Συγκέντρωση βενζοδιαζεπινών μετά από ανάλυση ούρων.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214

    Συγκέντρωση βενζοδιαζεπινών μετά από ανάλυση ούρων.

    Γνωρίζετε ποιά είναι η φυσιολογική συγκέντρωση βενζοδιαζεπινών από χρήση Zanax 0,25mg την ημέρα;
    Σε μια ανάλυση που έκανα μου βγήκε συγκέντρωση 357ng/ml και διάβασα ότι είναι άνω των ορίων (τοξική). Να το δείξω στον γιατρό;

  2. #2
    Γιατι να μην δεν τα δειξεις ; μπορει να εχει κατι εναλλακτικο να προτεινει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Πρωτη φορα το ακουω αυτο γιατι τι μπορει να παθεις; αν συγκεντρωθει στα ουρα;

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    μηπως καπου εχεις μπερδευτει? η αναλυση ουρων γινετε για να διαπιστωθει αν καποιος κανει χρηση ''γενικων ουσιων'' αλλα και χρηση βενζοδιαζεπινων!!! το γεγονος οτι η αναλυση ανεδειξε πως το αποτελεσμα των βενζοδιαζεπινων ειναι θετικο, αυτο σημαινει πως ασχετως την τιμη που σε εβγαλε, πως κανεις χρηση του ξαναξ...απο εκει και περα δεν νομιζω οτι θα ενδιαφερει τον γιατρο σου οτι το αποτελεσμα εδειξε καποια τιμη, ισως ανωτερη απο αυτην την δοσολογια που κανεις χρηση εσυ!!! Αλλα για ποιον λογο εκανες αναλυση ουρων?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    Την έκανα μια εβδομάδα μετά την κατανάλωση ενός καφέ στη δουλειά που μου προκάλεσε ζαλάδα, υπνηλία, ευερεθιστότητα, βήχα κ.α. για μια εβδομάδα σχεδόν.
    Υποψιαζόμουν και υποψιάζομαι ακόμη, ότι μου βάζουν ουσίες όταν βρουν ευκαιρία. Επί χρόνια είχα κακή υγεία με όλα τα παραπάνω συμπτώματα. Τελευταία συνήλθα και παίρνω ακόμη την αγωγή του γιατρού. Που σημαίνει ότι η δική μου αγωγή δεν με κάνει τόσο χάλια.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    τοτε αν θεωρεις οτι σε ριχνουν κατι στον καφε σου στην δουλεια, απεφυγε να πινεις καφε που στον ετοιμαζουν εκει και παιρνε δικο σου που εχεις ετοιμασει απο το σπιτι, ή ετοιμαζε τον στην δουλεια σου εσυ, και εχε τον υπο την επιτηριση σου...αν για καποιον λογο φυγεις, τοτε αν γυρισεις πισω, μην ξαναπιεις απο το φλυτζανι, αφου ηταν εκτος της επιτηρησεως σου!! Αλλα γιατι να σε ριχνουν στον καφε ουσιες? Προσπαθει κανεις να σε δηλητηριασει?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    Δεν ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα. Σχεδόν 20 χρόνια εργάζομαι σε έναν παραλογισμό και με κακή υγεία. Υπόψη είναι δημόσια επιχείρηση, επομένως υπάρχουν, δρουν και κάνουν κουμάντο τα γνωστά κομματικά φρούτα.
    Αυτά που λες τα κάνω, αλλά μόνο εδώ και έναν χρόνο και η υγεία μου βελτιώθηκε. Αναγκάστηκα όμως να πάω σε εργατική διαφορά για να απομακρύνω ένα άτομο από τον χώρο εργασίας μου και να μείνω μόνη μου στο γραφείο (ένα μικρό δωμάτιο) πράγμα που δεν αρέσει στα "φρούτα".
    Ευχαρίστως θα έφευγα για το εξωτερικό αν γινόταν (έχω ζήσει παλαιότερα). Εξάλλου δεν παίρνω πολλά χρήματα, ούτε είμαι στα κόλπα για να πάρω προαγωγή ή να κάνω μια εργασία, μέσα σ' αυτόν τον χώρο, που να μου αποφέρει παραπάνω χρήματα παρόλο που έχω τα προσόντα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    genesis σε βλεπω ακομα λιγο τσαντισμενη.

    μαλλον πρεπει να αυξησεις τη δοσολογια του φαρμακου σου για να σου φυγει η τσαντιλα...

    αφου ξερεις και εσυ οτι με τα φαρμακα κελαηδας αμα τα παρεις στη σωστη δοση.

    επισης εμενα με βοηθαει να καθομαι εξω στο μπαλκονι στο φρεσκο αερα και να χαλαρωνω καθε μερα για κανενα μισαωρο.

    επισης κοιτα να κανεις περπατημα κ αεροβια γυμανστικη για ευεξια γιατι τα φαρμακα μας ριχνουν..
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

Similar Threads

  1. εχει παθει κανεις αισθημα ατελους κενωσης ουρων/συχνοουρια?
    By Giorgos27 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 04-06-2018, 04:50
  2. Ανάλυση του dna για καθορισμό σωστής δοσολογίας φαρμάκων;
    By shifter in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 22-12-2012, 03:18
  3. Διακοπη Βενζοδιαζεπινων μετα απο μακροχρονια θεραπευτικη χρηση
    By nvex in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 28-08-2012, 00:59
  4. αναλυση-ψυρισμα συμπεριφορας των αλλων ...
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 24-08-2011, 20:36
  5. Ανάλυση της αγοραφοβίας
    By Wintertimes in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 28-10-2008, 10:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •