Νεολαία είναι άχρηστοι ή είναι ιδέα μου; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 111
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    28
    Υπό ποια έννοια χαίρεσαι;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Χαίρομαι που δε θα βγουν κοιμισμενα θα είναι οπωσ ειμασταν εμείς
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    28
    Δεν είμαστε κοιμισμένοι βρε elis, δεν ξέρω και ποιας γενιάς είσαι :-)
    Φοβάμαι ότι αυτή η γενιά θα είναι πιο κοιμισμένη πνευματικά. Μπορεί να βλέπεις όλη αυτή την ενεργητικότητα, αλλά η σκέψη και το μυαλό δεν συμβαδίζουν.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω βλεπω αυτη την γενια κολλημενη με τους η/υ , και τα λοιπα μπλιμπλικια ........και απομονωμενη λογω αυτων ....

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Η νεολαια ειναι καθρεφτης των γονιων της.Παραπονιεστε ολοι οτι κανεις δε δουλευει χειρωνακτικα αλλα παω στοιχημα πως το πολυ 1/10 απο εσας δουλευουν οι ιδιοι χειρωνακτικα και θελουν να κανουν και τα παιδια τους μαστορες.
    Απλως θελετε να ειναι χειρωνακτες τα παιδια των αλλων,και σεις να ειστε στην γραφειαρα σας.

    Παρομοιως για την χλιδα,την τεμπελια κλπ



    Αυτην την υποκρισια δεν μπορω.
    Κανεις δεν εχει εδω παιδια Αλαφ , οποτε σε ποιον απευθυνεσαι ? σε μελλοντικους γονεις ? ασε να γινουμε γονεις , και το ξαναβλεπουμε το θεμα !!! αν δω οτι το παιδι μου δεν ' τραβαει ' δεν θα το κανω με το ζορι γιατρο , εγω επιχειρηματιας ειμαι , που δεν χρειαζονται σπουδες , να τοχεις μεσα σου χρειαζεται , αλλα στο μελλον η ιδιωτικη πρωτοβουλια θα εκλειψει λογω παγκοσμιοποιησης , και ολοι θα δουλευουν για μεγαλες εταιρειες ..........αναλογα τις ικανοτητες τους , οπως γινεται στην Γερμανια ..........

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    28
    Macgyver αυτό που λέω στους μαθητές μου είναι να μη τα βλέπουν όλα σε συνάρτηση με τη βαθμολογία και την επιτυχία στις πανελλαδικές, αλλά να προσπαθήσουν να αποκτήσουν κριτική ικανότητα. Για να την αποκτήσουν όμως χρειάζεται να ενημερώνονται για όσα συμβαίνουν γύρω τους.

  7. #37
    Εσύ, ELIS, που κατηγορείς τους νέους ότι δεν τους βλέπεις να είναι μάστορες, ανήκεις στην γενιά που απολάμβανε τη μοιρασιά του ΠΑΣΟΚ και προσλάμβανε Βουλγάρες, Αλβανίδες καθαρίστριες, Αλβανούς εργάτες για το νέο τους σπιτάκι. Εσύ που κατηγορείς τους νέους ότι αν ήταν ικανοι, θα έπαιρναν τις δουλειές σας, ξεχνάς ότι το βόλεμα στο δημόσιο με το οποίο γαλουχήθηκε η γενιά σου, είναι ο ορισμός της αναξιοκρατίας και δεν αφήνει κανέναν άξιο να ανελιχθεί. Εσύ που κατηγορείς τους νέους ότι είναι άχρηστοι, είσαι αυτή που έχεις χρεώσει τη νέα γενιά με αμύθητο χρέος και έλλειψη προοπτικής. Κοινώς, Elis, εσύ που κατηγορείς και τη νέα γενιά χωρίς να σου έχει φταίξει (το αντίθετο μάλιστα), αναρωτιέμαι τι προβλήματα σε οδηγούν σε αυτή τη θέση. Είναι ομολογουμένως αξιολύπητη και ενδεικτική της ψυχολογίας σου μάλλον αυτόν τον καιρό.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by nik83 View Post
    Macgyver αυτό που λέω στους μαθητές μου είναι να μη τα βλέπουν όλα σε συνάρτηση με τη βαθμολογία και την επιτυχία στις πανελλαδικές, αλλά να προσπαθήσουν να αποκτήσουν κριτική ικανότητα. Για να την αποκτήσουν όμως χρειάζεται να ενημερώνονται για όσα συμβαίνουν γύρω τους.
    Σωστο ειναι αυτο .........αλλα βλεπω οτι τα νεα παιδια , γενικως μαθαινουν να παπαγαλιζουν , εχουν και μεγαλο φορτο εργασιας στο σχολειο , καθολου καλο αυτο ....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Be_brave View Post
    Εσύ, ELIS, που κατηγορείς τους νέους ότι δεν τους βλέπεις να είναι μάστορες, ανήκεις στην γενιά που απολάμβανε τη μοιρασιά του ΠΑΣΟΚ και προσλάμβανε Βουλγάρες, Αλβανίδες καθαρίστριες, Αλβανούς εργάτες για το νέο τους σπιτάκι. Εσύ που κατηγορείς τους νέους ότι αν ήταν ικανοι, θα έπαιρναν τις δουλειές σας, ξεχνάς ότι το βόλεμα στο δημόσιο με το οποίο γαλουχήθηκε η γενιά σου, είναι ο ορισμός της αναξιοκρατίας και δεν αφήνει κανέναν άξιο να ανελιχθεί. ό.
    Και για οοολα αυτα υπευθυνος ειναι ο elis ? ολη η Ελλαδα ετσι λειτουργουσε ............δεν ειναι ωραιο να ριχνεις τετοιες ευθυνες σενα μελος , που δεν συμμετειχε σολο αυτο το φαγοποτι ........ουτε cayenne αγορασε , ουτε διακοποδανειο πηρε , ουτε δημοσιος υπαλληλος ειναι......

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Μπράβο ρε μεγάλε το πετυχεσ πολύ θα ήθελα να πας σε μία δουλειά να μου αποδείξεις ότι κάνω λάθος αλλά επειδή κυκλοφοραω κ βλέπω λάθος δεν κάνω και στο είπα και πιο πάνω χεστηκα τι κάνετε μία γνώμη λέω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Κι αν θεσ να μάθεις παλιά με το που επαιρνεσ πτυχίο σε περίμενε δουλειά αλωθηκε το κράτος αν δεν το πήρες χαμπαρι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Οι σημερινοί νέοι (μιλάω σα θειτσα τωρα χαχα) ειναι ευνουχισμένοι! Μάθανε να διασκεδάζουν "εικονικά", να έχουν εικονικους φίλους, μέχρι και να ερωτεύονται εικονικα. Όλα σε ένα παράλληλο συμπαν, με φωτογραφίες στα social media απο τις υπεροχες ζωές τους, τους υπέροχους "φίλους" τους... όλα για την εικόνα. Και το χειρότερο είναι οτι δεν φταίνε αυτοί για όλα αυτά!!! Η πραγματική ζωή που τους περιμένει εκεί έξω είναι κάτι παραπάνω από μίζερη.
    Ευτυχώς σε όλα αυτά, υπάρχουν ακόμα οι φωτεινές εξαιρέσεις που αντιστέκονται και μάλλον σε αυτούς βρίσκεται η ελπίδα.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αυτο που γραφεις , elisabet , ειναι παρα πολυ ευστοχο .............ολο το κειμενο ............δεν μιλας σα θειτσα , σαν προσγειωμενος ανθρωπος μιλας , κι εγω την ιδια αποψη εχω ........παραλληλο συμπαν , πολυ καλη εκφραση .....

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτο που γραφεις , elisabet , ειναι παρα πολυ ευστοχο .............ολο το κειμενο ............δεν μιλας σα θειτσα , σαν προσγειωμενος ανθρωπος μιλας , κι εγω την ιδια αποψη εχω ........παραλληλο συμπαν , πολυ καλη εκφραση .....
    Σ ευχαριστώ Macgyver! Λέω σα θείτσα γιατί αυτό που θύμισε η έκφραση "οι σημερινοί νέοι... " χαχα Μερικές φορές ξεχνιέμαι και νομίζω οτι είμαι ακόμα 15 και μου φαίνεται κάπως να μιλάω για τους σημερινούς νέους χαχα

    Δεν τους κατηγορώ πάντως, είναι οι τελευταίοι που φταίνε έτσι όπως εχουν γίνει τα πράγματα. Απλά μου προκαλεί λίγο θλίψη όταν βλέπω τόσο σκοτωμό για το φαινεσθαι και μόνο

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Εγώ καλυφθηκα απόλυτα ευχαριστώ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. είναι ιδέα μου ;
    By troxia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 42
    Last Post: 19-12-2015, 08:55
  2. Οταν ολο το σωμα ουρλιαζει στο ειναι μας οτι ειναι λαθος οι επιλογες μας ...
    By viki38 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 13-10-2015, 10:42
  3. αλυτα ψυχολογικα θεματα(παιδια ειναι μεγαλο διαβαστε το σας παρακαλω ειναι αναγκη)
    By the_definition_of_fear in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-2013, 01:07
  4. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΑΤΑ? ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2012, 09:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •