θα ήθελα να θέσω ένα βασικό ερώτημα που πιστεύω απασχολεί όλους εμάς που ανεβαίνουμε το γολγοθά της \"αγχ\'ωδους διαταραχής\", των \"κρίσεων πανικού\" και όλων των συμπαραμαρτούντων που μας έχουν κάνει τη ζωή δύσκολη.
Τελειώνει ποτέ αυτό το πράγμα;
Και όταν ρωτάω αν τελειώνει εννοώ αν τελειώνει πραγματικά. Το ρωτάω αυτό γιατί μετά από 12 χρόνια μέσα σε αυτή την κατάσταση μπορώ με κάποιον τρόπο να υπολειτουργώ στη δουλειά μου και στην κοινωνική μου ζωή και έχω περιόδους που είμαι πολυ καλύτερα και άλλες που ξαναγυρνάω στα αρχικά συμπτώματα. Αλλά ξαναρωτάω. Τελειώνει ποτέ; Υπάρχει κανείς ο οποίος μπήκε μέσα σε αυτό το λούκι και τώρα πια το θυμάται σαν κακό όνειρο; Το έχει αφήσει εντελώς πίσω του;
Αυτό με απασχολεί πάρα πολύ. Θα ήθελα να ξέρω αν έχω ελπίδα να ξαναγίνω όπως ήμουνα πριν 12 χρόνια. Να βγαίνω με φίλους και να μην ιδρώνω, να μη ζαλίζομαι κλπ. (οι περισσότεροι τα ξέρετε καλά)
Δεν θέλω απάντηση από κάποιο γιατρό, θέλω απάντηση από κάποιον παθόντα. Δεν με ενδιαφέρει η επιστημονική άποψη, με ενδιαφέρει η ανθρώπινη.
Ευχαριστώ πολύ.