ξερετε κανενα καλο ψυχιατρο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1

    ξερετε κανενα καλο ψυχιατρο?

    Απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου ειμαι ενα ψυχολογικο προβλημα..Φοβαμαι οτι παθαινω καρκινο καρδιακες προσβολες οτι πνιγομαι κ οτι μπορειτε να φανταστειτε..Επισησ κλαιω πολυ συχνα και χωρισ συγκεκριμενο λογο ενω νιωθω πως η ζωη μου και γω γενικα σαν ατομο ειμαι αχρηστη.Προσφατα πηγα ενα ταξιδι μονη μου και μεσα στο κτελ ενιωθα πωσ θα πεθανω σε καθε στροφη.Παθαινω κρισεισ πανικου και γενικα βιωνω ανεξελεγκτες καταστασεισ.Επισησ ειμαι ομοφυλοφιλη γεγονοσ που δημιουργει πολλα αρνητικα συναισθηματα και με κανει να ντρεπομαι και να κλεινομαι στον εαυτο μου.Προσφατα πηγα σε ψυχολογο ο οποιοσ ειπε πως πρεπει να παω σε ψυχιατρο αλλα δεν εχει κανενα να μου συστησει!!!! Το θεμα ειναι πως δε θελω να πεσω σε καποιον παγωμενο αδιαφορο επαγγελματια γιατι δε θα μπορεσω να του ανοιχτω και να του πω τιποτα.Χρειαζομαι καποιον που να με κανει να νιωσω ανετα και οικεια..Αν καποιος φυσιολογικοσ ανθρωποσ κολλαει στο να παει σε ψυχολογο φανταστειτε πωσ νιωθω εγω που θα πρεπει να του πω και διαφορα για την ομοφυλοφιλια μου..Μενω στην αθηνα..Αν καποιοσ ξερει καποιον προσιτο σαν ανθρωπο και σωστο στην δουλεια του ασ μου πει please...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    Γιατί δεν ρίχνεις καμιά ματιά σε έναν κατάλογο με τους επαγγελματίες της περιοχής σου?Μπορεί ο ψυχίατρος που θα σου προτείνει κάποιος εσένα να μην σου κάνει.Είναι και θέμα τύχης

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    63
    NIKHNIKH υπάρχουν αρκετοί καλλοί ψυχίατροι.
    Στο forum έχουν γίνει μέχρι και συγκεκριμένες αναφορές, οπότε δεν έχεις παρά να ξεκινήσεις με κάποιον και βλέπεις.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •