια οταν το κάνετε και να συντονίζεσαι με τους ρυθμούς της . Ενδεχομένως να περάσει στην σεξουαλική απελευθέρωση οταν ικανοποιηθεί και συναισθηματικά .
    Κράτα τις άλλες σκηνές , για οταν ξεμπλοκάρει . :P

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    ειναι πολυ πιθανο επισης η κοπέλα να μην εχει καλή σχέση με το σώμα της -ανεξάρτητα με το αν εχει ομορφο σώμα ή οχι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    Σοφια πολυ καλη η πρατηρηση σου....πραγματι ισως να μην νιωθει ανετα με το κορμι της και η αυτοπεποιηθηση της να μην ειναι στα υψη...Δεν μπορω να προτεινω καποια λυση στο θεμα αλλα ισως αν πιστεψει οτι την θελεις κολασμενα(και δεν γινεται με κουβεντα παρα μονο με σεξ) ισως την δει διαφορετικα και την πιασουν τρελες....Πιστευω πως δεν υπαρχει ατομο που να μην απελευθερωνεεται στο σεξ οσο ντροπαλο κ να ειναι στην υπολοιπη ζωη του...αρκει να εμπιστευθει τον συντροφο...!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    πολύ σημαντικο το θέμα εμπιστοσύνης, συμφωνω : ειναι ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ για να λυθει

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    60
    Μα ισχυρίζεται ότι μαζί μου έχει πλήρη εμπιστοσύνη και νοιώθει πολύ όμορφα.
    Δεν θέλω σεξουαλικές τρέλες απλώς ενδιαφέρον...!!!
    Σίγουρα δεν έχει πολύ αυτοπεποίθηση και για το σώμα της.
    Παρόλα αυτά κάνω ότι μπορώ για να την ανεβάζω.
    Μερικές φορές τις λέω ότι είναι όμορφη και παραξενεύεται.
    Παρόλο πάντως που ισχυρίζεται ότι έχει εμπιστοσύνη πιστεύω και γω τελικά ότι δεν με έχει αποδεχτεί πλήρως και διακατέχεται ακόμη από ενδοιασμούς και ανασφάλειες.
    Αλλοιώς δεν μπορώ να εξηγήσω τη στάση της.
    Εντμεταξύ αρνείται να κάνει οποιαδήποτε τέτοια συζήτηση.
    Απλώς μου λέει ότι έχω δίκιο και ότι τέτοιες κουβέντες της κάνουν κακό χωρίς τίποτα παραπάνω.Οτι λαμβάνει τα μηνύματα αλλά μάλλον δεν μπορεί να τα κάνει πράξη εύκολα.
    Μάλλον χρειάζεται πολύ υπομονή ακόμη.
    Η ίδια πάντως ανησυχεί γιατί δεν παντρευόμαστε ακόμη...!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    Το τελευταιο τι σχεση εχει???αυτο με το γαμο??αν δεν νιωσει ανετα με το σωμα της ειναι λιγο δυσκολο να εκφραστει παντως...πχ της εχεις παρει ποτε δωρο εσωρουχο κατι απο αυτα που δεν φοραει ομως.λεγοντας της ποσο θες να την δεις να τα φοραει κ τετοια????

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    16
    ΠΟΤΕ μην κανεις συζητησεις λεγοντας θα ηθελα να εκανες αυτο,γιατι δεν παιρνεις πρωτοβουλιες κτλ την φερνεις σε απιστευτη αμηχανια.καντην να καταλαβει-πραγματικα ομως- οτι γουσταρεις τις ατελειες της
    οτι ειναι ΚΟΥΚΛΑ οτι σε τρελενει ερωτικα και σιγα σιγα πανω στην πραξη βοηθησε τη να αναλαβει πρωτοβουλια.
    επισης ξεκινα μιλα της σταδιακα λιγο πιο kinky δειξτης οτι τρελαινεσε για εκεινη............
    αν μετα δεις ενα ηφαιστειο και μπεις στο forum λεγοντας η κοπελα μου ειναι σεξομανης θελει συνεχεια να κανουμε sex mhn απορησεις γιατι.....συνηθως οι ανθρωποι που ειναι πολυ ντροπαλοι και με χαμηλη αυτοεκτιμηση οταν απελευθερωθουν και αγαπησουν το σωμα τους γινονται οι πιο ερωτικοι συντροφοι.good luck

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    16
    α βασικο
    ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by christialena
    α βασικο
    ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ
    Αυτο θα το πει ΜΟΝΟ αν είναι !!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •