Αγοραφοβια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    davidh
    Guest

    Αγοραφοβια.

    Ρε παιδια εχω σοβαρο προβλημα αγοραφοβιας. παρα τα φαρμακα που παιρνω μολις βγαινω εξω υποτροπιαζω απο την αγοραφοβια...
    ειμαι F20.0 και παιρνω ριπερνταλ 50mg ενεση, 4μγ ακινετον ρεταρντ αμπιλιφυ 15μγ λαδοζε 20μγ.. αλλα μονο στο σπιτι νιωθω καλα. μολις βγω εξω εφιαλτης... και αυτο με κανει να πινω πολυ αλκοολ..

    Τι να κανω ξερετε κκανενα κολπο? επισης δεν εχω ουτε ενα φιλο στη πολη μου εδω και 7 χρονια..

    https://www.youtube.com/watch?v=GaChOg9zVzU
    Last edited by davidh; 01-12-2016 at 21:08.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    ωραιο τραγουδακι καταρχην.

    κοιτα να γινεις καλυτερα οχι μονο με χαπια αλλα και αλλαζοντας τον τροπο ζωης και γινοντας πιο δυνατος.

    σε εμενα οσο περισσοτερο ρισπερνταλ παιρνω, τοσο περισσοτερο υποταση εχω και ειμαι στον κοσμο μου οποτε εχει αρνητικα αποτελεσματα αντι για θετικα.

    αντιθετα αμα νιωθεις δυνατος και οτι πατας στα ποδια σου ειναι καλυτερο για αγοραφοβια.

    αρχισε να κανεις βαρακια και να γυμναζεσαι. κατσε στο μπαλκονι για κανενα μισαωρο καθε μερα και σιγα σιγα θα επανελθεις.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,194
    Με τους γονείςσου,τί σχέσεις έχεις;
    Απο εκεί ξεκινάει το προβλημά σου!

  4. #4
    davidh
    Guest
    για τογυμναστηριο δεν γυνετε.. μου ανεβαζει επιθετικοτητα, και εκει ξεκινησαν ολα στα 23 το 2003 στο στρατο πολυ γυμναστικη και μολις απολυθηκα δουλευα σε μπαρς αλλα κατι δεν μου κολλουσε δεν ταιριαζα σαν παζλ της κοινωνιας να το πω? παντος αυτο με εκανε βιαιο και συνεχεια γινομουν βιαος επιθετικος και επεφτε και ξυλο. την επομενη μερα ομως ρακος για αυτο που εκανα στο συναθρωπο μου (αποτομη και διχασμενη αλλαγη συναισθηματων) και ζητουσα συγνωμες. απο το ρισπερνταλ εχω γινει 110 κιλα και δεν μου αρεσω καθολου. αυτοπαιπηθηση μηδεν. περσι πηγα γυμναστηριο 2 μηνες ενιωσα πιο αναζωονημενος καπως ας που αλλα εβγαζα παλι απο μεσα μου επιθετικοτητα. αλλα οτι κι αν τραβαω το τραβαω απο μεσα γτ δεν θελω να τσακωθω με κανεν γτ μπορεινα με κλεισουν παλι σε ψ κλινικη..

  5. #5
    davidh
    Guest
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Με τους γονείςσου,τί σχέσεις έχεις;
    Απο εκεί ξεκινάει το προβλημά σου!
    κοιτα.. ειναι χωρισμενοι αλλα συζουν, τσαωνονται πολλες φορες αλλα με εμενα ειναι οκ απλα ειμαι ολη μερα μεσα, με αγαπαει πολυ η μητερα μου ο πατερας μου μου κανει χιουμορ πολλες φορες στο δικο του στυλ...

    τι εννοεις δεν καταλαβα εξηγησε το λιγο σε παρακαλω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    μη κανεις μηχανηματα κλπ. κανε απλως βαρακια και πολλη περπατημα ή ποδηλατο.

    δε χρειαζεται να πληρωνεις γυμναστηρια. ενα ποδηλατο στο σπιτι κ λιγα βαρακια ειναι οτι πρεπει.

    γενικα με το περπατημα δεν ανεβαζει επιθετικοτητα κ ειναι οτι καλυτερο.

    επισης να κανεις ντους μετα απο καθε ασκηση.

    Quote Originally Posted by davidh View Post
    για τογυμναστηριο δεν γυνετε.. μου ανεβαζει επιθετικοτητα, και εκει ξεκινησαν ολα στα 23 το 2003 στο στρατο πολυ γυμναστικη και μολις απολυθηκα δουλευα σε μπαρς αλλα κατι δεν μου κολλουσε δεν ταιριαζα σαν παζλ της κοινωνιας να το πω? παντος αυτο με εκανε βιαιο και συνεχεια γινομουν βιαος επιθετικος και επεφτε και ξυλο. την επομενη μερα ομως ρακος για αυτο που εκανα στο συναθρωπο μου (αποτομη και διχασμενη αλλαγη συναισθηματων) και ζητουσα συγνωμες. απο το ρισπερνταλ εχω γινει 110 κιλα και δεν μου αρεσω καθολου. αυτοπαιπηθηση μηδεν. περσι πηγα γυμναστηριο 2 μηνες ενιωσα πιο αναζωονημενος καπως ας που αλλα εβγαζα παλι απο μεσα μου επιθετικοτητα. αλλα οτι κι αν τραβαω το τραβαω απο μεσα γτ δεν θελω να τσακωθω με κανεν γτ μπορεινα με κλεισουν παλι σε ψ κλινικη..
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    118
    Quote Originally Posted by davidh View Post
    κοιτα.. ειναι χωρισμενοι αλλα συζουν, τσαωνονται πολλες φορες αλλα με εμενα ειναι οκ απλα ειμαι ολη μερα μεσα, με αγαπαει πολυ η μητερα μου ο πατερας μου μου κανει χιουμορ πολλες φορες στο δικο του στυλ...

    τι εννοεις δεν καταλαβα εξηγησε το λιγο σε παρακαλω
    Θελει να πει οτι καποτε ΜΠΟΡΕΙ να ενιωθες ,οτι εισουν το προβλημα, οτι στοιχειο που με το ζορι ηταν ακομη μαζι οι γονεις σου , το ξενο σωμα. Αυτος που αν ελειπε ,τα πραγματα θα ηταν πιο ευκολα και για τους δυο .Η παρουσια σου (γενικα, οχι σαν φυσικη υποσταση) εφερνε και τους τοσους καυγαδες.Γιατι δεν μπορουσαν να λυσουν το προβλημα, οποτε το ριχναν στους καυγαδες.
    Ισως να το ξαναζεις ολο σαν πακετο : νιωθεις ξενο σωμα και σου βγαινει επιθετικοτητα.
    Αυτο ειναι προσωπικη υποθεση και ισως να μην εχει καμοια σχεση με την αληθεια. Απλα μερικα πραγματα μας επηρεαζουν πολυ και ας τα αποριπτουμε ως μη συμαντικα.Αργοτερα εκδιλονονται σε αλοκοτες αντιδρασεις και ψυχωσεις

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,194
    Quote Originally Posted by dalai View Post
    Θελει να πει οτι καποτε ΜΠΟΡΕΙ να ενιωθες ,οτι εισουν το προβλημα, οτι στοιχειο που με το ζορι ηταν ακομη μαζι οι γονεις σου , το ξενο σωμα. Αυτος που αν ελειπε ,τα πραγματα θα ηταν πιο ευκολα και για τους δυο .Η παρουσια σου (γενικα, οχι σαν φυσικη υποσταση) εφερνε και τους τοσους καυγαδες.Γιατι δεν μπορουσαν να λυσουν το προβλημα, οποτε το ριχναν στους καυγαδες.
    Ισως να το ξαναζεις ολο σαν πακετο : νιωθεις ξενο σωμα και σου βγαινει επιθετικοτητα.
    Αυτο ειναι προσωπικη υποθεση και ισως να μην εχει καμοια σχεση με την αληθεια. Απλα μερικα πραγματα μας επηρεαζουν πολυ και ας τα αποριπτουμε ως μη συμαντικα.Αργοτερα εκδιλονονται σε αλοκοτες αντιδρασεις και ψυχωσεις
    Αυτό ακριβώς εννοούσα,ευχαριστώ!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    φιλε davidh δεν παιρνεις κατι τυπου ζαναξ οταν εισαι εξω? εμενα με βοηθησε αρκετα στο να ξεπερασω τον φοβο της "αγορας", αν κ ομολογω πως για χρονια το επαιρνα μαζι μου στις βολτες ως καβατζα μην τυχον κ φαω φρικες, τελικα μπορω κ βγαινω εξω χωρις να παιρνω ηρεμιστικα, γενικα δεν θα στο προτεινα εκτος αν εχεις σοβαρο λειτουργικο προβλημα οπως ειχα κ γω παλιοτερα, συζητησε το με το γιατρο σου κ προσπαθησε να βρεις μια λυση αμεσα γτ οσο καθεσαι μεσα τοσο δυσκολοτερο γινεται να αρχισεις ξανα να βγαινεις
    περαστικα ευχομαι

Similar Threads

  1. Αγοραφοβία!!!
    By Christina82 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 6
    Last Post: 02-06-2011, 16:59
  2. Αγοραφοβια
    By mary.a in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 41
    Last Post: 04-03-2011, 15:56
  3. Αγοραφοβία.. ;
    By Dexter in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 24
    Last Post: 11-02-2008, 01:03
  4. Αγοραφοβια?
    By Σωτηρης1 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-2007, 14:21
  5. Αγοραφοβία???
    By _CASA_ in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 08-05-2007, 16:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •