Ποια είναι τα όνειρα σας η επιτομή της επιτυχίας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689

    Ποια είναι τα όνειρα σας η επιτομή της επιτυχίας

    Εγώ θέλω να βρω την υγεία μου να βρω μία κοπέλα κ πέντε φίλους κατά προτίμηση τους παλιούς και να έχω λεφτά να κινούμαι κ λίγα παραπάνω δε θέλω πολλά άλλα είναι ακατόρθωτα αυτά εσείς τι θέλετε;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #2
    Nefeli28
    Guest
    Θελω να διαχειριστω τη διαταραχη μου και να ζησω οσο πιο λειτουργικα γινεται.
    Να διατηρησω αυτα που εχω: δουλεια, οικογενεια και φιλους.
    Να ζω τις στιγμες μου και να νιωθω γεματη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Τα κλασικά, τα αναμενομενα.... Αυτα που εχουν αλλοι και δεν τα εκτιμουν. Μια οικογενεια, δουλεια κ περισσότερη διαθεση κ ικανότητα να κανω πραγματα.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Ιδανικά αν είχα μια χρονομηχανή θα πήγαινα στις 18 ιουλίου 1977 και με κάθε τρόπο θα προσπαθούσα να καταστρέψω το προξενιό που συνέβη μεταξύ 2 ανθρώπων που είναι και η αιτία που υπάρχω και γράφω εδώ σήμερα..
    επειδή όμως αυτό το θαύμα δεν μπορεί να συμβεί,θέλω να συμβεί αυτό
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγώ θέλω να βρω την υγεία μου να βρω μία κοπέλα κ πέντε φίλους κατά προτίμηση τους παλιούς και να έχω λεφτά να κινούμαι κ λίγα παραπάνω δε θέλω πολλά άλλα είναι ακατόρθωτα αυτά εσείς τι θέλετε;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγώ θέλω να βρω την υγεία μου να βρω μία κοπέλα κ πέντε φίλους κατά προτίμηση τους παλιούς και να έχω λεφτά να κινούμαι κ λίγα παραπάνω δε θέλω πολλά άλλα είναι ακατόρθωτα αυτά εσείς τι θέλετε;
    Αυτό που λέει ο admforall με τη χρονομηχανή για να γυρίσω πίσω και ν' αποτρέψω τη γέννηση μου ή αν όχι αυτή (γιατί δεν γεννήθηκα έτσι όπως είμαι σήμερα) το γεγονός που με τραυμάτισε και με έκανε έτσι αλλά αφού αυτό όντως δεν γίνεται θέλω πρώτα απ' όλα να πάψω να φοβάμαι γιατί δεν το αντέχω, να γυρίσει πίσω ο πρώην μου αλλά αν αυτό δεν γίνεται να γνωρίσω κάποιον εξίσου καλό άνθρωπο, να μείνουν δίπλα μου για πάντα οι φίλοι μου και ν' αποκτήσω κάποια χρήματα για να ζω καλύτερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Η επιτομη της επιτυχιας...; Δεν με ενδιαφερει. Με ενδιαφερει η επιτομη της ευτυχιας. Που επισης δε τη φανταζομαι σαν μια μονιμη κατασταση ευφοριας...το φανταζομαι σαν μια κατασταση με τα πανω και τα κατω της στα πλαισια μιας γενικοτερης ικανοποιησης και ισορροπιας μεσα μου. Να πεθαινω βρε παιδι μου μια μερα και κοιτάζοντας πισω να λεω οκ...αξιζε η κουρσα, δεν εχω απωθημενα η πικρια μεσα μου. Τι εμπεριεχει αυτο στη πραξη;
    1) Εναν μικρο κυκλο με δυο τρεις καλους ανθρωπους και μια οικογενεια (που θα προκυψει οργανικα και αβιαστα αν προκυψει, δε προκειται να τη κανω ετσι για να τη κανω, ο ανθρωπος θα με οδηγησει εκει αν γινει αυτο ποτε, δε θα βαλω καποιον απλα να καλυψει τη κενη θεση) και
    2) Επαγγελματικη ικανοποιηση. Και με αυτο δεν εννοω πολλα λεφτα. Απλα να καλυπτονται οι αναγκες μου και οσων αγαπω, απο εκει και περα με νοιαζει να εχει σημασια για εμενα η δουλεια μου ως εργο που επιτελώ. Το δημιουργικο κομματι δηλαδη θελω να ειναι ικανοποιητικο, στο οικονομικο δε θα τρελαθω κι ολας.

    Θα ελεγα οτι ειμαι γκαντεμω αλλα δεν πιστευω οτι φταιει αυτο. Το κυριο γαμωτο μου ειναι οτι εχω κοινωνικες δεξιοτητες χαλικιού. Δε θα πω ραδικιου γιατι παραπεμπει αλλου και δεν ειναι αληθεια :P
    Αυτο μου φταιει βασικα.
    Κατα τα αλλα θεωρω δεν εχω εξωπραγματικες προσδοκιες, φυσιολογικες θα τις ελεγα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Η επιτομη της επιτυχιας...; Δεν με ενδιαφερει. Με ενδιαφερει η επιτομη της ευτυχιας. Που επισης δε τη φανταζομαι σαν μια μονιμη κατασταση ευφοριας...το φανταζομαι σαν μια κατασταση με τα πανω και τα κατω της στα πλαισια μιας γενικοτερης ικανοποιησης και ισορροπιας μεσα μου. Να πεθαινω βρε παιδι μου μια μερα και κοιτάζοντας πισω να λεω οκ...αξιζε η κουρσα, δεν εχω απωθημενα η πικρια μεσα μου. Τι εμπεριεχει αυτο στη πραξη;
    1) Εναν μικρο κυκλο με δυο τρεις καλους ανθρωπους και μια οικογενεια (που θα προκυψει οργανικα και αβιαστα αν προκυψει, δε προκειται να τη κανω ετσι για να τη κανω, ο ανθρωπος θα με οδηγησει εκει αν γινει αυτο ποτε, δε θα βαλω καποιον απλα να καλυψει τη κενη θεση) και
    2) Επαγγελματικη ικανοποιηση. Και με αυτο δεν εννοω πολλα λεφτα. Απλα να καλυπτονται οι αναγκες μου και οσων αγαπω, απο εκει και περα με νοιαζει να εχει σημασια για εμενα η δουλεια μου ως εργο που επιτελώ. Το δημιουργικο κομματι δηλαδη θελω να ειναι ικανοποιητικο, στο οικονομικο δε θα τρελαθω κι ολας.

    Θα ελεγα οτι ειμαι γκαντεμω αλλα δεν πιστευω οτι φταιει αυτο. Το κυριο γαμωτο μου ειναι οτι εχω κοινωνικες δεξιοτητες χαλικιού. Δε θα πω ραδικιου γιατι παραπεμπει αλλου και δεν ειναι αληθεια :P
    Αυτο μου φταιει βασικα.
    Κατα τα αλλα θεωρω δεν εχω εξωπραγματικες προσδοκιες, φυσιολογικες θα τις ελεγα.
    και γιατι δεν προσπαθεις να αναβαθμισεις τις κοινωνικες σου δεξιοτητες?ειναι κατι που αποκταται και σε μεγαλυτερη ηλικια....με κοπο και προσπαθεια και θεληση πανω απο ολα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    και γιατι δεν προσπαθεις να αναβαθμισεις τις κοινωνικες σου δεξιοτητες?ειναι κατι που αποκταται και σε μεγαλυτερη ηλικια....με κοπο και προσπαθεια και θεληση πανω απο ολα
    Ξερω γω; ...καμια φορα μπορει και να ξεγελαω οριακα για νορμαλ :P
    Αλλα τεινω να συμφωνησω με αυτα που εγραφε μελος σε αλλο θεμα: οτι ο τροπος που αλληλεπιδρουμε με τον κοσμο και φερομαστε καθοριζεται στην παιδικη και εφηβικη ηλικια. Μετα δεν θα ειναι ποτε εξισου καλο με το οριτζιναλ το αποτελεσμα. Ειναι οπως οι γλωσσες. Αμα μαθεις μια ξενη γλωσσα μεχρι μια συγκεκριμενη ηλικια την μαθαινεις σα μητρικη. Αν τη μαθεις μετα εχεις προφορα η κανεις λαθακια. Ετσι και στο θεμα των κοινωνικων δεξιοτητων. Once a potato always a potato εν ολιγοις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Ξερω γω; ...καμια φορα μπορει και να ξεγελαω οριακα για νορμαλ :P
    Αλλα τεινω να συμφωνησω με αυτα που εγραφε μελος σε αλλο θεμα: οτι ο τροπος που αλληλεπιδρουμε με τον κοσμο και φερομαστε καθοριζεται στην παιδικη και εφηβικη ηλικια. Μετα δεν θα ειναι ποτε εξισου καλο με το οριτζιναλ το αποτελεσμα. Ειναι οπως οι γλωσσες. Αμα μαθεις μια ξενη γλωσσα μεχρι μια συγκεκριμενη ηλικια την μαθαινεις σα μητρικη. Αν τη μαθεις μετα εχεις προφορα η κανεις λαθακια. Ετσι και στο θεμα των κοινωνικων δεξιοτητων. Once a potato always a potato εν ολιγοις.
    εγω πιστευω αλλαζει αυτο.....απλα αλλαζει δυσκολοτερο απο οταν εισαι σε ποιο μικρη ηλικια.....αλλα αλλαζει σιγουρα δεν τιθεται θεμα...

    επειδη εχουμε μιλησει πολλες φορες ξερω οτι σε ειχε επηρεασει πολυ η σχεση και ειχες στηριξει το μελλον σ και την ζωη σου πανω σε αυτην την σχεση και μολις χωρισες ολα αλλαξαν...
    ε τωρα πρεπει να μαθεις απο την αρχη...δεν ειναι κατι ακατορθωτο να αλλαξεις τις κοινωνικες δεξιοτητες σου....αλλα εσυ εεχεις προσπαθησει καθολου?
    εχεις προσπαθησει να κανεις γνωριμιες?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    εγω πιστευω αλλαζει αυτο.....απλα αλλαζει δυσκολοτερο απο οταν εισαι σε ποιο μικρη ηλικια.....αλλα αλλαζει σιγουρα δεν τιθεται θεμα...

    επειδη εχουμε μιλησει πολλες φορες ξερω οτι σε ειχε επηρεασει πολυ η σχεση και ειχες στηριξει το μελλον σ και την ζωη σου πανω σε αυτην την σχεση και μολις χωρισες ολα αλλαξαν...
    ε τωρα πρεπει να μαθεις απο την αρχη...δεν ειναι κατι ακατορθωτο να αλλαξεις τις κοινωνικες δεξιοτητες σου....αλλα εσυ εεχεις προσπαθησει καθολου?
    εχεις προσπαθησει να κανεις γνωριμιες?
    Εκανα ναι...και τα εκανα σκατα. Αυτη τη φορα εγω. Οχι με τον ιδιο τροπο σε καμια περιπτωση. Αλλα και παλι με γαμησε. Προτιμω να ειχα παθει εγω ξανα το ιδιο με πριν παρα να τα εκανα οπως τα εκανα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Εκανα ναι...και τα εκανα σκατα. Αυτη τη φορα εγω. Οχι με τον ιδιο τροπο σε καμια περιπτωση. Αλλα και παλι με γαμησε. Προτιμω να ειχα παθει εγω ξανα το ιδιο με πριν παρα να τα εκανα οπως τα εκανα.
    ελα βρε ναταλια απο τα λαθη μαθαινουμε....δεν ηταν τις μοιρας σ γραφτο γι αυτο ;p
    τι γνωριμιες σε ενδιαφερουν να κανεις τωρα ερωτικες οι φιλικες?η κ τα δυο?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Γεια σου Ναταλία καρδιοκλεφτρα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Γεια σου Ναταλία καρδιοκλεφτρα
    Συγνωμη κι ολας αλλα αρχιδια με τη καπαρη :P

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ελα βρε ναταλια απο τα λαθη μαθαινουμε....δεν ηταν τις μοιρας σ γραφτο γι αυτο ;p
    τι γνωριμιες σε ενδιαφερουν να κανεις τωρα ερωτικες οι φιλικες?η κ τα δυο?
    Δεν θελω ομως να μαθαινω απο τα λαθη που επιβαρυνουν αλλους. Τα δικα μου που ειναι δικο μου προβλημα ας κανω απειρα χεστηκα. Οταν ομως τα πληρωνουν αλλοι που δεν το αξιζουν κι ολας δεν τη παλευω, ειναι χιλιες φορες χειροτερο για μενα.
    Οσο για γνωριμιες φιλικες θα ηθελα μονο. Αλλα αυτο ειναι πιο δυσκολο επειδη ειμαι και στα ξενα τωρα, δε ξερω και τη γλωσσα, μεροδουλι μεροφαι με δυο δουλειες και εχω τη σχολη μου φορτωμενη στο κοκορα...ειναι πολλα. Και οι ευκαιριες λιγες, το γλωσσικο εμποδιο ενα επιπλεον θεμα, βαλε ολο το γενικοτερα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Ρε Ναταλία η πολύχρονη εμπειρία μου με γυναικεσ λέει ότι όσο έξυπνες και να είστε την κρίσιμη ώρα θα τα κάνετε σκατά δεν πειράζει σασ αγαπάμε κι έτσι περαστικουλια και μη στεναχωριέσαι αυτή είναι η φύση αν μας πεις τι έκανες εγώ είμαι σίγουρος ότι μου το έχουν κάνει εκατό φορές
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΑΤΑ? ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2012, 09:53
  2. ποια είναι τα πιο κρυφα/"τρελα" σας όνειρα?
    By αν? in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 63
    Last Post: 10-02-2011, 12:18
  3. ποια ειναι τα σημαδια που εκπεμπει καποιος οταν ειναι ερωτευμενος;
    By Μαντω in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 04-03-2008, 10:35
  4. η πίεση της ''επιτυχίας''
    By elisso in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 08-09-2007, 23:32
  5. Ο ορισμός της επιτυχίας...
    By erwtokritos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 13-09-2006, 14:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •