Συμπτώσεις...........
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128

    Συμπτώσεις...........

    και έπειτα ήρθε ο έρωτας...με ένα κορίτσι που στην εφηβεία έχασε τον πατέρα της, και πριν 2 χρονια βγήκε από μία σχέση 1,5 χρόνου που την καταρράκωσε ψυχολογικά.Μια σχέση πολυ δυνατή, ένας τρελός έρωτας από ότι λέει που δεν πρόκειται να ξαναζήσει. Κυκλοθυμική,κλειστή,αρκετά ανώριμη και γενικά δύσκολος άνθρωπος.

    Τη γνώρισα 10 Ιανουαρίου και έπειτα από πολλά προβλήματα και 3 βδομάδες διάσταση ξαναείμαστε μαζί...είμαστε και δεν είμαστε!

    Από τη μια αυτή η αβεβαιότητα στη σχέση με παραλύει, από την άλλη δε θέλω να την αφήσω(να μ'αφήσει). Θέλω να προσπαθήσω να κάνω αυτό το πρόσωπο να χαμογελάει και να έχει όρεξη για ζωή...2 χρόνια τώρα δε ζει λέει!

    Αυτό που ζητάω από εδώ μέσα είναι αντίστοιχες εμπειρίες και πού τελικά οδήγησαν.

    Μπορεί να ερωτευτει ένας ανθρωπος σταδιακά?

    Μπορεί να αλλάξει με τη βοηθειά σου?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Στην πρώτη ερώτηση σου, λέω ΟΧΙ, κάθετα σε αυτό . -
    Αυτά είναι για να κοροϊδευόμαστε μήπως και νιώσουμε καλύτερα.. Δεν υπάρχει θα αρχίσει ο άλλος με τον καιρό να με βλέπει διαφορετικά και μπλα μπλα μπλα.. Τι θα γίνει δηλαδή; Θα ξυπνήσει έτσι ξαφνικά μια ωραία πρωϊα και θα του έρθει η θεία φώτιση;
    Αυτό ή το νιώθεις με τη μια, ή καθόλου, τέλος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    όντως! Θέλω να πιστεύω ότι είναι ερωτευμένη μάζι μου αλλά το καταπιέζει γιατί φοβάτε...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Εγώ πάλι πιστεύω ότι γίνεται.Γιατί μπορεί σιγά σιγά γνωρίζοντας τον άλλο καλύτερα να αρχίσεις να ανακαλύπτεις ενδιαφέροντα πράγματα στην προσωπικότητά του που να σε κάνουν να τον ερωτευτείς.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    όχι! Είμαι ανυπόμονος...ήδη όμως μέρα με τη μέρα μου δείχνει μικρά αλλά σημαντικά πραμματάκια και γίνονται βήματα στη σχέση!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by OneiroPauL
    και έπειτα ήρθε ο έρωτας...με ένα κορίτσι που στην εφηβεία έχασε τον πατέρα της, και πριν 2 χρονια βγήκε από μία σχέση 1,5 χρόνου που την καταρράκωσε ψυχολογικά.Μια σχέση πολυ δυνατή, ένας τρελός έρωτας από ότι λέει που δεν πρόκειται να ξαναζήσει. Κυκλοθυμική,κλειστή,αρκετά ανώριμη και γενικά δύσκολος άνθρωπος.

    Τη γνώρισα 10 Ιανουαρίου και έπειτα από πολλά προβλήματα και 3 βδομάδες διάσταση ξαναείμαστε μαζί...είμαστε και δεν είμαστε!

    Από τη μια αυτή η αβεβαιότητα στη σχέση με παραλύει, από την άλλη δε θέλω να την αφήσω(να μ\'αφήσει). Θέλω να προσπαθήσω να κάνω αυτό το πρόσωπο να χαμογελάει και να έχει όρεξη για ζωή...2 χρόνια τώρα δε ζει λέει!

    Αυτό που ζητάω από εδώ μέσα είναι αντίστοιχες εμπειρίες και πού τελικά οδήγησαν.

    Μπορεί να ερωτευτει ένας ανθρωπος σταδιακά?

    Μπορεί να αλλάξει με τη βοηθειά σου?
    Σου τόνισα μέσα στο δικό σου κείμενο την απάντηση στο δεύτερο ερώτημά σου. Μία σχέση μπορεί να σε αλλάξει και προς το καλίτερο και προς το χειρότερο.

    Όσον αφορά όμως αυτό που πραγματικά νομίζω σε απασχολεί θα σου έλεγα το εξής:
    Όσο \"προσπαθείς\" να την κάνεις να χαμογελάσει δεν θα καταφέρεις και πολλά. Όταν αφεθείς και χαμογελάσεις - ευτυχήσεις εσύ, τότε θα δείς μεγάλη διαφορά και σε αυτήν.
    Ότι και να γίνει πάντως να ξέρεις πως για όσο είσαι μαζί της αν είσαι \"σωστός\" (γενικώς) απέναντί της τότε όλο και κάτι θα της έχεις δώσει.
    been good, been bad. WILL GO ON

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by Dalia
    Εγώ πάλι πιστεύω ότι γίνεται.Γιατί μπορεί σιγά σιγά γνωρίζοντας τον άλλο καλύτερα να αρχίσεις να ανακαλύπτεις ενδιαφέροντα πράγματα στην προσωπικότητά του που να σε κάνουν να τον ερωτευτείς.
    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ. ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΛΙΚ Ο ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ. ΕΚΤΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ. ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΘΕΑΤΡΙΝΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΨΕΜΜΑΤΑ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    κι ομως...μια χαρά γίνεται. αν κάποιος δεν το χει νιωσει στην πορεια να ερωτεύεται καποιον, δεν σημαινει οτι δεν γινεται...

    αλλωστε ο καθενας μονος του γνωρίζει πώς αισθάνεται....δεν μπορει ομως να πει και τί συμβαινει στον άλλο!!!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    52
    Originally posted by Dexter
    Στην πρώτη ερώτηση σου, λέω ΟΧΙ, κάθετα σε αυτό . -
    Αυτά είναι για να κοροϊδευόμαστε μήπως και νιώσουμε καλύτερα.. Δεν υπάρχει θα αρχίσει ο άλλος με τον καιρό να με βλέπει διαφορετικά και μπλα μπλα μπλα.. Τι θα γίνει δηλαδή; Θα ξυπνήσει έτσι ξαφνικά μια ωραία πρωϊα και θα του έρθει η θεία φώτιση;
    Αυτό ή το νιώθεις με τη μια, ή καθόλου, τέλος.
    Α ρε Dexter,
    όλο μ***κιες λες σε αυτό το φόρουμ....ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΨΕΙΣ!....

    Φίλε OneiroPauL,
    βεβαίως και υπάρχει περίπτωση κάποιος να ερωτευτεί κάποιον με τον καιρό! Συμβαίνει παντού γύρω μας συνέχεια! \"Ημασταν φίλοι και σιγα σιγα τον ερωτευτηκα\", \"Δεν μου άρεσε στην αρχή αλλά μετά την ερωτεύτηκα\" κ.τ.λ...... Όλα τα σενάρια παίζουν στον έρωτα και υπάρχουν ατελείωτα....

    Α ρε μουφαδόρε Dexter....με τις μούφα συμβουλές σου....

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    52
    Originally posted by justme
    Originally posted by OneiroPauL
    και έπειτα ήρθε ο έρωτας...με ένα κορίτσι που στην εφηβεία έχασε τον πατέρα της, και πριν 2 χρονια βγήκε από μία σχέση 1,5 χρόνου που την καταρράκωσε ψυχολογικά.Μια σχέση πολυ δυνατή, ένας τρελός έρωτας από ότι λέει που δεν πρόκειται να ξαναζήσει. Κυκλοθυμική,κλειστή,αρκετά ανώριμη και γενικά δύσκολος άνθρωπος.

    Τη γνώρισα 10 Ιανουαρίου και έπειτα από πολλά προβλήματα και 3 βδομάδες διάσταση ξαναείμαστε μαζί...είμαστε και δεν είμαστε!

    Από τη μια αυτή η αβεβαιότητα στη σχέση με παραλύει, από την άλλη δε θέλω να την αφήσω(να μ\'αφήσει). Θέλω να προσπαθήσω να κάνω αυτό το πρόσωπο να χαμογελάει και να έχει όρεξη για ζωή...2 χρόνια τώρα δε ζει λέει!

    Αυτό που ζητάω από εδώ μέσα είναι αντίστοιχες εμπειρίες και πού τελικά οδήγησαν.

    Μπορεί να ερωτευτει ένας ανθρωπος σταδιακά?

    Μπορεί να αλλάξει με τη βοηθειά σου?
    Σου τόνισα μέσα στο δικό σου κείμενο την απάντηση στο δεύτερο ερώτημά σου. Μία σχέση μπορεί να σε αλλάξει και προς το καλίτερο και προς το χειρότερο.

    Όσον αφορά όμως αυτό που πραγματικά νομίζω σε απασχολεί θα σου έλεγα το εξής:
    Όσο \"προσπαθείς\" να την κάνεις να χαμογελάσει δεν θα καταφέρεις και πολλά. Όταν αφεθείς και χαμογελάσεις - ευτυχήσεις εσύ, τότε θα δείς μεγάλη διαφορά και σε αυτήν.
    Ότι και να γίνει πάντως να ξέρεις πως για όσο είσαι μαζί της αν είσαι \"σωστός\" (γενικώς) απέναντί της τότε όλο και κάτι θα της έχεις δώσει.
    Justme,
    μου άρεσε πολύ η απάντηση σου, θεωρώ πως είναι πολύ σωστό αυτό που τόνισα με μαύρο..το ζω αυτό και εγώ, γιαυτό σου λέω..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    και για την ιστορία, με την κοπέλα τέλος.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    47
    Originally posted by OneiroPauL
    και για την ιστορία, με την κοπέλα τέλος.
    τέλος;;; δηλαδή;;;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    δηλαδή τελειώσαμε οριστικά...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Originally posted by ShowMeHowToLive
    Α ρε Dexter,
    όλο μ***κιες λες σε αυτό το φόρουμ....
    Είπα να μιμηθώ εσένα και όπως βλέπεις το κάνω με επιτυχία. ;)

    Originally posted by ShowMeHowToLive
    ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΨΕΙΣ!....
    Ναι, είμαι ένα πράγμα σαν το τραγούδι που λέει ότι αξίζει να ζεις για ένα όνειρo κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει.
    Να \'σαι καλά φίλε για το κοπλιμέντο!

    Originally posted by ShowMeHowToLiveΦίλε OneiroPauL,
    βεβαίως και υπάρχει περίπτωση κάποιος να ερωτευτεί κάποιον με τον καιρό! Συμβαίνει παντού γύρω μας συνέχεια! \"Ημασταν φίλοι και σιγα σιγα τον ερωτευτηκα\", \"Δεν μου άρεσε στην αρχή αλλά μετά την ερωτεύτηκα\" κ.τ.λ...... Όλα τα σενάρια παίζουν στον έρωτα και υπάρχουν ατελείωτα....

    Α ρε μουφαδόρε Dexter....με τις μούφα συμβουλές σου....
    Δυστυχώς σε αυτή την περίπτωση δεν λειτούργησε. Αν ξέρεις να διαβάζεις (γιατί να γράφεις όχι, άκου εκεί λέξη μουφαδόρος! Ούτε Μπαμπινιώτης να \'σουν φίλε, βγάζεις και δικές σου λέξεις!) έδωσε την απάντηση του ο ΟneiroPauL.

    Αυτά, και μην μου αγχώνεσαι φιλαράκι, το παν είναι να παραδεχτείς το πρόβλημά σου, μετά όλοι θα σε βοηθήσουμε να το αντιμετωπίσεις. ;)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •