Με μισω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Με μισω

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264

    Με μισω

    Νομιζω οτι με μισω.εδω κ εναν χρονον σχεδον βιωνω μια εντελως πρωτογνωρη κατασταση για μενα.εχω ααπομωνωθει απο ολους σχεδον καθομαι ολη μερα σπιτι μου και σκεφτομαι.νιψθω να εχω γινει ενα με το μηδεν και την αιωνιοτητα.τιποτα δεν υπαρχει ολα κενα και χωρις νοημα.πηγα κααι σε γιατρους ολοι προτειναν αγωγη με αντικαταθλιπτικα αλλα δεν θελω να παρω.βασικα δεν θελω να με βοηθησω.νιωθω ενα τιποτα που δεν χρηζει βοηθειας ουτε θεραπειας.να προσπαθησψ γιατι?και τοσα χρονια που προσπαθουσα τι καταλαβα? Ενα μηδεν.φφφφ μακαρι να μπορουσα να αυτοκτονησω αν κ ουτε αυτο δεν μπορω να κανω. Για τιποτα δεν ειμαι μονο για να σκεφτομαι η για ναα πηγαινοερχομαι χωρις νοημα και σκοπο.δεν αντεχω τον εαυτο μου ολα μου τα ονειρα πεθαναν και μααζι τους κ γω.σααν νεκρη νιωθω.ο γιατρος τι θα μ κανει? Θα με ποτισει φαρμακα και θα με συμβουοεψει να περοφερομαι στον εξω κοσμο μπας κ βρω το δρομο μου.ποσο βοηθητικα ολα αυτα!οσο εγωιστικο κι αν ακουγεται δεν τα χα φαντααστει ετσι ουτε οτι θα κατεληγα ετσι.γεμαατη ονειρα ημουν μου κοβονταν σιγα σιγα μερα με τη μερα για χρονια.κουραστηκαα βαρεθηκα και τις λογικες και τις συμβουλες και ολους τους δηθεν εκει εξω.δεν καανω για αυτον τον κοσμο και ουτε ξερω για τι κανω.μαλλον για τιποτα δεν κανω.ηρθα σ αυτον τον κοσμο με προορισμο την αιωνιοτητα των σκεψεων μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by melina20 View Post
    Νομιζω οτι με μισω.εδω κ εναν χρονον σχεδον βιωνω μια εντελως πρωτογνωρη κατασταση για μενα.εχω ααπομωνωθει απο ολους σχεδον καθομαι ολη μερα σπιτι μου και σκεφτομαι.νιψθω να εχω γινει ενα με το μηδεν και την αιωνιοτητα.τιποτα δεν υπαρχει ολα κενα και χωρις νοημα.πηγα κααι σε γιατρους ολοι προτειναν αγωγη με αντικαταθλιπτικα αλλα δεν θελω να παρω.βασικα δεν θελω να με βοηθησω.νιωθω ενα τιποτα που δεν χρηζει βοηθειας ουτε θεραπειας.να προσπαθησψ γιατι?και τοσα χρονια που προσπαθουσα τι καταλαβα? Ενα μηδεν.φφφφ μακαρι να μπορουσα να αυτοκτονησω αν κ ουτε αυτο δεν μπορω να κανω. Για τιποτα δεν ειμαι μονο για να σκεφτομαι η για ναα πηγαινοερχομαι χωρις νοημα και σκοπο.δεν αντεχω τον εαυτο μου ολα μου τα ονειρα πεθαναν και μααζι τους κ γω.σααν νεκρη νιωθω.ο γιατρος τι θα μ κανει? Θα με ποτισει φαρμακα και θα με συμβουοεψει να περοφερομαι στον εξω κοσμο μπας κ βρω το δρομο μου.ποσο βοηθητικα ολα αυτα!οσο εγωιστικο κι αν ακουγεται δεν τα χα φαντααστει ετσι ουτε οτι θα κατεληγα ετσι.γεμαατη ονειρα ημουν μου κοβονταν σιγα σιγα μερα με τη μερα για χρονια.κουραστηκαα βαρεθηκα και τις λογικες και τις συμβουλες και ολους τους δηθεν εκει εξω.δεν καανω για αυτον τον κοσμο και ουτε ξερω για τι κανω.μαλλον για τιποτα δεν κανω.ηρθα σ αυτον τον κοσμο με προορισμο την αιωνιοτητα των σκεψεων μου.
    επειδη ειχα και εγω καταθλιψει τα χαπια βοηθανε παρα πολυ....να τα παρεις...
    και να κανεις και λιγο ψυχαναλυση θα σ βοηθησει....σε βλεπω παρα πολυ απαισιοδοξη...
    τι σ εχει συμβει και εισαι ετσι?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    Ειναι πολλα και χρονια απο οικογενειακα μεχρι φολικα γκομενικα.δεν ξερω αν ειμαι απαισιοδπξη απλα δεν θελω να βαυκαλιζομαι με ψευτικες ελπιδες.αρκετα το εκανα δεν αντεχω να ξανααπογοητευτω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by melina20 View Post
    Ειναι πολλα και χρονια απο οικογενειακα μεχρι φολικα γκομενικα.δεν ξερω αν ειμαι απαισιοδπξη απλα δεν θελω να βαυκαλιζομαι με ψευτικες ελπιδες.αρκετα το εκανα δεν αντεχω να ξανααπογοητευτω
    ωραια γι αυτο ειναι οι ψυχολογοι/ψυχιατροι για να σ βοηθανε σε τετοιες καταστασεις....
    η αγωγη θα σ βοηθησει πολυ...να την δεχτεις...
    δλδ θες να συνεχισεις να νιωθεις ετσι οπως εισαι τωρα?δεν θες να αλλαξει αυτο?
    και εσυ τα εβαψες μαυρα επειδη δεν σ πηγαν καλα οι σχεσεις?ε σιγα βρε κοπελια θα βρεις αλλους καλυτερους

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    Δεν ειναι μονο τα γκομενικα αν κ επαιξαν κ αυτα το ρολο τους.το προβλημα ειναι ο εαυτος μου και οικογενειαα μου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by melina20 View Post
    Δεν ειναι μονο τα γκομενικα αν κ επαιξαν κ αυτα το ρολο τους.το προβλημα ειναι ο εαυτος μου και οικογενειαα μου.
    ε ωραια αυτα ειναι παρελθον.....τελειωσαν τωρα οτι εγινε εγινε..
    δλδ τι παει να πει επειδη δεν ηταν αυτα καλα εσυ θα αφησεις την ζωη σ?>
    ποσο χρονων εισαι?
    και δεν μ απαντησες γτ δεν θες την αγωγη?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    Την εχω αφησει ηδη.27 ειμαι εχω παλεψει αρκετα κακ δεν βγηκε τιπποτα.νιωθω πιο μονη απο ποτε.δεν θελω την αγωγη γτ πιστευω οτι δεν θα βοηθουσε.οταν δν εχεις τπτ στη ζωη σου τι θα σοτ κανει το χααπι? Κι επισης ο αδερφος μου εχει σχιζοφρενεια απο την αγωγη εγινε χειροτερα και ααπο τα φαρμακα καταστραφηκαν τα νεφρα του κ τωρα ειναι με καθετηρα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by melina20 View Post
    Την εχω αφησει ηδη.27 ειμαι εχω παλεψει αρκετα κακ δεν βγηκε τιπποτα.νιωθω πιο μονη απο ποτε.δεν θελω την αγωγη γτ πιστευω οτι δεν θα βοηθουσε.οταν δν εχεις τπτ στη ζωη σου τι θα σοτ κανει το χααπι? Κι επισης ο αδερφος μου εχει σχιζοφρενεια απο την αγωγη εγινε χειροτερα και ααπο τα φαρμακα καταστραφηκαν τα νεφρα του κ τωρα ειναι με καθετηρα
    ακουσε με λυπαμαι για τον αδερφο σου....η σχοιζοφρενεια ειναι τελειως αλλη ψυχ αρρωστια με πολυ βαρια αγωγη η οποια εχει πολλες παρενεργειες...
    το οτι δεν εχεις τωρα δεν σημαινει οτι δεν θα εχεις και στο μελλον κανεναν......οι σχεσεις ειτε φιλικες ειτε ερωτικες φτιαχνονται συνεχεια εισαι πολυ νεα ακομα.....
    τα χαπια θα σ βοηθησουν να συνελεθεις ψυχικα ,να διωξουν αυτη την μαυριλα και θα σ βοηθησουν σ ενα ξεκινημα....θα σ δωσουν ενα δυνατο εναυσμα και απο εκει και περα θελει προσπαθεια.
    Στα λεω αυτα γτ εχω περασει και εγω απο λουκι ,με καταθλιψη ,κρισεις ,αγχωδεις διαταραχες και τετοια...και τα ξεπερασα....
    επισης νομιζω οτι εχουμε ξαναμιλησει?
    Φιλους η κανα αγορι δεν εχεις?
    Last edited by nick190813; 17-11-2016 at 22:47.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    Εχω δυο σταθερες φιλες και εναν ξαδερφο με τον οποιο ειμαστε πολυ κοντα.οι φιλες αυτες ωστοσο που εχω δεν μπορω να βασιστω διοτι εχουν παιχτει πολλα μεταξυ μας διοτι εχουν γινει κομμα και συνεχως με λογοκρινουν.πιστευω οτι περισσοτερο βγαινουν για να μαθαινουν νεα μ και να χουν να σχολιαζουν την ματαιη ζωη μου.το πιστευω αυτο.μετα πιο σπαστα πραγματα εχω απο φιλιες.τωρα εχω απομωνωθει οπως ειπα.ολη μερα ειμαι σπιτι.σχεση ειχα χωρισαα τον αυγουστο γτ ανακαλυψα οτι ηταν μπλεγμενος στα ναρκωτικα.αλλα ακομα κ αυτος καλυτερος ειναι απο μενα το ψαχνει το πραγμα στη ζωη υου εγω εχω χασει τον εαυτο μ και δεν ξερω τι ειμαι πλεον.ναι νομιζω οτι εχουμε ξαναμιλησει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    με στεναχωρει το γεγονος οτι τα εχεις "παρατησει"
    οπως σ ξαναειπα εχω περασει απο παραπλησιο λουκι και ξερω οτι το πρωτο πραγμα που σκεφτεσαι ειναι η απογνωση για το τι θα γινει....η καταθλιψη ειναι πολυ δυσκολη...και θελει και αγωγη...
    εχεις χρονια σε αυτο το Mood?
    επισης ο ψυχιατρος π πηγες σ βοηθησε καθολου?εστω με τα λογια?
    ΠΡΕπει να ασχοληθεις σοβαρα με τον εαυτο σου...Η αγωγη αυτην την στιγμη ειναι η μονη σου διαφυγη.....θες συνεχομενη δουλεια με εναν ειδικο για να βοηθηθεις....και αν δεν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα μπορεις να απευθυνθεις σε ενα ΚΨΥ που ειναι δωρεαν...Μην αποριπτεις την αγωγη.....και εγω οταν τα ειχα παθει αυτα ημουν κατα τις αγωγης....αλλα μολις την ξεκινησα μετα απο ενα μηνα αρχισα να βλεπω αποτελεσματα...αρχισε να ξαναμπαινει χρωμα στην ζωη μ......ειχα ξεχασει πως ειναι το συναισθημα της χαρας...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    Επειδη εχεις παρομοιο λουκι σε πιστευω..εσυ πως ενιωθες?τα ειχες βαλει με τον ευατο σου?γτ εγω το βασικο ειναι οτι νιωθω ενα τιποτα και οτι δεν αξιζω βοηθεια.καμμενη περιπτωση δλδ.εσυ το ενιψθες αυτο? Δεν τους πολυεμπιστευομαι τους ψυχιατρους και πολυ και λογω του αδερφου μ να σου πω την αληθεια μου..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    Χρονια δεν ειμαι σ αυτον το μουντ θαα ειχα φουνταρει..ειχα κρισεις παανικου και ςνιωθα λιγο παραταιρη σε σχεση με τους αλλους αλλα οχι οπως τωρα..τωρα παραεγινε το θεμα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by melina20 View Post
    Επειδη εχεις παρομοιο λουκι σε πιστευω..εσυ πως ενιωθες?τα ειχες βαλει με τον ευατο σου?γτ εγω το βασικο ειναι οτι νιωθω ενα τιποτα και οτι δεν αξιζω βοηθεια.καμμενη περιπτωση δλδ.εσυ το ενιψθες αυτο? Δεν τους πολυεμπιστευομαι τους ψυχιατρους και πολυ και λογω του αδερφου μ να σου πω την αληθεια μου..
    εγω οχι δεν τα ειχα βαλει ακριβως με τον εαυτο μ...θυμαμαι οτι ημουν σε μια διαρκη απογνωση ,ενιωθα πονο χωρις προφανη αιτια , δεν μ αρεσε η ζωη , δεν χαιρομουν με τιποτα , επισης στεναχωριομουν με το παραμικρο ημουν ολη τη μερα στεναχωρημενος αλλα αμα γινοταν κατι με επαιρνε πολυ απο κατω, δεν ειχα καθολου ενεργεια , θλιψη και μαυριλα ,ακινησια.....εβγαινα εξω και ημουν σαν ζομπι ουτε τα ματια μ δεν μπορουσα να κουνησω και ειχα απελπιστει πιστευα οτι οτι και να γινει θα ειμαι παντα ετσι και πολλα αλλα....
    Εσυ γτ νιωθεις οτι δεν αξιζεις βοηθεια?ειμαι σιγουρος οτι αξιζεις βοηθεια ,αλλα θελω να μ αναλυσεις το γιατι....
    αμα θες σε ΠΜ θα σου συστησω εναν καλο ψυχιατρο σε αυτον π πηγαινα και με βοηθησε

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Μελινα..εχεις καταθλιψη κ πρεπει να το αποδεχτεις...εννοειται ο τι κ εμεις εχουμε νιωσει ετσι..κ κανουμε θεραπεια κ μας εχει βοηθησει απειρα.
    κακως δεν εχεις παρει το αντικαταθλιπτικο..θα σε βοηθησει παααρα πολυ..δεν θα το πιστευεις ουτε εσυ η ιδια ποσο σε βοηθαει..το να καθεσαι κει περα κ να σκεφτεσαι τα ιδια κ τα ιδια...δε σε βοηθαει, ουτε ειναι η λυση. Πιστεψε με δεν εισαι η μονη που εχει νιωσει ετσι..τοσος κοσμος τα λεει κ τα ξαναλεει εδω κ ολοι νιωθουμε μερικες φορες απαισια για εμας τους ιδιους.
    δεν θελεις να εισαι καλα?να ειναι ηρεμο το μυαλο σου κ να ζησεις μια νορμαλ ζωη?
    γιατι αντιστεκεσαι στην θεραπεια τοτε.
    κοριτσι μου τα SSRI ειναι ακριβως για την περιπτωση σου.θα εκπλαγεις απο το αποτελεσμα.πιστεψε με!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Μελινα..εχεις καταθλιψη κ πρεπει να το αποδεχτεις...εννοειται ο τι κ εμεις εχουμε νιωσει ετσι..κ κανουμε θεραπεια κ μας εχει βοηθησει απειρα.
    κακως δεν εχεις παρει το αντικαταθλιπτικο..θα σε βοηθησει παααρα πολυ..δεν θα το πιστευεις ουτε εσυ η ιδια ποσο σε βοηθαει..το να καθεσαι κει περα κ να σκεφτεσαι τα ιδια κ τα ιδια...δε σε βοηθαει, ουτε ειναι η λυση. Πιστεψε με δεν εισαι η μονη που εχει νιωσει ετσι..τοσος κοσμος τα λεει κ τα ξαναλεει εδω κ ολοι νιωθουμε μερικες φορες απαισια για εμας τους ιδιους.
    δεν θελεις να εισαι καλα?να ειναι ηρεμο το μυαλο σου κ να ζησεις μια νορμαλ ζωη?
    γιατι αντιστεκεσαι στην θεραπεια τοτε.
    κοριτσι μου τα SSRI ειναι ακριβως για την περιπτωση σου.θα εκπλαγεις απο το αποτελεσμα.πιστεψε με!
    χαχαχαχ μιλας σαν γιατρος...το χουι να προτεινεις χαπια δεν το εχεις σταματησει

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΜΙΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 03-11-2018, 21:00
  2. Μισώ τη δουλεία μου...
    By mikaela86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 10-10-2011, 15:00
  3. ΜΙΣΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 29-08-2011, 20:02
  4. ΜΙΣΩ ΤΟ ΜΕΤΡΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 19-05-2011, 13:32
  5. Μισώ τις γιορτές...
    By i-love-me in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 56
    Last Post: 09-04-2007, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •